Wakacje w Argentynie – jakie ubezpieczenie wybrać?

Wakacje w Argentynie – jakie ubezpieczenie wybrać?

5/5 - (Ocen: 1)

Tegoroczny urlop zamierzasz spędzić w pięknej Argentynie? Ameryka Południowa zachwyca przyrodą, niesamowitymi krajobrazami i barwną kulturą. Turyści muszą jednak mieć na względzie nie tylko przyjemności, ale też potencjalne zagrożenia. Do tak dalekiej podróży trzeba się odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, jak wybrać ubezpieczenie na wakacje w Argentynie!

Poza Unią Europejską EKUZ nie zapewnia żadnej ochrony, dlatego planując zwiedzanie Ameryki Południowej koniecznie powinno się zadbać o stosowną polisę. W przeciwnym razie można narazić się na ogromne straty finansowe oraz inne nieprzyjemności, które zrujnują całe wakacje. Dowiedz się, co powinno obejmować ubezpieczenie Argentyna!

Wakacje w Argentynie 2021 – jak wygląda sytuacja?

Wakacje w Argentynie 2021 – jak wygląda sytuacja?

Od marca 2020 r. w Argentynie obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, ma on pozostać w mocy do dnia do 31 grudnia 2021 roku. Aktualnie w prowincjach, w których odnotowano pogorszenie sytuacji, przywrócono ograniczenia w swobodzie poruszania się, a także wstrzymano transport pomiędzy wybranymi regionami.

Podczas podróży między prowincjami konieczne jest dopełnianie ściśle określonych formalności. Obowiązkowe jest używanie aplikacji mobilnych, wypełnianie deklaracji, a także uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia/zezwolenia. Często konieczne jest też przedstawienie zaświadczeń lekarskich oraz negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Wprowadzony jesienią etap restrykcji wkrótce się kończy – obowiązuje do 25 czerwca 2021 r. Obejmuje m.in. ograniczenie swobody poruszania się w godzinach nocnych (w Buenos Aires od północy do godziny 6:00 obowiązuje godzina policyjna), zakaz organizacji imprez, zakaz korzystania z transportu publicznego (bez zezwolenia) czy zamknięcie szkół, kościołów i restauracji. Trudno przewidzieć, jakie zostaną podjęte następne kroki. Na ten moment Argentyna jest jednym z krajów z największą liczbą nowych zachorowań. Rząd inwestuje jednak w dodatkowe szczepienia i ostatnio wydał zgodę na stosowanie Cansino – chińskiego, jednodawkowego wariantu.

Cudzoziemcy nieposiadający prawa pobytu nie mogą wjechać do Argentyny. Ruch turystyczny między państwami ościennymi został zawieszony do odwołania. Do tego póki co nic nie wiadomo na temat otwierania granicy dla turystów z państw europejskich.

Każda osoba przekraczająca granicę (osoby wjeżdżające, jak i wyjeżdżające) są zobowiązane do wypełnienia elektronicznego formularza na stronie Dirección Nacional de Migraciones, w ciągu 48 godzin przed podróżą. Przy tym Argentyńska granica lądowa pozostaje całkowicie zamknięta dla ruchu osobowego. Wjazd i wyjazd możliwe są wyłącznie drogą lotniczą. Czynne pozostają tylko przejścia drogowe San Sebastián i Integración Austral.

Przy wjeździe należy także przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin. Po przylocie obowiązkowe jest wykonanie jeszcze jednego testu PCR, a także odbycie 7-dniowej kwarantanny, którą zakończy kolejny test. Wszystkie badania są wykonywane na koszt osoby podróżującej. Upoważnieni podróżni z zagranicy są zobowiązani do okazania deklaracji, paszportu, a także ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego zachorowanie na COVID-19.

Powrót do Polski

Po przyjeździe z Argentyny należy odbyć 10-dniową kwarantannę. Okres ten może zostać skrócony, w przypadku wykonania w Polsce testu PCR na antygen i potwierdzenia negatywnego wyniku.

Kto jest zwolniony z kwarantanny? Ozdrowieńcy, czyli osoby, które niedawno przebyły chorobę i mogą to udowodnić.

Ubezpieczenie Argentyna – dlaczego warto kupić polisę?

Sytuacja epidemiologiczna w Argentynie jest aktualnie wyjątkowo niekorzystna, dlatego osoby przyjezdne są zobowiązane do posiadania odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Polisa musi w dodatku obejmować sytuacje związane z zachorowaniem na COVID-19. W przeciwnym razie, w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych wszystkie koszty leczenia, hospitalizacji czy transportu medycznego trzeba pokryć z własnej kieszeni.

EKUZ nie jest uznawany w Ameryce Południowej, a polisy oferowane przez biura podróży zazwyczaj oferują bardzo okrojony wariant ochrony. Na miejscu często przydatne jest też wsparcie nie tylko w sytuacjach zdrowotnych. Różnice kulturowe oraz bariera językowa łatwo przyczyniają się do problemów. Co więcej, w Argentynie odnotowuje się dużo aktów kradzieży. Kiedy straci się portfel z dokumentami i/lub bagaże, można mieć poważne problemy z powrotem do kraju. Odpowiednia polisa zagwarantuje pomoc w tej i jeszcze w wielu innych sytuacjach.

Ubezpieczenie Argentyna – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie do Argentyny musi oferować wysoką sumę kosztów leczenia. Za minimum można uznać 100 tys. euro. Trzeba jednak upewnić się, że towarzystwo uwzględnia także wydatki związane z transportem medycznym i akcjami ratunkowymi, a przede wszystkim – zachorowaniem na COVID-19.

W polisie koniecznie powinno znaleźć się też NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Gwarantuje wypłatę stosownego odszkodowania w momencie, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Wysokość świadczenia jest obliczana na podstawie tabeli procentowej, wprost proporcjonalnie do szkody. W przypadku trwałego kalectwa lub śmierci, rodzina otrzymuje całą sumę gwarantowaną.

Ważnym elementem polisy turystycznej jest również OC w życiu prywatnym. Podczas urlopu przypadkiem można spowodować szkody na czyimś mieniu czy zdrowiu. Świadczenie pokrywa koszty ewentualnego odszkodowania, które może być bardzo wysokie, np. gdy dziecko przypadkiem uszkodzi czyiś zaparkowany samochód.

Z pewnością dobrze jest też wybrać ubezpieczenie zawierające Assistance. Usługa ta daje dostęp do całodobowej infolinii, na której można uzyskać wsparcie w różnych sytuacjach. Konsultanci pomagają znaleźć potrzebne informacje, a często oferują nawet profesjonalne porady prawne czy odgrywają rolę tłumacza.

Dodatkowo do polisy turystycznej do Argentyny warto dobrać różne rozszerzenia, takie jak np. ubezpieczenie bagaży/dokumentów/sprzętu sportowego/sprzętu elektronicznego. Osoby przewlekle chore powinny zaś dopłacić do wariantu, który obejmuje ewentualne skutki nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Ciekawą opcją jest też ochrona kosztów odwołanego lub przerwanego wyjazdu. Świadczenie to pozwala odzyskać część pieniędzy wydanych na zakwaterowanie, bilety itp. W pandemii sytuacja potrafi zmieniać się z dnia na dzień, dlatego warto być przygotowanym na różne ewentualności.

Ubezpieczenie Argentyna – na co zwrócić uwagę?

Towarzystwa oferują najróżniejsze polisy turystyczne, które różnią się od siebie zakresami oraz warunkami. Z tego względu przy przeglądaniu ubezpieczeń na wyjazd do Argentyny trzeba uważnie zapoznawać się nie tylko z ogólnymi opisami, ale też dokumentami OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Bardzo ważny jest fragment opisujący tzw. wyłączenia. Są to sytuacje oraz okoliczności, w których klient nie jest objęty ochroną.

Oczywistym jest, że towarzystwa wykluczają zdarzenia, do których doszło poprzez celowe czy skrajnie nierozsądne działania ubezpieczonego. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że często zalicza się do nich uprawianie sportu czy wypadki po spożyciu niewielkiej ilości napojów wyskokowych. Wtedy trzeba dopłacić do stosownych rozszerzeń – ubezpieczenia sportowego oraz tzw. klauzuli alkoholowej.

Oczywiście dobrze jest też upewnić się, czy dana firma uwzględnia zdarzenia związane z pandemią i zachorowaniem na COVID-19. Wiele towarzystw nadal zachowuje na liście wyłączeń skutki pobytu w krajach z zagrożeniem epidemiologicznym, ale wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe oferują już specjalne, rozszerzone polisy.

Jak znaleźć idealne ubezpieczenie na wyjazd do Argentyny?

Jak znaleźć idealne ubezpieczenie na wyjazd do Argentyny?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „ubezpieczenie Argentyna” w Twojej głowie pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi? Każde towarzystwo oferuje inne warianty, dlatego najrozsądniej jest porównać przynajmniej kilka dostępnych opcji. Nie musisz jednak spędzać długich godzin na przeglądaniu stron i zagłębianiu się w kolejne dokumenty OWU. Dzięki Kioskpolis.pl znajdziesz idealną polisę turystyczną w zaledwie kilka minut.

Na naszej stronie dostępny jest prosty formularz. Po jego wypełnieniu specjalny algorytm przeszuka oferty od znanych ubezpieczycieli, obliczy ich ceny oraz przygotuje przejrzystą listę z wynikami. W ten sposób możesz szybko wstępnie wybrać najciekawsze propozycje. Kiedy już podejmiesz decyzję o zakupie, transakcję sfinalizujesz w pełni online.

Mimo wszystko musisz wyjechać w tym roku do Ameryki Południowej? Zainwestuj w dobre ubezpieczenie na wakacje w Argentynie, by być przygotowanym na każdą ewentualność. Zadbaj o odpowiednią ochronę, a uda Ci się wybrnąć z nawet najtrudniejszej sytuacji!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Choć jeszcze kilkanaście lat temu wraz z kolejnymi miesiącami ciąży kobiety raczej rezygnowały z wszelkich aktywności, nie stanowi to najmniejszej trudności dla dzisiejszych mam. Stąd też tak duży odsetek ciężarnych kobiet wśród klientów biur podróży. Wybierasz się na […]

więcej
Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej
Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Planujesz wyjazd na półwysep Indyjski? To niezwykłe miejsce na ziemi zachwyca swoją egzotyką, dziką naturą oraz niesamowitą kulturą. Piękne buddyjskie świątynie, niesamowite plaże Goa czy barwne targowiska to jedynie kilka atrakcji, które zachwycają turystów z całego świata. Wybierając […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej