Ile kosztuje ubezpieczenie taksówki?

Ile kosztuje ubezpieczenie taksówki?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Pojazdy wykorzystywane w celach zarobkowych są o wiele bardziej eksploatowane i częściej narażone na różne niebezpieczeństwa. Szczególnie kłopotliwe są auta przeznaczone do przewozu ludzi. Czy właściciele takich samochodów muszą płacić więcej niż przeciętni kierowcy? Wyjaśniamy, ile kosztuje ubezpieczenie taksówki!

Większość podstawowych ofert w ogóle nie uwzględnia w swoich zapisach pojazdów wykorzystywanych do pracy. Zdecydowanie najczęściej wyłączane są taksówki. Z tego względu, osoby zajmujące się zawodowo przewozem ludzi lub mienia muszą zwykle wydać o wiele więcej na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Takie pojazdy są obciążone dużym ryzykiem, więc towarzystwa chcą się w ten sposób odpowiednio zabezpieczyć. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie taksówki!

Polisy dla taksówkarzy – ile kosztuje ubezpieczenie taksówki?

Polisy dla taksówkarzy

Utrzymanie pojazdu generuje spore koszty – tym bardziej, gdy wykorzystuje je się w celach zarobkowych. Z tego względu taksówkarze zwykle próbują znaleźć możliwie najbardziej korzystne polisy. Codziennie przez wiele godzin poruszają się po drogach większych miast, dlatego są szczególnie narażeni na wypadki. Co więcej, samochód jest w ich przypadku niezbędnym narzędziem pracy, dlatego chcą o niego dobrze dbać. Tymczasem w wielu firmach podstawowe ubezpieczenie AC w ogóle nie obejmuje aut tego typu. Dopiero największe, najdroższe pakiety gwarantują niezbędne wsparcie.

Sytuacja nie wygląda korzystnie także w przypadku obowiązkowej polisy Odpowiedzialności Cywilnej. Taksówkarze znacznie częściej wystawiają się na ryzyko niż przeciętni kierowcy. Z tego względu najtańsze OC taksówki potrafi być przynajmniej kilkaset złotych droższe. Sprawdzając oferty dla tego samego samochodu, porównując opcje dostępne, gdyby był wykorzystywany prywatnie, a gdyby zawodowo, różnica może wynosić nawet ponad 1000 zł!

Dlaczego ubezpieczenie taksówki jest tak drogie?

Co sprawia, że ubezpieczenie taksówki jest aż tak kosztowne? Mogłoby się wydawać, że zawodowi kierowcy są bardzo doświadczeni, więc ostrożni. Niestety, taksówkarze są stereotypowo uznawani za osoby porywcze, często jeżdżące nieprzepisowo. Często korzystają ze „skrótów” oraz w inny sposób naginają zasady ruchu. Wiele godzin za kierownicą przyczynia się do zmęczenia, które zmniejsza m.in. szybkość reakcji. Co więcej, taksówkarze najwięcej pracują w godzinach szczytu. Przy tak dużym natężeniu ruchu najłatwiej o kolizje oraz wypadki.

Taksówki są mocno eksploatowane. Z tego względu są bardziej narażone na awarię. Każde uszkodzenie może prowadzić do wypadku. Wtedy ubezpieczyciel musi pokryć nie tylko koszty odszkodowania, ale też naprawy bardzo sfatygowanego pojazdu, co przełoży się na duże kwoty. Często potrzebna może być też pomoc w ramach ubezpieczenia Assistance.

Bardzo ważną kwestią jest też to, że taksówkarze przewożą inne osoby. Gdy w trakcie usługi przewozu dojdzie do kolizji, pasażer ma prawo żądać wysokiego odszkodowania. To oczywiście musi zostać pokryte z ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenia nie są mniej dostępne dla taksówek?

Większość polis komunikacyjnych w podstawowych wariantach w ogóle nie obejmuje taksówek. By uzyskać pełną ochronę, kierowcy muszą zapłacić za najszersze warianty, które są oczywiście najdroższe. Nieco lepiej jest w przypadku ubezpieczenia NNW. Firmy ubezpieczeniowe są pod tym względem mniej surowe i na bardziej przystępnych warunkach gwarantują wsparcie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu, niezdolności do pracy czy nawet śmierci. Oczywiście, jeśli chce się uzyskać większą sumę gwarantowaną, trzeba zapłacić znacznie więcej za składkę.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie taksówki?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie taksówki?

Wyłączenie taksówek z podstawowych ofert sprawia, że znacznie trudniej jest znaleźć dla nich korzystne ubezpieczenie. Dokładne wczytywanie się w warunki zajmuje sporo czasu. Na szczęście istnieje prostszy sposób. Dzięki naszej porównywarce znajdziesz idealną ofertę nawet w kilka minut! Po wypełnieniu specjalnego formularza online, serwis wygeneruje dla Ciebie listę najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Nasz kalkulator OC AC, na podstawie Twoich danych, obliczy wysokość składek. Dzięki temu możesz od razu wybrać i kupić idealną polisę!

Mając na względzie to, ile kosztuje ubezpieczenie taksówki, postaraj się znaleźć najtańszą opcję. Z pomocą Internetu możesz w kilka chwil porównać najbardziej korzystne oferty. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, wybierając idealną polisę!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Co zyskujesz, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń?

Co zyskujesz, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń?

5/5 – (Ocen: 2) Szukasz taniego i atrakcyjnego pod względem dodatków ubezpieczenia OC? Przekonaj się, dlaczego kalkulator OC bez podawania danych nie mógłby zadziałać tak dobrze, jak odpowiednik, gdzie dane się podaje. Poznaj największe zalety porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych […]

więcej
Dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe stosują karencję?

Dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe stosują karencję?

5/5 – (Ocen: 2) Podpisując umowę ubezpieczenia zawsze należy bardzo dokładnie zapoznać się z jej warunkami, aby nie być zaskoczonym, jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. W przypadku ubezpieczeń na życie i niektórych ubezpieczeń majątkowych firmy stosują tak zwaną […]

więcej
Czy minicasco się opłaca? – ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Czy minicasco się opłaca? – ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

5/5 – (Ocen: 3) Ubezpieczenia komunikacyjne są coraz droższe. Z tego względu nie każdy decyduje się na zakup całego pakietu uwzględniającego obowiązkowe OC, dodatkowe Autocasco oraz NNW. Jest jednak rozwiązanie, które może być idealne dla użytkowników, którzy chcieliby […]

więcej
Jak się przygotować do wyjazdu na narty autem?

Jak się przygotować do wyjazdu na narty autem?

5/5 – (Ocen: 3) Wybierasz się na zimowe ferie w górach? Zadbałeś o swoje bezpieczeństwo i wykupiłeś ubezpieczenie narciarskie? Upewnij się też, że Twój samochód poradzi sobie z jazdą w górskich, zimowych warunkach! Zobacz, jak przygotować pojazd do […]

więcej