Czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz?

Czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Wielu kierowców podejmuje decyzję o założeniu instalacji LPG w swoim aucie, ponieważ chce zaoszczędzić na jego eksploatacji. Wszelkie modyfikacje pojazdu nie są jednak zbyt przychylnie traktowane przez ubezpieczycieli. Wyjaśniamy, czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz!

Każde auto musi mieć ważne ubezpieczenie OC, ale da się dodatkowo dokupić jeszcze inne polisy komunikacyjne. Największą popularnością cieszy się AutoCasco, gwarantujące ochronę pojazdu w razie różnych sytuacji losowych. Towarzystwa traktują jednak auta z instalacjami LPG czy innymi modyfikacjami ze sporą rezerwą. Dowiedz się, czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz!

Czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz?

Modyfikacje pojazdu zawsze są pewnym utrudnieniem. Naprawa takiego auta jest bardziej skomplikowana, a co za tym idzie – droższa. Co więcej, wszelkie ingerencje zwiększają ryzyko ewentualnych awarii. Jeśli w dodatku instalacja LPG zostanie zamontowana w warsztacie, który nie stosuje się do najważniejszych norm i zaleceń, może nawet spowodować samozapłon. Z tego względu niektórzy kierowcy zastanawiają się, czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz.

Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Towarzystwa nie zawsze są jednak pozytywnie nastawione do takich aut. Większość kierowców może mieć kłopot z tym, by znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC. Dodatkowe świadczenia również są odpowiednio droższe. Jeśli założy się instalację gazową w pojeździe, który był już ubezpieczony, fakt ten trzeba niezwłocznie zgłosić. Wtedy na pewno zostanie przeprowadzona rekalkulacja składki.

Czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz?

Ile kosztuje polisa AC dla samochodu na gaz?

Ubezpieczenia dla pojazdów z instalacją gazową są bez wątpienia wyższe. Ostateczna cena jest oczywiście zależna od wielu innych czynników, m.in. modelu auta, a także wieku i doświadczenia kierowcy. Podejście towarzystw do tej kwestii jest różne. Jedne są bardzo restrykcyjne, inne zaś tylko nieznacznie podnoszą składkę. Jeśli chce się dodatkowo do OC dokupić ubezpieczenie AC, koniecznie trzeba rozejrzeć się za jak najbardziej opłacalną ofertą.

Dlaczego jednak polisy komunikacyjne dla pojazdów z instalacjami LPG są droższe? Po pierwsze, każda modyfikacja auta narusza jego stan techniczny, przez co staje się bardziej narażone na awarie. Po drugie, naprawa takiego samochodu kosztuje więcej. Po trzecie, kierowcy decydujący się na takie zmiany zazwyczaj bardzo intensywnie eksploatują auto i często są w trasie, co samo w sobie zwiększa ryzyko nie tylko wypadku, ale też innych zdarzeń drogowych.

Ubezpieczyciele traktują klientów posiadających samochody z instalacjami gazowymi jako potencjalnie bardziej problematycznych. Oznacza to, że mogą po prostu częściej potrzebować pomocy. Z tego względu nie tylko OC, ale też dodatkowe świadczenia, jak np. ubezpieczenie Assistance są im sprzedawane drożej.

Ile kosztuje polisa AC dla samochodu na gaz?

Jak znaleźć korzystną polisę ubezpieczeniową dla samochodu na gaz?

Rekalkulacja składki okazała się wyjątkowo niekorzystna? A może właśnie kupiłeś auto na gaz? Aby znaleźć korzystną polisę dla samochodu z instalacją LPG, powinieneś porównać przynajmniej kilkanaście ofert znanych towarzystw. Nie ma sensu przeglądać po kolei ich stron, gdy można zrobić to znacznie szybciej i wygodniej. Dzięki naszej porównywarce ubezpieczeń błyskawicznie znajdziesz optymalne pakiety polis, zawierające nawet jeszcze inne świadczenia, np. ubezpieczenia NNW.

Wypełnij formularz dostępny na naszej stronie, wpisując swoje dane oraz podstawowe informacje o samochodzie. Na ich podstawie kalkulator OC obliczy ceny składek dostępnych ofert, a następnie uszereguje je od najtańszej, do najdroższej. Dzięki temu można od razu przekonać się, które firmy proponują najbardziej opłacalne warianty. Pozostaje tylko je porównać i wybrać najlepszą opcję.

Odpowiedź na pytanie: „czy można wykupić polisę AC dla samochodu na gaz?” brzmi „tak!”, ale należy pamiętać o tym, że takie ubezpieczenie może być drogie. Nie oznacza to jednak, że trzeba z niego zrezygnować. Postaraj się znaleźć najbardziej opłacalny wariant i zadbaj o odpowiednią ochronę!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wypadek drogowy z obcokrajowcem – co zrobić w takiej sytuacji?

Wypadek drogowy z obcokrajowcem – co zrobić w takiej sytuacji?

Zdarzenie drogowe z udziałem kierowcy z zagranicy bywa bardzo problematyczne. Taka osoba może nie tylko nie mówić w języku Polskim, ale też nie zawsze będzie ubezpieczona w naszym kraju. Kolizja z obcokrajowcem nie oznacza jednak, że będzie się […]

więcej
Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Współcześnie zakup obowiązkowego ubezpieczenia wcale nie musi wiązać się ze spotkaniem w oddziale wybranego towarzystwa. Całą procedurę da się załatwić bez wychodzenia z domu, nawet w kilkanaście minut. Jak należy się do niej przygotować? Wyjaśniamy, jak przebiega zakup […]

więcej
Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Zastanawiasz się nad wykupieniem autocasco? Koniecznie sprawdź, czy posiadanie tej polisy jest obowiązkiem oraz co wchodzi w jej zakres. Przekonaj się, jakie osoby powinny skorzystać z ubezpieczenia AC dla własnego interesu, a jakie mogą mieć problem z uzyskaniem […]

więcej
Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Korzystając z polisy komunikacyjnej, warto dokładnie zapoznać się z tym, czy następuje automatyczne przedłużenie polisy AC. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia tego, czy będzie można kontynuować ubezpieczenie. Bywa to ważne, gdy regularnie jeździ się na dłuższych […]

więcej