Gdzie warto spędzić ferie?

Gdzie warto spędzić ferie?

Chcesz spędzić ferie zimowe z dziećmi w górach? A może marzą Ci się ferie nad morzem lub w mało popularnym miejscu? Poznaj nasze propozycje na lokalizacje, które dostarczą Ci mnóstwa dobrej zabawy. Koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo w ferie zimowe, by wszyscy członkowie wyprawy wrócili do domu cali i zdrowi. Porównaj różne rodzaje polis w naszym kalkulatorze.

Gdzie spędzić ferie zimowe bez wyjeżdżania z Polski?

Najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu zimą są oczywiście ferie w górach. Możesz wybrać się na malowniczy Dolny Śląsk, gdzie znajdziesz m.in. położone w paśmie Sudetów miasteczko Świeradów-Zdrój. Miłośnikom Tatr polecamy za to Białkę Tatrzańską i bardziej popularne Zakopane. A może kuszą Cię Bieszczady? Jeśli tak, koniecznie przyjrzyj się kameralnym Ustrzykom Dolnym. Ferie zimowe z dziećmi w górach będą tam spokojne i rodzinne. Pozwolą Wam się do siebie zbliżyć i dadzą wiele radości.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Ferie nad morzem to alternatywa wyjazdu w góry. Naturalnie nie będziecie mogli się kąpać, ale wreszcie zwiedzicie wszystkie te miejsca, które latem są zatłoczone. W tym przypadku miejscowość nie gra roli, poza sezonem bowiem wszędzie jest przyjemnie cicho i spokojnie. Przejrzyj internet w poszukiwaniu nadmorskich atrakcji i to ze względu na nie wybierz miejsce docelowe.

bezpieczne ferie zimowe z dziećmi w górach

Gdzie na ferie zimowe za granicę?

Ferie w górach to najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o spędzanie urlopu zimą. W ostatnich latach narciarze najchętniej wybierają Alpy. Kierują się do Włoch, Francji, Austrii oraz Szwajcarii. Jeśli nie wiesz, gdzie na ferie zimowe zabrać bliskich, polecamy Ci właśnie te kierunki. Jeśli chodzi o miejscowość, wiele zależy o tego, czy jesteście początkującymi czy zaawansowanymi narciarzami. Nowicjuszom spodobają się Montafon w Austrii, Cervinia we Włoszech i Alpe d’Huez we Francji. Ci bardziej zaawansowani mogą śmiało obrać kierunek na Chamonix lub Alpe d’Huez we Francji, Mayrhofen w Austii, Les Diablerets w Szwajcarii bądź Tonale we Włoszech.

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych zapewniają właściwe ubezpieczenia na ferie. Na zatłoczonych stokach bardzo ważne jest OC w życiu prywatnym, dzięki któremu w razie zniszczenia komuś sprzętu lub złamania mu ręki nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni. Istotne jest NNW, ponieważ nigdy nie wiesz, czy doznany na stoku uraz nie będzie miał poważnych i długotrwałych skutków. Warto też ubezpieczyć bagaż oraz sprzęt sportowy. Strata rzeczy za granicą w wyniku kradzieży niestety nie należy do rzadkości, podobnie jak uszkodzenie nart czy deski podczas zjazdów.

bezpieczne ferie w górach na nartach

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Jeśli wybierasz się na urlop samochodem, koniecznie zadbaj o bezpieczne ferie zimowe już w trakcie jazdy. Nawet jeśli sądzisz, że dojazd nie potrawa krótko i na pewno nic złego się nie wydarzy, wypadki mają do siebie to, że trudno je przewidzieć. By zminimalizować ryzyko krzywdy bliskich lub awarii pojazdu, która uniemożliwi dalszą podróż, zakup odpowiednie ubezpieczenie samochodu.

Porównaj oferty

NNW to nieobowiązkowa polisa, która ochroni Ciebie i Twoich pasażerów w razie drobnego uszczerbku na zdrowiu oraz poważnych, długotrwałych następstw nieszczęśliwych wypadków. Korzystne może się też okazać ubezpieczenie Assistance. Jeśli silnik nie będzie chciał odpalić lub samochód ulegnie awarii na drodze, nie zapłacisz na holowanie do najbliższego warsztatu bądź wezwanie pomocy.

O TYM WARTO WIEDZIEĆ

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne wcale nie muszą wynieść Cię wiele. Możesz zakupić je na dokładnie taki czas, na jaki jedziesz na ferie w góry czy nad morze.

Wykorzystaj naszą kalkulator ubezpieczeń turystycznych, by nie przepłacać, a jednocześnie znaleźć ofertę o szerokim zakresie. Zapewnij bezpieczne ferie sobie i rodzinie!

Więcej artykułów i porad

Tanie OC/AC – nasze sprytne sposoby

Tanie OC/AC – nasze sprytne sposoby

Koszt OC/AC kształtuje kilka czynników. Kupujesz auto? Wybierz mniejszą pojemność silnika. Pojazdu nie rejestruj na siebie – bądź współwłaścicielem z doświadczonym kierowcą. W adresie podaj mniejszą miejscowość. Po co to wszystko? Aby zaoszczędzić na polisie kilkadziesiąt, a nawet […]

więcej
Jak ubezpieczyć pojazd zakupiony za granicą?

Jak ubezpieczyć pojazd zakupiony za granicą?

Sprowadziłeś samochód z zagranicy? Świetnie – teraz tylko dopełnij wszystkich formalności dotyczących jego rejestracji, a będziesz mógł swobodnie poruszać się nim po polskich drogach. Nie zapomnij też o ubezpieczeniu – zarówno o OC na 30 dni, jak i […]

więcej
Samochód zastępczy z OC – kiedy się należy i na jak długo?

Samochód zastępczy z OC – kiedy się należy i na jak długo?

Twoje auto zostało uszkodzone w kolizji lub wypadku samochodowym, skutkiem czego wylądowało w warsztacie? Zostałeś tym samym pozbawiony środku transportu i martwisz się, że będziesz zmuszony dojeżdżać komunikacją miejską lub wydać krocie na taksówki? Sprawdź, czy przysługuje Ci […]

więcej
W jakiej sytuacji trzeba zapłacić podatek od kupna samochodu?

W jakiej sytuacji trzeba zapłacić podatek od kupna samochodu?

Chcesz kupić auto? Sprawdź, w jakiej sytuacji będziesz zobowiązany do zapłacenia podatku za samochód. Przekonaj się, kto nie musi uiszczać opłaty skarbowej za samochód i dlaczego. Poznaj także kolejne kroki, które musi wykonać nabywca pojazdu mechanicznego: od podpisania […]

więcej