Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kup ubezpieczenie turystyczne

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli oddać się swoim ulubionym sportom. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Gdzie pojechać na narty? Słowacja czy może inne miejsce? W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszemu kurortowi narciarskiemu w tym kraju.

Zima to moment, w którym wyciągamy narty, ostrząc ich kanty i szukając ofert noclegowych w najpopularniejszych kurortach w Europie. Trzeba przyznać, że powstaje ich coraz więcej, ale czy nie lepiej wybrać te sprawdzone z długoletnią historią, jak Jasna Chopok? Sprawdźmy, jakie masz możliwości.

Słowacja – narty. Czy to dobry pomysł?

Słowacja – narty

Dla wielu osób, Słowacja kojarzy się z najlepszym miejscem do jazdy na nartach. Funkcjonują tutaj dziesiątki kurortów, a wśród najlepszych wymieniany jest Chopok Jasna, Tatrzańska Łomnica czy Ruzomberok. Mają najdłuższe trasy, świetnie przystosowane wyciągi oraz inne atrakcje, które sprawiają, że narty na Słowacji są najlepszym możliwym wyborem.

Pamiętaj, że przed każdym wyjazdem warto zakupić odpowiednie ubezpieczenie na narty. Choć na Słowacji można korzystać z europejskiej karty EKUZ, to nie obejmuje ona całej niezbędnej opieki medycznej czy ratownictwa górskiego. Polak, który będzie zmuszony do skorzystania z takich usług, otrzyma na koniec bardzo wysoki rachunek. Aby tego uniknąć, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i dobierz właściwą polisę. Upewnij się czy kwoty gwarantowane są w stanie objąć koszty ratownictwa (w tym wylot śmigłowca ratunkowego). Ubezpieczenie turystyczne to duży komfort dla całej rodziny – koszt jest niewielki, a głowa od razu lżejsza od zmartwień.

Ośrodki narciarskie – Słowacja

Ośrodki narciarskie – Słowacja

Jeżeli wybierasz się na narty na Chopok, koniecznie musisz zapoznać się z informacjami o tym ośrodku narciarskim. Według rankingów tworzonych rok w rok przez Narodowe Centrum Turystyki Słowacji, Jasna Chopok od lat utrzymuje się w czołówce. Dzieje się to z wielu powodów. Pierwszym z nich jest świetna lokalizacja. Poza terenem górzystym, w bliskiej okolicy mieści się Park Narodowy Napant – Tatry Niskie.

Narty na Słowacji to setki kilometrów tras. Jak to wygląda w przypadku tego ośrodka narciarskiego? Chopok dysponuje trasami o długości 45 km, w tym jedną nocną. Najdłuższa z nich mierzy prawie 5 km, łącznie 34 różne możliwości. 45% z nich to trasy łatwe, polecane dla początkujących. Jest wystarczająco miejsca, aby szlifować swoje umiejętności lub zaczynać od zera. Jedną z ładniejszych jest trasa „turystyczna” na 4 km. Są tutaj bezpieczne wyciągi dywanowe oraz program dla tych dzieci, którym znudzi się jazda na nartach.

Sprawdź również, jak wygląda ubezpieczenie w góry słowackie na wyjazd na narty.

Trasy trudniejsze to aż 39% oferty Jasnej. Natomiast najtrudniejsze to 16% i zadowolą bardzo zaawansowanych narciarzy oraz fanów freestylu. Dla nich przygotowany jest specjalny obiekt – Burton Snowpark Jasna (Nort Otupne). Można powiedzieć, że jest to największe tego typu miejsce na terenie tego kraju.

Słowacja – stoki narciarskie, o czym musisz pamiętać

Każdy wyjazd narciarski powinien być wcześniej przygotowany. Musisz przewidzieć wszystkie zagrożenia i problemy, dlatego zacznij od ubezpieczenia na wyjazd. Polisy dla całej rodziny możesz zakupić wcześniej przez internet. Pamiętaj, aby była ona dostosowana pod sporty zimowe – sprawdź koniecznie czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wyłącza z ochrony wszelkich zdarzeń, które mają miejsce na stoku. Poza ubezpieczeniem na wakacje, upewnij się czy masz sprawny sprzęt do jazdy na nartach czy snowboardzie. Choć w ośrodkach narciarskich są serwisy, to taka przyjemność na miejscu będzie kosztować zdecydowanie więcej.

Na koniec – samochód. Serwis, sprawdzenie płynów, hamulców czy opon to wręcz priorytet. Nie zapomnij też o łańcuchach, które już nie raz uratowały kierowców wysoko w górach. Wierzymy, że tegoroczny sezon narciarski będzie udany. Pamiętaj, że w Jasnej Chopok zaczyna się już 29 listopada 2019 i potrwa prawdopodobnie do 25 kwietnia 2020. Nie zwlekaj i jeszcze dzisiaj zarezerwuj miejsce i zacznij planować swój zimowy urlop!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Już niedługo sezon narciarski rozpocznie się na dobre. Część osób pozostanie w Polsce i będzie korzystało a naszych, nieco mniej rozbudowanych tras zjazdowych. Ci, którzy dysponują większymi funduszami wybiorą się na zachód Europy. Spośród tych drugich podróżników znaczna […]

więcej
Wypadek na nartach – co robić?

Wypadek na nartach – co robić?

Nawet jeśli szusujesz na nartach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, możesz stać się uczestnikiem wypadku – w końcu nie możesz z góry założyć, że każdy narciarz czy snowboardzista przebywający razem z Tobą na stoku będzie zachowywał się wzorowo. […]

więcej
Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny

Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny

Planujesz rodzinny wyjazd na stok za granicę? Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na narty. Przekonaj się, jakie są jego warianty, co obejmuje oraz na co warto zwracać uwagę. Poznaj szczegóły ubezpieczenia narciarskiego OC, NNW i ochrony w przypadku […]

więcej
Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie szkolne to dwa tygodnie wolnego, które warto wykorzystać na wypoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Nadejdą nim się obejrzysz, więc zaplanuj wyjazd zawczasu! Podajemy terminy ferii zimowych oraz podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się na ten urlop! SPIS […]

więcej