Przegląd składek polis samochodów marki Ford – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki Ford – ubezpieczenia OC/AC

Kalkulator OC

Każdy kierowca w Polsce musi ubezpieczyć swoje auto. Posiadasz pojazd marki Ford? Przekonaj się, czy wybrane przez Ciebie towarzystwo proponuje Ci rozsądną cenę. Być Twoja oferta to wcale nie najtańsze OC! Przedstawiamy przegląd składek polis samochodów marki Ford!

Wśród najczęściej kupowanych aut (zarówno nowych, jak i z rynku wtórnego) znajdują się pojazdy amerykańskiej marki Ford. W Polsce najwięcej jeździ modeli Focus, Fiesta oraz Kuga. Czy ubezpieczenie OC takich samochodów jest kosztowne? Dowiedz się, ile orientacyjnie wynoszą najlepsze oferty. Posiadasz podobne auto? Sprawdź, czy nie przepłacasz!

Składki ubezpieczenia OC dla samochodów marki Ford

Przegląd składek polis samochodów marki Ford

Na potrzeby zestawienia przygotowaliśmy symulację cen składek ubezpieczenia dla trzech najpopularniejszych modeli Forda. Przyjęliśmy, że ich właścicielem jest 29-letni mieszkaniec Warszawy, posiadający prawo jazdy od 2009 roku. Auta są sprawne, mają cztery lata, ok. 80 tys. km przebiegu oraz są parkowane we wspólnym garażu podziemnym. Ich silniki są benzynowe i mają podstawową pojemność. Porównamy oferty obejmujące OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Ubezpieczenie naszego przykładowego Forda Focusa Hatchback w Proama kosztowało by 1343 zł. Generali za nieco lepszą opcję oferuje 1446 zł. MTU proponuje natomiast 1690 zł. Co ciekawe, w tej firmie samo OC kosztowało by 1570 zł. To drożej niż za rozszerzony pakiet w Proama!

Najlepsze ceny polis dla naszego Forda Fiesty wyglądają następująco: 1255 zł w Proama, 1350 zł w Generali i 1779 zł w MTU.

Chcąc ubezpieczyć tego przykładowego Forda Mondeo należałoby z kolei zapłacić odpowiednio: 1442 zł w Proama, 1553 zł w Generali i 1802 zł w MTU.

Miejsce zamieszkania i rejestracji samochodu ma niebagatelny wpływ na cenę składek. Ponieważ Warszawa jest jednym z najdroższych miejsc w Polsce, sprawdzimy także ile wyniosłoby ubezpieczenie tych aut w innych przykładowych miastach.

W Opolu ceny za polisy naszych pojazdów wyglądałyby następująco:

  • Ford Focus: 1280 zł w Proama, 1298 zł w MTU, 1378 zł w Generali;
  • Ford Fiesta: 1195 zł w Proama, 1287 zł w Generali, 1366 zł w MTU;
  • Ford Mondeo: 1360 zł w MTU, 1374 zł w Proama, 1479 zł w Generali.

W Inowrocławiu z kolei trzeba by zapłacić:

  • Ford Focus: 1161 zł w Proama, 1189 zł w MTU, 1251 zł w Generali;
  • Ford Fiesta: 1085 zł w Proama, 1169 zł w Generali, 1250 zł w MTU;
  • Ford Mondeo: 1246 zł w Proama, 1255 zł w MTU, 1342 zł w Generali.

Jak widać, różnice w cenie pomiędzy najlepszymi ofertami są dość znaczne. Można jednak założyć, że średnio za ubezpieczenie samochodu marki Ford należy zapłacić ok. 1300 zł.

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki Ford

Składki za ubezpieczenie AC samochodów marki Ford

W Polsce obowiązkową polisą komunikacyjną jest wyłącznie OC. Odpowiedzialni kierowcy wybierają oferty obejmujące dodatkowe świadczenia. Sprawdźmy ceny składek za opcje zawierające OC, AC, NNW i ubezpieczenia Assistance!

Za pełną polisę dla naszego Forda Focusa trzeba by zapłacić 2871 zł w MTU, 4718 zł w Generali i 5002 zł w Proama. Oczywiście każda z tych opcji jest inna. MTU jest najtańsze, ale najwyższą kwotę NNW oferuje Generali (50 tys. zł), a Proama gwarantuje wsparcie nie tylko podczas wypadku, ale też kradzieży i awarii. Mimo to widać, jak duże są różnice w cenach!

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Ceny składek ubezpieczeniowych za auta marki Ford znacznie się różnią. Za podobny pakiet świadczeń można zapłacić nawet kilkaset złotych mniej w innej firmie. By znaleźć najlepszą ofertę najrozsądniej jest porównać wszystkie warianty. Nasz kalkulator jest w tym niezwykle pomocny. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a w kilka chwil uzyska się zestawienie najlepszych ofert. Kalkulator OC/AC obliczy spersonalizowane ceny składek w 30 sekund. Dzięki temu możesz się szybko i wygodnie porównać wybrane polisy, po czym kupić najlepszą z nich bezpośrednio na KioskPolis!

Nasz przegląd składek polis samochodów marki Ford udowodnił, jak duże mogą być różnice w cenie podobnych ubezpieczeń. Sprawdź, czy nie przepłacasz! Poświęć kilka minut na porównanie swojej oferty z propozycjami od innych towarzystw!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

Zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca musi posiadać ważne OC. Polisa jest przypisana nie tylko do osoby, ale też do pojazdu. Co dzieje się z nią w chwili, gdy samochód zostaje przekazany komuś innemu? Wyjaśniamy, jak przepisać OC […]

więcej
Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Już pod koniec ubiegłego roku ceny polis komunikacyjnych zaczęły rosnąć. Ostateczna wysokość składki jest jednak zależna od wielu czynników, w tym również od miejsca zamieszkania. Sprawdziliśmy ile obecnie wynosi średnie ubezpieczenie OC/AC w Krakowie! Jeśli od lat płacisz […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Jeśli prowadzisz własną firmę i rozważasz zakup samochodu, jednym z najlepszych rozwiązań jest wzięcie go w leasing. Wówczas zwolni Cię to z konieczności zapłacenia całej ceny naraz. Nie możesz jednak zapomnieć o ubezpieczeniu samochodu w leasingu. Przedstawiamy listę […]

więcej
Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

Kredyt samochodowy – kiedy tak, a kiedy nie?

W ofertach banków można znaleźć kredyty na określony cel. Wśród nich popularną opcją jest ta umożliwiająca kupno pojazdu. Jakie warunki obejmuje i czy zawsze jest opłacalna? Wyjaśniamy, kiedy warto wziąć kredyt samochodowy! Jeśli nie ma się kapitału na […]

więcej