Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Kalkulator OC
Wypadek czy awaria pojazdu w obcym kraju to ogromny stres i duże kłopoty. Jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy, można narazić się na bardzo duże wydatki. Wyjaśniamy, jak wygląda holowanie samochodu za granicą oraz radzimy, jak najlepiej zabezpieczyć się na taką ewentualność!

Chociaż polskie ubezpieczenie OC obowiązuje w większości europejskich krajów, nie obejmuje wielu sytuacji na drodze. W razie nagłej awarii trzeba skorzystać ze wsparcia lokalnej lawety oraz pobliskiego mechanika. Rachunek wystawiony za te usługi może być kilkukrotnie wyższy niż w Polsce. Dowiedz się, dlaczego rozsądniej jest być przygotowanym na ewentualne holowanie samochodu za granicą!

Holowanie samochodu za granicą – spore problemy i ogromne wydatki

Holowanie samochodu za granicą – spore problemy i ogromne wydatkiNagła awaria, wypadek czy inne zdarzenia drogowe mogą sprawić, że konieczne będzie zamówienie holowania. Ceny za takie usługi są o wiele wyższe za granicą. W Niemczech za sam przyjazd płaci się ok. 150 Euro, czyli prawie 700 zł! Do tego trzeba jeszcze doliczyć obsługę (jeśli samochód nie jest w stanie sam wjechać na lawetę, cena rośnie), dojazd (im dalej znajduje się warsztat, tym gorzej), a także oczywiście koszty napraw u mechanika. Całość może w przeliczeniu wynieść nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych! Kierowcy posiadający dobre ubezpieczenie AC mogą uniknąć kosztów naprawy, ale pozostałe wydatki najprawdopodobniej i tak będą musieli pokryć z własnej kieszeni.

Holowanie samochodu za granicą jest niezwykle kosztowne, dlatego warto zadbać o to, by być przygotowanym na wszystkie ewentualności. W tym celu warto wykupić dodatkowe polisy, zawierające rozszerzone wersje ubezpieczenia NNW oraz Assistance. Poniżej podpowiadamy, na jakie świadczenia zdecydować się, gdy planujemy wyjazd za granicę.

W jaki sposób można zabezpieczyć się na wypadek holowania samochodu za granicą?

W jaki sposób można zabezpieczyć się na wypadek holowania samochodu za granicą?

W chwili, gdy planuje się wyjazd poza granice kraju, należy rozważyć zakup dodatkowej polisy. W przypadku krótkich podróży świetnie sprawdzi się ubezpieczenie turystyczne gwarantujące wsparcie w ramach Assistance. To dobry wybór na wakacje, ale też na podróże służbowe. Osobom, które wyjeżdżają typowo w celach zawodowych, bardzo dobrze służyć będzie krótkoterminowe Assistance. Działa dokładnie tak samo, jak klasyczna polisa, ale obowiązuje na krótszy czas – od 7 do 30 dni.

Niektórzy jednak regularnie odwiedzają obce kraje, np. w związku z wykonywaną pracą. Wtedy wygodniej jest zainwestować w zabezpieczenie, które działa przez cały rok. Wykupując najtańsze OC, w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych, można dostać Assistance w gratisie. Taka opcja zazwyczaj jest bardzo ograniczona i obowiązuje jedynie w Polsce. W jaki sposób można się najlepiej zabezpieczyć, gdy sporo się podróżuje poza granicami kraju?

Jakie ubezpieczenia gwarantują stałe wsparcie w razie holowania za granicą?

Podstawowe ubezpieczenia Assistance wykupione w Polsce, rzadko kiedy obejmują swoim działaniem tereny poza granicami kraju. Z tego względu, podczas wybierania pakietu polis komunikacyjnych, należy dokładnie sprawdzić warunki poszczególnych wariantów. Niektóre uwzględniają holowanie za granicą, ale jedynie w określonym limicie kilometrów. W większości firm można jednak wybierać spośród kilku wersji – podstawowych oraz rozszerzonych. Najlepsze oferty zapewniają pomoc na terenie całej Europy, bez limitu holowania.

Kierowcy często wyjeżdzający do obcych krajów koniecznie powinni zwrócić uwagę na tę kwestię podczas zakupu ubezpieczeń. Rozszerzona opcja Assistance jest oczywiście odpowiednio droższa, ale wiele towarzystw przewiduje ciekawe promocje i rabaty. Często można znaleźć bardzo korzystne oferty, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Zależy Ci na tym, by mieć pełny pakiet polis komunikacyjnych, ale chcesz zapłacić za niego jak najmniej? By znaleźć najkorzystniejszą opcję, należałoby dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne propozycje od znanych ubezpieczycieli. Taki research zdecydowanie zająłby zbyt dużo czasu. Na szczęście istnieje o wiele szybsze i wygodniejsze rozwiązanie! Z pomocą naszej porównywarki można zestawić ze sobą dziesiątki wariantów w zaledwie kilka minut. By to zrobić, wystarczy wypełnić formularz on-line, wpisując dane kierowcy i samochodu. Nasz serwis przygotuje zestawienie najlepszych ofert, a kalkulator OC/AC obliczy ceny ich składek. W ten sposób sprawnie odnajdziesz najkorzystniejszą opcję dla siebie, z rozszerzonym Assistance oraz innymi niezbędnymi świadczeniami!

Holowanie samochodu za granicą wiąże się z ogromnymi wydatkami. Jeśli planujesz wyjazd do obcego kraju, musisz się odpowiednio zabezpieczyć. Zadbaj o korzystną polisę komunikacyjną, by ustrzec się przed nieprzewidzianymi kłopotami!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Jazda po alkoholu – jaką karę otrzymasz?

Jazda po alkoholu – jaką karę otrzymasz?

Jazda po alkoholu jest jednym z surowiej karanych wykroczeń, a niekiedy staje się przestępstwem. Wszystko zależy od zawartości alkoholu we krwi. Jazda po spożyciu jest z pewnością przede wszystkim nieodpowiedzialna, ponieważ w takim stanie wszystkie zmysłu kierowcy są […]

więcej
Najtańsze ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – ile może kosztować?

Najtańsze ubezpieczenie OC Volkswagena Passata – ile może kosztować?

Nawet osoby zupełnie niezainteresowane motoryzacją często rozpoznają Volkswagena Passata. Trudno się dziwić, ponieważ jest to auto chętnie sprowadzane z Europy Zachodniej, które stało się także obiektem żartów ze strony internautów. Passat dobrze sprzedaje się również na rynku pierwotnym […]

więcej
Zrzeczenie się ubezpieczenia – na czym polega?

Zrzeczenie się ubezpieczenia – na czym polega?

Jeśli zainteresowała Cię kwestia zrzeczenia ubezpieczenia OC, oznacza to, że albo masz w planach zakup, albo sprzedaż pojazdu mechanicznego. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad przydatnych w obu wymienionych przypadkach. Sprawdź, jak wygląda zrzeczenie się ubezpieczenia OC samochodu, który […]

więcej
Ubezpieczenie szyb – dlaczego jest ważne?

Ubezpieczenie szyb – dlaczego jest ważne?

Czy wiesz, że jedną z częstszych szkód występujących w samochodach jest zbita szyba? Jej ponowne wstawienie może słono kosztować, a niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można wykupić ubezpieczenie do szyb jako dodatek do OC. Co zyskasz z […]

więcej