Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Samochody terenowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ świetnie sprawdzają się w zasadzie na wszystkich drogach. Uznaje się je za bezpieczne, wygodne w prowadzeniu i mało problematyczne. Czy ubezpieczyciele są tego samego zdania? Sprawdziliśmy, ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego!

Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają wysokość składek na podstawie wielu kryteriów związanych z kierowcą oraz jego samochodem. Duże znaczenie ma m.in. typ, marka oraz parametry pojazdu. Krąży przekonanie, że właściciele konkretnych rodzajów aut zazwyczaj muszą opłacać droższe polisy. W praktyce okazuje się jednak, że najtańsze OC może mieć podobną cenę, jak w przypadku pojazdów osobowych. Dowiedz się, ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego!

Ile kosztuje AC samochodu terenowego?

Mogłoby się wydawać, że tak potężny, wytrzymały pojazd nie powinien sprawiać zbyt wielu problemów. Takie auta są zazwyczaj bardzo odporne na rozmaite czynniki zewnętrzne, a złodzieje raczej rzadko się nimi interesują, ponieważ są zbyt charakterystyczne i łatwo rzucają się w oczy. Czy ma to wpływ na to, ile kosztuje AC samochodu terenowego? Niestety, ubezpieczyciele nie podchodzą do tych kwestii aż tak optymistycznie.

SUVy, Jeepy, Crossrovery i inne pojazdy tego typu mają zazwyczaj dużą wartość. Dla przykładu, modele Mercedesa klasy G kosztują nawet od ok. 400 do 900 tys. złotych. Naprawa tak drogiego auta jest równie kosztowna, a suma odszkodowania w razie zniszczenia bądź kradzieży może być astronomiczna. Z tego względu, ubezpieczenie AC dla samochodu terenowego ma zwykle niestety wysoką cenę.

SUV

Ile kosztuje Assistance samochodu terenowego?

Jak można się domyślić, cena ubezpieczenia Assistance również może być dość wysoka. Takie pojazdy mają specjalne opony oraz wymagają wsparcia fachowca wykwalifikowanego w tym konkretnym rodzaju aut. Jeśli zaś samochód zupełnie odmówi posłuszeństwa, jest również o wiele trudniejszy w holowaniu niż zwykłe auto osobowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe z urzędu traktują też właścicieli takich aut jako osoby, które potencjalnie spędzają dużo czasu za kierownicą i wyjeżdżają w dalekie trasy. W takich okolicznościach łatwo o wypadek czy awarię.

Ile kosztuje Assistance samochodu terenowego? Składka z pewnością jest większa niż w przypadku zwykłych pojazdów osobowych. Wiele zależy jednak od konkretnego modelu – Suzuki Jimny (rocznik 2012 – ok. 40 tys. zł), Hummer H3 (rocznik 2006 – ok. 60 tys. zł) czy Mercedes klasy G (rocznik 2015 – ok. 900 tys. zł) to wszystko samochody terenowe. Mają różne wartości i parametry, dlatego ich właściciele zapłacą różne składki za polisy komunikacyjne.

Kto zapłaci najwięcej za polisy ubezpieczeniowe samochodu terenowego?

Nie da się wskazać konkretnego przedziału cenowego polis komunikacyjnych dla samochodów terenowych, ponieważ są one obliczane na podstawie wielu kryteriów. Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, ogromne znaczenie ma sam rodzaj pojazdu. Starsze, droższe modele, o większej pojemności silnika (ponad 3,0 l), mają zazwyczaj najwyższe składki ubezpieczenia.

Do tego dochodzą jeszcze oczywiście dane kierowcy. Również od nich zależy to, ile będzie płacić za polisy. Największe znaczenie mają m.in. wiek, doświadczenie, dotychczasowa historia kolizji oraz miejsce zamieszkania. Najwięcej płacą młodzi kierowcy, którzy niedawno zdali prawo jazdy, mieszkańcy dużych miast, a także osoby mające na koncie jakieś zdarzenia drogowe lub mandaty.

Oczywisty wpływ na cenę polis komunikacyjnych ma też ich zakres. Wybierając szersze pakiety, zawierające takie dodatki jak np. ubezpieczenia NNW, zapłaci się stosunkowo więcej. Należy przy tym pamiętać, że każda firma narzuca własne ceny. Czasem może się więc okazać, że podobna czy nawet lepsza oferta jest dostępna w innym miejscu w bardziej konkurencyjnej cenie.

Przeprowadziliśmy symulację, ile musiałby zapłacić za pakiet OC/AC + Assistance + NNW fikcyjny kierowca – 66 letni kawaler, biznesmen mieszkający pod Radomiem, dla którego samochód terenowy jest pojazdem osobistym. Samochód parkowany jest w garażu na terenie prywatnej posesji. Średni roczny przebieg wynosi mniej niż 5 tys. km, bo do długich podróży pan Jan używa samochodu służbowego.Porównaliśmy wybrane przez nas przykładowe modele pojazdów terenowych.

Dla Suzuki Jimny (rocznik 2012) najlepszą ofertę przedstawia Axa Direct – 1035 zł. Za taki sam pakiet, posiadając Hummera H3 (rocznik 2006), Jan Kowalski zapłaciłby u tego samego ubezpieczyciela nieco więcej, bo 1468 zł. Gdyby zaś posiadał Mercedesa klasy G (rocznik 2015), mógłby skorzystać z oferty TUZ (z Mini AC, NNW i Assistance) w cenie 2435 zł albo pełnego pakietu za aż 12 132 zł.

Ubezpieczenie SUVA

Jak znaleźć korzystne AC i Assistance dla samochodu terenowego?

Jeśli chce się kupić korzystne AC i Assistance dla samochodu terenowego, koniecznie trzeba zrobić dobry research. Nie warto kierować się reklamami czy poradami znajomych. Na rynku działa kilkadziesiąt ubezpieczycieli, dlatego dobrze jest porównać jak najwięcej dostępnych ofert. Polisy komunikacyjne dla takich pojazdów są dość drogie, więc najrozsądniej jest znaleźć możliwie najtańsze OC przez Internet oraz inne dodatkowe świadczenia. Dzięki naszej porównywarce OC możesz to zrobić nawet w kilkanaście minut!

Na naszej stronie znajdziesz specjalny formularz online. Jego wypełnienie nie zajmie Ci wiele czasu – wystarczy, że wpiszesz do niego swoje dane oraz najważniejsze parametry samochodu. Następnie nasz kalkulator OC w mniej niż minutę obliczy ceny ofert od znanych towarzystw. W ten sposób możesz wygodnie się z nimi zapoznać, porównać je, a nawet wykupić. Jeśli wybierzesz już idealną polisę, za pomocą kilku kliknięć sformalizujesz całą transakcję, nie wychodząc z domu.

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że zazwyczaj są one dość drogie. Jeśli chcesz korzystnie ubezpieczyć swoje auto, postaraj się znaleźć szeroką ofertę polis komunikacyjnych w przystępnych cenach!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
AC od pożaru samochodu – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

AC od pożaru samochodu – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

Ogień jest nieprzewidywalnym żywiołem. W każdej chwili pojazd może z różnych przyczyn zostać przez niego uszkodzony lub wręcz doszczętnie zniszczony. Wtedy auto zwykle nadaje się jedynie do kasacji, a kierowca bezpowrotnie traci cenny środek lokomocji. Przed taką ewentualnością […]

więcej
AC samochodu w leasingu – wszystko, co musisz wiedzieć

AC samochodu w leasingu – wszystko, co musisz wiedzieć

Kupno auta w leasingu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Takie świadczenie wiąże się jednak z wieloma dodatkowymi obowiązkami i warunkami. Jednym z nich jest konieczność stosownego ubezpieczenia pojazdu. Wyjaśniamy, jak działa AC samochodu w leasingu oraz co jeszcze warto […]

więcej
Tanie AC? Jak zaoszczędzić na autocasco, żeby było bezpiecznie?

Tanie AC? Jak zaoszczędzić na autocasco, żeby było bezpiecznie?

Cena ubezpieczenia AC może być wysoka, co nie zachęca do zakupu. Jednocześnie autocasco gwarantuje ochronę, która jest bardzo korzystna, zwłaszcza gdy jeździsz i parkujesz w dużym mieście. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jak znaleźć ofertę ubezpieczenia AC atrakcyjną […]

więcej
Obliczanie średniego spalania auta – jak dokładnie to zrobić?

Obliczanie średniego spalania auta – jak dokładnie to zrobić?

Średnie spalanie paliwa podawane przez producentów rzadko kiedy ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wpływ na nie ma nie tylko sam pojazd, ale też styl jazdy kierowcy oraz wiele innych czynników. Wartość tę warto znać, ponieważ pozwala ocenić ekonomiczność danego […]

więcej