NNW w żłobku – zbytek czy niezbędna polisa?

NNW w żłobku – zbytek czy niezbędna polisa?

5/5 - (Ocen: 1)

Dzieci są niezwykle żywiołowe i ciekawskie, dlatego często narażają się na różne niebezpieczeństwa. Nawet w najlepszej placówce z najbardziej wykwalifikowaną kadrą w każdej chwili może zdarzyć się wypadek. Z tego względu, przy zapisie dziecka do żłobka zwykle dostaje się propozycję wykupienia ubezpieczenia. Czy trzeba za nie zapłacić? Wyjaśniamy, czy NNW w żłobku jest rzeczywiście aż tak potrzebne!

Maluchy są szczególnie delikatne. Każdy odpowiedzialny rodzic stara się więc zagwarantować swojej pociesze możliwie najlepszą ochronę. Czy ubezpieczenie oferowane przez placówkę edukacyjną to niezbędna polisa czy zbytek? Dowiedz się, czy opłaca się wykupić NNW w żłobku!

NNW w żłobku – co obejmuje taka polisa?

NNW w żłobku – co obejmuje taka polisa?

W chwili zapisu dziecka do placówki często otrzymuje się ofertę wykupienia specjalnego ubezpieczenia. NNW w żłobku to polisa od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Świadczenie to gwarantuje wsparcie finansowe w sytuacjach, w których dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu lub zmarło. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa własne warunki umowy, m.in. wymieniając urazy czy choroby, które kwalifikują się do wypłacenia odszkodowania. Są wypisane w specjalnej tabeli, procentowo określającej jaka część sumy gwarantowanej przysługuje osobie ubezpieczonej. Im poważniejszy uraz czy choroba, tym więcej się otrzyma. W przypadku śmierci wypłaca się 100% podstawowej kwoty.

NNW w żłobku gwarantuje wypłatę środków, które można przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego czy rehabilitacji. Obejmuje także zwrot za wypożyczenie lub zakup specjalnego sprzętu ortopedycznego bądź protez. Odszkodowanie można uzyskać również na zasiłek dzienny za czasową niezdolność do nauki. Warto także wiedzieć, że część polis uwzględnia wypłatę odszkodowania w przypadku do osierocenia dziecka – informacji o tym należy szukać w OWU.

W przypadku NNW w żłobku, ubezpieczyciele wymieniają też kilka sytuacji, które są wyłączone z zakresu obowiązywania umowy. Zwykle są to dość ekstremalne przypadki – najmłodsze dzieci raczej nie będą w nich świadomie brać udziału. Warto jednak zwrócić uwagę na to, gdzie pociecha jest objęta ochroną. Niektóre NNW w żłobku działają jedynie na terenie placówki, za to dobre NNW (które możesz znaleźć na naszej stronie) zapewniają ochronę także poza szkołą, a nawet podczas wakacji!

Czy NNW w żłobku jest obowiązkowe?

Chociaż ubezpieczenie dziecka jest zalecane, nie ma przymusu jego wykupienia. Brak polisy skutkuje jednak tym, że w razie jakichkolwiek kłopotów rodzice muszą z własnych środków opłacić całe leczenie swojej pociechy, narażając się tym samym na bardzo duże wydatki. I choć NNW w żłobku nie jest obowiązkowe, warto rozważyć jego zakup. Placówki tego typu podpisują specjalne umowy z ubezpieczalniami, dlatego mogą oferować grupowe pakiety. Dzięki temu składka roczna jest niezwykle przystępna – wynosi zwykle ok. 30 zł. Zanim jednak podejmie się decyzję o jej opłaceniu, należy dokładnie sprawdzić warunki umowy, ponieważ zakres ubezpieczenia może być bardzo ograniczony. Szczególnie ważna jest wysokość sumy gwarantowanej – im wyższa, tym lepiej. Przyzwoitą kwotą jest już np. 50 tys. zł.

Jeśli NNW w żłobku nie jest satysfakcjonujące, najrozsądniej jest wykupić polisę we własnym zakresie, w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Czasami bowiem okazuje się, że wystarczy tylko kilkanaście złotych więcej, aby uzyskać o wiele lepsze warunki. Wykupione w ten sposób świadczenie często obowiązuje nie tylko na terenie żłobka, ale we wszystkich miejscach, nawet poza granicami kraju!

Jak znaleźć najlepsze NNW dla dziecka?

Jak znaleźć najlepsze NNW dla dziecka?

NNW w żłobku może okazać się mało korzystne, ale nie powinno się wtedy w ogóle z niego rezygnować. Na rynku działa wiele firm i towarzystw ubezpieczeniowych. Oferują rozmaite polisy, w podstawowych oraz rozszerzonych wersjach. By wybrać najlepszą z nich, najrozsądniej byłoby sprawdzić wszystkie dostępne opcje. Ubezpieczalnie polecane przez znajomych czy w reklamach wcale nie muszą proponować najlepszych warunków czy ceny. Jak więc znaleźć najlepszą polisę? Dzięki naszemu zestawieniu możesz w kilka minut znaleźć najbardziej opłacalne NNW w żłobku od znanych firm! Korzystając z naszej strony możesz wygodnie zapoznać się z warunkami polis i świadomie wybrać tę, która będzie Ci najbardziej odpowiadać!

NNW w żłobku jest bardzo przydatnym świadczeniem. Chociaż nie jest obowiązkowe, warto je wykupić. Upewnij się jednak, czy oferta proponowana przez żłobek jest na pewno opłacalna – jeśli nie, znajdź lepszą!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Dzieci w wieku szkolnym są niezwykle aktywne i żywiołowe. Spędzają wiele czasu na zewnątrz, godzinami bawiąc się z rówieśnikami. Nie są przy tym raczej zbyt ostrożne. W każdej chwili może dojść do wypadku. Z tego względu należy zadbać […]

więcej
Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Dziecko w wieku szkolnym spędza wiele czasu na terenie placówki edukacyjnej wraz z wieloma kolegami w różnym wieku. W takich warunkach bardzo łatwo o wypadki. Z tego względu dyrektorzy są zobowiązani do ubezpieczenia swoich uczniów. Przedstawiamy 3 rzeczy, […]

więcej
6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest dla odpowiedzialnych rodziców nadrzędną wartością. Gdy w wychowawca w szkole przedstawia ofertę ubezpieczenia, większość bez zastanowienia decyduje się na to świadczenie. Czy jednak na pewno ma się świadomość tego, za co się płaci? Przedstawiamy 5 […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej