Na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości?

Na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Szukasz korzystnego ubezpieczenia domu lub mieszkania? Powinieneś kierować się nie tylko jego ceną, ale też treścią umowy. By mieć pewność, jak naprawdę działa i co obejmuje polisa, należy dokładnie zapoznać się z pełną dokumentacją usługi. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości, by niczego nie przeoczyć!

Ubezpieczenie mieszkania jest niezwykle przydatnym świadczeniem. Dzięki niemu uzyska się niezbędne wsparcie w chwili, gdy lokal zostanie zniszczony w związku z różnymi zdarzeniami losowymi. Taka ochrona gwarantuje zabezpieczenie przed poważnymi problemami finansowymi, ponieważ zapewnia wysokie odszkodowanie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości, by na pewno wybrać korzystną polisę!

Na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości?

Niektórzy pobieżnie czytają opis świadczenia na stronie ubezpieczyciela, sprawdzają jego cenę i od razu podejmują decyzję o zakupie. Takie podejście jest jednak bardzo nierozsądne. Przed wykupieniem każdej polisy należy bowiem dokładnie zapoznać się z treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. W dokumencie tym opisane są wszystkie najważniejsze kwestie związane z zakresem usługi, jej formą, sposobem działania itp.

Takie pisma mogą mieć wiele stron i na ogół są napisane nieprzystępnym językiem. Z tego względu warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości. Uważne wczytanie się w treść kilku najistotniejszych fragmentów może dać bowiem niemalże pełną świadomość tego, jaką polisę się kupuje.

Na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości?

Najważniejsze sekcje w dokumencie OWU nieruchomości

W OWU nieruchomości można wymienić kilka absolutnie najważniejszych zapisów. Należy oczywiście zapoznać się całą z jego treścią, ale wybrane fragmenty powinno się przeczytać ze szczególną uwagą.

Ogromne znaczenie ma zakres polisy ubezpieczeniowej. W tym miejscu opisane są wszystkie sytuacje, w których klient może otrzymać wsparcie. Dokładne przeanalizowanie tej sekcji będzie niezbędne, jeśli chce się mieć absolutną pewność, co do zakresu danego świadczenia.

Bardzo ważna jest też suma ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota odszkodowania, jaką można uzyskać w ramach danej polisy. Każdy ubezpieczyciel oblicza ją inaczej , dlatego koniecznie powinno się sprawdzić, jakie wsparcie finansowe jest on w stanie zagwarantować w razie kłopotów. W wielu przypadkach stosuje się też osobne sumy dla elementów stałych i ruchomych.

Najważniejsze sekcje w dokumencie OWU nieruchomości

Nie bez znaczenia są też ubezpieczenia dodatkowe. Niektóre firmy oferują ciekawe rozszerzenia, dzięki którym świadczenie jest jeszcze bardziej funkcjonalne. W ramach polisy nieruchomości czasami da się objąć ochroną również garaż, altanę itp.

Niezwykle ważną sekcją są tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo wskazać okoliczności, w których klient nie uzyska wsparcia. Zazwyczaj uwzględniają szkody spowodowane przez celowe działanie ubezpieczonego czy rażące niedbalstwo. Poszczególne firmy mają jednak różne podejście do drugiej z wymienionych kwestii. Inne wyraźnie zaznaczają też, jakie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu nie podlegają ochronie. Zazwyczaj są to m.in. rękopisy, trofea myśliwskie czy karty kredytowe.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie nieruchomości?

Konieczność dokładnego zapoznania się z dokumentem OWU nieruchomości sprawia, że poszukiwania idealnej polisy mogłyby zająć naprawdę sporo czasu. Przeglądanie kilkudziesięciu ofert nie ma jednak większego sensu. Skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń pozwala na o wiele lepsze rozwiązanie.

Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz, który pomoże Ci zorientować się w dostępnych wariantach ubezpieczeń. Wpisz kilka podstawowych danych i zaznacz odpowiednie kryteria. Następnie algorytm wyszuka dla Ciebie oferty od znanych firm, po czym przedstawi je w formie wygodnej listy. Ponieważ będą miały już obliczone ceny składek oraz wypisane zakresy, szybko wyselekcjonujesz najciekawsze warianty. W ten sposób wygodnie je porównasz, a następnie wybierzesz najlepszy z nich.

Mając już świadomość tego, na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości, na pewno wybierzesz dobrą polisę. Porównaj dostępne propozycje, aby znaleźć najkorzystniejszy wariant. Zainwestuj w najlepszą ochronę!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Gdzie znaleźć korzystną polisę na mieszkanie?

Gdzie znaleźć korzystną polisę na mieszkanie?

Zastanawiasz się, czy i dlaczego kupić ubezpieczenie mieszkania? W takim razie w tym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Przybliżymy nieco kwestię, jakie są zalety posiadania polisy mieszkaniowej i wskażemy, co powinna ona zawierać. Poza wyjaśnieniem, dlaczego warto […]

więcej
Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Kradzież jest jedną z najczęstszych przyczyn wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia mieszkania. Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży jest więc zazwyczaj opłacalne i większości przypadków rozsądne. Ponadto na rynku istnieje bardzo wiele wariantów polis ubezpieczeniowych z tego zakresu, więc warto rozważyć […]

więcej
Ubezpieczenie nieruchomości z cesją na bank

Ubezpieczenie nieruchomości z cesją na bank

Wykupienie ubezpieczenia mieszkania z cesją dla banku jest obowiązkowe, jeżeli bierzesz na nie kredyt. Oznacza to, że musisz podpisać umowę ubezpieczenia na bank, chociaż Ty będziesz za nie płacić. Warto wiedzieć, jak formalnie wygląda ubezpieczenia mieszkania z cesją […]

więcej
Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie mieszkania powinno być dopasowane do Twoich indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki Twojej nieruchomości. Warto więc rozeznać się w ofertach i poszukać najlepszej opcji. Chcąc ułatwić Ci zadanie podpowiadamy, na co zwrócić wybierając ubezpieczenie mieszkania.

więcej