NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

5/5 - (Ocen: 1)

Nawet najlepiej pilnowane dziecko może w każdej chwili ulec wypadkowi. Wystarczy chwila nieuwagi, by ruchliwy maluch zrobił sobie mniej lub bardziej poważną krzywdę. Z tego względu w placówkach edukacyjnych oferowane jest specjalne ubezpieczenie. Czy jest ono obowiązkowe, czy można je wykupić na własną rękę? Radzimy, jak wybrać dobre NNW szkolne!

Nic tak nie martwi rodziców jak problemy z ukochaną pociechą. W razie jakichkolwiek kłopotów, każdy odpowiedzialny opiekun stara się zapewnić dziecku jak najlepszą pomoc medyczną i nie tylko. Niestety, koszty leczenia mogą się czasami okazać zbyt wysokie. Aby nigdy nie zabrakło na nic pieniędzy, warto wykupić odpowiednie NNW szkolne. Dowiedz się, jak je wybrać!

Czym jest i co obejmuje dobre NNW szkolne?

Ubezpieczenie dziecka to NNW, czyli polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Świadczenie tego typu zapewnia wsparcie finansowe w razie utraty zdrowia lub życia. Szczegółowe warunki ubezpieczenia są opisane w dokumencie OWU.

Do umowy polisy dołącza się specjalną tabelę norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Na jej podstawie oblicza się, ile pieniędzy z sumy gwarantowanej może zostać przyznanych w razie danego wypadku. Im mniej poważny uraz czy choroba, tym wypłaca się niższy procent kwoty. W razie trwałej utraty zdrowia, kalectwa czy śmierci dziecka wręczona zostaje cała suma.

Czym jest i co obejmuje dobre NNW szkolne?

Dobre NNW szkolne powinno opiewać na wysoką kwotę, czyli min. 30 tys. złotych. Do tego musi obejmować szeroki zakres różnego rodzaju wypadków – nie tylko fizycznych urazów (jak skręcenia czy złamania), ale też innych obrażeń (np. oparzenie, porażenie prądem, odmrożenie) oraz poważnych schorzeń. Zazwyczaj obowiązuje przez cały czas, gdy dziecko posiada status ucznia. Lepsze oferty działają nie tylko na terenie Polski, ale też za granicą.

Czy wykupienie ubezpieczenia w szkole jest obowiązkowe?

W placówkach edukacyjnych wychowawcy zwykle oferują swoim podopiecznym wykupienie specjalnej polisy. Powszechne jest już nawet ubezpieczenie przedszkolaka, dlatego można zabezpieczyć swoją pociechę na każdym etapie nauczania. Towarzystwa podpisują korzystne kontrakty ze szkołami na polisy grupowe – w zamian za coroczny przypływ nowych klientów zapewniają niewysokie ceny składki. Zazwyczaj za takie ubezpieczenie wystarczy zapłacić nie więcej niż 50 zł za rok.

Zanim od razu wykupi się to świadczenie dla swojego dziecka, trzeba mieć świadomość tego, że nie jest obowiązkowe. Nie oznacza to jednak, że warto z niego zupełnie zrezygnować. Przed uiszczeniem składki powinno się po prostu sprawdzić, czy jest to dobre NNW szkolne. Często okazuje się, że propozycja jest mało satysfakcjonująca. Gdy ma niską sumę gwarantowaną (np. 10 tys. złotych), czyli w razie nieszczęścia można uzyskać nieadekwatne wsparcie finansowe. Wtedy rozsądniej jest po prostu sprawdzić oferty innych ubezpieczycieli i wykupić lepszy pakiet.

Jak znaleźć dobre NNW dla dziecka?

Jak znaleźć dobre NNW dla dziecka?

Oferta ubezpieczenia zaproponowana przez szkołę Twojej pociechy nie wydaje Ci się zbyt korzystna? Sprawdź dostępne oferty i wybierz najlepsze NNW dziecka! Porównaj przynajmniej kilkanaście wariantów oraz uważnie czytaj dokumenty OWU.

Na naszej stronie znajdziesz zestawienie, który pomoże Ci sprawnie przejrzeć propozycje od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wpisz swoje dane oraz zaznacz odpowiednie kryteria, a w kilka chwil otrzymasz zestawienie najlepszych ofert. Od razu poznasz ceny ich składek, dlatego będziesz w stanie w pełni świadomie wybrać dobre NNW dla swojego maleństwa.

Bezpieczeństwo i zdrowie pociechy jest najważniejsze dla każdego odpowiedzialnego rodzica. Zainwestuj w dobre NNW szkolne, by mieć pewność, że w razie potrzeby zagwarantujesz swojemu dziecku najlepszą opiekę. Porównaj propozycję z jego placówki edukacyjnej z ofertami innych ubezpieczycieli!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
NNW w żłobku – zbytek czy niezbędna polisa?

NNW w żłobku – zbytek czy niezbędna polisa?

Dzieci są niezwykle żywiołowe i ciekawskie, dlatego często narażają się na różne niebezpieczeństwa. Nawet w najlepszej placówce z najbardziej wykwalifikowaną kadrą w każdej chwili może zdarzyć się wypadek. Z tego względu, przy zapisie dziecka do żłobka zwykle dostaje […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Analiza

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Analiza

Podczas pierwszego spotkania z rodzicami w roku szkolnym wychowawcy wspominają o możliwości wykupienia ubezpieczenia. Nawet najspokojniejsze dziecko może spotkać nieszczęśliwy wypadek, dlatego warto zapłacić za tę usługę. Co jednak gwarantuje taka polisa? Analizujemy, co obejmuje ubezpieczenie szkolne! Każdemu […]

więcej
Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Bezpieczeństwo ukochanej pociechy jest absolutnie jednym z priorytetów każdego odpowiedzialnego rodzica. Dziecko przebywające poza domem zawsze jest w większym lub mniejszym stopniu narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Jak zadbać o jego ochronę? Wyjaśniamy, czy warto wykupić ubezpieczenie przedszkolaka (NNW)! […]

więcej
Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Dziecko w wieku szkolnym spędza wiele czasu na terenie placówki edukacyjnej wraz z wieloma kolegami w różnym wieku. W takich warunkach bardzo łatwo o wypadki. Z tego względu dyrektorzy są zobowiązani do ubezpieczenia swoich uczniów. Przedstawiamy 3 rzeczy, […]

więcej