Programy lojalnościowe – czym są i jak z nich korzystać podczas europejskich wojaży?

Programy lojalnościowe – czym są i jak z nich korzystać podczas europejskich wojaży?

Oceń ten wpis

Kiedy planujemy urlop, na ogół zależy nam na wypoczynku na możliwie jak najwyższym poziomie, a jednocześnie nie chcemy wydawać zbyt wiele – większość z nas szuka atrakcyjnych cenowo rozwiązań. Wiele biur podróży oferuje promocyjne ceny, ale często dostępne są one wyłącznie w opcji first oraz last minute, co jednak nie każdemu odpowiada. Ciekawą alternatywą okazują się być programy lojalnościowe, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Co ciekawe, ich wybór jest naprawdę duży – wśród nich nie brakuje również tych, które świetnie sprawdzają się podczas europejskich wojaży.

Co to są programy lojalnościowe i jak działają?

Mianem programów lojalnościowych określa się po prostu działania marketingowe, które służą zbudowaniu, a następnie podtrzymaniu relacji między klientem a firmą. Kiedy będziesz kupować w danym sklepie czy korzystać z usług danej firmy, dostaniesz punkty, które następnie można wymienić na różne nagrody. Mogą to być na przykład obniżki czy możliwość zakupu jakiegoś gadżetu w niższej cenie. Okazuje się, że dobrze programy lojalnościowe przynoszą korzyści obu stronom: zarówno sprzedawcom, jak i klientom. UWAGA: program lojalnościowy jest czymś innym niż karty podarunkowe.

Jakie korzyści można uzyskać z uczestnictwa w programach lojalnościowych?

Wiesz już co to programy lojalnościowe. Z pewnością zastanawiasz się teraz, co możesz zyskać, uczestnicząc w nich. Odpowiedź uzależniona jest oczywiście od rodzaju programu, w którym bierzesz udział. Pamiętaj, że mogą one różnić się między sobą w zakresie korzyści, jakie przynoszą korzystającym z nich klientom. Na ogół jednak programy lojalnościowe dla turystów oznaczają sporą oszczędność pieniędzy podczas kolejnych wyjazdów.

Świetnym przykład są te programy, które gwarantują tańsze noclegi. Kiedy będziesz regularnie rezerwować miejsce w hotelu czy pensjonacie za pośrednictwem popularnego serwisu, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki przy kolejnych rezerwacjach. Mogą one sięgać nawet dziesięciu procent, co może przełożyć się na niemałą kwotę, która zostanie w Twoim portfelu.

Dostępne programy lojalnościowe pozwalają również na tańsze wizyty w restauracjach. Wprawdzie najczęściej tyczy się to sieciówek, ale mimo to podczas wakacyjnego urlopu można liczyć na mniej kosztowny posiłek.

Uczestnicząc w programie lojalnościowych, można więc naprawdę sporo zaoszczędzić podczas wakacyjnych wojaży. Wiele osób wyjeżdżających regularnie podkreśla, że często to właśnie dzięki udziałowi w takim programie mogą pozwolić sobie na nocleg w hotelu o wyższym standardzie. To oznacza, że korzystając z programów lojalnościowych, można zapewnić sobie większy komfort za te same bądź znacznie mniejsze pieniądze.

Zdarza się, że programy lojalnościowe oferują linie lotnicze – decydując się na uczestnictwo w nich, możesz liczyć na zakup tańszych biletów. Oszczędność może być w tym przypadku bardzo duża. Jeśli do tego dołożysz program pozwalający na rezerwację pokoju w hotelu za niższą kwotę, uda Ci się dużo zaoszczędzić.

Kiedy programy lojalnościowe przydają się najbardziej?

Programy lojalnościowe to świetny wybór dla tych, którzy chcą spędzić udany urlop, a jednocześnie zależy im na tym, aby w kieszeni zostało nieco więcej pieniędzy. Warto po nie sięgnąć, jeśli chcesz zapewnić sobie wypoczynek w lepszych warunkach – tak, jak wspomnieliśmy często umożliwiają one tańszą rezerwację w hotelach stojących na bardzo wysokim poziomie. Programy lojalnościowe w Polsce, jak i innych krajach europejskich wychodzą naprzeciw potrzebom turystów, przyczyniając się do spędzenia udanego urlopu.

Jak korzystać z programów lojalnościowych podczas podróży?

Jeśli chcesz skorzystać z programu lojalnościowego w czasie swoich europejskich wakacji, pamiętaj, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić dostępne oferty. Wykorzystaj do tego Internet i zorientuj się, co wpisuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie programy lojalnościowe są dla Ciebie odpowiednie. Musisz również sprawdzić, czy skorzystanie z nich wiąże się z koniecznością na przykład wyrobienia karty czy rejestracji na stronie. dopełnienie tych formalności jest niezbędne, jeśli chcesz stać się uczestnikiem programu lojalnościowego.

UWAGA: nie zapominaj, że w przypadku tego rodzaju akcji liczy się regularność i systematyczność. Często przy robieniu zakupów trzeba na przykład zeskanować kartę, aby system naliczył punkty, które następnie wymieniane są na nagrody. W przeciwnym razie bonusy nie będą dla Ciebie dostępne.

Czy warto korzystać z programów lojalnościowych?

Wiesz już czym jest i jak działa program lojalnościowy. Z pewnością chcesz też wiedzieć, czy warto brać udział w takich akcjach. Odpowiedź jest prosta: tak! Programy lojalnościowe skonstruowane są tak, że nie przymuszają uczestników do wydawania pieniędzy. Zasada jest prosta: zrobisz zakupy, otrzymasz punkty, nie zrobisz, po prostu ich nie otrzymasz, ale nie poniesiesz też żadnych konsekwencji. To oznacza, że uczestnictwo w programach nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, które musisz ponosić. Jeśli często robisz zakupy w sklepach jednej sieci, która właśnie proponuje udział w programie lojalności, a do tego ma charakter międzynarodowy, nie zapominaj o tym w czasie wakacji.

Czy program lojalnościowy to wszystko, o czym warto pamiętać, udając się na wakacje?

Program lojalnościowy to dobry sposób na to, aby w czasie europejskich wakacji nieco zaoszczędzić. Nie zapominaj jednak, że nie jest to jedyna rzecz, o której musisz pamiętać, chcąc spędzić udany urlop. Jeśli w czasie wyjazdu chcesz czuć się bezpiecznie, musisz wykupić ubezpieczenie turystyczne. Wprawdzie możesz zabrać ze sobą kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), ale musisz pamiętać, że zapewnia ona pomoc lekarską na takich samych zasadach, jaka dostępna jest ona dla mieszkańców danego kraju. Co to oznacza w praktyce? Jeśli Hiszpanie za leczenie złamanej nogi będą płacić, będzie tyczyć się to również Ciebie. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę pokryje koszty ewentualnego leczenia bez względu na to, jaki zakres świadczeń w danym miejscu jest bezpłatny. Obecnie dostępne są nie tylko ubezpieczenia wakacyjne – towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie również ubezpieczenie na ferie zimowe, do którego zaliczane jest ubezpieczenie na narty i snowboard. Jeśli chcesz kupić naprawdę dobrą polisę, ranking ubezpieczeń turystycznych jest tym, co powinieneś przeanalizować. Z kolei kalkulację kosztów wykonasz, sięgając po darmowy kalkulator ubezpieczeń turystycznych – znajdziesz go w naszej porównywarce, Kioskpolis.pl, z jego obsługą poradzisz sobie bez najmniejszych problemów. Pamiętaj, że polisa pomoże uniknąć ewentualnych kłopotów finansowych – leczenie zagranicą jest bardzo drogie.

Wybór programów lojalnościowych w Polsce i innych europejskich krajach jest naprawdę duży. Wśród nich nie brakuje tych, z których korzystać mogą turyści wyjeżdżający na wakacje. Jeśli w czasie urlopu szukasz oszczędności, zależy Ci na tym, aby wydać możliwie jak najmniej, dobry program lojalnościowy jest jak najbardziej dla Ciebie. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualne oferty – być może trafisz na coś naprawdę atrakcyjnego.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie – jak odzyskać ubezpieczenie OC po sprzedaży auta?

Sprzedajesz auto, dla którego kilka tygodni lub miesięcy temu wykupiłeś OC? W takiej sytuacji prawdopodobnie chciałbyś odzyskać pieniądze. Koniecznie sprawdź, co musisz zrobić, by nie płacić kolejnej składki OC, a także jakie dokumenty jesteś zobowiązany przekazać nabywcy. Czy […]

więcej
Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

Zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca musi posiadać ważne OC. Polisa jest przypisana nie tylko do osoby, ale też do pojazdu. Co dzieje się z nią w chwili, gdy samochód zostaje przekazany komuś innemu? Wyjaśniamy, jak przepisać OC […]

więcej
Kiedy ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone?

Kiedy ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone?

Brak posiadania ważnego ubezpieczenia OC może nieść ze sobą poważne konsekwencje, np. karę finansową aż do 5600 zł. Nie zawsze jednak brak zakupienia nowej polisy jest równoznaczny z ustaniem ochrony. Niektóre umowy polisy OC zostają automatycznie przedłużone po […]

więcej
Czym jest PBUK (Polskie Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych)?

Czym jest PBUK (Polskie Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych)?

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) to organizacja zrzeszająca działające w Polsce zakłady ubezpieczeń, które oferują obowiązkowe ubezpieczenie OC. Mogłeś spotkać się z tą nazwą starając się o Zieloną Kartę. Czy wiesz, dlaczego? Wyjaśniamy czym jest PBUK oraz co […]

więcej