HDI OC – o czym musisz pamiętać, zanim wykupisz

HDI OC – o czym musisz pamiętać, zanim wykupisz

4/5 - (Ocen: 5)

Kup OC

Marka HDI znana jest na całym świecie od ponad 100 lat, jednak do Polski zawitała dopiero w 2002 roku. Obecnie wchodzi w skład Grupy Talanx, która zrzesza firmy ubezpieczeniowe, zapewniając uczciwe warunki współpracy, wiele modeli polis i szeroką gamę ubezpieczeń związanych z OC HDI, ubezpieczeniem domu czy indywidualnym.

Dewiza HDI to Harmonia – Doświadczenie – Innowacyjność. Czy rzeczywiście tak właśnie jest? Bierzemy pod lupę ofertę ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia AC tej firmy i sprawdzamy, czy jest tak korzystna, jak ją reklamuje ubezpieczyciel. Zaczynamy!

Ubezpieczenia HDI

Firma słynie z tego, że tworzą zupełnie nową jakość na polskim rynku. Ich oferta może być indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego z klientów i obejmować bardzo szeroki zakres świadczeń. Można zakupić między innymi: polisy na dom czy mieszkanie, podróżne, dla firm czy samochodowe. HDI OC to nie wszystko, ponieważ w wachlarzu ofert dostępne są takie polisy dla rolników – od obowiązkowych na budynki, po dobrowolne na mienie. Trzeba przyznać, że firma świetnie odnalazła się w naszych realiach i oferuje całkiem korzystne rozwiązania dla każdego. Czy w przypadku ubezpieczenia OC HDI będzie dokładnie tak samo? Sprawdźmy to!

HDI ubezpieczenia OC

HDI ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek każdego właściciela pojazdu. Każdy z nich szuka najtańszej polisy OC, ale czy rzeczywiście tylko cena powinna determinować decyzję zakupową? Nie do końca. Dlatego też w przypadku HDI OC kalkulator najlepiej pokaże, że niewielka różnica w cenie może pozwolić na osiągnięcie jeszcze wyższych kwot gwarantowanych czy dodatkowych usług.

Najtańsze OC nigdy będzie rozwiązaniem doskonałym. Warto wybrać taką polisę, która posiada pakiet ochronny. W HDI można taki otrzymać. Od pakietu Turbo z assistance po zwykłe OC. Czym się one różnią?

  • Zwykły pakiet OC – HDI, kalkulator wskazuje, że różnica pomiędzy podstawowym pakietem, a lepszym to niewielka różnica w kosztach. Podstawowy pakiet zapewnia standardowe zabezpieczenie w razie szkody, ale w przypadku tego ubezpieczyciela, lepiej wybrać ten wyższy,
  • Pakiet Turbo OC – jest to pakiet, który gwarantuje ochronę zniżki OC. W polisie jest zawarta także gwarancja pomocy – tzw. assistance standard. Obejmuje chociażby holowanie auta do 100 km. Dokupując dodatkowy NNW bezpieczna rodzina – zapewnia także wypłatę odszkodowania w razie śmierci kierowcy w wypadku – do 150 tysięcy złotych.

Kalkulator HDI pozwala na dodatkowe operacje i dodanie dodatkowych opcji do ubezpieczenia, np.:

  • Ubezpieczenie od kradzieży
  • Ubezpieczenie opon (w razie przebicia)
  • Ubezpieczenie szyb (aby szybko naprawić lub wymienić szybkę w przypadku stłuczenia).

HDI kalkulator OC – jak się nim posługiwać?

HDI kalkulator OC

Chcesz szybko i bez nadmiaru formalności zakupić polisę u tego ubezpieczyciela? Możesz wybrać jedną z wielu metod. Pierwszą jest kontakt przez stronę. Wystarczy pozostawić dane dotyczące typu ubezpieczenia (OC / AC / assistance), dane kontaktowe oraz termin, w którym kończy się obecna polisa. Jeden z dostępnych agentów skontaktuje się i przedstawi wycenę po krótkiej rozmowie telefonicznej. Ta możliwość – choć wygodna, niesie za sobą pewne zagrożenia. Brak możliwości porównania oferty z innymi ubezpieczycielami.

Dlatego dobrą praktyką jest korzystanie z naszej porównywarki OC. Jest ona dostępna  całkowicie za darmo i pozwala sprawnie przeglądać oferty wiodących firm ubezpieczeniowych, które oferują polisy komunikacyjne. Wszystkie dane należy wpisać ręcznie – od informacji dotyczących samochodu, po kierowcę i inne zmienne, które wpływają na wysokość składki (np. sposób garażowania, miejsce zamieszkania czy dodatkowe zabezpieczenia w aucie). Następnie nasz internetowy kalkulator OC wskaże firmy, które są w stanie przedstawić Ci najkorzystniejszą ofertę oraz ich przykładowe ceny.

Jak wspominaliśmy – nie cena jest najważniejsza, a zakres ochrony, a także kwoty gwarantowane. Im wyższe, tym lepsze. Ponadto, zanim klikniesz „kup teraz”, doczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to najważniejszy dokument, który determinuje późniejszą wypłatę świadczeń. Istnieją w nim zapisy dotyczące obowiązków ze strony ubezpieczonego – sposób serwisowania, zabezpieczenia czy powierzania auta osobom trzecim. Jeżeli żaden z zapisów nie powoduje wątpliwości, dopiero wtedy można przejść do finalizacji procesu.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Polisa Assistance od PZU nosi nazwę „Pomoc w Drodze”. Jest to pakiet ochronny, gwarantujący wsparcie w wielu kłopotliwych sytuacjach związanych z autem. Przedstawiamy 7 rzeczy, które warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu komunikacyjnym! Masz samochód ubezpieczony w PZU i właśnie […]

więcej
mBank OC – kiedy tak, a kiedy nie?

mBank OC – kiedy tak, a kiedy nie?

W ostatnim czasie ubezpieczenie OC można zakupić również za pośrednictwem  banków. Taką opcję dodał między innymi mBank. Oferty polis są na tyle szerokie, że w jednym miejscu można założyć konto bankowe, podpisać umowę kredytową oraz wykupić mBank OC. […]

więcej
Allianz OC – największe zalety ubezpieczyciela

Allianz OC – największe zalety ubezpieczyciela

Allianz jest jednym z wielu ubezpieczycieli na rynku. Ich oferta dla niektórych będzie korzystna, a inni znajdą w niej pewne mankamenty. W tekście skupimy się na zaletach współpracy z tym towarzystwem i wyjaśnimy, dlaczego warto zakupić u nich […]

więcej
Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta OC – co musisz wiedzieć, zanim wykupisz polisę?

Warta Ubezpieczenia to druga pod względem wielkości firma oferująca polisy i ubezpieczenia OC. Marka z prawie stuletnią historią obecnie należy do niemieckiej grupy Talanx oraz japońskiej firmy ubezpieczeniowej – Meiji Yasuda. Jest to duża szansa dla Warty, ale […]

więcej