Jak spakować bagaż podręczny – maksymalne wymiary walizki do samolotu

Jak spakować bagaż podręczny – maksymalne wymiary walizki do samolotu

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Czeka Cię podróż samolotem? Nie każdy bagaż będzie mógł bezpłatnie polecieć razem z Tobą na wakacje. Jeśli nie chcesz nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku, powinieneś posiadać bagaże o odpowiednich gabarytach. Przybliżamy maksymalne wymiary walizki do samolotu!

Powietrzne podróże są niezwykle wygodne, ale wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Twoja ulubiona torba podróżna może okazać się zbyt duża na standardy określone przez wybraną linię lotniczą. Wtedy możesz zostać zmuszony do uiszczenia bardzo dużej dopłaty. By tego uniknąć, zawczasu poznaj dopuszczalne wymiary bagazu podręcznego! Wyjaśniamy także dlaczego warto zabezpieczyć swoją walizkę, kupując odpowiednie ubezpieczenie turystyczne!

Walizka do samolotu wymiary

Walizka do samolotu wymiary

Jak duża może być walizka zabierana w lot jako bagaż podręczny? Musi być w stanie zmieścić się na górnej półce na pokładzie samolotu. Nie ma żadnych uniwersalnych gabarytów, ponieważ każdy przewoźnik ustala takie wymagania indywidualnie. Po zakupie biletu najrozsądniej jest od razu sprawdzić co można zabrać ze sobą do kabiny. Tym czasem przedstawiamy dopuszczalne wymiary walizki do samolotu w dwóch najpopularniejszych liniach lotniczych wśród Polaków!

Wymiary bagażu podręcznego LOT

Bagaż podręczny w LOT może mieć następujące wymiary: wysokość 55 cm, szerokość 40 cm, i głębokość 23 cm. W zależności od wykupionej klasy, pasażer może bezpłatnie zabrać ze sobą na pokład od jednej sztuki do 8 kg (klasa ekonomiczna) do dwóch sztuk po 9 kg (Buissnes Class). W ramach ceny biletu można mieć ze sobą niewielką torbę podręczną albo na laptopa. Rodzice podróżujący z dzieckiem mogą mieć składany wózek, a osoby niepełnosprawne – wózek inwalidzki, kule czy inny niezbędny sprzęt medyczny. Jeśli zabiera się ze sobą bardzo cenne przedmioty, najrozsądniej jest zainwestować w stosowne ubezpieczenie na wakacje.

Wymiary walizki do samolotu Ryanair

Do samolotów tanich linii Ryanair pasażerowie mogą wnosić jedną sztukę bagażu o wymiarach: 55 cm wysokości, 40 cm szerokości i 20 cm głębokości, o wadze do 10 kg. Oprócz tego można mieć ze sobą małą torbę, o maksymalnych wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm. Bezpłatny bagaż nie przysługuje niemowlętom podróżującym na kolanach osoby dorosłej. Rodzic może w takiej sytuacji zabrać dodatkowo torbę z akcesoriami dla dziecka, o wadze do 5 kg. Podróżując za granicę z niemowlęciem warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd, które może objąć ochroną wszystkie sprzęty dziecięce.

Ubezpieczenie na bagaż podręczny (i nie tylko!)

Ubezpieczenie na bagaż podręczny (i nie tylko!)

Z różnych powodów Twój bagaż podręczny może zaginąć na lotnisku. Może także ulec uszkodzeniu lub zostać skradziony. By uniknąć nieprzyjemności, podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego zwróć uwagę na to, czy obejmuje ubezpieczenie na bagaż. Jak szybko znaleźć idealną ofertę? Pomocna w tym będzie nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Wejdź na KioksPolis.pl i wypełnij krótki formularz. Możesz zaznaczyć konkretne kryteria, które pozwolą Ci szybko odszukać najtańszą, a przy tym najlepiej dopasowaną opcję. W ten sposób możesz sprawnie znaleźć korzystne cenowo polisy zawierające masę dodatkowych świadczeń, jak  np. assistance w podróży, ubezpieczenie na wypadek terroryzmu czy polisę dla osób pracujących.

Do podróży samolotem należy się odpowiednio przygotować. Sprawdź dopuszczalne wymiary walizki do samolotu dla wybranej linii, a także zadbaj o ubezpieczenie. Wystarczy kilka kliknięć, by zagwarantować sobie pomoc w nawet najtrudniejszych sytuacjach!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wakacje w Gruzji – zaplanuj wczasy na Kaukazie w 2021!

Wakacje w Gruzji – zaplanuj wczasy na Kaukazie w 2021!

Gościnność, zapierające dech w piersi widoki i dobre ceny. Nie dziwi fakt, że wakacje w Gruzji zyskują na popularności. Zimą Polacy chętnie wybierają się tu na narty. W lecie zaś popularne jest zwiedzanie największych miast, w tym stolicy […]

więcej
Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Planujesz zwiedzić piękną, ciepłą Grecję? Przed wyjazdem warto zdobyć jak najwięcej informacji, które po przyjeździe mogą okazać się przydatne. Wyjaśniamy, jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, oraz jak się przygotować na taki urlop! Wyjazd za granicę […]

więcej
Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

Wakacje samochodem za granicą – jak się do nich przygotować?

Jeśli wybierasz się na urlop w dłuższą podróż, koniecznie musisz się do niej odpowiednio przygotować. W trasie i na miejscu mogą niestety spotkać Cię różne nieprzyjemności. Jak najbezpieczniej spędzić swój wolny czas? Podpowiadamy, gdzie udać się na wakacje […]

więcej
Gdzie na narty jeżdżą Polacy?

Gdzie na narty jeżdżą Polacy?

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej