Gdzie znaleźć korzystną polisę na mieszkanie?

Gdzie znaleźć korzystną polisę na mieszkanie?

5/5 - (Ocen: 1)

Zastanawiasz się, czy i dlaczego kupić ubezpieczenie mieszkania? W takim razie w tym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Przybliżymy nieco kwestię, jakie są zalety posiadania polisy mieszkaniowej i wskażemy, co powinna ona zawierać. Poza wyjaśnieniem, dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania, podpowiemy też, gdzie można to uczynić w szybki i przyjemny sposób!

Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania?

Kupiłeś właśnie mieszkanie na kredyt hipoteczny? W takim razie bank z pewnością zobowiązał Cię do wykupienia odpowiedniej polisy mieszkaniowej. Jeśli jednak masz swoje własne mieszkanie bez kredytu, jest to opcja dodatkowa. Zatem jeśli rozmyślasz, czy i dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania?

 

Poczucie bezpieczeństwa w domu jest niesłychanie istotne. To nasze miejsce do życia, o które dbamy i do którego w mniejszym lub większym stopniu się przywiązujemy. Nieczęsto więc myślimy o tym, że cokolwiek mogłoby nas pozbawić dobytku i zniszczyć tak cenne dla nas cztery kąty. Musimy jednak mieć na uwadze, że nieszczęśliwe zdarzenia zdarzają się i są dotkliwe w skutkach.

Chcąc uniknąć ich przykrych konsekwencji finansowych, optymalnym posunięciem jest zakup polisy mieszkaniowej. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania, musisz poznać informacje, na jaki zakres ochrony możesz liczyć.

Co powinno zawierać najlepsze ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania jest ubezpieczeniem mienia, czyli jednym z rodzajów ubezpieczeń majątkowych. Obejmuje ono swoim zakresem całe mieszkanie, ale dodatkowo może również obejmować przynależące do niego pomieszczenia (np. garaż, piwnicę, strych), stałe elementy (przedmioty, których nie da się zdemontować – np. ściany, glazura, podłogi) oraz mienie ruchome (np. meble, sprzęt RTV i AGD, a nawet biżuterię czy zwierzęta domowe). To, jaki będzie zakres polisy zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego i tego, na jaki wariant się zdecydujemy.

Zwykle podstawowe ubezpieczenie mieszkania obejmuje ochroną konsekwencje zdarzeń losowych – np. pożaru, zalania, gradobicia, uderzenia pioruna, huraganu czy wybuchu). Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się możliwości. Ubezpieczający może bowiem zdecydować się na liczne rozszerzenia – np. ochronę przed kradzieżą z włamaniem, pakiet Assistance (pomoc hydraulika, elektryka w razie awarii), OC w życiu prywatnym (chroni domowników przed konsekwencjami zdarzeń, które spowodują – np. zalanie sąsiada), ubezpieczenie domu w budowie czy domku letniskowego. Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania z tymi rozszerzeniami? Oczywiście – im szerszy zakres ochrony, tym mniej obaw o konsekwencje różnego rodzaju zdarzeń, na które nie mamy wpływu.

Gdzie znaleźć korzystną polisę na mieszkanie?

Gdzie znaleźć korzystną polisę na mieszkanie?

Chcesz znaleźć najlepsze ubezpieczenie mieszkania w dobrej cenie? Nie musisz odwiedzać wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych ani decydować się na pomoc pośrednika. Już wkrótce korzystając z naszego narzędzia jakim jest będziesz mógł porównać oferty najlepszych ubezpieczycieli i wybrać odpowiednią polisę!

Już wiesz, dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania i gdzie je znaleźć. Nie zwlekaj więc z decyzją i już teraz obejmij ochroną swoje mieszkanie. Sprawdź najlepsze oferty i wybierz polisę mieszkaniową skrojoną na miarę Twoich potrzeb!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak wartość nieruchomości wpływa na polisę ubezpieczeniową?

Jak wartość nieruchomości wpływa na polisę ubezpieczeniową?

Mieszkanie czy dom w każdej chwili mogą zostać zniszczone np. przez zalanie, pożar czy włamywaczy. Odpowiednie ubezpieczenie gwarantuje stosowne wsparcie finansowe w razie takich kłopotów. Jego suma oraz cena są zależne od wielu czynników. Wyjaśniamy, jak wartość nieruchomości […]

więcej
O czym pamiętać, wykupując ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

O czym pamiętać, wykupując ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Dom jest dla wielu osób największą wartością. Często przez wiele lat spłaca się go z kredytu hipotecznego i inwestuje się w niego życiowe oszczędności. Z tego względu swoje lokum powinno się odpowiednio zabezpieczyć. Radzimy, o czym pamiętać, wykupując […]

więcej
Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Kradzież jest jedną z najczęstszych przyczyn wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia mieszkania. Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży jest więc zazwyczaj opłacalne i większości przypadków rozsądne. Ponadto na rynku istnieje bardzo wiele wariantów polis ubezpieczeniowych z tego zakresu, więc warto rozważyć […]

więcej
5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości

5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości

Dom czy mieszkanie zwykle stanowią główną część majątku przeciętnego Polaka. Jego zniszczenie, zdewastowanie czy ograbienie może spowodować ogromne problemy oraz straty finansowe. Na wypadek takich okoliczności można się jednak odpowiednio zabezpieczyć, inwestując w stosowną polisę. Przedstawiamy 5 sytuacji, […]

więcej