Najtańsze OC Łódź

Najtańsze OC Łódź

5/5 - (Ocen: 1)

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą komunikacyjną. Zgodnie z przepisami, ma identyczne warunki dla każdego kierowcy, ale jego cena jest zależna od wielu różnych czynników – w tym też miejsca zamieszkania. Zastanawiasz się, na jaki wydatek się przygotować? Sprawdziliśmy, ile wynosi najtańsze OC Łódź!

Województwo łódzkie jest jednym z największych w Polsce, zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i powierzchni. Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że kwestia ta ma duży wpływ na wysokość składki polisy ubezpieczeniowej. Starasz się jak najbardziej ograniczyć wydatki na auto? Dowiedz się, dlaczego jest to takie ważne, ile wynosi średnio najtańsze OC Łódź. Podpowiadamy, jak je znaleźć!

Najtańsze OC Łódź

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, ponieważ gwarantuje wsparcie finansowe w razie spowodowania wypadku – pokrywa koszty odszkodowania, które mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Ponieważ jego warunki są ustalone przez przepisy, zawsze zapewnia kierowcy taką samą ochronę. Nie ma sensu przepłacać za identyczne świadczenie. Kierowcy starają się więc znaleźć możliwie jak najtańszą opcję, szczególnie gdy nie chcą lub nie mogą inwestować w dodatkowe polisy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje najtańsze OC Łódź. Taki punkt odniesienia pomaga lepiej ocenić, która oferta rzeczywiście jest opłacalna.

Według naszych obliczeń łodzianie płacą za ubezpieczenie auta średnio ok. 618 zł. Najniższe OC w Łodzi wynosi z kolei ok. 328 zł. Jak wartości te wypadają w porównaniu z innymi Polskimi miastami? Wyniki te są zdecydowanie zaliczają się do droższych, ale nie są tak wysokie jak np. w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Mniej natomiast płacą kierowcy m.in. z Opola, Kielc czy Rzeszowa.

Co ma wpływ na cenę OC w Łodzi?

Tak jak już wspomnieliśmy o tym wcześniej, składki polis komunikacyjnych są zależne od miejsca zamieszkania. Co ma wpływ na ceny OC w Łodzi? Jak nietrudno zauważyć, kierowcy z większych miast statystycznie płacą więcej. Duża liczba obywateli przekłada się na bardziej natężony ruch na drogach, który naturalnie zwiększa ryzyko wypadków. W Łodzi żyje ok. 680 tys. mieszkańców, przez co jest na trzecim miejscu po Warszawie i Krakowie pod względem liczby ludności. Zarejestrowano w niej już także przeszło 450 tys. pojazdów. Dane te pozwalają domniemać, że kierowca będzie miał więcej okazji spowodować wypadek niż w małym miasteczku czy na wsi.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze starają się oszacować ryzyko, jakie wiąże się z objęciem ochroną danego klienta. Nie chcą być oczywiście stratne, dlatego jeśli mają wątpliwości, wprost proporcjonalnie podnoszą cenę świadczenia. Swoje obliczenia opierają jednak na faktycznych danych, w tym również statystycznych.

Sytuacja na drogach w miejscu zamieszkania kierowcy jest wyjątkowo istotna, ponieważ pozwala ocenić, w jakim stopniu jest zagrożony podczas jazdy. Kwestię tę najlepiej ocenić na podstawie współczynnika wypadkowości, obliczanego na podstawie raportów Komendy Głównej Policji. W 2019 roku w Łodzi doszło do ok. 17 zdarzeń drogowych na 1000 mieszkańców. Wynik ten uplasował się na 66. miejscu na 84 miasta pod względem częstotliwości. Co ciekawe, bardzo podobny współczynnik odnotowano w Warszawie, która jest największym miastem w Polsce. Na pierwszym miejscu znalazł się Kędzierzyn-Koźle, z wynikiem 7/1000, zaś na ostatnim – Katowice, ze współczynnikiem na poziomie 24/1000.

Cena ubezpieczenia OC w Łodzi jest też oczywiście ustalana w oparciu o jeszcze kilka innych kryteriów. Bardzo ważne są wiek, doświadczenie oraz przeszłość kierowcy. Wysokie składki są nakładane na osoby młode, niedoświadczone lub mające wiele kolizji za sobą. Najtańsze OC w Łodzi przysługuje więc głównie dojrzałym, doświadczonym kierowcom mogącym od lat pochwalić się bezszkodową jazdą.

Nie bez znaczenia jest również sam pojazd. Pod uwagę brane są marka, model, rocznik, stan, przebieg, rodzaj silnika itp. Kosztowne w ubezpieczeniu są m.in. pojazdy o dużej wartości, powypadkowe, sportowe czy tuningowane.

Cena polisy jest także zależna od polityki towarzystwa. Pewne firmy pobierają większe składki, ze względu na swoją renomę i przekonanie o najwyższej jakości usług. Różni się też podejście do pewnych kryteriów – jedni bardziej zwracają uwagę na konkretne cechy klienta, a inni mniej. Z tego względu nie zawsze opłaca się kupować OC u najpopularniejszego ubezpieczyciela. Nawet gdy jest się już stałym klientem może się okazać, że wcale nie dostaje się najlepszej oferty.

Najtańsze OC w Łodzi – porównanie cen

Jeśli chce się wybrać najtańsze OC w Łodzi, najrozsądniej jest porównać oferty przynajmniej kilku towarzystw. Sprawdziliśmy, jakie najniższe ceny oferują znane towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ceny najtańszego OC w Łodzi – porównanie ofert
Benefia 328 PLN
AXA 349 PLN
Link4 356 PLN
Proama 389 PLN
MTU24 392 PLN
Generali 399 PLN
TUZ 401 PLN
  • Najtańsze OC w Łodzi oferuje Benefia – wynosi tylko 328 zł.
  • Nieco więcej trzeba zapłacić w AXA oraz w Link4 – 349 zł oraz 356 złotych.
  • Proama i MTU24 proponują trochę wyższe stawki – 389 oraz 392 zł.
  • „Najwyższe” najniższe OC zapłaci się z kolei w Generali i TUZ – odpowiednio 399 zł oraz 401 zł.

Nawet na przykładzie najlepszych znalezionych ofert można zauważyć sporą różnicę – w tym przypadku to aż 73 zł. Gdyby zestawić te wyniki z największymi towarzystwami, np. PZU czy Avivą, rozbieżności wyniosłyby nawet kilkaset złotych. Jeśli chce się wykupić tylko obowiązkowe OC, nie ma sensu przepłacać.

Jak zdobyć najniższe OC Łódź?

Najniższe OC Łódź przysługuje kierowcom reprezentującym opisane wcześniej cechy. Nie oznacza to jednak, że np. osoby poniżej 25. roku życia są skazane na wysokie składki. Istnieje kilka sposobów na zdobycie jak najtańszej polisy.

Najlepiej oczywiście jest wypracować sobie zniżki za bezszkodową jazdę. Nawet jeśli nie posiada się własnego pojazdu, można dopisać się jako współwłaściciel auta np. rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa. Jeśli jednak nie wpadło się na ten pomysł, nadal ma się szansę na tanie OC w Łodzi.

Co jeszcze mogą zrobić młodzi kierowcy oraz osoby, które dopiero niedawno zdobyły uprawnienia lub mają niekorzystną przeszłość? Ciekawym wyjściem jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela, któremu przysługują wysokie zniżki. W ten sposób często rodzice pomagają swoim pociechom. Na podobnej zasadzie wspierają się też małżonkowie. Ponieważ przysługuje im wspólnota majątkowa, mogą również dzielić się zniżkami.

Zawsze warto także korzystać z okresowych przecen, rabatów i innych akcji promocyjnych. Niektóre towarzystwa oferują korzystne upusty np. przy zakupie innych świadczeń, poleceniu komuś oferty czy płatności przez internet. Zwykle bardziej opłacalne jest również opłacenie składki w całości niż w ratach.

Nie ma jednak żadnych wątpliwości co do tego, że najrozsądniej jest po prostu znaleźć najlepszą ofertę. W każdym przypadku warto spróbować odszukać możliwie najtańsze OC w Łodzi. W ten sam sposób można wybrać korzystny pakiet polis, zawierający dodatkowo AC, NNW czy Assistance.

Jak znaleźć najtańsze OC w Łodzi?

Na większości stron towarzystw można znaleźć kalkulatory składek, dzięki którym da się obliczyć proponowaną cenę polisy. Nie ma jednak sensu odwiedzać każdej witryny po kolei, ponieważ byłoby to zbyt czasochłonne. Istnieje o wiele prostszy, wygodniejszy i szybszy sposób na znalezienie najtańszego OC w Łodzi.

KioskPolis.pl oferuje wygodne narzędzie, działające jak porównywarka ubezpieczeń. Na naszej stronie znajdziesz krótki formularz. Wpisz do niego swoje podstawowe dane oraz najważniejsze informacje o posiadanym samochodzie. Przy okazji możesz zaznaczyć dodatkowe kryteria, np. jeśli chcesz jeszcze dokupić AC. Algorytm następne sprawdzi wszystkie dostępne oferty oraz od razu obliczy ceny składek. Wyniki przedstawi w formie przejrzystej, interaktywnej listy.

Ponieważ polisy będą uszeregowane od najtańszej do najdroższej, sprawnie przeprowadzisz wstępną selekcję. Kiedy podejmiesz już ostateczną decyzję, wystarczy kilka kliknięć, by przejść do zakupu. Całą transakcję oraz wszystkie formalności sfinalizujesz przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu możesz znaleźć i kupić najtańsze OC Łódź nawet w kilkanaście minut!

Zależy Ci na tym, by płacić jak najmniej za obowiązkową polisę komunikacyjną? Skorzystaj z porównywarki KioskPolis.pl, by znaleźć najtańsze OC Łódź. Przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Chociaż ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i wszędzie ma takie same warunki, ma różne ceny. Najwyższe składki muszą płacić kierowcy z największych polskich miast. Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej? Sprawdziliśmy, ile kosztuje OC w Poznaniu! Ubezpieczenie OC […]

więcej
Najtańsze OC 2020 – prognozy

Najtańsze OC 2020 – prognozy

Przez ostatnie trzy lata rynek ubezpieczeń AC i OC przeszedł bardzo duże zmiany. W myśl obowiązujących przepisów, wiele towarzystw ubezpieczeniowych było zmuszonych dorównać ceny swoich polis, przez co ich oferty przestały być konkurencyjne względem największych ubezpieczycieli. Czy rok […]

więcej
Najtańsze OC, podatek od kupna samochodu, ceny paliw w 2020 – analiza

Najtańsze OC, podatek od kupna samochodu, ceny paliw w 2020 – analiza

Posiadanie i utrzymanie samochodu wiąże się z wieloma wydatkami. Kierowcy muszą szczególnie rozsądnie prowadzić swój budżet. Tym bardziej, że przez zapominalstwo lub celowe unikanie płatności można narazić się na poważne kary finansowe. Wyjaśniamy, ile będą wynosić jedne z […]

więcej
Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Mogłoby się wydawać, że skoro polisa OC jest obowiązkowa, jej cena jest podobna we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Różnice stawek tego samego kierowcy mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Wyjaśniamy, z czego to wynika oraz […]

więcej