ergo hestia

Ubezpieczenia ERGO Hestia

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 2 minuty.
  • OC aż do 1 miliona zł!
  • Kup szybciej i taniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeniowe ERGO Hestia

ERGO Hestia jest polskim towarzystwem ubezpieczeniowym, założonym w Sopocie, w 1991 roku. Grupę tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia. Głównym akcjonariuszem spółek jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re. Spółki ERGO Hestia oferują różne ubezpieczenia dla firm oraz klientów indywidualnych, w zakresie ochrony majątku i życia.

Wśród klientów ERGO Hestia cieszy się ogromną popularnością ze względu na klarowne warunki umowy i bardzo wysoką jakość obsługi klienta. Zgłoszenie szkody w ERGO Hestia jest bardzo proste, a jej likwidacja przebiega błyskawicznie i bezproblemowo. Dzięki procedurom wypracowanym przez ponad trzy dekady towarzystwo ubezpieczeniowe stało się w tej kwestii jedną z najlepiej ocenianych firm na rynku. Jeśli chodzi o ranking ubezpieczycieli, to właśnie ten podmiot często jest w ścisłej czołówce.

Jedną z największych zalet tego podmiotu jest to, że zapewnia gwarancję bezpieczeństwa. Jest to ogromna grupa z międzynarodowym kapitałem, co sprawia, że ma pełną płynność finansową, a wypłata odszkodowania w ERGO Hestia zawsze jest natychmiastowa. Świadczy o tym zbudowane przez lata zaufanie nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale także wśród wymagających klientów korporacyjnych.

Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia

ERGO Podróż jest kompleksowym ubezpieczeniem turystycznym dedykowanym osobom wyjeżdżającym prywatnie lub służbowo za granicę. Firma proponuje trzy warianty finansowe, pokrywające koszty: pomocy i leczenia na terenie obcego kraju, Assistance, OC, ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oraz ochrony bagażu. Dodatkowo można wykupić szereg uzupełniających polis, obejmujących np. sprzęt sportowy, terroryzm na terytorium kraju niebezpiecznego itp.

Ubezpieczenia podróżne w ERGO Hestia są więc bardzo zróżnicowane i każdy klient może je swobodnie dopasować do swoich preferencji, potrzeb, a także możliwości finansowych. Ceny polis są bowiem bardzo zróżnicowane, a najtańsze można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Na Kioskpolis.pl można znaleźć różne propozycje ubezpieczeń ERGO Hestia, a także porównać je z alternatywnymi polisami konkurencyjnych podmiotów, takich jak PZU ubezpieczenia, czy Nationale-Nederlanden ubezpieczenia. Dzięki porównywarce uwzględniającej różne parametry można błyskawicznie dopasować polisę pod względem ceny oraz zakresu ochrony.

Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis ERGO Hestia

Podróż

Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakres ubezpieczeń turystycznych w ERGO Hestia

PAKIET
WARIANT I
WARIANT II
WARIANT III
Koszty leczenia i transportu
200 000 zł
500 000 zł
1 000 000 zł
OC
200 000 zł
500 000 zł
1 000 000 zł
NNW
10 000 zł
30 000 zł
60 000 zł
Bagaż
TAK
TAK
TAK
Assistance
TAK
TAK
TAK
Pozostałe
Sprzęt sportowy, karnety i kursy, wypadek w podróży, praca fizyczna, terroryzm, choroby przewlekłe, sport, sport wyczynowy.
Sprzęt sportowy, karnety i kursy, wypadek w podróży, praca fizyczna, terroryzm, choroby przewlekłe, sport, sport wyczynowy.
Sprzęt sportowy, karnety i kursy, wypadek w podróży, praca fizyczna, terroryzm, choroby przewlekłe, sport, sport wyczynowy.

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu

Ubezpieczenie ERGO Podróż gwarantuje natychmiastową pomoc w przypadku nagłej choroby lub wypadku, tj. leczenie szpitalne, konsultacje medyczne oraz całodobową pomoc Centrum Alarmowego. Zapewnia również transport z miejsca wypadku, a także pokrycie kosztów ratownictwa w górach i na morzu.

Ubezpieczenie OC

ERGO Podróż pokrywa koszty związane z odpowiedzialnością za szkody związane z posiadaniem i użytkowaniem mienia, w tym także wypożyczonego, a także w sytuacji wyrządzenia szkody innym osobom, np. podczas uprawiania sportu.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie obejmuje wypadki skutkujące trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Gwarantuje pokrycie kosztów rehabilitacji w Polsce, a nawet organizację pomocy domowej lub opieki nad dzieckiem.

Ubezpieczenie Assistance

ERGO Podróż zapewnia m.in.: Assistance opiekuńczy, czyli opiekę nad dziećmi oraz osobami niesamodzielnymi podczas podróży, dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych w razie kradzieży, pomoc tłumacza lub prawnika itp.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie obejmuje koszty związane z utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem przedmiotów osobistych, takich jak np. smartphone, laptop czy klucze. Ochrona obejmuje również walizki przewożone wewnątrz pojazdów oraz w bagażnikach zewnętrznych. W razie utraty lub opóźnienia bagażu gwarantuje pokrycie kosztów zakupu artykułów pierwszej potrzeby oraz pomoc w przypadku utraty portfela i niezbędnych dokumentów.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Utrata sprzętu sportowego podczas wyjazdu jest nie tylko kłopotliwa, ale również wiąże się z dużymi stratami finansowymi. ERGO Podróż umożliwia ubezpieczenie posiadanych akcesoriów do uprawiania sportu od zdarzeń losowych, rabunku lub kradzieży.

Ubezpieczenie Karnety i Kursy

Z powodu choroby lub wypadku nie jesteś w stanie wykorzystać wszystkich wykupionych na wyjazd karnetów sportowych lub kursów? Z ERGO Podróż możesz otrzymać zwrot kosztów za wszystkie niewykorzystane, wykupione wcześniej bilety, abonamenty itp.

Dodatkowe opcje ubezpieczenia

W ramach ubezpieczenia ERGO Podróż można wykupić szereg dodatkowych świadczeń i rozszerzeń, np. polisę związaną z następstwami wypadków podczas zarobkowej pracy fizycznej, niespodziewanej wojny lub aktów terroru, bądź uprawiania sportu wyczynowego.

Czy warto wybrać ubezpieczenie turystyczne w ERGO Hestia?

ERGO Hestia proponuje bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertę dodatkowych polis, a także zapewnia wysokie sumy ubezpieczenia (aż do 1 000 000 zł). W zależności od wybranego wariantu, można dostosować zakres świadczeń pod krótkie, jak i dłuższe wyjazdy. Jeśli zależy Ci na spokojnych wakacjach, sezonowej pracy itp., zdecydowanie powinieneś się tak ubezpieczyć!

ERGO Hestia Assistance oraz OC i AC

Planując podróż warto też rozważyć pakiet Assistance od ERGO Hestia. Gwarantuje on pełną pomoc w kryzysowych sytuacjach, które bez ubezpieczenia mogą okazać się wyjątkowo kosztowne, zwłaszcza za granicą. Ponadto opłaca się je kupić wraz z AC i OC ERGO Hestia, które zapewniają pełne bezpieczeństwo i możliwość szybkiej likwidacji szkody. Alternatywą wśród polis komunikacyjnych jest ubezpieczenie You Can Drive, które można porównać na Kioskpolis.pl. Wraz z nim warto rozważyć ubezpieczenie NNW od ERGO Hestia.

Jak zgłosić szkodę w ERGO Hestia?

W ERGO Hestia szkodę można zgłosić na cztery sposoby: wypełniając formularz na stronie albo w aplikacji iHestia, dzwoniąc pod numer tel.: +48 58 550 7 012, wysyłając wiadomość elektroniczną na adres: [email protected] lub za pośrednictwem przedstawiciela ERGO Hestia. Najszybszą pomoc uzyskuje się na infolinii – podczas rozmowy otrzyma się wszystkie instrukcje.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Czy mogę kupić ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

Nasz kalkulator ubezpieczeń niebawem będzie umożliwiał szybkie sprawdzenie oferty ERGO Hestia i porównanie dostępnych wariantów. Na ten moment nie możemy Ci tego jeszcze zaoferować. Wkrótce nie będzie jednak potrzeby, byś przeszukiwał stronę ubezpieczyciela, dzwonił na infolinię czy udawał się do oddziału! Wystarczy, że wypełnisz formularz swoimi podstawowymi danymi, a w kilka minut otrzymasz gotowe zestawienie.

ERGO Hestia ubezpieczenie grupowe i ubezpieczenie na życie

Popularne produkty ERGO Hestia to ubezpieczenia grupowe i ubezpieczenia na życie. One także dostępne są w bardzo wielu wariantach, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego. Polisy na życie polecane są klientom odpowiedzialnym za osoby trzecie, takie jak rodzina. Szczególnie wskazane są na przykład wtedy, gdy posiada się kredyt hipoteczny. Szczegółowe warunki takich polis zawarte są OWU, a są one dopasowane do osób w różnej sytuacji życiowej. Na Kiokspolis.pl można znaleźć wiele propozycji. Ubezpieczenia grupowe ERGO Hestia są zaś polecane główne pracodawcom, chcącym zabezpieczyć interesy swoje i swoich pracowników.

Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego w ERGO Hestia

Szczegółowe informacje odnośnie wszystkich wariantów ubezpieczenia ERGO Podróż, takie jak np. sytuacje objęte polisą, sposób wypłacania odszkodowania czy szczegółowe instrukcje zgłaszania szkody znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Kontakt ERGO Hestia

ergo hestia

ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81–731 Sopot