Narty w Alpach – jak przygotować się do zimowego wyjazdu?

Narty w Alpach – jak przygotować się do zimowego wyjazdu?

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Planujesz w tym roku wybrać się na narty? Marzą się dalekie wyjazdy do zagranicznych kurortów, ale wciąż nie wiesz, który wybrać? Jeżeli w kręgu Twoich zainteresowań są Alpy, narty tutaj mogą okazać się najlepszą decyzją. Na narty w Alpach można wyjechać do różnych miejsc. Jednak wybierz mądrze kraj, do którego pojedziesz. Masz cztery możliwości – Francję, Włochy, Szwajcarię oraz Austrię.

Alpy to rozległe góry, które leżą na powierzchni czterech sąsiadujących ze sobą państw – Szwajcarii, Francji, Włoch oraz Austrii. Pierwsze dwie oferują drogie i luksusowe kurorty dla narciarzy. Jeżeli jest to Twoja pierwsza wyprawa, skorzystaj z budżetowych ofert, które nie są wcale gorsze od ośrodków w Szwajcarii. Zobacz, jak zaplanować wyjazd na narty w Alpy!

Gdzie na narty w Alpy?

Gdzie na narty w Alpy?

Oto jedno z trudniejszych pytań! Każdy wyjazd na narty to drenaż naszego portfela – należy zakupić odpowiednią odzież, sprzęt, dojechać i wykupić noclegi. Nie wspominamy o skipassach czy wyżywieniu. Dlatego, aby ograniczyć koszty warto sprawdzić ceny w każdym z państw. Dobrą zasadą jest wybór niskiego sezonu, w którym też są dobre warunki do szusowania. Można wówczas skorzystać z wielu promocji i specjalnych ofert.

Gdzie najlepiej na narty w Alpy?

To, gdzie wybrać miejsce docelowe na wyjazd na narty w Alpy zależy od wielu czynników. Wiele osób patrzy głównie na kwestie finansowe, które faktycznie w krajach alpejskich są bardzo zróżnicowane. W krajach docelowych, takich jak Szwajcaria, Francja, czy Włochy jest wiele bardzo drogich kurortów, jednak także można tam znaleźć niemniej stosunkowo tanich miejsc, w których ceny nie przewyższają znacząco cen w Polsce, czy na Słowacji. Wyjazd na narty Włochy nie musi więc być dużo droższy, a główną różnicą jest to, że nieco zwiększają się koszty samego transportu, gdyż trzeba przebyć ponad 1000 km. By uchronić się przed dodatkowymi i nieprzewidzianymi kosztami, warto mieć ubezpieczenie w góry.

Pamiętaj też, że nie każda „superoferta”, taką właśnie jest. Przeanalizuj ceny pakietów – nocleg + skipass. Często bywa tak, że zakup skipassa przez Internet i rezerwacja noclegu na booking.com może okazać się lepsza pod względem finansowym. Jedziesz na narty z dziećmi? Wiele ośrodków nie pobiera za nie opłat, nawet do 10 roku życia! Przeanalizuj oferty i spróbuj już tutaj dokonać pierwszych oszczędności.

A skoro już przy nich jesteśmy, staraj się „myśleć do przodu”. Co mamy na myśli? Ubezpieczenie na wyjazd. Niezależnie od destynacji, w krajach europejskich nasze ubezpieczenie z ZUSu nie zawsze obejmuje wszystkie zdarzenia – szczególnie te zagrażające życiu czy ratownictwo. Wylot śmigłowca to koszt nawet 10 000 EUR!

Dlatego ubezpieczenie na narty jest dobrą praktyką. Polisa to wydatek kilku złotych dziennie, a daje tak duże poczucie bezpieczeństwa. Porównywarka ubezpieczeń turystycznych pomoże w dobraniu najkorzystniejszej oferty. Upewnij się tylko, czy kwoty gwarantowane są w stanie objąć koszt usług medycznych na terenie kraju, do którego jedziesz. Ubezpieczenie na wakacje powinno obejmować przede wszystkim koszty leczenia, ratownictwo, NNW oraz OC w razie wypadku na stoku z udziałem innych osób.

Gdzie najbliżej na narty Alpy?

Gdzie na narty w Alpy wyjechać, to jedno z najczęstszych pytań. Jeśli się chce, by było stosunkowo blisko, dobrym wyborem będzie Austria. Ośrodki w Szwajcarii, a także we Włoszech nie są jednak dużo dalej, więc jeśli ktoś decyduje się na wyjazd samolotem, nie zrobi to żadnej różnicy. Nie będzie ona odczuwalna nawet, gdy jedzie się autem. W czasie planowania wyjazdu warto też uwzględnić to, że narty w kwietniu wymagają sprawdzenia, w którym regionie w danym sezonie są odpowiednie warunki. Nie zawsze najbliższa opcja będzie tą najlepszą. Niezależnie od tego, gdzie się wyjedzie, na Kioskpolis.pl można znaleźć ubezpieczenie od wypadku na nartach obowiązujące we wszystkich krajach w Europie.

Alpy włoskie – słońce i śnieg w jednym

Alpy włoskie – słońce i śnieg w jednym

Wybierasz się na urlop z dziećmi bądź rodzicami / dziadkami? Włochy będą świetnym wyborem. Po szaleństwach w śniegu, możecie wyskoczyć na pizzę i bombardino. Ośrodki narciarskie są tutaj świetnie przystosowane zarówno dla początkujących i zaawansowanych narciarzy.

Zastanawiasz się gdzie wyjechać na narty do Włoch? Najmodniejszym kurortem jest ten w Livigno. To istna mekka sportów zimowych, ale i stosunkowo drogie miejsce. Skorzystaj z ofert innych kurortów, położonych w bliskiej odległości, a zobaczysz, że jeden dzień na nartach w Alpach może kosztować mniej niż 50 EUR od osoby (wliczając hotel, wyżywienie i trasy).

Zobacz również: Ubezpieczenie na narty Włochy.

Gdzie na narty do Austrii?

Kolejnym krajem, który dysponuje trasami dla narciarzy jest Austria. Narty w Alpach nie muszą być drogim wydatkiem, gdy skorzystamy z oferty tego państwa. Polecany jest szczególnie pod koniec sezonu, wówczas jest mniej turystów, a warunki wciąż zadowalające. Najlepiej jest unikać rezerwacji w okresie stycznia i lutego, ponieważ pogoda bywa tutaj kapryśna.

Alpy austriackie to przede wszystkim Dachstein West – można skorzystać z oferty nowoczesnych domków z kominkami, które mają malownicze widoki na jezioro czy góry. Ceny są niezwykle zróżnicowane, jednak za tygodniowy pobyt dwóch osób możesz zapłacić ok. 2 000 złotych (na początku marca). Pamiętaj, że sezon w tym regionie trwa nawet do maja, a im bliżej wakacji, tym taniej!

Jak widać, narty w Alpach to świetna propozycja dla osób, które chcą choć raz spróbować sportów zimowych. Doświadczeni również znajdą tutaj ofertę dopasowaną do ich potrzeb. W Alpach nie brakuje trudnych, jak i bardzo prostych szlaków. Jednak pamiętaj, aby przed wyjazdem dobrze się przygotować – zarówno pod kątem sprawności technicznej sprzętu czy samochodu, jak i pod kątem formalnym, zakupując ubezpieczenie turystyczne.

Co zabrać na narty w Alpy?

Wyjazd na narty w Alpy to nie tylko koszt wyjazdu, ale też wyposażenia się w odpowiedni sprzęt. To, w co narciarze się zaopatrzają zależy od ich preferencji i stylu jazdy, ale warto pamiętać, że zazwyczaj jest to dość drogi sprzęt. Warto więc się ubezpieczyć od jego kradzieży, zgubienia na lotnisku lub zniszczenia. Tego typu polisy turystyczne można znaleźć na Kioskpolis.pl, tak samo jak ubezpieczenie na narty.

Ile kosztuje wyjazd na narty w Alpy?

Pytanie o to, ile kosztuje wyjazd w Alpy, jest bardzo częste. Niestety prostej odpowiedzi na to pytanie nie ma, gdyż rozrzut cenowy jest ogromny i zależy od miejsca. Najważniejszą informacją jest to, że można znaleźć ośrodki, które nie są dużo droższe, niż te zlokalizowane w Polsce. Ośrodki narciarskie Włochy, a także szwajcarskie, czy austriackie są jednak świetnie rozbudowane, więc minimalnie wyższa cena jest i tak warta dopłacenia ze względu na warunki, których w Polsce nie da się spotkać.

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2022/2023

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2022/2023

Poznaj mekkę narciarską w Lombardii. Miejscowość, która znajduje się we Włoszech i od razu kojarzy się z sezonem narciarskim. Livigno – to świetnie przystosowany kurort zimowy, który znajduje się 1809 m n.p.m. Narty w Livigno to propozycja zarówno […]

więcej
Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie szkolne to dwa tygodnie wolnego, które warto wykorzystać na wypoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Nadejdą nim się obejrzysz, więc zaplanuj wyjazd zawczasu! Podajemy terminy ferii zimowych oraz podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się na ten urlop! Niezależnie […]

więcej
Narty Austria – gdzie warto wybrać się w sezonie 2022/2023?

Narty Austria – gdzie warto wybrać się w sezonie 2022/2023?

Amatorzy sportów zimowych powinni chociaż raz w życiu wybrać się na zagraniczną wycieczkę – podczas ferii lub przerwy międzyświątecznej. Od lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się narty w Austrii. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na taki wyjazd i podpowiadamy, […]

więcej
Wypadek na nartach – co robić?

Wypadek na nartach – co robić?

Nawet jeśli szusujesz na nartach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, możesz stać się uczestnikiem wypadku – w końcu nie możesz z góry założyć, że każdy narciarz czy snowboardzista przebywający razem z Tobą na stoku będzie zachowywał się wzorowo. […]

więcej