Rankomat – co musisz o nim wiedzieć? Wady i zalety porównywarki

Rankomat – co musisz o nim wiedzieć? Wady i zalety porównywarki

httKup OC

Wybranie odpowiedniej polisy OC bywa prawdziwym wyzwaniem. Bardzo pomocne w podjęciu trafnej decyzji okazują się specjalne serwisy, nazywane porównywarkami ubezpieczeń. Jedną z najdłużej działających stron tego typu jest Rankomat – sprawdziliśmy, jak po latach wypada na tle konkurencji.

Polisy ubezpieczeniowe są ważnymi świadczeniami. W dużej ilości ofert trudno jednak o znalezienie najbardziej odpowiedniej, a przy tym najtańszej opcji. Jednym z najpopularniejszych kalkulatorów OC/AC jest Rankomat. Przyjrzeliśmy się bliżej działaniu serwisu i jego wadom oraz zaletom.

Rankomat – podstawowe informacje o serwisie

Rankomat – podstawowe informacje o serwisie

Rankomat działa już od 2008 roku. Z jego pomocą można znaleźć korzystne ubezpieczenie samochodu, nieruchomości, podróży lub zdrowia. Początkowo był serwisem doradczo-informacyjnym, ale na wzór zagranicznych portali już po roku uruchomiono na nim kalkulator OC. Serwis szybko zdobył zaufanie klientów i silną pozycję na rynku, którą utrzymuje do dzisiejszego dnia. Chociaż został założony przez Polaków, od 2015 roku należy do niemieckiej grupy Bauer Media. Z portalem współpracują największe, renomowane firmy ubezpieczeniowe.

Rankomat – funkcje i działanie porównywarki

Porównywarka OC pozwala także znaleźć korzystne ubezpieczenie AC, NNW czy Assistance. By uzyskać zestawienie ofert, należy wypełnić obszerny formularz, udzielając odpowiedzi na wiele szczegółowych pytań. Kalkulator od razu oblicza spersonalizowane składki i prezentuje oferty od najbardziej korzystnych, do najdroższych. Gdy wybierze się już najtańsze OC, można od razu je zakupić przez Internet lub skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Cały proces jest prosty i przejrzysty, a do tego na początku formularza znajdują się wskazówki dla użytkowników.

Rankomat – wady i zalety

Rankomat – wady i zalety

Chociaż Rankomat działa już od ponad 10 lat, nie jest serwisem bez wad – choć ma także swoje zalety. Do najważniejszych plusów należy zaliczyć przejrzysty i bardzo wygodny interfejs, brakuje mu jednak kilku ważnych funkcji. Dużym utrudnieniem jest brak informacji o długości wypełnianego formularza. Nie ma żadnego licznika stron, paska postępu czy innego wskaźnika ilości pytań w ankiecie.

Zaletą Rankomatu są podpowiedzi przy każdym miejscu, które należy wypełnić. Serwis podpowiada, gdzie można znaleźć potrzebne dane. Umieszczony jest także numer telefonu do konsultanta, który pomoże przy uzupełnianiu pól. Część z okienek wypełni się automatycznie na podstawie podanych informacji, co jest bardzo wygodne, ale może też doprowadzić do błędów.

Innym udogodnieniem jest to, że serwis zapamiętuje wpisywane wcześniej na danym urządzeniu dane. Wiele osób przychylnie spojrzy również na to, że nie trzeba podawać numeru rejestracyjnego auta, PESEL-u czy imienia i nazwiska.

Dużymi minusami, oprócz wcześniej wspomnianych, są: brak możliwości wyświetlenia ofert zwierających jedynie OC, a także zbyt obszerne opisy w wynikach zestawienia, co utrudnia szybką analizę znalezionych opcji. Niektórych może odstraszyć także dość długi formularz.

Rankomat jest jednym z najpopularniejszych serwisów umożliwiających porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych, nie jest jednak portalem idealnym. W ostatnich latach powstało wiele innych opcji, które są znacznie wygodniejsze w obsłudze. Poznajcie zatem bliżej naszą porównywarkę ubezpieczeń!

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

5.0 03 Współcześnie istnieje tak wiele firm ubezpieczeniowych, że szukając polisy, można zupełnie stracić głowę. Coraz większą popularnością cieszą się serwisy umożliwiające ekspresowe znalezienie opcji najlepiej spełniającej wszystkie oczekiwania, w najkorzystniejszej cenie. Przeanalizowaliśmy serwis Punkta – dowiedz się, […]

więcej