Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2022/2023

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2022/2023

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Poznaj mekkę narciarską w Lombardii. Miejscowość, która znajduje się we Włoszech i od razu kojarzy się z sezonem narciarskim. Livigno – to świetnie przystosowany kurort zimowy, który znajduje się 1809 m n.p.m. Narty w Livigno to propozycja zarówno dla początkujących miłośników sportów zimowych, jak i starych wyjadaczy. To tutaj czeka aż 31 wyciągów narciarskich i 115 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Marzysz o spędzeniu sezonu narciarskiego za granicą? Narty Livigno to jedyne słuszne rozwiązanie.

Dojazd samochodem do Livigno to cały dzień za kierownicą. Trasa z Poznania to aż 1200 km, z Warszawy o 200 kilometrów więcej. Czy taki dystans jest wart planowania? Jeżeli tylko zastanawiasz się, gdzie na całym świecie znajduje się najpiękniejszy kurort narciarski – to właśnie tutaj! Najmodniejsze miejsce, najlepsze trasy, wyciągi, jedzenie i noclegi Livigno w iście luksusowych warunkach.

Wyjazd na narty Livigno

Wyjazd na narty do Włoch, do Livigno jest jednak bardzo komfortowy, gdyż droga prowadząca z Polski do tego regionu biegnie dość dobrymi trasami. Świetna infrastruktura sprawia, że co prawda podróż trwa cały dzień, jednak nie jest uciążliwa dla kierowcy i podróżujących. Wyjazd na narty Włochy to kierunek wybierany przez Polaków zarówno z powodu stosunkowo dobrego dojazdu, jak i świetnych warunków, które można zastać na miejscu. Ze względu na warunki, często nawet wyjazd na narty w kwietniu jest tu możliwy, więc to dobry kierunek, gdy w Polsce akurat nie ma warunków do jazdy na nartach.

Sezon narciarski w tej miejscowości trwa bardzo długo. Wszystko za sprawą wysokiego położenia i korzystnego mikroklimatu. Wiele osób jeszcze w połowie maja korzysta ze śniegu. Choć aura jest sielankowa, nie można zapominać o ubezpieczeniu na wyjazd. Każda taka podróż niesie za sobą zagrożenie – a narty to sport, który czasami prowadzi do kontuzji. Opieka medyczna, jak i ratownictwo górskie są tutaj bardzo drogie, a nie wszystkie usługi obejmie europejska karta EKUZ. Dlatego < ubezpieczenie na wakacje będzie z finansowego punktu widzenia – korzystnym rozwiązaniem.

Gdzie na narty? Włochy – Livigno

Gdzie na narty? Włochy – Livigno

Dojazd do Livigno może okazać się lekko problematyczny. Do miejscowości dostaniemy się trzeba trasami:

  • przez przełęcz Forcola di Livigno ze Szwajcarii (Poschiavo), jednak w szczycie sezonu zimowego ta droga może być zamknięta,
  • przez przełęcz Passo del Foscagno z Bormio, tutaj również zimą trasa jest nieprzejezdna
  • tunelem Munt la Schera ze Szwajcarii (Zernez), który na szczęście, jest czynny cały rok!

Niegdyś nikt by nie pomyślał, że w Livigno narty będą aż tak modne. Ze względu na położenie, miejsce to było niedostępne przez 75% roku. Dopiero budowa tunelu Munt la Schera i udostępnienie go pod komercyjny użytek spowodowała rozwój miejsca. Nagle ceny noclegów w Livigno poszybowały w górę, a kurort stał się najmodniejszym zimowym przystankiem. Decydując się na wyjazd na narty do Livigno, warto nabyć ubezpieczenie w góry. Jest to wręcz konieczne dla osób, które chcą spokojnie spędzić urlop, nie martwiąc się o to, czy przypadkiem nie dojdzie do drobnego wypadku, który za granicą może słono kosztować. Samo ubezpieczenie na narty to nie wszystko, gdyż warto też nabyć pełne ubezpieczenie zdrowotne. Pozwoli to bez problemu skorzystać z lokalnych placówek medycznych, gdy będzie taka potrzeba, niezależnie od tego, czy będzie spowodowana kontuzją doznaną na stoku, przeziębieniem, czy chorobą wirusową.

Na Kioskpolis.pl można nabyć różne formy ubezpieczenia gwarantujące odszkodowanie nawet do 100% poniesionych kosztów leczenia za granicą, rehabilitacji, czy związanych z wypadkiem kosztów dodatkowych.

Zobacz również: < Ubezpieczenie na narty Włochy.

Livigno – apartamenty, hotele i miejsca noclegowe

Włoskie miasteczko nie należy do najtańszych. Jednak to nie przeszkadza setkom tysięcy turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tutaj na weekend czy całe tygodnie. W samym szczycie sezonu za luksusowy hotel dla dwóch osób na tydzień trzeba zapłacić 7000 zł! Oczywiście obiekty mieszczą się kilka metrów od wyciągów i zapewniają królewskie warunki.

Apartamenty Livigno to alternatywa dla hoteli. Ceny za tygodniowy pobyt są już zdecydowanie niższe. Zaczynają się od 3 tysięcy za parę, a wybierając takie, które leżą poza granicą miasta – można uzyskać ceny o połowę niższe! Rezerwując z rocznym wyprzedzeniem, również można liczyć na atrakcyjne ceny, choć one wciąż będą wysokie.

Co warto zobaczyć w Livigno?

W Livigno mieści się ogromna zapora Punt dal Gall, która wśród malowniczych krajobrazów robi ogromne wrażenie na turystach. Warto się tam wybrać w przerwie, pomiędzy szusowaniem na stokach. Te regiony Włoch nadają się też świetnie do wycieczek pieszych i organizowania długich wędrówek po lokalnych szlakach.

Livigno – trasy narciarskie

Livigno – trasy narciarskie

Ta perła Alp Lombardzkich to aż 11 orczyków, 6 wyciągów gondolowych i 14 krzesełkowych. Jednak tutaj pojawia się bardzo ważne pytanie. Skoro to miasto jest drogie i tak modne, czy można skorzystać z freeski Livigno? Prawdę mówiąc, więcej tras narciarskich jest płatna, a w szczycie sezonu całodniowy skipass to koszt nawet 50 euro za osobę.

Stoki narciarskie w Livigno

Wyjazd na narty w Livigno daje ogromne możliwości, gdyż jest tutaj dostęp do naprawdę rozbudowanej infrastruktury. Z perspektywy Polaka, który jest przyzwyczajony do Tatrzańskich lub Beskidzkich wyciągów, robi to ogromne wrażenie. Wybór tras pod względem trudności, długości, a także innych walorów, takich jak widoki jest tak ogromny, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Nie pozostaje nic innego, niż kupić ubezpieczenie od wypadku na nartach i planować wyjazd.

Jednak Livigno freeski też jest możliwe. Wystarczy zapytać miejscowych o bezpłatne trasy i jednocześnie skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, która łączy sąsiadujące miejscowości ze sobą. Podpowiemy tylko, że niezależnie od trasy, warto wybrać < ubezpieczenie na narty. Każda kontuzja, trudna sytuacja czy zagubienie może skończyć się wezwaniem służb ratowniczych. Nie zawsze EKUZ obejmuje takie usługi, dlatego każdy wyjazd na narty (czy to krajowy czy zagraniczny) powinien być poprzedzony zakupem ubezpieczenia turystycznego.

Polecamy w tym miejscu korzystanie z naszej porównywarki < ubezpieczeń turystycznych. Wypełniając wszystkie rubryki kalkulatora, pojawią się oferty wiodących firm ubezpieczeniowych dla Polaków. Przed zakupem sprawdź też, czy polisa obejmuje zdarzenia na stokach narciarskich i czy szusowania czy snowboardingu nie uznaje za sport ekstremalny.

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Czy Gruzja może kojarzyć się z narciarstwem? Okazuje się, że tak! Gruzja i narty nie są ze sobą kojarzone, jednak w tym kraju panują idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Jeżeli wciąż się zastanawiasz, najwyższy czas przekonać się […]

więcej
Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

W Polsce warunki do uprawiania sportów zimowych nie zawsze są idealne i często niełatwo jest zgrać wolny weekend z odpowiednią pogodą. Najlepiej więc udać się za granicę, szczególnie jeśli chcesz pojeździć dłużej. Sprawdź, gdzie na narty warto udać […]

więcej
Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – jakie wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie na urlop last minute – jakie wybrać?

Znalazłeś świetną promocję na wycieczkę w góry? Nawet jeśli do wyjazdu pozostało już niewiele czasu, musisz się odpowiednio do niego przygotować. Zadbaj nie tylko o bagaż czy atrakcje, ale przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie narciarskie na […]

więcej
Pierwszy wyjazd na narty – jak się do niego przygotować?

Pierwszy wyjazd na narty – jak się do niego przygotować?

Sporty zimowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Planujesz dołączyć do tego grona? Zanim pojawisz się na stoku, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Podpowiadamy, jak zorganizować swój pierwszy wyjazd na narty! Dobrze zaplanowany aktywny […]

więcej