Jakie korzyści zapewnia program S.O.S. Kierowcy?

Jakie korzyści zapewnia program S.O.S. Kierowcy?

5/5 - (Ocen: 1)

Wybranie spełniającej oczekiwania polisy komunikacyjnej, wymaga dokonania szczegółowej analizy rynku. Wykorzystać można do tego porównywarki ubezpieczeń, które prezentują oferty wszystkich towarzystw reasekuracji w jednym miejscu. Jednak to nie jedyna korzyść, którą można uzyskać, decydując się na skorzystanie z usług takich portali. Co oferuje swoim użytkownikom KioskPolis?

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych to wiele produktów począwszy od OC, aż po produkty dostępne w pakietach. Różnice w warunkach, na których można korzystać z polisy, mogą być duże. Z tego powodu kierowcy sięgają po różne narzędzia, które mają na celu zapewnić dokonanie dobrego wyboru. Do takich należą porównywarki, które pozwalają szybko znaleźć najkorzystniejsze oferty. Jednak KioskPolis to nie tylko możliwość porównania produktów różnych towarzystw reasekuracji w jednym miejscu. Klienci mogą dodatkowo uzyskać dostęp do programu S.O.S. Kierowcy. W tym celu wystarczy zakup polisy komunikacyjnej na stronie internetowej tej porównywarki. Po zakupie polisy komunikacyjnej na KioskPolis.pl klient otrzymuje dostęp do programu S.O.S. Kierowcy zupełnie za darmo. Daje on dostęp między innymi do doradcy, który zapewni pomoc na etapie zgłoszenia ewentualnej szkody komunikacyjnej.

Do kogo kierowany jest program S.O.S. Kierowcy?

Z S.O.S. Kierowcy mogą skorzystać dotychczasowi klienci KioskPolis, jak i też nowi, którzy zdecydują się na wykupienie polisy komunikacyjnej. W ten sposób mogą oni uzyskać dostęp do dodatkowych korzyści. Najważniejsze są te, które pojawiają się w trakcie korzystania z polisy komunikacyjnej. Jednak już na etapie zakupu ubezpieczeń, można liczyć na dodatkowe wsparcie ze strony doradców. Ma to spore znaczenie z punktu widzenia skrócenia czasu, w którym można kupić taki produkt, który zapewni skuteczną ochronę. Dokonanie wyboru dobrego ubezpieczenia komunikacyjnego ma spore znaczenie z punktu widzenia tego, na jaką pomoc na drodze może liczyć kierowca przy awariach czy kolizjach. Szczególnie decydując się na rozbudowaną polisę komunikacyjną, ważne jest, aby wybrać odpowiedni zakres ochrony przy takich produktach jak AC, czy NNW.

Co zyskują klienci w trakcie trwania umowy polisy komunikacyjnej?

Podpisanie umowy na polisę komunikacyjną z opcją S.O.S. Kierowcy to również wsparcie doradców, gdy dojdzie do zdarzeń losowych. Zapewniona ochrona trwa przez cały okres trwania ubezpieczenia. Jest to potwierdzone certyfikatem. Gdy dojdzie do zdarzenia, przy którym konieczne jest zgłoszenie szkody, wówczas kierowca ma pewność, że może skorzystać z pomocy dedykowanego specjalisty.

Doradca jest w stanie zapewnić ubezpieczonemu:

  • pomoc przy zgłoszeniu szkody,
  • sprawdzenie niezbędnej dokumentacji do zgłoszenia szkody,
  • informacje, jak zachować się w sytuacji, gdy doszło do kolizji.

Kolizja na drodze to często stresująca sytuacja. Jednak z punktu widzenia korzystania z polisy komunikacyjnej, niezbędne jest spełnienie konkretnych formalności, które następnie pozwolą starać się o środki finansowe z towarzystwa ubezpieczeniowego. Z tego powodu możliwość konsultacji z doradcą, który wskaże jak zachować się przy kolizji to przydatne rozwiązanie. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy kierowca nie wie, co powinien zrobić, czy też nie pamięta. Przy kolizji nie zawsze konieczne jest wezwanie policji. Gdy stłuczka jest nieznaczna i nikt nie został ranny, wówczas nie trzeba tracić czasu na wzywanie służb mundurowych. Wystarczy przygotować oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Natomiast musi mieć ono odpowiednią postać, aby następnie zostało uznane przez towarzystwo reasekuracji. Korzystając z S.O.S. Kierowcy, można skontaktować się z doradcą, który dokładnie przedstawi informacje o tym, jak powinno być skonstruowane oświadczenie sprawcy kolizji. Otrzymując certyfikat programu S.O.S. Kierowcy, klient dostaje także oświadczenie sprawcy kolizji. Należy je wydrukować i zawsze mieć przy sobie – pozwala to pozwala zaoszczędzić czas i nerwy w razie ewentualnej kolizji drogowej.

Uniknąć można w ten sposób sytuacji, gdy w oświadczeniu o zdarzeniu drogowym zabraknie takich informacji jak:

  • dane polisy sprawcy,
  • brak podpisów,
  • brak niezbędnych danych uczestników kolizji.

Jednak przygotowanie oświadczenia o zdarzeniu drogowym to dopiero pierwszy etap starania się o odszkodowanie. Konieczne jest także zgłoszenie szkody firmie ubezpieczeniowej. Najlepiej dokonać zgłoszenia jak najszybciej. Możliwość skorzystania z usług profesjonalnego pełnomocnika sprawi, że kierowca nie musi samodzielnie zajmować się formalnościami. Doradca nie tylko może dostarczyć niezbędne dokumenty do zgłoszenia zdarzenia. Na prośbę klienta może on dokonać także ich weryfikacji. W ten sposób można ograniczyć sytuacje, gdy błędne wypełnienie czy brak konkretnych dokumentów, wydłuży procedurę starania się o odszkodowanie. Równocześnie specjaliści, z których usług może skorzystać ubezpieczony korzystający z S.O.S. Kierowcy, znają procedury, które obowiązują w różnych towarzystwach reasekuracji. W ten sposób kierowca zgłaszający szkodę nie musi samodzielnie sprawdzać, czego wymaga konkretny ubezpieczyciel. W ten sposób proces starania się o odszkodowanie może być bezproblemowy. Szybkie załatwienie formalności to możliwość skrócenia czasu, w którym uzyska się środki finansowe z polisy.

Klienci korzystający z S.O.S. Kierowcy mogą liczyć na dostęp do:

  • usług rzeczoznawców,
  • usług prawnych.

Takie wsparcie to między innymi możliwość ograniczenia kosztów. Mogą się one pojawić przy staraniu się o odszkodowanie związane z obroną własnych interesów. Dochodzenie swoich praw może być kosztowne. Wynika to z konieczności opłacenia rzeczoznawcy czy uzyskania dostępu do profesjonalnej pomocy prawnej ze strony specjalistów, którzy zajmują się rynkiem ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać dostęp do S.O.S. Kierowcy?

Uzyskanie dostępu do S.O.S. Kierowcy, nie wymaga spełniania żadnych, dodatkowych kryteriów. KioskPolis dla swoich klientów stworzyło program zapewniający większe korzyści. Zatem wystarczy skorzystać z wyboru i zakupu polisy za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń, aby móc korzystać z rozwiązań przygotowanych w ramach S.O.S. Kierowcy. Obejmuje to nie tylko wsparcie przy zgłaszaniu szkody, staraniu się o odszkodowanie, czy jego weryfikacji. Program to nowość na rynku, która dostępna jest wyłącznie dla klientów KioskPolis.pl. Pozwala on nie tylko uzyskać korzyści wynikające z możliwości wybrania dopasowanego ubezpieczenia, co zapewniają także inne portale tego typu, ale także wsparcie już podczas korzystania z polisy komunikacyjnej. Równocześnie konstrukcja programu sprawia, że nie jest on dostępny w innej formie, choćby w jakimś towarzystwach reasekuracji. Decyduje to o unikalności rozwiązań zastosowanych w programie S.O.S. Kierowcy.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach?

Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach?

W tym roku planujesz egzotyczne wakacje? Brzmi doskonale. Pamiętaj jednak, że wypadki, nieszczęśliwe wydarzenia czy choroby tropikalne urlopu nie biorą. Zestawiliśmy ubezpieczenia na wakacje, które pozwolą Ci odpocząć podczas wyjazdu. Przeczytaj, które polisy zapewnią Ci spokojne wczasy egzotyczne.

więcej
Grupowe ubezpieczenie na życie

Grupowe ubezpieczenie na życie

W odróżnieniu od indywidualnej polisy, ubezpieczenie grupowe na życie jest gotowym produktem. Zatem nie ma możliwości dokonania zmiany umowy według własnych preferencji. Jednak takie produkty, które najczęściej dostępne są w miejscu pracy, mają swoje zalety. Decydując się na […]

więcej
Kiedy najlepiej kupować wakacje, by upolować najlepsze ceny?

Kiedy najlepiej kupować wakacje, by upolować najlepsze ceny?

Trudno znaleźć kogoś, kto nie marzy o wakacyjnym wypoczynku. Niestety, ceny wyjazdów nierzadko potrafią zwalać z nóg. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej Polaków zastanawia się, kiedy kupować wyjazd na wakacje, aby zapłacić możliwie […]

więcej
Likwidacja szkody

Likwidacja szkody

Likwidacja szkody to proces, jaki przeprowadza ubezpieczyciel w momencie zgłoszenia powstałej szkody. Celem tego działania jest określenie przyczyny powstałej szkody, aby uniknąć w przyszłości podobnych zdarzeń, a także ustalić współwinnego lub w pełni odpowiedzialnego za nią. Kolejnym krokiem […]

więcej