Ford

Ford

5/5 - (Ocen: 1)

Samochody marki Ford pozostają jednymi z najczęściej kupowanych i najchętniej użytkowanych pojazdów na naszych drogach. Chociaż marka ta rozpoczęła swoją produkcję ponad sto lat temu na terenie USA, dzisiaj znana jest na całym świecie i jest ceniona przede wszystkim z uwagi na swój wysoki wskaźnik ceny do jakości. Za stosunkowo niewielkie pieniądze – w porównaniu z innymi markami segmentu premium – można kupić u dystrybutora marki Ford bardzo ciekawe samochody, z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi jak i bardzo dobrymi parametrami jezdnymi. Nie dziwi więc, że rośnie liczba samochodów marki Ford na polskich drogach – a wraz z rosnącą popularnością tych aut spada także średnia cena na ubezpieczenie OC takiego samochodu. 

 

Ilość części zamiennych na rynku i powszechność warsztatów samochodowych obsługujących tę markę oraz niska wypadkowość i wysoka bezawaryjność Fordów także przekładają się na to, że klient pragnący kupić ubezpieczenie OC Ford Focus może liczyć na bardzo korzystne i konkurencyjne warunki finansowe. Aby jednak mieć stuprocentową pewność, że zaproponowane ubezpieczenie OC Ford Mondeo lub na dowolny inny pojazd tej marki jest faktycznie korzystne cenowo, warto zawsze porównać otrzymaną ofertę z innymi ubezpieczycielami. 

 

Lata temu oznaczałoby to konieczność udania się osobiście do wielu różnych placówek firm ubezpieczeniowych na rynku. Z czasem na rynku zaczęli jednak pojawiać się specjaliści – agenci i pośrednicy ubezpieczeniowi, którzy swoim klientom są w stanie szybko znaleźć najciekawsze rynkowe propozycje ubezpieczenia auta. Dzisiaj jednak z powodzeniem każdy właściciel pojazdu może uzyskać szybko wykaz wszystkich aktualnych i obowiązujących ofert na rynku ubezpieczeniowym – służy do tego porównywarka OC AC – czyli specjalna strona www zbierająca aktualne dane z rynku ubezpieczeniowego i wyświetlająca zainteresowanemu klientowi te dane w wygodnej do porównania formie. Zanim więc zdecydujemy się na złożenie podpisu pod konkretną umową i wybierzemy daną polisę – koniecznie sprawdźmy analogiczną ofertę od konkurencyjnych firm.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Ford

Ubezpieczenie OC Ford uchodzi za jedno z najkorzystniejszych na rynku, dlatego samochody te są bardzo często wybierane przez początkujących kierowców lub osoby kupujące swoje pierwsze własne auto. Wynika to z faktu, że tacy młodzi kierowcy przeważnie są przez ubezpieczycieli traktowani zdecydowanie bardziej surowo i muszą płacić wyższe składki na polisę OC – przynajmniej w pierwszych dwóch latach jazdy. Dlatego decydując się na ubezpieczenie OC Ford Mondeo w młodym wieku, można skutecznie obniżyć wymaganą składkę ubezpieczeniową do minimalnego pułapu. 

 

Lepiej także zacząć zbierać i odkładać różnego rodzaju zniżki, które przysługują wyłącznie kierowcom jeżdżącym bezpiecznie – nie mających szkód, nie otrzymujących żadnych karnych punktów. Decydując się na wybór takiego pojazdu jak Ford Fusion OC może być więc ostatecznie dużo niższe dla ubezpieczającego. A jeśli nawet wysokość całej rocznej składki wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo duża – zawsze można poprosić firmę ubezpieczeniową o rozłożenie płatności za polisę na wygodne dla klienta raty miesięczne, kwartalne lub półroczne. W ten sposób nawet droższe w ubezpieczeniu i kosztowniejsze w utrzymaniu pojazdy marki jak Ford Mustang OC mogą zdecydowanie obniżyć i sprawić, aby były one mniejszym obciążeniem dla portfela kierowcy czy właściciela. Przydatny w tym wszystkim będzie dostępny online kalkulator OC AC.

Ubezpieczenie AC Ford to najkorzystniejszy wariant

Wielu kierowców i właścicieli pojazdów, którzy decydują się na zakup samochodu specjalistycznego – do wykonywania pracy czy prowadzenia działalności gospodarczej – celowo sięga po szersze pakiety ubezpieczeniowe. Samo ubezpieczenie OC Ford Transit może oczywiście skutecznie uchronić sprawcę wypadku przed odpowiedzialnością finansową i cywilną za spowodowane szkody. Jednak bardzo często w przypadku prowadzenia biznesu wypadek czy unieruchomienie pojazdu to nie tylko problem z pokryciem szkody po stronie poszkodowanego, ale także realne problemy dla dotychczasowego właściciela pojazdu. 

 

Samo ubezpieczenie OC Ford Focus może okazać się niewystarczające do naprawienia własnego pojazdu, a tym bardziej nie obejmuje takich usług dodatkowych jak sfinansowanie pojazdu zastępczego o zbliżonych parametrach czy pomocy drogowej bez limitu kilometrów. Są to usługi bardzo przydatne, ale żeby móc na nie liczyć należy wykupić koniecznie szersze ubezpieczenie AC na swój pojazd lub Ford Mini Casco. O takim wariancie ubezpieczenia w pierwszej kolejności powinni myśleć właściciele własnego biznesu, dla których pojazd ma szczególne znaczenie w wykonywaniu usług albo sprzedawaniu towaru. To także obowiązkowy wybór dla każdego, kto podróżuje na bardzo duże odległości, często przebywając poza własnym krajem. 

 

Jeszcze innym dostępnym na rynku ubezpieczeniowym towarem jest Ford Assistance, czy ubezpieczenie NNW samochodu. To ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków i jest najszerszym dostępnym pakietem ochrony od odpowiedzialności – zarówno właściciela samochodu jak i kierującego nim. Ochrania nie tylko przed odpowiedzialnością finansową i cywilną za sam wypadek, ale również za wszystkie jego następstwa niekorzystne dla sprawcy jak i ofiary wypadku. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wpływ współwłasności samochodu na zniżki ubezpieczenia OC

Wpływ współwłasności samochodu na zniżki ubezpieczenia OC

Jeśli jesteś młodym kierowcą, z pewnością wiesz, że posiadając współwłaściciela samochodu, zapłacisz mniej za OC. Czy jesteś jednak świadomy wszystkich konsekwencji, jakie niesie za sobą taki proces? Zobacz, z czym się wiąże posiadanie współwłaściciela auta i jak wpisać […]

więcej
Ubezpieczenie kradzieżowe Auto Casco

Ubezpieczenie kradzieżowe Auto Casco

Ubezpieczenie Auto Casco jest polisą nieobowiązkową. Kierowcy są zobowiązani tylko do posiadania polisy OC, a jeżeli jej nie posiadają lub dopuszczą się braku ciągłości, mogą zostać ukarani mandatem, zgodnym z obowiązującym taryfikatorem (nawet dwukrotność płacy minimalnej). Szacuje się, […]

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża […]

więcej
Jak kupić polisę turystyczną przez internet?

Jak kupić polisę turystyczną przez internet?

Zgubiony na lotnisku bagaż, ukradzione w metrze dokumenty czy skręcona podczas pieszej wędrówki kostka. Wykupienie polisy turystycznej przez internet pomoże Ci uporać się ze wszystkimi niespodziewanymi zdarzeniami wakacyjnymi. Przeczytaj, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne online i spraw, by wypoczynek […]

więcej