Fiat

Fiat

5/5 - (Ocen: 1)

Posiadając samochód trzeba pamiętać o konieczności posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie OC Fiat Ducato zwalnia z odpowiedzialności finansowej, w razie wyrządzenia jakichkolwiek szkód na osobach lub innych pojazdach. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak może się wiązać z poważnymi karami finansowymi. Na szczęście, ubezpieczenie OC Fiat Panda można wykupić w każdej firmie świadczącej tego typu usługi. Warto rozważyć jednak zakup szerszego pakietu ubezpieczenia, niż tylko to obejmujące OC, aby znacznie rozszerzyć zakres posiadanej ochrony, a jednocześnie zaoszczędzić na niższej, kompleksowej składce. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenia OC i AC dla swojego Fiata.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Fiat Punto

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pojazdu to bardzo istotna kwestia i nie wolno o nim zapominać. Nie każda firma w sposób automatyczny odnawia umowę OC Fiat Punto, dlatego ważne jest opłacanie składek polisy w terminie, aby nie wygasła ona w sposób automatyczny. Każda firma ubezpieczeniowa powinna oferować taki sam zakres ubezpieczenia podstawowego, ale można zdecydować się również na inne polisy, na przykład ubezpieczenie NNW samochodu, czy Fiat Assistance, dzięki czemu zakres ubezpieczenia jest szeroki i stanowi wysoki poziom zabezpieczenia. Bez OC samochód nie może poruszać się po drogach, ale również ten garażowany musi posiadać ważną polisę, dopóki jest zarejestrowany.

Kupując OC Fiat Cinquecento zyskuje się pewność, że w trudnej sytuacji, jaką jest spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej, można liczyć na zakład ubezpieczeń, który przejmie odpowiedzialność i poniesie wszelkie niezbędne koszty. Z OC może zostać opłacone leczenie, naprawa samochodu, ale też laweta, czy samochód zastępczy, jeśli uszkodzony pojazd nie może poruszać się po drogach.

Dobrowolne ubezpieczenie AC dla Fiatów

Niezależnie od tego, jakim modelem Fiata poruszamy się po drogach, warto wykupić dla niego ubezpieczenie autocasco, ponieważ chroni ono pojazd, nawet jeśli sami przyczynimy się do jego uszkodzenia. Na przykład AC dla Fiata Pandy dopasowane jest do potrzeb osoby ubezpieczającej. Można więc liczyć na różne stopnie ochrony. Wybierając kolejne klauzule, klient sam rozszerza zakres ubezpieczenia i może z niego korzystać w różnych sytuacjach. Niektórzy ubezpieczyciele oferują Fiat Mini casco na różnych warunkach. Zdecydowanie warto zdecydować się na pakiet AC, jeśli poruszamy się droższym samochodem, ponieważ jego naprawy również są bardzo kosztowne. Eksperci polecają AC Fiat Seicento i innym starszym pojazdom, ponieważ każdy, nawet najlepszy kierowca może się pomylić, stracić czujność i uszkodzić swój samochód z własnej winy. W takiej sytuacji to ubezpieczyciel, u którego wykupił ubezpieczenie AC ponosi odpowiedzialność finansową, a kierowca na czas naprawy otrzymuje auto zastępcze.

Na co zwrócić uwagę kupując OC i AC dla Fiata?

Podstawowe ubezpieczenie OC, jakie oferują przedstawiciele różnych firm nie różni się od siebie. Zgodnie z obowiązującym prawem, umowa musi zawierać podstawowe elementy. Warto zainwestować nieco więcej pieniędzy i zdecydować się na rozszerzenie takiej polisy, ponieważ w ten sposób zyskuje się znacznie szerszą ochronę, w różnych sytuacjach. Korzystną opcją jest dokupienie AC Fiat Tipo, ponieważ wtedy wszyscy uczestnicy wypadku chronieni są przez ubezpieczyciela. Porównywarka OC AC to bardzo wygodne narzędzie, które pozwala na porównanie różnych ofert pomiędzy sobą. W ten sposób można szybko sprawdzić, która firma oferuje najniższe składki. Ważne parametry umowy to na pewno wysokość gwarantowanej sumy gwarancyjnej, ponieważ jest to suma do wypłaty, w razie uzyskanie odszkodowania. 

Poza tym, kluczowe dla klienta będzie to, czy wybierze płatność jednorazową, w dwóch ratach, czy co miesiąc. Znaczenie dla wysokości składki ma model i marka pojazdu, jego rok produkcji, wiek kierowcy i czas posiadania przez niego prawa jazdy. OC dla Fiata może być z roku na rok tańsze, jeśli kierowca jeździ bezpiecznie i może pochwalić się brakiem zgłaszanych szkód. Firmy ubezpieczeniowe oferują korzystne zniżki, które rosną z czasem. Jeśli jednak kierowca ma pecha i zdarzyło mu się zgłaszać szkody, musi liczyć się z tym, że w kolejnym roku zapłaci wyższą składkę. Niekiedy korzystniejszą opcją dla takiej osoby jest wybór innego ubezpieczyciela, który nie będzie proponował tak zaporowych cen kolejnej polisy. Dlatego tak istotne jest porównanie różnych ofert ubezpieczycieli i wybór tej najlepszej – pod różnymi względami dla siebie. Zajmuje to zaledwie chwilę, a można w ten sposób sporo zyskać. Korzystając z usług doradcy ubezpieczeniowego, można jednocześnie kupić kilka polis, na przykład ubezpieczenie nieruchomości, OC zawodowe, czy ubezpieczenie na życie. Najczęściej wiąże się to z niższymi kosztami, ponieważ ubezpieczyciel udziela takiemu klientowi rabatu. Osoby zaufane, które związane są z jedną firmą przez dłuższy czas również mogą oczekiwać dobrej oferty cenowej polis.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Na jakich zasadach działa Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych?

Na jakich zasadach działa Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych?

Mając wypadek komunikacyjny poza granicami kraju, trzeba będzie skontaktować się z polskim biurem ubezpieczycieli komunikacyjnych. To jedna z sytuacji, gdy konieczne jest skorzystanie z usług tego urzędu. Natomiast jest to instytucja, która ma szerszy zakres obowiązków. Co to […]

więcej
Na czym polega regres ubezpieczeniowy?

Na czym polega regres ubezpieczeniowy?

Zdecydowanie się na odpowiednie ubezpieczenie wymaga sprawdzenia wielu informacji, które dotyczą między innymi takich kwestii jak regres ubezpieczeniowy. Gdy nie ma się pełnej wiedzy o konkretnych zapisach, które mogą pojawić się w umowach ubezpieczenia, wówczas można narazić się […]

więcej
Honda

Honda

Honda to marka samochodowa znana kierowcom na całym świecie. Podobnie jak inne pojazdy, również popularne Hondy muszą być ubezpieczane. Zgodnie z Polskim prawem, właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do jego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Posiadając OC Honda może […]

więcej
Oświadczenie o kolizji – czy wiesz, jak postępować w razie stłuczki?

Oświadczenie o kolizji – czy wiesz, jak postępować w razie stłuczki?

Kolizje samochodowe zdarzają się na polskich drogach każdego dnia i warto mieć świadomość tego, że mogą przytrafić się i Tobie. Czy będziesz wiedział, jak odpowiednio zareagować w takiej sytuacji? Czy konieczne jest wezwanie policji? Wielu kierowców pod wpływem […]

więcej