Okradziono Twój samochód? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

Okradziono Twój samochód? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC
Laptop, telefon, urządzenia elektroniczne oraz inne cenne przedmioty zostawione w aucie mogą niestety łatwo stać się łupem złodziei. Czy podstawowe ubezpieczenie samochodu chroni Cię w przypadku takich sytuacji? Wyjaśniamy, kiedy kierowcy przysługuje ubezpieczenie na rzeczy osobiste!

W aucie często zostawia się cenne przedmioty. Nawet wychodząc z niego tylko na chwilę, np. na stację benzynową czy do sklepu, można zostać okradzionym. Osoby przewożące ze sobą sprzęt elektroniczny lub inne kosztowne obiekty mogą wtedy zostać narażone na duże straty finansowe. Jak więc zagwarantować sobie ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

Czym jest ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

Czym jest ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

Ubezpieczenie na rzeczy osobiste obejmuje ochronę przedmiotów, które mogą zostać skradzione z kabiny pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej wymieniają wśród nich m.in.: laptop, telefon, portfel i sprzęt elektroniczny. Osoby często przewożące ze sobą cenne przedmioty, np. w związku z pracą, koniecznie powinny posiadać takie ubezpieczenie. Zazwyczaj jest to dodatkowe świadczenie, będące rozszerzeniem podstawowych polis komunikacyjnych. Wszystkie niezbędne informacje na temat zakresu oraz rodzaju świadczeń zawierane są w dokumencie OWU (ogólne warunki ubezpieczenia).

Jak zdobyć ubezpieczenie na rzeczy osobiste?

W Polsce obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. By jednak zagwarantować sobie pełne zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze i nie tylko, wielu kierowców decyduje się na zakup autocasco (AC). Ubezpieczenie to jest ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, na które nie mamy wpływu. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje różne pakiety, w skład których może wchodzić też ubezpieczenie na rzeczy osobiste, pozostawione wewnątrz samochodu. W sytuacji, w której zostanie on obrabowany lub skradziony, właścicielowi przysługuje odszkodowanie także za taką szkodę.

W niektórych firmach ubezpieczenie na rzeczy osobiste jest przyznawane jako premia dla klientów z minimum rocznym stażem, nagroda za bezszkodową jazdę itp. Ubezpieczyciel zawsze będzie jednak dochodził tego, czy faktycznie doszło do kradzieży, więc w razie zaistnienia takiej szkody dobrze jest zgromadzić jak najwięcej dowodów.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie

Jeśli chciałbyś wykupić ubezpieczenie samochodu, które zagwarantuje Ci kompleksową ochronę, w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb, musiałbyś zapoznać się z ofertami kilkudziesięciu firm. By mieć pewność, że wybrana opcja będzie Ci gwarantować ubezpieczenie na rzeczy osobiste oraz wszystkie inne, niezbędne świadczenia, byłbyś zmuszony do wielu godzin wczytywania się w dokumenty OWU lub długich rozmów z agentami. Wszystko to da się jednak załatwić znacznie szybciej! Nasza Porównywarka ubezpieczeń w kilka chwil przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert, spełniających Twoje oczekiwania! Wystarczy wypełnić formularz online, podając podstawowe informacje o sobie i o pojeździe. Kalkulator OC od razu obliczy ceny składek, więc zaraz możesz wybrać najtańsze OC, AC czy assistance!

Ubezpieczenie na rzeczy osobiste jest bardzo praktycznym świadczeniem. Wybierając polisę samochodową warto zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczyciel proponuje taką ochronę w ramach AC. Jeśli jest się klientem mogącym pochwalić się bezszkodową jazdą, słusznie jest też upewnić się, czy można ją uzyskać w formie premii!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie są koszty rejestracji samochodu?

Jakie są koszty rejestracji samochodu?

Jak zostało określone w przepisach prawa o ruchu drogowym, rejestracja samochodu jest obowiązkowa i należy ją przeprowadzić do 30 dni od zakupu auta. Może tego dokonać zarówno właściciel pojazdu, jak i osoba przez niego upoważniona. Warto jednak wcześniej […]

więcej
Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenia komunikacyjne to rodzaj polis związanych z posiadaniem i użytkowaniem pojazdów. Ubezpieczenia obowiązkowe chronią Cię od odpowiedzialności cywilnej za spowodowane szkody. Dobrowolne – pomagają lepiej zabezpieczać Twój samochód np. od zdarzeń losowych czy następstw nieszczęśliwych wypadków.

więcej
Ubezpieczenie samochodu bez prawa jazdy

Ubezpieczenie samochodu bez prawa jazdy

Potrzebujesz wykupić OC dla nabytego i zarejestrowanego samochodu, ale jeszcze nie masz lub niedawno straciłeś prawo jazdy? Przeczytaj, czy możliwe jest ubezpieczenie auta bez prawa jazdy, by postąpić zgodnie z przepisami i uchronić się od kary. Upewnij się […]

więcej
Dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe stosują karencję?

Dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe stosują karencję?

Podpisując umowę ubezpieczenia zawsze należy bardzo dokładnie zapoznać się z jej warunkami, aby nie być zaskoczonym, jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. W przypadku ubezpieczeń na życie i niektórych ubezpieczeń majątkowych firmy stosują tak zwaną karencję. Z umowy dowiemy […]

więcej