Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

5/5 - (Ocen: 3)

Zbliżają się ferie – cudowny czas, w którym dziecko może wypocząć od szkoły i naładować się energią na kolejny semestr. Jeśli wyjeżdża na narty do obcego kraju, warto, byś zadbał o odpowiednie ubezpieczenie za granicą. Co prawda organizator (szkoła, biuro turystyczne) zaoferuje Ci polisę grupową, jednak indywidualne ubezpieczenie turystyczne dla dziecka stanowi lepszą ochronę. Sprawdź dlaczego!

Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka idealne na ferie

Ferie to czas kojarzony z beztroską i zabawą. Aby rzeczywiście taki był, powinieneś zadbać o właściwą ochronę dla swojej pociechy – ubezpieczenie turystyczne dla dziecka. Bez względu na to, czy wybiera się w góry polskie, czy zagraniczne, a może w ogóle obierze kierunek inny niż góry, może spotkać je szereg nieprzewidzianych zdarzeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dziecko jest ruchliwe, ciekawe świata i energiczne – nietrudno o złamanie ręki czy nogi, stłuczenie, rozbicie głowy.

ubezpieczenie turystyczne dla dziecka

Wśród polis odpowiednich na ferie znajdują się następujące ubezpieczenia turystyczne dla dziecka:

  • OC – sprawdzi się, gdy Twoja pociecha nieumyślnie wyrządzi komuś krzywdę lub zepsuje mienie,
  • NNW – zagwarantuje pokrycie kosztów leczenia oraz zapewni odszkodowanie w sytuacji, gdy Twojemu dziecku stanie się krzywda,
  • Assistance – to pakiet ubezpieczeń o różnym zakresie, m.in. ochrona medyczna i informacyjna,
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

WARTO WIEDZIEĆ

Nie zniechęcamy do wykupywania polis grupowych. Wręcz przeciwnie, zachęcamy do tego. Ponieważ jednak organizatorom obozów czy kolonii zależy na obniżeniu kosztów składek, wybierają ubezpieczenie o niższej sumie ubezpieczenia od tej, jaką możesz wykupić indywidualnie. Ponadto mając podwójne ubezpieczenie, jeśli Twojemu dziecko stanie się krzywda, skorzysta podwójnie!

Ubezpieczenie na wyjazd w Polsce

Ubezpieczenie na wyjazd może być krótkoterminowe – zapłacisz za ochronę swojej pociechy dokładnie w tym czasie, w którym będzie przebywać na obozie. Wykupisz je grupowo lub indywidualnie, i to nawet w więcej niż jednym miejscu. To ważne: masz prawo nabyć ochronę w kilku towarzystwach. Uzyskanie odszkodowania osobowego – w przeciwieństwie do majątkowego – w jednym nie koliduje z uzyskaniem odszkodowania osobowego w pozostałych.

Porównaj ceny ubezpieczeń

O tym pamiętaj przy ubezpieczeniu na wyjazd NNW:

  • wysokość sumy ubezpieczenia bezpośrednio przekłada się na wysokość odszkodowania. W podstawowym pakiecie dziecko może otrzymać np. 1% tej sumy za 1% uszczerbku na zdrowiu,
  • zakres ubezpieczenia dobiera się do sposobu spędzania czasu na feriach. Jazda na nartach i snowboardzie, a także sporty podwyższonego ryzyka powodują konieczność rozszerzenia zakresu polisy, a tym samym wzrost składki NNW. Pamiętaj jednak, że wypadki zdarzają się nie tylko na stoku. Śliskie drogi w zimie to większe ryzyko kolizji, a padający śnieg ogranicza pole widzenia,
  • wyłączenia i ograniczenia ubezpieczenia znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – koniecznie się z nimi zapoznaj! Zwróć szczególną uwagę na sytuacje, w których ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do wypłacenia odszkodowania. Jeśli Twoje nastoletnie dziecko ulegnie wypadkowi pod wpływem alkoholu lub śmiały, mały narciarz postanowi pożyczyć od kolegi snowboard, mimo iż polisa nie obejmowała tego rodzaju aktywności, wówczas nie dostanie odszkodowania.

ubezpieczenie za granicą narciarskie

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

W świetle dziecięcego ubezpieczenia na wyjazd za granicę OC nabiera nowego znaczenia. Najmłodsi bywają nieostrożni, zwłaszcza podczas beztroskiej zabawy. Ucząc się lub szlifując jazdę na nartach, popisując się przed znajomymi oraz szukając granicy swoich możliwości, mogą nieumyślnie wjechać w sprzęt należący do innej osoby. Zapewne nie raz zderzą się z kimś na stoku. Jeśli nikogo nie skrzywdzą ani niczego nie uszkodzą – świetnie. Tylko po co ryzykować?

Porównaj oferty

Ubezpieczenie za granicą od odpowiedzialności cywilnej sprawia, że nawet jeśli Twój milusiński w zabawie doprowadzi do szkody, nie będziesz zobowiązany do wypłacenia odszkodowania osobom, które ucierpiały bądź których sprzęt został uszkodzony. Wszystkim zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe.

UWAGA

Jeśli Twoje dziecko pozostaje na ferie w kraju, ale zamierza uczyć się nowego sportu zimowego, OC z pewnością mu się przyda. Do nieprzewidzianego zdarzenia może dojść nawet podczas zjeżdżania na sankach z górki pełnej dzieci czy jeżdżenia na łyżwach.

Zadbaj o ochronę tych, których kochasz, podczas beztroskiej zabawy w ferie zimowe. Wybierz właściwe ubezpieczenie turystyczne dla dziecka, ale nie przepłacaj. Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń na wyjazd, by wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

A jeśli wybierasz się na ferie na narty całą rodziną, przeczytaj artykuł: Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny.

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Koszty rezygnacji z podróży – jakie ubezpieczenie wybrać?

Koszty rezygnacji z podróży – jakie ubezpieczenie wybrać?

W związku z pandemią koronawirusa, sytuacja na świecie zmienia się z tygodnia na tydzień. Z tego względu, urlopowe koncepcje mogą w mgnieniu oka okazać się niemożliwe. Jeśli planuje się wycieczkę za granicę, najrozsądniej jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie. […]

więcej
Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?

Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?

Jak wskazują badania prowadzone wśród osób wyjeżdżających za granicę, aż 70 % osób korzysta z dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. To znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Wniosek? Jesteśmy świadomi konieczności posiadania ubezpieczenia na wakacje za granicą, a co […]

więcej
Czy Turcja jest bezpieczna? Przeczytaj przed podróżą

Czy Turcja jest bezpieczna? Przeczytaj przed podróżą

Przekonaj się, czy w Turcji jest bezpiecznie, by zadecydować o tegorocznym kierunku wyjazdu na wakacje. Poznaj oficjalne stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sprawdź również, jakie kroki podjąć, by zachować bezpieczeństwo w Turcji, jeżeli zdecydujesz się na wyjazd. Ochroń siebie […]

więcej
Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Marzysz o wyjeździe na narty, lecz ceny w kurortach w szczycie sezonu przekraczają Twoje możliwości? Choć z narciarstwem jednoznacznie kojarzy się okres od grudnia do lutego, nie brakuje miejsc, w których możesz się oddać tej rozrywce również wczesną […]

więcej