Skoda

Skoda

4/5 - (Ocen: 1)

Jeszcze kilkanaście lat temu na pojazdy marki Skoda patrzono z lekkim przymrużeniem oka, jednak ostatnia dekada to ogromny postęp nie tylko technologiczno-konstrukcyjny czy estetyczny tych pojazdów. Samochody marki Skoda przede wszystkim odniosły ogromny sukces sprzedażowy i są obecnie najczęściej rejestrowanymi nowymi pojazdami w Polsce oraz poza naszym krajem. Ta popularność wynika oczywiście z nadal bardzo konkurencyjnej ceny, jaką producent czeskich samochodów proponuje za swoje najnowsze modele, ale także z niskich kosztów późniejszego utrzymania. 

To właśnie eksploatacja samochodu w późniejszych latach, czyli koszty jakie pochłania ubezpieczenie OC Skoda oraz wydatki na paliwo czy serwisowanie i naprawy – należy mieć również na uwadze przed podjęciem decyzji o kupnie nowego bądź używanego auta. W przypadku Skody, dotychczasowi kierowcy i stali posiadacze pojazdów tej marki są zgodni – wydatki w późniejszych latach na utrzymanie Skody są względnie niskie w porównaniu do innych pojazdów z segmentu aut premium. Warto więc wziąć to do swojej kalkulacji i uwzględnić nie tylko koszty OC Skoda, ale także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pojazdu. 

Z tego artykułu dowiesz się:

Ubezpieczenie OC skoda

Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, którą musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Zobowiązuje go do tego prawo. Każda Skoda OC posiadająca to samochód, który może poruszać się po drogach. W razie wypadku lub stłuczki z winy kierowcy samochodu, to zakład ubezpieczeń przejmuje całą odpowiedzialność finansową. Oznacza to, że na przykład OC Skoda Octavia pokryje koszty naprawy uszkodzonego pojazdu, jego holowania, auta zastępczego, czy leczenia osoby poszkodowanej. Ubezpieczyciel prowadzi również postępowanie wyjaśniające, jeśli jest taka konieczność. Bardzo ważne jest, aby pilnować terminu wygaśnięcia umowy i przedłużyć ją niezwłocznie lub zawrzeć umowę z inną firmą. Brak ważnego OC to sytuacja, która może zrodzić bardzo poważne konsekwencje. Nawet jeśli ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, z pewnością odzyska swoje pieniądze.

Ubezpieczenie AC skoda

 Kierowcy chętnie kupują również dodatkową polisę autocasco. Dostępne jest na przykład Mini Casco Skoda oraz inne podobne oferty. Ubezpieczenie AC to dodatkowa ochrona, dzięki której można spać spokojnie. Jeśli kierowca z własnej winy, przez nieuwagę uszkodzi swój samochód, wówczas firma ubezpieczeniowa zapłaci za jego naprawę. W sytuacji, gdy pojazd ulegnie poważnej szkodzie, ubezpieczony zyskuje również samochód zastępczy i może skorzystać z lawety. Warto pamiętać o tym, że każdemu, nawet bardzo doświadczonemu kierowcy może zdarzyć się chwila nieuwagi. Samochody takie jak Skoda Octavia AC powinny posiadać bezwzględnie, ponieważ koszt naprawy może okazać się bardzo dotkliwy dla właściciela. Właściciele starszych samochodów również powinni rozważyć, czy stać ich będzie na kosztowne naprawy, jeśli sami uszkodzą pojazd. Funkcjonalna porównywarka OC AC pozwala na wygodne sprawdzenie, jak różnią się dostępne oferty różnych firm i która z nich jest najbardziej korzystna.

 Na co zwrócić uwagę wybierając polisę komunikacyjną?

 Większość osób poszukujących dobrego ubezpieczenia dla pojazdu, zwraca uwagę przede wszystkim na cenę polisy. Jest to istotna kwestia, jednak nie powinna być decydująca. Trzeba zwrócić uwagę na to, jaka jest suma gwarantowana do wypłaty w przypadku OC Skoda Fabia, ale też na to, jaki jest zakres ubezpieczenia. Im szersza ochrona, tym lepiej dla ubezpieczającego, ponieważ nie musi obawiać się różnych sytuacji na drodze. Poza podstawowym OC i dodatkowym AC, kierowcy chętnie wybierają również pakiet Assistance Skoda lub decydują się na dodatkowe ubezpieczenie NNW samochodu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ kupując kilka polis, można liczyć na kompleksową i znacznie tańszą ofertę lub rozszerzenie wybranych pakietów.

 Czy warto zamówić polisę przez Internet?

 Posiadająca OC Skoda Felicia może poruszać się po wszystkich drogach. Na szczęście ubezpieczenia można dziś wygodnie zamawiać online, bez wychodzenia z domu i konieczności spotykania się z doradcą. Każdy ubezpieczyciel umożliwia zamówienie AC Skoda Fabia i innych polis przez Internet. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę dla swojego pojazdu, warto sprawdzić, z jakimi kosztami trzeba się liczyć w różnych firmach. Kalkulator OC AC umożliwia szybkie uzyskanie informacji o kwocie, wysokości rat, czy gwarantowanej sumie ubezpieczenia. Warto pamiętać o tym, że za bezwypadkową jazdę można liczyć na korzystne zniżki. Kierowca, który zgłaszał szkody w ostatnim czasie, powinien przygotować się jednak na wzrost sumy do zapłaty. Niekiedy lepszym rozwiązaniem jest wybór innej firmy, która zaproponuje nieco korzystniejszą stawkę OC lub AC.

Stracone zniżki można oczywiście odzyskać, ale dopiero po jakimś czasie. W każdym roku bezwypadkowej jazdy naliczane są odpowiednie rabaty. Dzięki nim ubezpieczenie OC Skoda Fabia może być tańsze, niż prognozowane w kalkulatorze. Eksperci doradzają, aby decydować się na jak najszersze zakresy ubezpieczeń, ponieważ dopłata w takiej sytuacji jest niewielka, a bywa, że ochrona wzrasta w znaczący sposób. Wypadki komunikacyjne zdarzają się nam wszystkim, a opłacając w terminie składki, można spać spokojnie, ponieważ cała odpowiedzialność związana z wypłatą ewentualnego odszkodowania, spoczywa na firmie ubezpieczającej samochód. Nawet niewielkich rozmiarów szkoda może się wiązać z kosztownymi naprawami, które znacznie nadwyrężą budżet kierowcy.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak działa ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego? Wszystko co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC podmiotu leczniczego

Jak działa ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego? Wszystko co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC podmiotu leczniczego

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to w przypadku niektórych zawodów oraz rodzajów działalności wymóg regulowany prawnie. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy Ci, co to jest OC podmiotu leczniczego oraz dlaczego warto je posiadać. Dowiesz się również, czy polisa […]

więcej
Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Zakup mieszkania dla wielu konsumentów jest inwestycją planowaną na całe życie. Po wybraniu wymarzonego mieszkania warto jeszcze dodatkowo zadbać o to, by było ono bezpieczne, a gdy już dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, było ono zabezpieczone finansowo. Ranking ubezpieczeń […]

więcej
Kiedy można wykupić OC krótkoterminowe?

Kiedy można wykupić OC krótkoterminowe?

Istnieją sytuacje, w których zakup pełnej polisy OC po prostu się nie opłaca. Świetnym wyjściem w takim wypadku jest wybór OC krótkoterminowego, które obejmuje pojazd ochroną przez 30 dni. Zobacz, co warto o tym wiedzieć!

więcej
10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

Ferie zimowe to idealny moment na urlop! Jeśli planujesz spędzić czas ze swoimi znajomymi lub rodziną, warto odpowiednio przygotować się na taki wyjazd. Zadbanie o bezpieczne ferie to podstawa! Niezależnie od tego, czy wybierasz się za granicę, czy […]

więcej