Wyjaśniamy, jakie świadczenia można uzyskać z polisy NNW szkolnego!

Wyjaśniamy, jakie świadczenia można uzyskać z polisy NNW szkolnego!

5/5 - (Ocen: 1)

Dzieci są niezwykle aktywne i ciekawskie, dlatego niestety mogą łatwo zrobić sobie krzywdę. Z tego względu w placówkach edukacyjnych wychowawcy zazwyczaj proponują rodzicom wykupienie specjalnego ubezpieczenia. Wyjaśniamy, jakie świadczenia obejmuje NNW szkolne!

Na lekcji wychowania fizycznego, na przerwie czy nawet podczas zwykłych zajęć w klasie – Twoje dziecko może w każdej chwili ulec wypadkowi. Koszty leczenia bywają bardzo wysokie, dlatego w razie jakichkolwiek problemów warto mieć dodatkowe wsparcie finansowe. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić NNW szkolne!

NNW szkolne – czym jest to ubezpieczenie?

NNW szkolne to ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, oferowane zazwyczaj uczniom placówek edukacyjnych. Towarzystwa często podpisują specjalne umowy na polisy grupowe. Dzięki temu uzyskują nowych klientów z każdym rokiem szkolnym, dlatego w zamian świadczenia te są nieco tańsze. Składki opłaca się zwykle u wychowawcy lub w sekretariacie.

NNW szkolne jest ubezpieczeniem, które gwarantuje wsparcie finansowe w sytuacji, w której doszło do śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu dziecka w wieku szkolnym. Najczęściej obejmuje wypadki, do których doszło nie tylko na terenie placówki edukacyjnej, ale też w każdym innym miejscu. Obowiązuje przez 12 miesięcy w roku.

Jakie świadczenia zapewnia NNW szkolne?

Jakie świadczenia zapewnia NNW szkolne?

NNW szkolne gwarantuje wypłatę odszkodowania, które można przeznaczyć na leczenie oraz inne cele bezpośrednio związane z opieką nad poszkodowanym dzieckiem (lub jego rodziną), np. sprzęt ortopedyczny, rehabilitację czy terapię. Ubezpieczalnie dołączają do warunków umowy specjalne tabele norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dokument ten określa, jaka część sumy gwarantowanej zostanie wypłacona w danej sytuacji. Mniej poważne urazy to zwykle poniżej 10%, natomiast w przypadku poważnych wypadków, kalectwa lub śmierci ubezpieczonemu przysługuje 100% kwoty (zdarza się, że nawet ponad 100% – np. w gdy do śmierci dojdzie w wyniku wypadku komunikacyjnym).

Polisa obejmuje sytuacje opisane w warunkach umowy. Zazwyczaj pomaga nie tylko wtedy, gdy dziecko np. złamie sobie rękę czy skręci kostkę, ale też gdy zatruje się gazem, poparzy, dozna udaru słonecznego lub wstrząśnienia mózgu czy zostanie pogryzione przez zwierzę. Każde towarzystwo wymienia zdarzenia, które są wyłączone z działania polisy – najczęściej są to skutki uprawiania sportów ekstremalnych.

Jak znaleźć korzystne NNW szkolne?

Jak znaleźć korzystne NNW szkolne?

Chociaż NNW szkolne można wykupić w placówce edukacyjnej swojego dziecka, nie jest obowiązkowe. Zanim się za nie zapłaci, warto sprawdzić jego warunki. Może się okazać, że oferta jest dość podstawowa i nie zapewnia kompleksowej ochrony. Wtedy wiele rodziców decyduje się ubezpieczyć swoje dziecko na własną rękę.

By znaleźć korzystne NNW szkolne trzeba porównać dziesiątki dostępnych opcji, ponieważ każde towarzystwo proponuje inne warunki. Na naszej stronie możesz zrobić to w kilka chwil! Wystarczy, że zapoznasz się ze szczegółowo rozpisaną tabelą! W ten sposób możesz najszybciej, najwygodniej i najbardziej świadomie wybrać odpowiednią polisę.

NNW szkolne jest niezwykle ważnym świadczeniem, ponieważ gwarantuje niezbędne wsparcie Twojemu dziecku. Jeśli oferta przedstawiona Ci przed wychowawcę nie jest zachęcająca, śmiało wykup inną polisę. Zadbaj o to, byś zawsze był w stanie zapewnić swojej pociesze jak najlepszą pomoc!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wykupisz ubezpieczenie NNW dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest dla odpowiedzialnych rodziców nadrzędną wartością. Gdy w wychowawca w szkole przedstawia ofertę ubezpieczenia, większość bez zastanowienia decyduje się na to świadczenie. Czy jednak na pewno ma się świadomość tego, za co się płaci? Przedstawiamy 5 […]

więcej
Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Bezpieczeństwo ukochanej pociechy jest absolutnie jednym z priorytetów każdego odpowiedzialnego rodzica. Dziecko przebywające poza domem zawsze jest w większym lub mniejszym stopniu narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Jak zadbać o jego ochronę? Wyjaśniamy, czy warto wykupić ubezpieczenie przedszkolaka (NNW)! […]

więcej
Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Dziecko w wieku szkolnym spędza wiele czasu na terenie placówki edukacyjnej wraz z wieloma kolegami w różnym wieku. W takich warunkach bardzo łatwo o wypadki. Z tego względu dyrektorzy są zobowiązani do ubezpieczenia swoich uczniów. Przedstawiamy 3 rzeczy, […]

więcej
NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

NNW szkolne dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

Nawet najlepiej pilnowane dziecko może w każdej chwili ulec wypadkowi. Wystarczy chwila nieuwagi, by ruchliwy maluch zrobił sobie mniej lub bardziej poważną krzywdę. Z tego względu w placówkach edukacyjnych oferowane jest specjalne ubezpieczenie. Czy jest ono obowiązkowe, czy […]

więcej