Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

5/5 - (Ocen: 1)

Kolejne kraje coraz skuteczniej walczą z pandemią, dlatego prognozy specjalistów są dość optymistyczne. Ponieważ stopniowo zostają łagodzone i znoszone różne obostrzenia, łatwiej jest podróżować za granicę. Masz już plany wyjazdowe na sezon wiosna/lato 2021? Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej!

Każda podróż może zostać nagle zakłócona czy przerwana przez nieoczekiwane utrudnienia. W dobie pandemii trzeba być przygotowanym na wszystko. Z tego względu przed wyjazdem powinno się zainwestować w stosowną polisę, która w razie kłopotów zagwarantuje niezbędne wsparcie. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na sezon wiosna/lato 2021!

Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Pandemia koronawirusa jest ogromnym zagrożeniem oraz utrudnieniem, w szczególności dla często podróżujących osób. Jeśli nie można ograniczyć wyjazdów, powinno się wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa zawsze jest przydatna, ale sezon wiosna/lato 2021 jest wyjątkowy. Chociaż wszystko wskazuje na to, że sytuacja na świecie się poprawia, nie można jej bagatelizować. Poza tym, w każdej chwili można po prostu np. doznać urazu, spowodować wypadek czy zgubić bagaż. Problemy tego typu są powszechne podczas wyjazdów i potrafią przysporzyć wiele kłopotów. W takich sytuacjach polisa jest nieoceniona. Jak jednak wybrać najlepszą opcję?

Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne musi przede wszystkim oferować wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia – minimum 30 tys. euro w Europie i 100 tys. Euro na innych kontynentach. Towarzystwo w razie potrzeby pokryje wszystkie wydatki związane z leczeniem, transportem medycznym czy akcjami ratunkowymi, które za granicą bywają astronomiczne.

Podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego trzeba też uważnie zapoznać się z dokumentem OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Zakres tego świadczenia nie jest regulowany przez żadne przepisy, dlatego towarzystwa mogą ustalać własne zasady oraz proponować różne warianty polisy. Często są one dostosowane do charakteru wyjazdu, np. urlopu z zaplanowanymi aktywnościami sportowymi, delegacji służbowej czy wakacji z rodziną. W większości przypadków można także dobrać specjalne rozszerzenia, np. ubezpieczenie bagażu, ochronę sprzętu sportowego czy klauzulę alkoholową (możliwość otrzymania odszkodowania, nawet gdy poszkodowany był pod wpływem alkoholu).

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne powinno dodatkowo obejmować polisę następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Świadczenie to zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Jego wysokość oblicza się na podstawie specjalnej tabeli procentowej dołączonej do OWU – jest zależna od tego, jak poważny jest uraz czy choroba wywołane przez wypadek. W razie śmierci rodzinie zmarłego wypłacone zostaje 100% sumy gwarantowanej.

Elementem ubezpieczenia turystycznego powinna być też polisa odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Pokrywa koszty naprawy wyrządzonych szkód na mieniu oraz odszkodowań w razie szkód osobistych. Chroni przed konsekwencjami finansowymi, gdy np. przypadkiem zepsuje się telewizor w hotelu czy potrąci obcą osobę na basenie i ta złamie nogę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Przeglądając oferty towarzystw bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na wspomniany wcześniej dokument OWU. Szczególnie istotnym fragmentem są tzw. wyłączenia ochrony, czyli sytuacje, w których nie otrzyma się wsparcia. Pewne firmy mają bardzo restrykcyjne podejście do klientów, którzy wykupili podstawowe ubezpieczenie turystyczne (bo chcą przekonać ich w ten sposób do dokupienia rozszerzeń). Warto mieć tego świadomość, by później się nie zaskoczyć.

W sezonie wiosna/lato 2021 trzeba również sprawdzić politykę towarzystwa w odniesieniu do zachorowania na COVID-19. Większość ubezpieczycieli  zmieniła już swoje zapisy – dawniej skutki pandemii były często wymieniane w włączeniach. Nie można jednak być pewnym, że każda firma oferuje identyczne wsparcie, dlatego należy bardzo dokładnie zapoznać się ze wspomnianym wcześniej OWU.

Na pewno dobrze jest też zorientować się, czy dane towarzystwo oferuje świadczenie obejmujące ochronę kosztów odwołanego wyjazdu. Aktualnie sytuacja się poprawia, ale może w każdej chwili zacząć dynamicznie się zmieniać. Jeśli tuż przed wyjazdem zostaną zamknięte granice, straci się pieniądze wydane na bilety, zakwaterowanie, zaliczki itp. Dodatkowa ochrona może zapewnić zwrot przynajmniej części tych wydatków.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne na sezon wiosna/lato 2021?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne na sezon wiosna/lato 2021?

Na polskim rynku działa sporo towarzystw i firm ubezpieczeniowych, dlatego wiele osób ma dylemat, jaką polisę wybrać. Podczas poszukiwań trzeba dokładnie wczytać się w dokumenty OWU oraz zapoznać się z zakresem świadczenia. Odwiedzanie kolejnych oddziałów, rozmowy z konsultantami czy przeglądanie stron internetowych zajmują zdecydowanie za dużo czasu. KioskPolis.pl oferuje na szczęście o wiele wygodniejsze i szybsze rozwiązanie, dzięki któremu można znaleźć idealne ubezpieczenie turystyczne w zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Na naszej stronie znajduje się krótki, przejrzysty formularz. Musisz wpisać do niego swoje dane oraz kilka podstawowych informacji na temat wyjazdu, Algorytm w zaledwie kilkadziesiąt sekund przeanalizuje dostępne oferty od znanych towarzystw oraz od razu obliczy wysokość ich składek. Wyniki przedstawione zostaną w postaci przejrzystej listy. Dzięki temu można wygodnie porównać ze sobą najciekawsze propozycje. Jeśli podejmie się decyzję o zakupie któreś z nich, za pomocą kilku kliknięć da się dopełnić wszystkie formalności – całkowicie online, bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie turystyczne na sezon wiosna/lato 2021 musi zapewniać kompleksową ochronę w różnych okolicznościach. Chociaż pandemia jest w odwrocie, polisa również powinna uwzględniać okoliczności związane z zachorowaniem lub zmianami obostrzeń. Znajdź i wykup najlepsze ubezpieczenie, by ze spokojem ducha udać się na planowany wyjazd!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wakacje w Argentynie – jakie ubezpieczenie wybrać?

Wakacje w Argentynie – jakie ubezpieczenie wybrać?

Tegoroczny urlop zamierzasz spędzić w pięknej Argentynie? Ameryka Południowa zachwyca przyrodą, niesamowitymi krajobrazami i barwną kulturą. Turyści muszą jednak mieć na względzie nie tylko przyjemności, ale też potencjalne zagrożenia. Do tak dalekiej podróży trzeba się odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, […]

więcej
Słownik pojęć dla ubezpieczenia turystycznego

Słownik pojęć dla ubezpieczenia turystycznego

Wybierasz się w swoją pierwszą większą podróż? A może podróżujesz coraz częściej? Nieznacznie od sytuacji warto, byś znał podstawowe pojęcia ubezpieczeniowe w ubezpieczeniu turystycznym. Pozwoli Ci to uniknąć niemiłych niespodzianek, a także podejmować świadome i najkorzystniejsze decyzje. Przekonaj […]

więcej
Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc

Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc

Niskie temperatury zimą nie są Ci w smak? Może masz ochotę choć na chwilkę przenieść się na rajską wyspę lub magicznie złotą plażę? Oto nasze propozycje na wakacje zimą w ciepłych krajach.

więcej
7 zalet wykupienia polisy turystycznej

7 zalet wykupienia polisy turystycznej

Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, czy na pewno będzie Ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie? Wiele osób rezygnuje z tego świadczenia, ale nie jest to rozsądne podejście. Przedstawiamy 7 zalet wykupienia polisy turystycznej! Urlop czy wyjazd służbowy może zostać zakłócony […]

więcej