Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

Ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Samochody terenowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ świetnie sprawdzają się w zasadzie na wszystkich drogach. Uznaje się je za bezpieczne, wygodne w prowadzeniu i mało problematyczne. Czy ubezpieczyciele są tego samego zdania? Sprawdziliśmy, ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego!

Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają wysokość składek na podstawie wielu kryteriów związanych z kierowcą oraz jego samochodem. Duże znaczenie ma m.in. typ, marka oraz parametry pojazdu. Krąży przekonanie, że właściciele konkretnych rodzajów aut zazwyczaj muszą opłacać droższe polisy. W praktyce okazuje się jednak, że najtańsze OC może mieć podobną cenę, jak w przypadku pojazdów osobowych. Dowiedz się, ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego!

Ile kosztuje AC samochodu terenowego?

Mogłoby się wydawać, że tak potężny, wytrzymały pojazd nie powinien sprawiać zbyt wielu problemów. Takie auta są zazwyczaj bardzo odporne na rozmaite czynniki zewnętrzne, a złodzieje raczej rzadko się nimi interesują, ponieważ są zbyt charakterystyczne i łatwo rzucają się w oczy. Czy ma to wpływ na to, ile kosztuje AC samochodu terenowego? Niestety, ubezpieczyciele nie podchodzą do tych kwestii aż tak optymistycznie.

SUVy, Jeepy, Crossrovery i inne pojazdy tego typu mają zazwyczaj dużą wartość. Dla przykładu, modele Mercedesa klasy G kosztują nawet od ok. 400 do 900 tys. złotych. Naprawa tak drogiego auta jest równie kosztowna, a suma odszkodowania w razie zniszczenia bądź kradzieży może być astronomiczna. Z tego względu, ubezpieczenie AC dla samochodu terenowego ma zwykle niestety wysoką cenę.

SUV

Ile kosztuje Assistance samochodu terenowego?

Jak można się domyślić, cena ubezpieczenia Assistance również może być dość wysoka. Takie pojazdy mają specjalne opony oraz wymagają wsparcia fachowca wykwalifikowanego w tym konkretnym rodzaju aut. Jeśli zaś samochód zupełnie odmówi posłuszeństwa, jest również o wiele trudniejszy w holowaniu niż zwykłe auto osobowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe z urzędu traktują też właścicieli takich aut jako osoby, które potencjalnie spędzają dużo czasu za kierownicą i wyjeżdżają w dalekie trasy. W takich okolicznościach łatwo o wypadek czy awarię.

Ile kosztuje Assistance samochodu terenowego? Składka z pewnością jest większa niż w przypadku zwykłych pojazdów osobowych. Wiele zależy jednak od konkretnego modelu – Suzuki Jimny (rocznik 2012 – ok. 40 tys. zł), Hummer H3 (rocznik 2006 – ok. 60 tys. zł) czy Mercedes klasy G (rocznik 2015 – ok. 900 tys. zł) to wszystko samochody terenowe. Mają różne wartości i parametry, dlatego ich właściciele zapłacą różne składki za polisy komunikacyjne.

Kto zapłaci najwięcej za polisy ubezpieczeniowe samochodu terenowego?

Nie da się wskazać konkretnego przedziału cenowego polis komunikacyjnych dla samochodów terenowych, ponieważ są one obliczane na podstawie wielu kryteriów. Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, ogromne znaczenie ma sam rodzaj pojazdu. Starsze, droższe modele, o większej pojemności silnika (ponad 3,0 l), mają zazwyczaj najwyższe składki ubezpieczenia.

Do tego dochodzą jeszcze oczywiście dane kierowcy. Również od nich zależy to, ile będzie płacić za polisy. Największe znaczenie mają m.in. wiek, doświadczenie, dotychczasowa historia kolizji oraz miejsce zamieszkania. Najwięcej płacą młodzi kierowcy, którzy niedawno zdali prawo jazdy, mieszkańcy dużych miast, a także osoby mające na koncie jakieś zdarzenia drogowe lub mandaty.

Oczywisty wpływ na cenę polis komunikacyjnych ma też ich zakres. Wybierając szersze pakiety, zawierające takie dodatki jak np. ubezpieczenia NNW, zapłaci się stosunkowo więcej. Należy przy tym pamiętać, że każda firma narzuca własne ceny. Czasem może się więc okazać, że podobna czy nawet lepsza oferta jest dostępna w innym miejscu w bardziej konkurencyjnej cenie.

Przeprowadziliśmy symulację, ile musiałby zapłacić za pakiet OC/AC + Assistance + NNW fikcyjny kierowca – 66 letni kawaler, biznesmen mieszkający pod Radomiem, dla którego samochód terenowy jest pojazdem osobistym. Samochód parkowany jest w garażu na terenie prywatnej posesji. Średni roczny przebieg wynosi mniej niż 5 tys. km, bo do długich podróży pan Jan używa samochodu służbowego.Porównaliśmy wybrane przez nas przykładowe modele pojazdów terenowych.

Dla Suzuki Jimny (rocznik 2012) najlepszą ofertę przedstawia Axa Direct – 1035 zł. Za taki sam pakiet, posiadając Hummera H3 (rocznik 2006), Jan Kowalski zapłaciłby u tego samego ubezpieczyciela nieco więcej, bo 1468 zł. Gdyby zaś posiadał Mercedesa klasy G (rocznik 2015), mógłby skorzystać z oferty TUZ (z Mini AC, NNW i Assistance) w cenie 2435 zł albo pełnego pakietu za aż 12 132 zł.

Ubezpieczenie SUVA

Jak znaleźć korzystne AC i Assistance dla samochodu terenowego?

Jeśli chce się kupić korzystne AC i Assistance dla samochodu terenowego, koniecznie trzeba zrobić dobry research. Nie warto kierować się reklamami czy poradami znajomych. Na rynku działa kilkadziesiąt ubezpieczycieli, dlatego dobrze jest porównać jak najwięcej dostępnych ofert. Polisy komunikacyjne dla takich pojazdów są dość drogie, więc najrozsądniej jest znaleźć możliwie najtańsze OC przez Internet oraz inne dodatkowe świadczenia. Dzięki naszej porównywarce OC możesz to zrobić nawet w kilkanaście minut!

Na naszej stronie znajdziesz specjalny formularz online. Jego wypełnienie nie zajmie Ci wiele czasu – wystarczy, że wpiszesz do niego swoje dane oraz najważniejsze parametry samochodu. Następnie nasz kalkulator OC w mniej niż minutę obliczy ceny ofert od znanych towarzystw. W ten sposób możesz wygodnie się z nimi zapoznać, porównać je, a nawet wykupić. Jeśli wybierzesz już idealną polisę, za pomocą kilku kliknięć sformalizujesz całą transakcję, nie wychodząc z domu.

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje AC i Assistance samochodu terenowego. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że zazwyczaj są one dość drogie. Jeśli chcesz korzystnie ubezpieczyć swoje auto, postaraj się znaleźć szeroką ofertę polis komunikacyjnych w przystępnych cenach!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kara za nieprzerejestrowanie samochodu – ile kary Ci grozi?

Kara za nieprzerejestrowanie samochodu – ile kary Ci grozi?

Pierwszy dzień stycznia 2020 r. miał być przełomowym momentem dla kierowców – planowano bowiem wprowadzenie przepisu przewidującego kary za nieprzerejestrowanie auta w terminie 30 dni od daty zakupu. Na czym jednak finalnie stanęło i jak obecnie wyglądają regulacje? […]

więcej
Czy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Czy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Chcesz wykupić AC na stary samochód, ponieważ jesteś do niego przywiązany emocjonalnie i wolisz zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia części lub kradzieży? Sprawdź, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko oferują autocasco powyżej 10 lat pojazdu oraz poznaj sposoby na uzyskanie […]

więcej
AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

Gdy tradycyjne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe zawiodą, warto mieć w zanadrzu AC od kradzieży, które zapewni Ci wypłatę stosownego odszkodowania. Czy można jednak wybrać ochronę tylko na wypadek kradzieży, bez pozostałych opcji dostępnych w pakiecie assistance? Oczywiście – podpowiadamy jak […]

więcej
Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Zastanawiasz się nad wykupieniem autocasco? Koniecznie sprawdź, czy posiadanie tej polisy jest obowiązkiem oraz co wchodzi w jej zakres. Przekonaj się, jakie osoby powinny skorzystać z ubezpieczenia AC dla własnego interesu, a jakie mogą mieć problem z uzyskaniem […]

więcej