Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kup ubezpieczenie turystyczne

Poznaj mekkę narciarską w Lombardii. Miejscowość, która znajduje się we Włoszech i od razu kojarzy się z sezonem narciarskim. Livigno – to świetnie przystosowany kurort zimowy, który znajduje się 1809 m n.p.m. To tutaj czeka aż 31 wyciągów narciarskich i 115 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Marzysz o spędzeniu sezonu narciarskiego za granicą? Narty Livigno to jedyne słuszne rozwiązanie.

Dojazd samochodem do Livigno to cały dzień za kierownicą. Trasa z Poznania to aż 1200 km, z Warszawy o 200 kilometrów więcej. Czy taki dystans jest wart planowania? Jeżeli tylko zastanawiasz się, gdzie na całym świecie znajduje się najpiękniejszy kurort narciarski – to właśnie tutaj! Najmodniejsze miejsce, najlepsze trasy, wyciągi, jedzenie i noclegi Livigno w iście luksusowych warunkach.

Sezon narciarski w tej miejscowości trwa bardzo długo. Wszystko za sprawą wysokiego położenia i korzystnego mikroklimatu. Wiele osób jeszcze w połowie maja korzysta ze śniegu. Choć aura jest sielankowa, nie można zapominać o ubezpieczeniu na wyjazd. Każda taka podróż niesie za sobą zagrożenie – a narty to sport, który czasami prowadzi do kontuzji. Opieka medyczna, jak i ratownictwo górskie są tutaj bardzo drogie, a nie wszystkie usługi obejmie europejska karta EKUZ. Dlatego ubezpieczenie na wakacje będzie z finansowego punktu widzenia – korzystnym rozwiązaniem.

Gdzie na narty? Włochy – Livigno

Gdzie na narty? Włochy – Livigno

Dojazd do Livigno może okazać się lekko problematyczny. Do miejscowości dostaniemy się trzeba trasami:

  • przez przełęcz Forcola di Livigno ze Szwajcarii (Poschiavo), jednak w szczycie sezonu zimowego ta droga może być zamknięta,
  • przez przełęcz Passo del Foscagno z Bormio, tutaj również zimą trasa jest nieprzejezdna
  • tunelem Munt la Schera ze Szwajcarii (Zernez), który na szczęście, jest czynny cały rok!

Niegdyś nikt by nie pomyślał, że w Livigno narty będą aż tak modne. Ze względu na położenie, miejsce to było niedostępne przez 75% roku. Dopiero budowa tunelu Munt la Schera i udostępnienie go pod komercyjny użytek spowodowała rozwój miejsca. Nagle ceny noclegów w Livigno poszybowały w górę, a kurort stał się najmodniejszym zimowym przystankiem.

Livigno – apartamenty, hotele i miejsca noclegowe

Włoskie miasteczko nie należy do najtańszych. Jednak to nie przeszkadza setkom tysięcy turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tutaj na weekend czy całe tygodnie. W samym szczycie sezonu za luksusowy hotel dla dwóch osób na tydzień trzeba zapłacić 7000 zł! Oczywiście obiekty mieszczą się kilka metrów od wyciągów i zapewniają królewskie warunki.

Apartamenty Livigno to alternatywa dla hoteli. Ceny za tygodniowy pobyt są już zdecydowanie niższe. Zaczynają się od 3 tysięcy za parę, a wybierając takie, które leżą poza granicą miasta – można uzyskać ceny o połowę niższe! Rezerwując z rocznym wyprzedzeniem, również można liczyć na atrakcyjne ceny, choć one wciąż będą wysokie.

Livigno – trasy narciarskie

Livigno – trasy narciarskie

Ta perła Alp Lombardzkich to aż 11 orczyków, 6 wyciągów gondolowych i 14 krzesełkowych. Jednak tutaj pojawia się bardzo ważne pytanie. Skoro to miasto jest drogie i tak modne, czy można skorzystać z freeski Livigno? Prawdę mówiąc, więcej tras narciarskich jest płatna, a w szczycie sezonu całodniowy skipass to koszt nawet 50 euro za osobę.

Jednak Livigno freeski też jest możliwe. Wystarczy zapytać miejscowych o bezpłatne trasy i jednocześnie skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, która łączy sąsiadujące miejscowości ze sobą. Podpowiemy tylko, że niezależnie od trasy, warto wybrać ubezpieczenie na narty. Każda kontuzja, trudna sytuacja czy zagubienie może skończyć się wezwaniem służb ratowniczych. Nie zawsze EKUZ obejmuje takie usługi, dlatego każdy wyjazd na narty (czy to krajowy czy zagraniczny) powinien być poprzedzony zakupem ubezpieczenia turystycznego.

Polecamy w tym miejscu korzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Wypełniając wszystkie rubryki kalkulatora, pojawią się oferty wiodących firm ubezpieczeniowych dla Polaków. Przed zakupem sprawdź też, czy polisa obejmuje zdarzenia na stokach narciarskich i czy szusowania czy snowboardingu nie uznaje za sport ekstremalny.

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Już niedługo sezon narciarski rozpocznie się na dobre. Część osób pozostanie w Polsce i będzie korzystało a naszych, nieco mniej rozbudowanych tras zjazdowych. Ci, którzy dysponują większymi funduszami wybiorą się na zachód Europy. Spośród tych drugich podróżników znaczna […]

więcej
Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Kierunek Słowacja – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli oddać się swoim ulubionym sportom. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Gdzie pojechać na narty? Słowacja czy może inne miejsce? W tym artykule […]

więcej
Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

Gdzie na narty za granicę – przegląd tras dla amatorów i doświadczonych narciarzy

W Polsce warunki do uprawiania sportów zimowych nie zawsze są idealne i często niełatwo jest zgrać wolny weekend z odpowiednią pogodą. Najlepiej więc udać się za granicę, szczególnie jeśli chcesz pojeździć dłużej. Sprawdź, gdzie na narty warto udać […]

więcej
Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Czy Gruzja może kojarzyć się z narciarstwem? Jeżeli wciąż się zastanawiasz, najwyższy czas przekonać się na własnej skórze, że państwo położone u podnóża Kaukazu może być świetną bazą wypadową dla narciarzy! Doskonałe warunki do szusowania zawdzięczamy idealnemu położeniu […]

więcej