Jak spakować bagaż podręczny – maksymalne wymiary walizki do samolotu

Jak spakować bagaż podręczny – maksymalne wymiary walizki do samolotu

Kup ubezpieczenie turystyczne
Czeka Cię podróż samolotem? Nie każdy bagaż będzie mógł bezpłatnie polecieć razem z Tobą na wakacje. Jeśli nie chcesz nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku, powinieneś posiadać bagaże o odpowiednich gabarytach. Przybliżamy maksymalne wymiary walizki do samolotu!

Powietrzne podróże są niezwykle wygodne, ale wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Twoja ulubiona torba podróżna może okazać się zbyt duża na standardy określone przez wybraną linię lotniczą. Wtedy możesz zostać zmuszony do uiszczenia bardzo dużej dopłaty. By tego uniknąć, zawczasu poznaj dopuszczalne wymiary bagazu podręcznego! Wyjaśniamy także dlaczego warto zabezpieczyć swoją walizkę, kupując odpowiednie ubezpieczenie turystyczne!

Walizka do samolotu wymiary

Walizka do samolotu wymiary

Jak duża może być walizka zabierana w lot jako bagaż podręczny? Musi być w stanie zmieścić się na górnej półce na pokładzie samolotu. Nie ma żadnych uniwersalnych gabarytów, ponieważ każdy przewoźnik ustala takie wymagania indywidualnie. Po zakupie biletu najrozsądniej jest od razu sprawdzić co można zabrać ze sobą do kabiny. Tym czasem przedstawiamy dopuszczalne wymiary walizki do samolotu w dwóch najpopularniejszych liniach lotniczych wśród Polaków!

Wymiary bagażu podręcznego LOT

Bagaż podręczny w LOT może mieć następujące wymiary: wysokość 55 cm, szerokość 40 cm, i głębokość 23 cm. W zależności od wykupionej klasy, pasażer może bezpłatnie zabrać ze sobą na pokład od jednej sztuki do 8 kg (klasa ekonomiczna) do dwóch sztuk po 9 kg (Buissnes Class). W ramach ceny biletu można mieć ze sobą niewielką torbę podręczną albo na laptopa. Rodzice podróżujący z dzieckiem mogą mieć składany wózek, a osoby niepełnosprawne – wózek inwalidzki, kule czy inny niezbędny sprzęt medyczny. Jeśli zabiera się ze sobą bardzo cenne przedmioty, najrozsądniej jest zainwestować w stosowne ubezpieczenie na wakacje.

Wymiary walizki do samolotu Ryanair

Do samolotów tanich linii Ryanair pasażerowie mogą wnosić jedną sztukę bagażu o wymiarach: 55 cm wysokości, 40 cm szerokości i 20 cm głębokości, o wadze do 10 kg. Oprócz tego można mieć ze sobą małą torbę, o maksymalnych wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm. Bezpłatny bagaż nie przysługuje niemowlętom podróżującym na kolanach osoby dorosłej. Rodzic może w takiej sytuacji zabrać dodatkowo torbę z akcesoriami dla dziecka, o wadze do 5 kg. Podróżując za granicę z niemowlęciem warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd, które może objąć ochroną wszystkie sprzęty dziecięce.

Ubezpieczenie na bagaż podręczny (i nie tylko!)

Ubezpieczenie na bagaż podręczny (i nie tylko!)

Z różnych powodów Twój bagaż podręczny może zaginąć na lotnisku. Może także ulec uszkodzeniu lub zostać skradziony. By uniknąć nieprzyjemności, podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego zwróć uwagę na to, czy obejmuje ubezpieczenie na bagaż. Jak szybko znaleźć idealną ofertę? Pomocna w tym będzie nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Wejdź na KioksPolis.pl i wypełnij krótki formularz. Możesz zaznaczyć konkretne kryteria, które pozwolą Ci szybko odszukać najtańszą, a przy tym najlepiej dopasowaną opcję. W ten sposób możesz sprawnie znaleźć korzystne cenowo polisy zawierające masę dodatkowych świadczeń, jak  np. assistance w podróży, ubezpieczenie na wypadek terroryzmu czy polisę dla osób pracujących.

Do podróży samolotem należy się odpowiednio przygotować. Sprawdź dopuszczalne wymiary walizki do samolotu dla wybranej linii, a także zadbaj o ubezpieczenie. Wystarczy kilka kliknięć, by zagwarantować sobie pomoc w nawet najtrudniejszych sytuacjach!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – co musisz o nim wiedzieć?

Wykupiłeś zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Z pewnością musiałeś zapłacić za nią z wyprzedzeniem. By nie stracić pieniędzy, gdy z pewnych przyczyn nie będziesz mógł na nią pojechać, najrozsądniej jest wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Radzimy, czym jest […]

więcej
Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Uwielbiasz spędzać swój wolny czas w górach? Preferujesz piesze wędrówki polskimi, mało wymagającymi szlakami? A może wspinasz się w wyższych partiach gór, nie tylko na terenie kraju? Wybierz takie ubezpieczenie turystyczne, które w razie nieprzewidzianych zdarzeń, pomoże Ci […]

więcej
Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Planujesz zwiedzić piękną, ciepłą Grecję? Przed wyjazdem warto zdobyć jak najwięcej informacji, które po przyjeździe mogą okazać się przydatne. Wyjaśniamy, jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, oraz jak się przygotować na taki urlop! Wyjazd za granicę […]

więcej
Wyjazd zimowy „first minute” – jak się do niego przygotować?

Wyjazd zimowy „first minute” – jak się do niego przygotować?

Biura podróży oferują różne promocje, dzięki którym można wykupić zorganizowaną wycieczkę w bardzo korzystnej cenie. Warto skorzystać z takiej okazji, by zwiedzić nieco świata, wypocząć, a przy tym zaoszczędzić. Wyjaśniamy, czym jest wyjazd zimowy „first minute” i jak […]

więcej