Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Jak wybrać dobre NNW szkolne?

5/5 - (Ocen: 1)

Dzieci w wieku szkolnym są niezwykle aktywne i żywiołowe. Spędzają wiele czasu na zewnątrz, godzinami bawiąc się z rówieśnikami. Nie są przy tym raczej zbyt ostrożne. W każdej chwili może dojść do wypadku. Z tego względu należy zadbać o to, by zawsze być w stanie zagwarantować swojej pociesze jak najlepszą opiekę medyczną. Podpowiadamy, jak wybrać dobre NNW szkolne!

Kłopoty ze zdrowiem wiążą się z dużymi wydatkami. Wizyty u lekarzy, leki, specjalistyczny sprzęt czy dodatkowe zabiegi są bardzo drogie. Złamana noga może w efekcie wygenerować koszty rzędu nawet kilku tysięcy złotych! Jeśli do wypadku dojdzie za granicą, sumę tę trzeba zwiększyć kilkukrotnie. Przed takimi wydatkami można się jednak zabezpieczyć. Dowiedz się, jak wybrać dobre NNW szkolne!

Jak działa NNW szkolne?

Jak działa NNW szkolne?

W placówkach edukacyjnych wychowawcy zwykle proponują rodzicom swoich podopiecznych wykupienie specjalnego ubezpieczenia. NNW szkolne jest polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje wsparcie finansowe w sytuacji, w której dziecko doświadczy trwałego uszczerbku na zdrowiu albo straci życie. Pieniądze z odszkodowania można przeznaczyć na leczenie, terapię oraz inne cele, bezpośrednio związane z dbałością o dobro poszkodowanego lub jego rodziny.

NNW szkolne można wykupić za pośrednictwem wychowawcy lub sekretarki, ponieważ placówki edukacyjne podpisują z towarzystwami ubezpieczeniowymi korzystne umowy na tzw. polisy grupowe. Za regularne zapewnianie nowych klientów otrzymują przystępne ceny składek. Rodzice uczniów nie są jednak zobowiązani do wykupienia takiego ubezpieczenia. Zanim się za nie zapłaci, warto sprawdzić, jakie są jego warunki. Może się okazać, że nie jest to zbyt opłacalne świadczenie i rozsądniej jest znaleźć lepsze, we własnym zakresie.

Jak wybrać dobre NNW szkolne?

Propozycja ubezpieczenia oferowana przez placówkę Twojego dziecka okazała się mało korzystna? Postaraj się znaleźć lepsze NNW szkolne! Na co jednak trzeba zwrócić uwagę, by wykupić dobrą polisę? Przede wszystkim sprawdź wysokość sumy gwarantowanej. Im jest wyższa, tym więcej pieniędzy uzyska się w razie potrzeby. Załóżmy, że przy złamanej ręce ubezpieczalnia wypłaca 5% kwoty. Jeśli wynosi ona 10 tys. złotych, uzyska się tylko 500 zł odszkodowania. Z tego względu warto wybierać oferty na przynajmniej 20 tys. złotych.

Kolejną ważną kwestią jest zakres świadczenia. Należy upewnić się, że ubezpieczenie działa również poza terenem szkoły, przez okres 12 miesięcy. Niektóre firmy dodatkowo gwarantują zabezpieczenie także w innych krajach – to bardzo wygodna opcja, jeśli w czasie wolnym wyjeżdża się na zagraniczne wakacje.

Na koniec na pewno warto sprawdzić tzw. wyłączenia, czyli sytuacje, w których nie otrzyma się pieniędzy. Zazwyczaj odszkodowanie nie jest wypłacane, gdy dziecko odniesie na skutek uprawiania sportu podwyższonego ryzyka. Każda firma ustala własne warunki umowy, dlatego koniecznie trzeba się z nimi dokładnie zapoznać.

Jak znaleźć najlepsze NNW szkolne?

Jak znaleźć najlepsze NNW szkolne?

By znaleźć najlepsze NNW szkolne, trzeba porównać wiele ofert. Dokładne wczytywanie się w warunki umowy zajęłoby jednak stanowczo za dużo czasu. Na szczęście wstępną selekcję można wykonać w szybki i wygodny sposób. Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz, dzięki któremu w kilka chwil zestawisz ze sobą najkorzystniejsze propozycje od znanych firm. Po podaniu podstawowych informacji oraz wybraniu swoich preferencji, otrzymasz listę najlepszych wariantów. W ten sposób znajdziesz najciekawsze opcje, z którymi możesz się dokładnie zapoznać. Zdrowie dziecka jest dla odpowiedzialnych rodziców sprawą nadrzędną, dlatego warto zainwestować w naprawdę dobre ubezpieczenie!

NNW szkolne powinno chronić Twoją pociechę przez cały rok, niezależnie od tego, gdzie się znajduje i co robi. Jeśli zagwarantuje wysokie odszkodowanie, masz pewność, że zawsze będziesz w stanie zapewnić mu kompleksową pomoc. Poświęć chwilę na to, by znaleźć najlepszą polisę dla Twojego dziecka!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka

5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka

Dzieci uwielbiają się bawić i są niezwykle żywiołowe. Niestety, czasem wystarczy chwila nieuwagi, by radosne psoty skończyły się nieszczęściem. Każdego dnia na Twoją pociechę czeka wiele niebezpieczeństw. Przedstawiamy 5 powodów, przez które warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie […]

więcej
Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Ubezpieczenie szkolne NNW – 3 rzeczy, które warto o nim wiedzieć

Dziecko w wieku szkolnym spędza wiele czasu na terenie placówki edukacyjnej wraz z wieloma kolegami w różnym wieku. W takich warunkach bardzo łatwo o wypadki. Z tego względu dyrektorzy są zobowiązani do ubezpieczenia swoich uczniów. Przedstawiamy 3 rzeczy, […]

więcej
Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Z jakimi pytaniami warto zgłosić się do Rzecznika Praw Ubezpieczonych?

Słyszałeś może o instytucji Rzecznika Osób Ubezpieczonych? Okazuje się, że taki organ funkcjonuje i służy obywatelom w rozwiązywaniu sporów między nimi, a nieuczciwymi ubezpieczycielami. Zobacz, czym dokładnie zajmuje się Rzecznik i jak się z nim skontaktować!

więcej
Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) – czy warto je wykupić?

Bezpieczeństwo ukochanej pociechy jest absolutnie jednym z priorytetów każdego odpowiedzialnego rodzica. Dziecko przebywające poza domem zawsze jest w większym lub mniejszym stopniu narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. Jak zadbać o jego ochronę? Wyjaśniamy, czy warto wykupić ubezpieczenie przedszkolaka (NNW)! […]

więcej