Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kup ubezpieczenie turystyczne

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli oddać się swoim ulubionym sportom. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Gdzie pojechać na narty? Słowacja czy może inne miejsce? W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszemu kurortowi narciarskiemu w tym kraju.

Zima to moment, w którym wyciągamy narty, ostrząc ich kanty i szukając ofert noclegowych w najpopularniejszych kurortach w Europie. Trzeba przyznać, że powstaje ich coraz więcej, ale czy nie lepiej wybrać te sprawdzone z długoletnią historią, jak Jasna Chopok? Sprawdźmy, jakie masz możliwości.

Słowacja – narty. Czy to dobry pomysł?

Słowacja – narty

Dla wielu osób, Słowacja kojarzy się z najlepszym miejscem do jazdy na nartach. Funkcjonują tutaj dziesiątki kurortów, a wśród najlepszych wymieniany jest Chopok Jasna, Tatrzańska Łomnica czy Ruzomberok. Mają najdłuższe trasy, świetnie przystosowane wyciągi oraz inne atrakcje, które sprawiają, że narty na Słowacji są najlepszym możliwym wyborem. Zobacz również: gdzie kupić ubezpieczenie w tatry słowackie?

Pamiętaj, że przed każdym wyjazdem warto zakupić odpowiednie ubezpieczenie na narty. Choć na Słowacji można korzystać z europejskiej karty EKUZ, to nie obejmuje ona całej niezbędnej opieki medycznej czy ratownictwa górskiego. Polak, który będzie zmuszony do skorzystania z takich usług, otrzyma na koniec bardzo wysoki rachunek. Aby tego uniknąć, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i dobierz właściwą polisę. Upewnij się czy kwoty gwarantowane są w stanie objąć koszty ratownictwa (w tym wylot śmigłowca ratunkowego). Ubezpieczenie turystyczne to duży komfort dla całej rodziny – koszt jest niewielki, a głowa od razu lżejsza od zmartwień.

Ośrodki narciarskie – Słowacja

Ośrodki narciarskie – Słowacja

Jeżeli wybierasz się na narty na Chopok, koniecznie musisz zapoznać się z informacjami o tym ośrodku narciarskim. Według rankingów tworzonych rok w rok przez Narodowe Centrum Turystyki Słowacji, Jasna Chopok od lat utrzymuje się w czołówce. Dzieje się to z wielu powodów. Pierwszym z nich jest świetna lokalizacja. Poza terenem górzystym, w bliskiej okolicy mieści się Park Narodowy Napant – Tatry Niskie.

Narty na Słowacji to setki kilometrów tras. Jak to wygląda w przypadku tego ośrodka narciarskiego? Chopok dysponuje trasami o długości 45 km, w tym jedną nocną. Najdłuższa z nich mierzy prawie 5 km, łącznie 34 różne możliwości. 45% z nich to trasy łatwe, polecane dla początkujących. Jest wystarczająco miejsca, aby szlifować swoje umiejętności lub zaczynać od zera. Jedną z ładniejszych jest trasa „turystyczna” na 4 km. Są tutaj bezpieczne wyciągi dywanowe oraz program dla tych dzieci, którym znudzi się jazda na nartach.

Sprawdź również, jak wygląda ubezpieczenie w góry słowackie na wyjazd na narty.

Trasy trudniejsze to aż 39% oferty Jasnej. Natomiast najtrudniejsze to 16% i zadowolą bardzo zaawansowanych narciarzy oraz fanów freestylu. Dla nich przygotowany jest specjalny obiekt – Burton Snowpark Jasna (Nort Otupne). Można powiedzieć, że jest to największe tego typu miejsce na terenie tego kraju.

Słowacja – stoki narciarskie, o czym musisz pamiętać

Każdy wyjazd narciarski powinien być wcześniej przygotowany. Musisz przewidzieć wszystkie zagrożenia i problemy, dlatego zacznij od ubezpieczenia na wyjazd. Polisy dla całej rodziny możesz zakupić wcześniej przez internet. Pamiętaj, aby była ona dostosowana pod sporty zimowe – sprawdź koniecznie czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wyłącza z ochrony wszelkich zdarzeń, które mają miejsce na stoku. Poza ubezpieczeniem na wakacje, upewnij się czy masz sprawny sprzęt do jazdy na nartach czy snowboardzie. Choć w ośrodkach narciarskich są serwisy, to taka przyjemność na miejscu będzie kosztować zdecydowanie więcej.

Na koniec – samochód. Serwis, sprawdzenie płynów, hamulców czy opon to wręcz priorytet. Nie zapomnij też o łańcuchach, które już nie raz uratowały kierowców wysoko w górach. Wierzymy, że tegoroczny sezon narciarski będzie udany. Pamiętaj, że w Jasnej Chopok zaczyna się już 29 listopada 2019 i potrwa prawdopodobnie do 25 kwietnia 2020. Nie zwlekaj i jeszcze dzisiaj zarezerwuj miejsce i zacznij planować swój zimowy urlop!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – jakie wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – jakie wybrać?

Znalazłeś świetną promocję na wycieczkę w góry? Nawet jeśli do wyjazdu pozostało już niewiele czasu, musisz się odpowiednio do niego przygotować. Zadbaj nie tylko o bagaż czy atrakcje, ale przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie narciarskie na […]

więcej
10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? Jednym z najpopularniejszych kierunków jest malownicza, klimatyczna Italia. Doskonale sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale też osób, które dopiero po raz pierwszy chcą stanąć na stoku. Przedstawiamy 10 najlepszych ośrodków narciarskich […]

więcej
Pierwszy wyjazd na narty – 5 zasad organizacji

Pierwszy wyjazd na narty – 5 zasad organizacji

Jazda na nartach to wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jeśli planujesz po raz pierwszy spróbować swoich sił na stoku, musisz odpowiednio przygotować się do takiego urlopu. Radzimy, jak najlepiej zorganizować sobie pierwszy wyjazd na narty! Jeśli […]

więcej
Urlop w sezonie zimowym – gdzie wyjechać, pomimo pandemii?

Urlop w sezonie zimowym – gdzie wyjechać, pomimo pandemii?

W 2020 roku odwołano chyba rekordową liczbę wyjazdów na wakacje. Sytuacja w wielu krajach wygląda już na opanowaną i często okazuje się, że mimo wszystko można zaplanować ferie z rodziną czy znajomymi. Podpowiadamy, jak spędzić urlop w sezonie […]

więcej