3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć

3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Ubezpieczenia komunikacyjne mogą być dość drogie, dlatego wielu kierowców ogranicza się do zakupu obowiązkowego OC. Takie podejście nie zawsze jest jednak rozsądne. W razie poważnego wypadku czy innych kłopotów na drodze często przydają się także dodatkowe świadczenia. Przedstawiamy 3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć!

Polscy kierowcy muszą wykupić jedynie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, dlatego zazwyczaj spora ich część szuka po prostu najtańszego OC i nawet nie interesuje się innymi usługami. Tymczasem okazuje się, że inwestycja w pakiet zawierający dodatkowe świadczenia może być niezwykle opłacalna, a cena składki wcale nie musi być wtedy dużo wyższa. Poznaj 3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć!

1.  Ubezpieczenie AutoCasco – ochrona pojazdu w przypadku zdarzeń losowych

Ubezpieczenie AC jest znane raczej większości kierowców. Najczęściej dobiera się je do podstawowej polisy, zwykle korzystając z korzystnych promocji na OC+AC. AutoCasco zapewnia wsparcie finansowe w sytuacjach, w których pojazd został uszkodzony, zniszczony lub utracony w związku z różnymi czynnikami zewnętrznymi, np. działaniem żywiołów, sił natury czy osób trzecich. Ubezpieczyciel pokrywa wtedy koszty naprawy lub wypłaca odpowiednie odszkodowanie.

AC przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Auto może zostać uszkodzone w każdej chwili np. przez wiatrołom, grad czy nawet fragment elewacji, który odpadł z pobliskiego budynku. Zdarza się też, że zostanie zalane (np. w garażu podziemnym podczas ulewnych deszczy) lub spalone (np. gdy w pobliżu wybuchnie pożar). Niestety, czasami można uszkodzić je również samemu, np. przy wysiadaniu. Zagrożenie stanowią także osoby trzecie – wandale, złodzieje czy po prostu nieostrożna młodzież. Ryzykowne sytuacje i szkodliwe czynniki można długo wymieniać. Samochód nie jest tak naprawdę w pełni bezpieczny nawet na zamkniętym, strzeżonym parkingu. AutoCasco pokryje koszty naprawy lub zagwarantuje zwrot przynajmniej części wartości pojazdu.

2. Ubezpieczenie Assistance – pomoc w razie kłopotów w trasie

Zakup ubezpieczenia Assistance powinny rozważyć szczególnie osoby spędzające sporo czasu za kierownicą. Polisa ta gwarantuje niezbędną pomoc w razie różnych sytuacji na drodze. W zależności od wybranej oferty, może zapewniać naprawdę kompleksowe wsparcie.

Kierowcę może spotkać w trasie wiele nieprzyjemnych przygód. Pusty bak, przebita opona, nagła awaria pojazdu czy nawet pomylenie drogi mogą skutecznie uprzykrzyć jazdę. Jeśli w dodatku ktoś bardzo się spieszy (np. w związku z pracą), nie może pozwolić sobie na długie oczekiwanie na pomoc drogową. Co więcej, takie usługi są zazwyczaj kosztowne, szczególnie holowanie.

ubezpieczenie w trasie

Posiadając polisę Assistance, zyskuje się dostęp do całodobowej infolinii. Wystarczy zadzwonić, by zgłosić szkodę i wezwać pomoc. Ubezpieczyciel przyśle na miejsce fachowców lub lawetę, ale może też wesprzeć swojego klienta w inny sposób. Gdy np. się zgubi, wskaże mu najlepszą trasę. Niektóre firmy organizują także wsparcie w m.in. znalezieniu noclegu czy sposobu na kontynuowanie podróży. Jeśli wykupi się pakiet działający poza granicami kraju, wybrane towarzystwa zapewniają nawet pomoc prawnika i tłumacza w razie wypadków.

3.  Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – medyczne wsparcie finansowe

Osoby zatrudnione posiadają składki ZUS, dlatego często ignorują takie świadczenia, jak np. ubezpieczenia NNW. Wydaje im się, że skoro mogą uzyskać bezpłatną pomoc w szpitalu i u lekarza na NFZ, nie mają się czym przejmować. Takie podejście jest jednak bardzo nierozsądne. W razie wypadku może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci. Polisa ta gwarantuje pomoc właśnie w takich sytuacjach.

Jeśli kierowca lub pasażerowie ucierpią podczas kolizji drogowej, przysługuje im odpowiednie odszkodowanie – obliczane na podstawie specjalnej tabeli norm oceny procentowej. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć np. na zakup leków, dodatkowe wizyty u specjalistów, sprzęt ortopedyczny czy rehabilitację. Proces leczenia poważniejszych urazów może być przecież bardzo kosztowny.

W przypadku śmierci kierowcy lub któregoś z pasażerów ubezpieczyciel wypłaca 100% sumy gwarantowanej, która może wynieść nawet kilkaset tys. złotych. Pieniądze te przydadzą się na zorganizowanie pogrzebu czy terapię dla osób bliskich. Przez jakiś czas mogą również zapewnić środki do życia rodzinie zmarłego, jeśli to on odpowiadał w największym stopniu za jej utrzymanie.

dodatkowe ubezpieczenie

Jak znaleźć najlepsze nieobowiązkowe polisy?

Polisy dodatkowe można szybko i wygodnie znaleźć, a następnie wykupić online. To samo dotyczy zakupu OC przez Internet. Dostępnych ofert jest naprawdę wiele, dlatego warto uważnie je przeanalizować oraz porównać ze sobą, w czym pomocny będzie nasz kalkulator!

Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz, który stanowi łatwy w obsłudze kalkulator OC. Po wypełnieniu go danymi swoimi i samochodu, w mniej niż minutę otrzymasz gotowe zestawienie najlepszych ofert. Od razu poznasz ich ceny oraz zakresy. W ten sposób możesz uważnie je przeanalizować, by wybrać najkorzystniejszy wariant.

Znając już dokładny zakres 3 nieobowiązkowych polis, które warto kupić, czas znaleźć odpowiednią ofertę. Zaskoczysz się, jak korzystną cenę może mieć szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź dostępne warianty i zainwestuj w swoje bezpieczeństwo!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Czym jest OC, AC, NNW, assistance?

Czym jest OC, AC, NNW, assistance?

OC, AC, NNW, assistance – czy na pewno wiesz, co kryje się pod nazwami, które przedstawiają towarzystwa ubezpieczeniowe, sprzedając Ci ubezpieczenie samochodu? Zobacz, co warto o nich wiedzieć i jak wybrać ich zakres, by jak najbardziej skorzystać w […]

więcej
Optymalizuj wydatki, szukając tańszego OC

Optymalizuj wydatki, szukając tańszego OC

Zgodnie z polskim prawem masz obowiązek ubezpieczyć pojazd mechaniczny, którego jesteś właścicielem. Od Ciebie jednak zależy, z oferty jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego skorzystasz i czy trafisz na najtańsze ubezpieczenie samochodu, oszczędzając tym samym pieniądze. Przekonaj się, jak wybrać ubezpieczenie […]

więcej
Jakie elementy powinien posiadać dobry kalkulator OC?

Jakie elementy powinien posiadać dobry kalkulator OC?

Szukasz polisy OC przez internet? Zatem nie raz skorzystasz z kalkulatora online, który przygotuje przykładową ofertę dla Twojego samochodu – wszystko po to, byś mógł zorientować się w zakresach i wysokościach składek dostępnych na rynku polis. Zobacz, jak […]

więcej
Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

Kupujesz nowe auto i zastanawiasz się, czy możliwe jest wypowiedzenie OC samochodu, które zostało wybrane i opłacone przez poprzedniego właściciela? A może po prostu chcesz zmienić towarzystwo, bo znalazłeś lepszą ofertę? Przekonaj się, kiedy wypowiedzieć umowę OC, by […]

więcej