Honda

Honda

5/5 - (Ocen: 1)

Honda to marka samochodowa znana kierowcom na całym świecie. Podobnie jak inne pojazdy, również popularne Hondy muszą być ubezpieczane. Zgodnie z Polskim prawem, właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do jego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Posiadając OC Honda może poruszać się bezpiecznie po wszystkich drogach. Podstawowy pakiet polisy OC z pewnością zaproponuje dziś każda firma, która świadczy usługi związane z ubezpieczeniami. Eksperci doradzają jednak, aby wykupić także ubezpieczenie AC, które ochroni również własny pojazd, jeśli dojdzie do stłuczki lub wypadku. Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenia komunikacyjne? Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojego samochodu?

Ubezpieczenie OC dla każdej Hondy

Posiadająca OC Honda Civic może bez problemów poruszać się po drogach. Jeśli jej kierowca będzie sprawcą stłuczki lub wypadku, wówczas firma ubezpieczeniowa przejmuje od niego odpowiedzialność finansową i zajmuje się wypłatą odszkodowania. Niezależnie od tego, czy wyrządzona szkoda dotyczy pojazdu, czy osoby, Honda Civic OC będzie chroniło i służyło wypłacie odpowiedniej kwoty, która została określona w umowie zawarcia polisy. Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę, czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony.

Dodatkowe ubezpieczenie AC dla Hondy

Autocasco to dodatkowa polisa, na którą może zdecydować się każdy właściciel pojazdu. Dostępne jest na przykład Mini Casco Honda i inne oferty. AC zapewnia wypłatę odszkodowania, jeśli kierowca sam winien jest uszkodzeniu swojego pojazdu. Niezależnie od tego, czy uderzył w inny pojazd, w słupek, czy rowerzystę, bez trudu uzyska odszkodowanie. Wysokość odszkodowania zależy oczywiście od ustalonej w umowie sumy gwarantowanej ubezpieczenia. Każda Honda AC posiadająca jest naprawiana w takiej sytuacji na koszt ubezpieczyciela. Jej właściciel może również uzyskać zwrot kosztów holowania samochodu, albo otrzymać auto zastępcze na czas, w którym jego Honda znajduje się w warsztacie samochodowym albo u lakiernika.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, który zakład ubezpieczeń oferuje najkorzystniejsze AC dla konkretnego modelu i rocznika Hondy, pomocna może okazać się porównywarka OC AC. Pozwala bowiem na poznanie wysokości składki, przy wyborze konkretnych parametrów. Z łatwością dowiemy się więc, które AC na danych warunkach jest najtańsze, albo które ma najkorzystniejszy system ratalny.

Zakup AC dla Hondy poleca się wszystkim kierowcom. Na pewno jest to dodatkowy wydatek, jednak można zyskać sporą poduszkę bezpieczeństwa. Każdemu, nawet bardzo doświadczonemu kierowcy, może zdarzyć się moment nieuwagi. Naprawa samochodu to zawsze spory koszt. Najczęściej ubezpieczenie AC kupują właściciele droższych pojazdów, ponieważ oni w sytuacji nawet niewielkiej szkody muszą za naprawę zapłacić najwięcej.

Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe dla Hondy

Dobrym rozwiązaniem dla każdego kierowcy jest też ubezpieczenie assistance, które wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami w skali całego roku. Posiadająca assistance Honda może liczyć na szybką pomoc, jeśli zdarzy się przebita opona, awaria akumulatora lub inna drobna awaria. Często kierowca zyskuje też samochód zastępczy, a nawet hotel, jeśli znajduje się daleko od domu. Każdy ubezpieczyciel oferuje różne opcje ubezpieczenia assistance dla Hondy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest porównanie różnych ofert i ich zakresów ze sobą. Może się bowiem okazać, że któraś z polis będzie korzystniejsza. Poza assistance, ubezpieczyciele proponują też chętnie ubezpieczenie NNW samochodu, które jest kolejną formą rozszerzenia posiadanej polisy. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to kompleksowa ochrona, dzięki której firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie, jeśli osoba poszkodowana w wypadku straci życie lub spowoduje on uszczerbek na jej zdrowiu. Zakres takiego ubezpieczenia może być bardzo szeroki i można dopasować go do wybranych przez siebie kryteriów. Decydując się na kompleksowy zakup polisy ubezpieczeniowej można liczyć na bardzo korzystną ofertę cenową.

Czy warto skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Dzisiaj OC Honda można wykupić siedząc wygodnie w fotelu, bez konieczności umawiania się z doradcą i załatwiania szeregu formalności. Klient sam wybiera rodzaj polisy i dopasowuje ją do własnych potrzeb, dzięki czemu zyskuje odpowiednie warunki i sam reguluje wysokość kosztów, które będzie ponosił. Bardzo dogodnym narzędziem jest kalkulator OC AC, który umożliwia szybkie poznanie warunków ubezpieczycieli. Większość z nich umieszcza takie kalkulatory na swojej stronie, ale znacznie korzystniejsze jest skorzystanie z witryny, która prezentuje kilka kalkulatorów najpopularniejszych obecnie ubezpieczycieli. Wybierając odpowiednie parametry można bardzo szybko dowiedzieć się, ile będzie kosztowało ubezpieczenie i w jakich ratach może być płatne. Honda Jazz OC może otrzymać na różnych warunkach.

Od czego uzależniona jest wysokość składki?

  • sumy gwarantowanej do wypłaty,
  • historii kierowcy,
  • wieku kierowcy i okresu posiadania prawa jazdy,
  • marki i modelu samochodu,
  • historiipojazdu i jego wieku.

Na wysokość składki wpływ ma także to, czy ubezpieczający chce opłacić polisę jednorazowo, w dwóch ratach, czy może woli płacić co miesiąc. Za bezwypadkową jazdę klienci nagradzani są przez ubezpieczycieli zniżkami w kolejnych latach. Jeśli jednak kierowca ma pecha i w danym roku zgłosi szkodę, musi się liczyć z tym, że jego składka zdrożeje. Jeśli natomiast zgłosi więcej szkód, na pewno ubezpieczyciel zastosuje cenę zaporową, aby zniechęcić go do kupowania u niego polisy w kolejnym roku.

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie komunikacyjne?

Każdy kierowca Hondy i innych marek samochodów musi kupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Posiadająca AC Honda Civic to również nie rzadkość. Kierowcy coraz chętniej kupują dla siebie pakiet AC, ponieważ wiedzą, że potencjalna naprawa ich pojazdu byłaby dla nich niezwykle kosztowna. W szczególności poruszając się drogim samochodem warto rozważyć zakupienie polisy AC. Każdy kierowca zdecydowanie powinien wybrać niedrogi pakiet Assistance, aby nie stresować się w dalekich podróżach. Poszukując rozwiązania najkorzystniejszego dla siebie, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób wykorzystywany jest samochód, jakie dystanse pokonuje i kto nim jeździ. Jeśli auto prowadzone jest przez różne osoby, zdecydowanie warto rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej. Bardzo ważne jest również, aby samochody służące służbowo w miejscach pracy były ubezpieczone w kompleksowy i najkorzystniejszy sposób.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak działa ubezpieczenie OC firmy ochroniarskiej? Wszystko, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC firmy ochroniarskiej

Jak działa ubezpieczenie OC firmy ochroniarskiej? Wszystko, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC firmy ochroniarskiej

Ubezpieczenie OC to jeden z najbardziej popularnych produktów ubezpieczeniowych. Chociaż kojarzone jest głównie z OC komunikacyjnym, musisz pamiętać, że w określonych sytuacjach obowiązkowe jest OC zawodowe. Ubezpieczenie OC dla firmy jest niezbędne m.in. w przypadku takich profesji, jak […]

więcej
Ubezpieczenie na życie – co to jest, co obejmuje, ile kosztuje i jakie wybrać?

Ubezpieczenie na życie – co to jest, co obejmuje, ile kosztuje i jakie wybrać?

Teoretycznie polisy na życie posiada około połowa Polaków. Jeśli chodzi o wartość składki przypisanej pozostajemy jednak w tyle za krajami o podobnym potencjale. Wielu korzysta bowiem z produktów zapewniających iluzoryczną ochronę. Pełnowartościowe indywidualne ubezpieczenie na życie, stanowiące w […]

więcej
Samochód zastępczy z OC – kiedy się należy i na jak długo?

Samochód zastępczy z OC – kiedy się należy i na jak długo?

Twoje auto zostało uszkodzone w kolizji lub wypadku samochodowym, skutkiem czego wylądowało w warsztacie? Zostałeś tym samym pozbawiony środku transportu i martwisz się, że będziesz zmuszony dojeżdżać komunikacją miejską lub wydać krocie na taksówki? Sprawdź, czy przysługuje Ci […]

więcej
Autem na Węgry – o czym pamiętać?

Autem na Węgry – o czym pamiętać?

Przed każdą zagraniczną podróżą samochodem należy sprawdzić wszelkie przepisy ruchu drogowego obowiązujące w kraju, przez który przebiega trasa. Jakie zasady będą Cię dotyczyły w czasie podróży na Węgry? Sprawdź i nie daj się zaskoczyć za granicą!

więcej