Tesla

Tesla

Oceń ten wpis

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu musi kupić każdy kierowca. Z tego powodu jest to stały wydatek, który wpływa na koszty użytkowania samochodu. Równocześnie właściciele aut nie chcą przepłacać za zakup OC dla Tesli.

Z tego powodu szukają takich ofert, które pozwalają nawet nieznacznie ograniczyć wydatki na polisę. Gdy chce się znaleźć tańsze ubezpieczenie komunikacyjne, można zdecydować się na wykorzystanie informacji dostępnych na stronach pozwalających porównać różne oferty w jednym miejscu. To wygodny sposób sprawdzenia różnych produktów towarzystw reasekuracji. Pozwala to szybko wyselekcjonować takie ubezpieczenie oc, które przy posiadaniu konkretnych modeli Tesli, może być tańsze.

Warunki ubezpieczenia OC są takie same w różnych firmach ubezpieczeniowych. Wynika to z przepisów prawa, gdzie ustawodawca dokładnie zapisał, z jakiej ochrony w zakresie odpowiedzialności cywilnej mogą korzystać kierowcy samochodów. Natomiast na ceny polisy wpływa między innymi model ubezpieczanego pojazdu. Nowsze samochody, czy posiadające lepsze statystyki dotyczące wypadkowości mogą być ubezpieczone znacznie taniej. Używane pojazdy, które pochodzą ze starszych roczników, będą wymagały droższych polis. Znaczenie ma również to, czy kierowca ma doświadczenie oraz, czy nie powoduje wiele szkód. 

Jak dopasować ubezpieczenie OC Tesla?

Gdy kupuje się ubezpieczenia komunikacyjne, niezbędne jest określenie, z jakich produktów zamierza się korzystać. Nie zawsze zdecydowanie się wyłącznie na ubezpieczenie OC Tesla będzie wystarczające. Gdy samochodem podróżuje się często i na dłuższych trasach, wówczas warto pomyśleć o innych produktach ubezpieczeniowych. W ten sposób można znacznie zwiększyć zakres ochrony nie tylko auta, ale również kierowcy czy pasażerów. W ramach pakietów ubezpieczeń można pozyskać między innymi ubezpieczenie nnw samochodu. Gdy planuje się zakup dodatkowych produktów oprócz OC Tesli, wówczas można wykorzystać strony internetowe. Wykorzystując takie, jak porównywarka oc ac, można wygodnie sprawdzić oferty dostępne u różnych towarzystw reasekuracji. Pozwala to wybrać korzystniejsze produkty. W wielu przypadkach można znacznie taniej kupić takie polisy, które składają się zarówno z OC i AC.

Jeśli zamierza się kupić wyłącznie OC, wówczas różnice w cenach pomiędzy ofertami poszczególnych firm ubezpieczeniowych nie będą tak znaczące. Nie oznacza to, że nie można znaleźć takich produktów, które są dostępne, choćby w promocjach. To oferty, które są kierowane do wybranych grup docelowych. Niższe ceny mogą wynikać, choćby z korzystniejszych zniżek, z których mogą skorzystać kierowcy. Zatem zanim podejmie się decyzję o zakupie jakiejkolwiek polisy motoryzacyjnej, warto wstępnie ustalić, z jakiego zakresu ochrony, chce się korzystać. Dodatkowo dobrze jest sprawdzić oferty dostępne w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych.

Czy można znaleźć tańsze ubezpieczenie AC Tesli?

Znalezienie tańszego ubezpieczenia dodatkowego bywa szczególnie ważne. To produkty bardzo często wymagające płacenia dużo wyższych składek. Dotyczyć to może między innymi AC Tesli. Wiele zależy od tego, jak oceniany przez firmę ubezpieczeniową jest właściciel pojazdu. Gdy nie powodował on podczas jazdy wielu szkód, wówczas będzie mógł pozyskać zdecydowanie tańszy produkt. Równocześnie na lepszych warunkach są dostępne polisy w formie pakietów, gdzie można kupić podstawowe wersje ubezpieczeń. Obejmować to może nie tylko AC, ale również Assistance dla Tesli. Natomiast pakiety pozwalają korzystać wyłącznie z podstawowej ochrony. Nie zawsze jest ona wystarczająca. Decyzja musi być podjęta przede wszystkim na podstawie tego, w jaki sposób użytkuje się pojazd. 

Na standardowe AC dla Tesli bardzo często nie chcą decydować się młodzi kierowcy. Wynika to między innymi z kosztów, które muszą ponieść na składki. Brak zniżek sprawia, że często trzeba za ubezpieczenie ac zapłacić bardzo duże pieniądze. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem może się okazać Mini Casco dla Tesli. Taka, okrojona wersja może okazać się wystarczająca w kontekście zakresu zapewnianej ochrony ubezpieczeniowej. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Odszkodowanie z OC sprawcy brutto czy netto?

Odszkodowanie z OC sprawcy brutto czy netto?

Oceń ten wpis W Polsce każdy pojazd mechaniczny musi posiadać ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Stanowi ono ochronę, ponieważ jeśli dojdzie do wypadku, rekompensata za szkody zostanie wypłacona właśnie z OC sprawcy. Można zastanawiać się, czy ubezpieczyciel wypłaca […]

więcej
Szkoda całkowita

Szkoda całkowita

5/5 – (Ocen: 1) Do szkody całkowitej dochodzi w momencie, w którym ubezpieczyciel stwierdzi, że doprowadzenie uszkodzonego pojazdu do stanu sprawności kosztuje więcej, niż wyceniana jest jego wartość na moment przed wystąpieniem tej szkody. Warto też dodać, że […]

więcej
Jak określa się wartość samochodu? – Porady dla kierowców

Jak określa się wartość samochodu? – Porady dla kierowców

4/5 – (Ocen: 4) Czy wiesz, jaka jest wartość rynkowa Twojego auta? Uważaj – lepiej ją znać, by nie dać się oszukać ubezpieczycielowi. Zobacz, jak wyliczyć wartość samochodu w zależności od tego, czy jest nowy czy też używany. […]

więcej
Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

5/5 – (Ocen: 3) Wielu Polaków podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to emigracja na stałe, czy jedynie sposób na dorobienie w czasie wakacji, warto przy tej okazji pomyśleć o […]

więcej