Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy jednak odpowiednio się przygotować – także wykupując ubezpieczenie turystyczne. Wyjaśniamy, co powinno zawierać ubezpieczenie do Chin!

Kraj herbaty, zachwycających świątyń i uwielbianej na całym świecie kuchni jest kuszącym pomysłem na wakacje. Pobyt w tak ogromnym oraz niesamowicie zaludnionym państwie o zupełnie innej kulturze zawsze wiąże się jednak z dużym ryzykiem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu polisy, by wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne Chiny!

Wyjazd do Chin w 2021 – koronawirus, kwarantanna, przepisy

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie, polecamy sprawdzać aktualne informacje na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny .

Na chwilę obecną, granice lądowe i morskie ChRL pozostają zamknięte. Obywatele RP przy podróży z Polski do Chin mogą korzystać wyłącznie z bezpośrednich połączeń lotniczych. Osoby podróżujące z Polski do Chin muszą uzyskać:

  • negatywny wynik badania COVID-19 wykonanego metodą molekularną (RT-PCR),
  • negatywny wynik testu IgM z krwi żylnej na obecność przeciwciał SARS-CoV-2.

Od dnia 22 lutego 2021 r. podróż obywateli RP z Polski do Chin z przesiadką w państwie trzecim jest zakazana. Polacy przebywający poza granicami kraju, rozpoczynający podróż do Chin w innym państwie powinni kontaktować się z najbliższą Ambasadą ChRL w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących możliwości podróży do Chin.

Ubezpieczenie Chiny – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie Chiny – dlaczego warto je wykupić?

Chociaż wjazd do kraju nie wiąże się z obowiązkiem posiadania polisy, każdy turysta koniecznie powinien wykupić ubezpieczenie Chiny. Jakiekolwiek problemy są za granicą podwójnie nieprzyjemne. Dodatkowym utrudnieniem są m.in. różnice kulturowe, bariera językowa czy inna waluta.

Gorący, duszny klimat, obca flora bakteryjna oraz kuchnia wykorzystująca nieznane przyprawy i produkty, mogą doprowadzić do różnych problemów ze zdrowiem. Chociaż uliczne targowiska są kuszące, kosztowanie lokalnych przysmaków może się źle skończyć. Zwykła wizyta u lekarza to koszt 400 zł. Doba w szpitalu natomiast wiąże się z rachunkiem nawet do 1000 zł. Do tego trzeba jeszcze oczywiście doliczyć leki, badania, zabiegi itp.

Ubezpieczenie do Chin przydaje się także ze względu na zagrożenie wynikające z ogromnego zaludnienia. W tłumie można zostać potrąconym czy nawet stratowanym. Na drogach panuje natomiast ogromny chaos, który przytłacza nieprzyzwyczajonych Europejczyków. Przez to łatwo o wypadek czy kolizję.

W każdej chwili można też po prostu się potknąć i skręcić kostkę na szlaku. Zagrożeniem są także dzikie zwierzęta oraz siły natury – lawiny błotne czy obsunięcia ziemi. W szemranych dzielnicach zdarzają się przypadki napaści w celach rabunkowych. Cenne przedmioty często po prostu się gubi lub przypadkiem uszkadza. Niekiedy można także zostać oszukanym w kantorze czy na targowisku, przez co straci się sporo pieniędzy. W takich okolicznościach dobrze dobrane ubezpieczenie Chiny zagwarantuje niezbędne wsparcie. Posiadając taką polisę można ze spokojem ducha udać się na wakacje.

Ubezpieczenie turystyczne Chiny – co powinno obejmować?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, ile wynosi suma gwarantowana kosztów leczenia. Ubezpieczenie turystyczne Chiny powinno opiewać na kwotę przynajmniej 100 tys. euro. Warto wybrać opcję, która obejmuje także koszty transportu, ratownictwa oraz przewiezienia pacjenta do ojczyzny.

Obowiązkowymi elementami polisy powinny być: OC (w razie wypadków drogowych lub przypadkowego zniszczenia mienia), NNW (gwarantujące odszkodowanie w przypadku utraty zdrowia lub życia) oraz Assistance (zapewniające m.in. wsparcie tłumacza, dostarczenie przedmiotów pierwszej potrzeby czy znalezienie noclegu).

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia także rozszerzenie oferty o dodatkowe świadczenia. Wśród nich warto zwrócić uwagę na ochronę bagażu i rzeczy podręcznych. Gdy coś zostanie skradzione, zgubione lub zniszczone, można otrzymać odszkodowanie oraz niezbędne wsparcie. Szczególnie powinno się uwzględnić elektronikę oraz portfel. Ubezpieczenie turystyczne Chiny może też zapewniać pomoc np. w razie kłopotów z wykupionym noclegiem czy odwołaniem opłaconych atrakcji.

Ubezpieczenie do Chin – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Poszukiwania idealnej polisy turystycznej mogą zająć sporo czasu. By znaleźć najlepsze ubezpieczenie do Chin, trzeba przejrzeć przynajmniej kilkadziesiąt dostępnych opcji i dokładnie się z nimi zapoznać. Mało kto ma jednak czas czy ochotę na wielogodzinne przeglądanie stron ubezpieczalni. Dzięki naszej porównywarce można odszukać i kupić odpowiednią polisę nawet w kilkanaście minut!

Ubezpieczenie do Chin – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Na naszej stronie dostępny jest prosty, przejrzysty formularz. Wypełnij go, wpisując swoje dane oraz wybierając odpowiednie preferencje. W mniej niż minutę otrzymasz zestawienie najlepszych ofert wraz z obliczoną ceną składki. Dzięki temu możesz szybko wyselekcjonować najciekawsze opcje, by później rozważnie zdecydować się na tą spełniającą Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój urlop, zadbaj o odpowiednią ochronę. Wystarczy kilka kliknięć w naszym kalkulatorze turystycznym, by przejrzeć wszystkie dostępne oferty i od razu kupić najlepszą! Korzystna polisa może kosztować nawet tylko kilkanaście złotych dziennie. Wybierz najlepsze ubezpieczenie do Chin!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Ubezpieczenie na wyjazd pozwala odprężyć się podczas zwiedzania nowych miejsc. Nawet jeśli rozchorujesz się lub złamiesz nogę, ochrona zapewniona przez ubezpieczyciela umożliwi Ci szybkie rozwiązanie problemu. Inną, jedną z głównych obaw rodziców wysyłających dzieci na wycieczkę zorganizowaną jest […]

więcej
Wyjazd zagraniczny – jaką ochronę zapewnia NFZ?

Wyjazd zagraniczny – jaką ochronę zapewnia NFZ?

NFZ nie zapewnia Ci wakacyjnej ochrony automatycznie. Przed wyjazdem musisz wyrobić kartę EKUZ, aby zyskać podstawowe państwowe ubezpieczenie zdrowotne za granicą. Co ono obejmuje? Czy ubezpieczenie za granicą NFZ wystarczy?

więcej
Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Chorwacja jest jedną z popularniejszych destynacji, jeśli chodzi o wakacje Polaków. Stosunkowo korzystne ceny, urocze krajobrazy, przyjaźni mieszkańcy, dogodna pogoda i smaczne jedzenie zachęcają do odwiedzin i wypoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje dojazd do Chorwacji, a także ile […]

więcej
Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Wielu Polaków podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to emigracja na stałe, czy jedynie sposób na dorobienie w czasie wakacji, warto przy tej okazji pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Jak wybrać […]

więcej