Kiedy warto kupić uszkodzony samochód? Wyjaśniamy!

Kiedy warto kupić uszkodzony samochód? Wyjaśniamy!

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Decydując się na zakup auta, często można zyskać, gdy postawi się na auta uszkodzone. Oczywiście nie powinien być to pierwszy wybór. Jednak zdarza się, że to, co trzeba naprawić w pojeździe, nie będzie nadmiernie kosztowne.

Samochody sprzedawane, jako uszkodzone nie zawsze muszą być w bardzo złym stanie technicznym. Zatem zastanawiając się, czy warto zdecydować się na uszkodzone samochody, warto brać pod uwagę stan techniczny auta. W wielu przypadkach może okazać się, że zakup takiego auta okaże się opłacalny z punktu widzenia finansowego. Dotyczy to samochodów, które sprzedawane są przez właścicieli, którzy skorzystali z AC. Jednak nie jest opłacalne dla nich naprawienia pojazdu. Taki samochód może nadal być w dobrym stanie technicznym. W ten sposób pozbycie się drobnych usterek wcale nie będzie wymagało inwestowania nadmiernie dużych środków finansowych. Zatem samochody lekko uszkodzone mogą być wybrane przez tych kupujących, którzy nie mogą pozwolić sobie na zainwestowanie bardzo dużych pieniędzy w zakup nowego auta.  

O czym pamiętać kupując rozbitka?

Jak rozpoznać powypadkowe auto?

Podejmując decyzję o zakupie uszkodzonego auta, trzeba przede wszystkim mieć wiedzę, jak go sprawdzić. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowca, który będzie w stanie dokładnie określić usterki, które znajdują się w samochodzie, który jest wystawiony na sprzedaż. Pozwala to dokładnie ocenić, co trzeba naprawić w uszkodzonym samochodzie. Dodatkowo można szacunkowo określić, ile będzie to kosztowało. Zawsze można skorzystać z pomocy zaufanego mechanika, który wie jak rozpoznać auto powypadkowe. Podobnie, jak wybierając ubezpieczenie AC, można skorzystać z doradztwa ze strony specjalisty od polis komunikacyjnych, tak samo kupując auto, warto korzystać ze wsparcia profesjonalistów. W ten sposób można uniknąć sytuacji, gdy mocno uszkodzone auta będą generować nadmierne koszty.

Gdzie znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie?

Gdzie kupić auto powypadkowe?

Lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup auta w sprawdzonych miejscach. W komisach, gdzie auta są następnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego, można dokonać bezpieczniejszego zakupu. Wiedząc, gdzie kupować uszkodzone samochody można ograniczyć ryzyko zakupu kosztownego pojazdu. Należy tutaj brać pod uwagę między innymi to, ile będzie kosztować ubezpieczenie OC dla wybranej marki i modelu. Dokonanie dobrego wyboru pozwoli ograniczyć długoterminowe koszty. Zawsze można wykorzystać takie narzędzia, jak porównywarka OC AC, co pozwala wstępnie sprawdzić, ile trzeba będzie zapłacić za polisę komunikacyjną. Pozwala to sprawdzić ceny dla konkretnego modelu, co pozwala ocenić wydatki, gdy kupuje się uszkodzone auta z zagranicy. Oczywiście przy wybieraniu polis, warto sprawdzić różne warianty, które mogą obejmować ubezpieczenie NNW samochodu. Często można w ten sposób zdecydować się na produkty, które będą oferowały bardziej kompleksową ochronę. Bywa to ważne, choćby dla kierowców, którzy regularnie podróżują na długich trasach. 

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie opon – jak działa i ile kosztuje?

Ubezpieczenie opon – jak działa i ile kosztuje?

Problemy z ogumieniem samochodu są jednym z najczęstszych powodów, dla których wzywa się pomoc drogową. Z tego względu wiele towarzystw posiada w swoich ofertach specjalną, dodatkową polisę, zapewniającą pomoc w takich sytuacjach. Wyjaśniamy, jak działa i ile kosztuje […]

więcej
Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Kierowcy szczególnie lubiący jazdę samochodem, mogą uczyć innych tego, jak to robić. By móc wykonywać taki zawód, należy spełnić określone wymagania oraz zdać specjalny egzamin. Wyjaśniamy, jak uzyskać odpowiednie uprawnienia oraz zdradzamy, ile zarabia instruktor nauki jazdy!

więcej
Jak obniżyć koszty utrzymania samochodu? Skuteczne porady

Jak obniżyć koszty utrzymania samochodu? Skuteczne porady

Własny pojazd to duże ułatwienie, ale też ogromna odpowiedzialność i spore wydatki. Zauważyłeś, że Twoje auto zbyt dużo Cię kosztuje? Istnieje kilka sprawdzonych metod na to, by stało się tańsze w eksploatacji. Przedstawiamy skuteczne porady, jak obniżyć koszty […]

więcej
Rodzaj paliwa a cena ubezpieczenia OC

Rodzaj paliwa a cena ubezpieczenia OC

Chociaż w Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są samochody na benzynę, sporo kierowców posiada pojazdy elektryczne, na gaz lub z silnikiem typu diesel. Różnica pomiędzy poszczególnymi typami napędu jest znaczna, dlatego kwestia ta jest oczywiście brana pod uwagę podczas obliczania […]

więcej