Gdzie warto spędzić ferie?

Gdzie warto spędzić ferie?

Chcesz spędzić ferie zimowe z dziećmi w górach? A może marzą Ci się ferie nad morzem lub w mało popularnym miejscu? Poznaj nasze propozycje na lokalizacje, które dostarczą Ci mnóstwa dobrej zabawy. Koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo w ferie zimowe, by wszyscy członkowie wyprawy wrócili do domu cali i zdrowi. Porównaj różne rodzaje polis w naszym kalkulatorze.

Gdzie spędzić ferie zimowe bez wyjeżdżania z Polski?

Najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu zimą są oczywiście ferie w górach. Możesz wybrać się na malowniczy Dolny Śląsk, gdzie znajdziesz m.in. położone w paśmie Sudetów miasteczko Świeradów-Zdrój. Miłośnikom Tatr polecamy za to Białkę Tatrzańską i bardziej popularne Zakopane. A może kuszą Cię Bieszczady? Jeśli tak, koniecznie przyjrzyj się kameralnym Ustrzykom Dolnym. Ferie zimowe z dziećmi w górach będą tam spokojne i rodzinne. Pozwolą Wam się do siebie zbliżyć i dadzą wiele radości.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Ferie nad morzem to alternatywa wyjazdu w góry. Naturalnie nie będziecie mogli się kąpać, ale wreszcie zwiedzicie wszystkie te miejsca, które latem są zatłoczone. W tym przypadku miejscowość nie gra roli, poza sezonem bowiem wszędzie jest przyjemnie cicho i spokojnie. Przejrzyj internet w poszukiwaniu nadmorskich atrakcji i to ze względu na nie wybierz miejsce docelowe.

bezpieczne ferie zimowe z dziećmi w górach

Gdzie na ferie zimowe za granicę?

Ferie w górach to najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o spędzanie urlopu zimą. W ostatnich latach narciarze najchętniej wybierają Alpy. Kierują się do Włoch, Francji, Austrii oraz Szwajcarii. Jeśli nie wiesz, gdzie na ferie zimowe zabrać bliskich, polecamy Ci właśnie te kierunki. Jeśli chodzi o miejscowość, wiele zależy o tego, czy jesteście początkującymi czy zaawansowanymi narciarzami. Nowicjuszom spodobają się Montafon w Austrii, Cervinia we Włoszech i Alpe d’Huez we Francji. Ci bardziej zaawansowani mogą śmiało obrać kierunek na Chamonix lub Alpe d’Huez we Francji, Mayrhofen w Austii, Les Diablerets w Szwajcarii bądź Tonale we Włoszech.

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych zapewniają właściwe ubezpieczenia na ferie. Na zatłoczonych stokach bardzo ważne jest OC w życiu prywatnym, dzięki któremu w razie zniszczenia komuś sprzętu lub złamania mu ręki nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni. Istotne jest NNW, ponieważ nigdy nie wiesz, czy doznany na stoku uraz nie będzie miał poważnych i długotrwałych skutków. Warto też ubezpieczyć bagaż oraz sprzęt sportowy. Strata rzeczy za granicą w wyniku kradzieży niestety nie należy do rzadkości, podobnie jak uszkodzenie nart czy deski podczas zjazdów.

bezpieczne ferie w górach na nartach

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

Jeśli wybierasz się na urlop samochodem, koniecznie zadbaj o bezpieczne ferie zimowe już w trakcie jazdy. Nawet jeśli sądzisz, że dojazd nie potrawa krótko i na pewno nic złego się nie wydarzy, wypadki mają do siebie to, że trudno je przewidzieć. By zminimalizować ryzyko krzywdy bliskich lub awarii pojazdu, która uniemożliwi dalszą podróż, zakup odpowiednie ubezpieczenie samochodu.

Porównaj oferty

NNW to nieobowiązkowa polisa, która ochroni Ciebie i Twoich pasażerów w razie drobnego uszczerbku na zdrowiu oraz poważnych, długotrwałych następstw nieszczęśliwych wypadków. Korzystne może się też okazać ubezpieczenie Assistance. Jeśli silnik nie będzie chciał odpalić lub samochód ulegnie awarii na drodze, nie zapłacisz na holowanie do najbliższego warsztatu bądź wezwanie pomocy.

O TYM WARTO WIEDZIEĆ

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne wcale nie muszą wynieść Cię wiele. Możesz zakupić je na dokładnie taki czas, na jaki jedziesz na ferie w góry czy nad morze.

Wykorzystaj naszą kalkulator ubezpieczeń turystycznych, by nie przepłacać, a jednocześnie znaleźć ofertę o szerokim zakresie. Zapewnij bezpieczne ferie sobie i rodzinie!

Więcej artykułów i porad

Co zrobić gdy sprawca ucieknie z miejsca kolizji

Co zrobić gdy sprawca ucieknie z miejsca kolizji

To może być zwykła stłuczka na parkingu, jednak nie każdy kierowca, zwłaszcza sprawca, zostanie na miejscu zdarzenia i nie ulegnie strachowi przed możliwymi konsekwencjami. Zdarza się, że będziesz miał do czynienia z ucieczką z miejsca kolizji. Jak wtedy […]

więcej
Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!

Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!

Wybierasz się samochodem na wakacje do europejskich krajów, a może często podróżujesz służbowo poza granice Polski? W takim razie powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort w czasie pobytu poza domem. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie assistance w […]

więcej
Ubezpieczenie taksówki, czyli OC i AC auta do przewozu osób

Ubezpieczenie taksówki, czyli OC i AC auta do przewozu osób

Zamierzasz zarejestrować swoje auto jako taksówkę i wykorzystywać je do przewozu osób? Uważaj – w takiej sytuacji Twoja składka OC może drastycznie podskoczyć. Zobacz, dlaczego za OC zapłacisz więcej i o ile może zmienić się stawka dla auta […]

więcej
Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – opcja czy konieczność?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW – opcja czy konieczność?

Kiedy kupujesz OC w nowym towarzystwie ubezpieczeniowym, może zostać Ci zaproponowana jedna z dodatkowych polis: AC, assistance czy NNW. Ta ostatnia stanowi zabezpieczenie dla kierowcy oraz współpasażerów podczas wypadku lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, do których może dojść podczas […]

więcej