Okradziono Twój samochód? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

Okradziono Twój samochód? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC
Laptop, telefon, urządzenia elektroniczne oraz inne cenne przedmioty zostawione w aucie mogą niestety łatwo stać się łupem złodziei. Czy podstawowe ubezpieczenie samochodu chroni Cię w przypadku takich sytuacji? Wyjaśniamy, kiedy kierowcy przysługuje ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

W aucie często zostawia się cenne przedmioty. Nawet wychodząc z niego tylko na chwilę, np. na stację benzynową czy do sklepu, można zostać okradzionym. Osoby przewożące ze sobą sprzęt elektroniczny lub inne kosztowne obiekty mogą wtedy zostać narażone na duże straty finansowe. Jak więc zagwarantować sobie ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

Czym jest ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

Czym jest ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

Ubezpieczenie na rzeczy osobiste obejmuje ochronę przedmiotów, które mogą zostać skradzione z kabiny pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej wymieniają wśród nich m.in.: laptop, telefon, portfel i sprzęt elektroniczny. Osoby często przewożące ze sobą cenne przedmioty, np. w związku z pracą, koniecznie powinny posiadać takie ubezpieczenie. Zazwyczaj jest to dodatkowe świadczenie, będące rozszerzeniem podstawowych polis komunikacyjnych. Wszystkie niezbędne informacje na temat zakresu oraz rodzaju świadczeń zawierane są w dokumencie OWU (ogólne warunki ubezpieczenia).

Jak zdobyć ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

W Polsce obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. By jednak zagwarantować sobie pełne zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze i nie tylko, wielu kierowców decyduje się na zakup autocasco (AC). Ubezpieczenie to jest ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, na które nie mamy wpływu. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje różne pakiety, w skład których może wchodzić też ubezpieczenie na rzeczy osobiste, pozostawione wewnątrz samochodu. W sytuacji, w której zostanie on obrabowany lub skradziony, właścicielowi przysługuje odszkodowanie także za taką szkodę.

W niektórych firmach ubezpieczenie na rzeczy osobiste jest przyznawane jako premia dla klientów z minimum rocznym stażem, nagroda za bezszkodową jazdę itp. Ubezpieczyciel zawsze będzie jednak dochodził tego, czy faktycznie doszło do kradzieży, więc w razie zaistnienia takiej szkody dobrze jest zgromadzić jak najwięcej dowodów.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie

Jeśli chciałbyś wykupić ubezpieczenie samochodu, które zagwarantuje Ci kompleksową ochronę, w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb, musiałbyś zapoznać się z ofertami kilkudziesięciu firm. By mieć pewność, że wybrana opcja będzie Ci gwarantować ubezpieczenie na rzeczy osobiste oraz wszystkie inne, niezbędne świadczenia, byłbyś zmuszony do wielu godzin wczytywania się w dokumenty OWU lub długich rozmów z agentami. Wszystko to da się jednak załatwić znacznie szybciej! Nasza Porównywarka ubezpieczeń w kilka chwil przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert, spełniających Twoje oczekiwania! Wystarczy wypełnić formularz online, podając podstawowe informacje o sobie i o pojeździe. Kalkulator OC od razu obliczy ceny składek, więc zaraz możesz wybrać najtańsze OC, AC czy assistance!

Ubezpieczenie na rzeczy osobiste jest bardzo praktycznym świadczeniem. Wybierając polisę samochodową warto zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczyciel proponuje taką ochronę w ramach AC. Jeśli jest się klientem mogącym pochwalić się bezszkodową jazdą, słusznie jest też upewnić się, czy można ją uzyskać w formie premii!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak się przygotować do wyjazdu na narty autem?

Jak się przygotować do wyjazdu na narty autem?

Wybierasz się na zimowe ferie w górach? Zadbałeś o swoje bezpieczeństwo i wykupiłeś ubezpieczenie narciarskie? Upewnij się też, że Twój samochód poradzi sobie z jazdą w górskich, zimowych warunkach! Zobacz, jak przygotować pojazd do takiej podróży! Dowiedz się […]

więcej
Ubezpieczenie taksówki, czyli OC i AC auta do przewozu osób

Ubezpieczenie taksówki, czyli OC i AC auta do przewozu osób

Zamierzasz zarejestrować swoje auto jako taksówkę i wykorzystywać je do przewozu osób? Uważaj – w takiej sytuacji Twoja składka OC może drastycznie podskoczyć. Zobacz, dlaczego za OC zapłacisz więcej i o ile może zmienić się stawka dla auta […]

więcej
Warunki na drodze, a ubezpieczenie – kiedy przysługuje Ci naprawa szkód?

Warunki na drodze, a ubezpieczenie – kiedy przysługuje Ci naprawa szkód?

Od lat mówi się o złym stanie polskich dróg. Chociaż z roku na rok sytuacja się poprawia, niestety nadal można uszkodzić auto lub spowodować wypadek przez ubytki w jezdni czy nieodśnieżone odcinki drogi. Czy ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe […]

więcej
Auta z najtańszym ubezpieczeniem – co oprócz marki ma znaczenie? Wyjaśniamy!

Auta z najtańszym ubezpieczeniem – co oprócz marki ma znaczenie? Wyjaśniamy!

Na wysokość składki OC ma wpływ wiele różnych czynników – m.in. wiek właściciela czy marka samochodu. Jeśli zastanawiasz się, jak uzyskać najtańsze OC, koniecznie przeczytaj tej artykuł – przybliżamy kwestie, które wpływają na koszty ubezpieczenia. Ile kosztuje ubezpieczenie […]

więcej