Masz nowy samochód? Wykup polisy OC i AC – bez wychodzenia z domu!

Masz nowy samochód? Wykup polisy OC i AC – bez wychodzenia z domu!

5/5 - (Ocen: 1)

Zgodnie z polskim prawem, każdy pojazd włączony do ruchu, musi być ubezpieczony. Jeśli właśnie kupiłeś nowe auto, powinieneś niezwłocznie zadbać o odpowiednią ochronę. Nie masz czasu wybrać się do oddziału towarzystwa? Wykup polisy OC i AC bez wychodzenia z domu. Wyjaśniamy, jak możesz zdalnie załatwić wszystkie formalności!

Często wiele osób nie chce lub po prostu nie może osobiście udać się do placówki danego ubezpieczyciela, by podpisać umowę oraz uregulować składkę. Brak ważnego ubezpieczenia może jednak narazić na karę od UFG oraz olbrzymie konsekwencje finansowe w razie wypadku. Czas nagli? Wykup polisy OC i AC bez wychodzenia z domu. Dowiedz się, jak to zrobić!

Polisy OC i AC bez wychodzenia z domu – jak je wykupić?

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się jak najbardziej ułatwić zakup oferowanych polis, by jeszcze skuteczniej zachęcać do tego swoich potencjalnych klientów. Rozwój technologii sprawił, że wiele formalności da się załatwić w pełni zdalnie. Najpierw wprowadzono sprzedaż telefoniczną. Podczas rozmowy z konsultantem można wybrać odpowiednie świadczenie oraz ustalić sposób zapłaty. Dokumenty przesyłane są natomiast pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Z czasem możliwy stał się zakup polis OC i AC za pośrednictwem internetu. Nowoczesne portale oraz formularze pozwalają w czasie rzeczywistym bezpiecznie przekazywać niezbędne dane, tworzyć dokumenty, a także weryfikować tożsamość i regulować należności. Wystarczy wejść na stronę danego towarzystwa, wybrać odpowiednią opcję oraz przejść do finalizacji transakcji. Proces ten zwykle jest bardzo intuicyjny, a klient jest po kolei prowadzony przez wszystkie jego etapy. Dzięki temu z zakupem powinny poradzić sobie nawet te osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera.

Dlaczego warto kupić polisy OC i AC bez wychodzenia z domu?

Dlaczego warto kupić polisy OC i AC bez wychodzenia z domu?

Kupowanie polis OC i AC bez wychodzenia z domu jest dużym udogodnieniem, a dla niektórych wręcz koniecznością. Z tego rozwiązania często korzystają osoby bardzo zajęte, chore, nie mające z kim zostawić dziecka itp. Opcja ta ma tak wiele plusów, że warto się na nią zdecydować po prostu dla własnej wygody oraz oszczędności – czasu, a także pieniędzy.

Sam dojazd do oddziału towarzystwa zwykle wiąże się z wydatkami, np. na paliwo, bilet komunikacji miejskiej czy taksówkę. Zajmuje także czas. Nawet jeśli mieszka się blisko placówki, dojście do niej, oczekiwanie w kolejce oraz rozmowa z agentem trochę trwają. Za pośrednictwem internetu można kupić polisy w kilkanaście minut. Dzięki temu zdąży się zdobyć niezbędne ubezpieczenia nawet na ostatnią chwilę, gdy np. kompletnie się o tym zapominało.

Zakup on-line w wielu przypadkach pozwala również nieco zaoszczędzić na składce. Niektóre towarzystwa oferują przy okazji drobne zniżki. Świadczenia tego typu są bardzo drogie, dlatego zawsze warto chociaż trochę zmniejszyć ich cenę.

Ważną kwestią jest też to, że w przypadku zakupu ubezpieczenia na odległość, można odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od momentu jej podpisania. To świetne rozwiązanie, gdy np. znajdzie się lepszą ofertę. Wtedy można odzyskać pieniądze oraz szybko ubezpieczyć się gdzie indziej – polisa zostanie od razu zerwana, jak gdyby nigdy jej nie było. Przy tradycyjnym zakupie nie jest to możliwe. Nawet jeśli rozwiąże się umowę, przestanie ona obowiązywać dopiero po upływie ustalonego okresu. Pewnym rozwiązaniem jest zgłoszenie podwójnego ubezpieczenia, ale cała procedura jest bardziej skomplikowana, a także można przy okazji stracić więcej pieniędzy.

Jak wygląda zakup polis OC i AC przez internet?

Proces zakupu polis OC i AC przez internet zazwyczaj jest dość intuicyjny. Dla jasności omówimy jednak po kolei poszczególne kroki.

1. Przygotowanie potrzebnych dokumentów

Zanim przystąpi się do zakupu, dobrze jest znaleźć komplet niezbędnych dokumentów. Są to: dowód osobisty, dowód rejestracyjny, prawo jazdy oraz umowa ostatniej polisy (jeśli była zawierana). W przypadku, gdy pojazd ma kilku właścicieli, trzeba także wypisać sobie ich dane osobiste.

2. Wypełnianie formularza

Przy zakupie ubezpieczenia trzeba wypełnić formularz, wpisując do niego najważniejsze dane samochodu oraz jego właściciela (lub właścicieli). Należy podać m.in. markę i model auta, rok produkcji, a także rodzaj silnika (w tym jego moc, pojemność, rodzaj wykorzystywanego paliwa). Zostanie się także zapytanym o aktualny (dokładny) oraz średni (przybliżony) roczny przebieg pojazdu. Towarzystwo może również poprosić o dodatkowe informacje na temat, np. sposobu użytkowania pojazdu czy miejsca parkowania.

3. Uzupełnianie danych właściciela

W następnym etapie należy podać dane właściciela samochodu. W formularzu trzeba wpisać datę urodzenia, rok wydania pierwszego prawa jazdy, datę zakupu pojazdu, stan cywilny oraz dane kontaktowe. Często pojawiają się też pytania o dotychczasowe ubezpieczenia, lata bezszkodowej jazdy itp. Informacje te można znaleźć w poprzedniej umowie. Jeśli auto ma kilku właścicieli, należy podać dane wszystkich osób wpisanych do dowodu rejestracyjnego.

4. Ostateczny wybór oferty

Na podstawie wpisanych danych, algorytm oblicza wysokość składki oraz prezentuje ostateczną ofertę. Zazwyczaj przy okazji da się dobrać jeszcze różne rozszerzenia (np. ubezpieczenie opon) czy uzupełniające polisy (np. NNW czy Assistance). Firmy często proponują korzystne pakiety, w których poszczególne świadczenia mają wyjątkowo przystępne ceny. Można pozostać przy wersji podstawowej lub zdecydować się na ciekawe dodatki.

5. Płatność

Transakcję wieńczy oczywiście uregulowanie należności. Zapłacić można przelewem tradycyjnym, natychmiastowym lub kartą kredytową. Po weryfikacji tożsamości wygenerowany zostanie gotowy dokument umowy, który zostanie przesłany na wskazany adres mailowy. Należy do wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać lub skorzystać z usługi podpisu elektronicznego.

Jak znaleźć dobre polisy OC i AC w Internecie?

Jak znaleźć dobre polisy OC i AC w internecie?

O ile zakup przez internet trwa zaledwie kilka chwil, o tyle poszukiwanie odpowiedniej polisy może zająć sporo czasu. Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw, z których każde oferuje różne pakiety polis. OC zgodnie z prawem zawsze ma takie same warunki i zakres, w przypadku AC firmy mają już większą dowolność. Do tego ubezpieczyciele indywidualnie obliczają składki na podstawie własnej polityki. Przez to identyczne lub bardzo podobne świadczenie w kilku wybranych towarzystwach może mieć cenę, której wysokość będzie się różnić nawet o kilkaset złotych.

Jeśli chce się na pewno wykupić odpowiednie OC i AC, trzeba porównać nie tylko składki, ale też dokumenty OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Tylko wtedy w pełni świadomie wybierze się najbardziej opłacalny wariant. Dokładny research jest jednak bardzo czasochłonny. Z tego względu najrozsądniej jest wstępnie wyselekcjonować najciekawsze oferty. Dzięki Kiokspolis.pl można wygodnie zrobić to w zaledwie kilka minut.

Na naszej stronie znajduje się specjalny formularz. Wypełnia się go wpisując te same dane, co podczas zakupu polisy. Na ich podstawie algorytm wyszukuje najlepsze propozycje od znanych towarzystw, oblicza ich ceny oraz szereguje wyniki tworząc przejrzystą listę. W ten sposób da się szybko wybrać kilka polis, by dokładnie je porównać. Kiedy podejmie się już ostateczną decyzję, można od razu sfinalizować transakcję – nie trzeba nawet przechodzić na stronę ubezpieczyciela.

Potrzebne Ci jest ubezpieczenie komunikacyjne? Wykup polisy OC i AC bez wychodzenia z domu. Znajdź idealną ofertę, a następnie sfinalizuj transakcję przez internet – zajmie Ci to tylko kilkanaście minut!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Koszt ubezpieczenia OC a wartość samochodu – jaka jest zależność?

Koszt ubezpieczenia OC a wartość samochodu – jaka jest zależność?

Chcesz wykupić pierwszą polisę OC lub zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe? Przekonaj się, jak wartość posiadanego pojazdu przekłada się na koszt ubezpieczenia OC. Poznaj także inne czynniki mogące wpłynąć na obniżenie lub podwyższenie składki. Porównaj oferty ubezpieczycieli w naszym kalkulatorze […]

więcej
Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

Samochody terenowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ świetnie sprawdzają się w zasadzie na wszystkich drogach. Uznaje się je za bezpieczne, wygodne w prowadzeniu i mało problematyczne. Czy ubezpieczyciele są tego samego zdania? Sprawdziliśmy, ile kosztuje AC i Assistance […]

więcej
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Chociaż ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i wszędzie ma takie same warunki, ma różne ceny. Najwyższe składki muszą płacić kierowcy z największych polskich miast. Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej? Sprawdziliśmy, ile kosztuje OC w Poznaniu! Ubezpieczenie OC […]

więcej
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń?

Szukasz korzystnej polisy, ale ogrom możliwości Cię przytłacza? W szybkim odnalezieniu idealnej oferty, niezwykle pomocne są specjalne algorytmy, w kilka chwil analizujące dostępne oferty. Wyjaśniamy, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń! Chociaż towarzystwa opisują swoje oferty na […]

więcej