Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

Ferie 2019 – zorganizuj wyjazd marzeń dla swojej rodziny!

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Ferie szkolne to dwa tygodnie wolnego, które warto wykorzystać na wypoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Nadejdą nim się obejrzysz, więc zaplanuj wyjazd zawczasu! Podajemy terminy ferii zimowych oraz podpowiadamy, jak najlepiej przygotować się na ten urlop!

Niezależnie od tego, czy podczas przerwy zimowej chciałbyś odwiedzić jakieś miejsce w Polsce, czy wyjechać za granicę, zorganizowanie takiego pobytu z dużym wyprzedzeniem z pewnością będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne. W ten sposób nie tylko możesz wybierać spośród różnych opcji, ale także wiele biur podróży proponuje w takiej sytuacji bardzo korzystne promocje. Sprawdź, jak zadbać o to, by ferie 2019/2020 były udane!

Ferie zimowe – terminy 2019/2020

Terminy ferii zimowych są różne dla każdego województwa. W roku szkolnym 2019/2020 przypadają w następujących okresach:

 • dolnośląskie: 10-23.02.,
 • kujawsko-pomorskie: 27.01-09.02.,
 • lubelskie: 11-24.02.,
 • łódzkie: 13-26.01.,
 • małopolskie: 27.01-09.02.,
 • mazowieckie: 10-23.02.,
 • opolskie: 10-23.02.,
 • podkarpackie: 13-26.01.,
 • podlaskie: 20.01-02.02.,
 • pomorskie: 13-26.01.,
 • śląskie: 13-26.01.,
 • świętokrzyskie: 27.01-09.02.,
 • warmińsko-mazurskie: 20.01-02.02.,
 • wielkopolskie: 27.01-09.02.,
 • zachodniopomorskie: 10-23.02.

Przed zaplanowaniem wyjazdu warto upewnić się, kiedy ferie przypadają w Twoim województwie, by się nie pomylić. O ich terminach co roku decyduje Ministerstwo Edukacji Narodowej, więc nie warto sugerować się np. datami z poprzednich lat.

Ferie zimowe w Polsce czy za granicą?

Ferie zimowe w Polsce czy za granicą

Podczas ferii można w pełni korzystać ze śnieżnej pogody lub uciec przed nią do ciepłych krajów. Miłośnicy sportów zimowych wybierają się zwykle w góry na narty i spacery po pięknych szlakach m.in. do Zakopanego, w Karpaty, ale także w Alpy. Jeśli ktoś nie przepada za zimnem, najwięcej słońca doświadczy np. w Egipcie, na Teneryfie czy Dominikanie. Ferie zimowe w Polsce jak i za granicą mogą być doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu z bliskimi. Warto skupić się na tym, na co mają ochotę oraz jakie mają oczekiwania.

Przygotuj się na ferie zimowe – wykup ubezpieczenie turystyczne

Przygotuj się na ferie zimowe

Niezależnie od miejsca wybranego na urlop, do ferii zimowych należy się odpowiednio przygotować. Nie wystarczy wcześniejsze wykupienie wycieczki czy zdobycie sprzętu sportowego. By urlop na pewno szczęśliwie się skończył, konieczne trzeba zadbać o stosowne ubezpieczenie na wyjazd. Podczas pobytu w górach, ale także nad morzem, łatwo o wypadki. Dobrze dobrana polisa pozwoli w razie potrzeby uniknąć ogromnych wydatków.

W znalezieniu najlepszej opcji pomocna jest nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Dzięki niej już w kilkanaście minut można zapoznać się z najkorzystniejszymi ofertami od znanych firm ubezpieczeniowych. Wystarczy wypełnić formularz on-line, by uzyskać gotowe zestawienie z obliczonymi już cenami składek. Dzięki temu w kilka chwil znajdziesz najtańsze ubezpieczenie na wakacje zimowe dla całej rodziny!

Planując tegoroczne ferie zimowe nie zapomnij o stosownej ochronie – ubezpieczeniu na narty lub polisie turystycznej. Dzięki temu w razie wypadku, kradzieży czy innych nieprzyjemnych zdarzeń Ty i Twoja rodzina otrzymacie stosowną pomoc. Zadbaj o to, by Wasz wyjazd na pewno był udany!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kierunek Słowacja – narty i snowboard [SEZON 2022/2023]

Kierunek Słowacja – narty i snowboard [SEZON 2022/2023]

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli oddać się swoim ulubionym sportom. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Wyciągi narciarskie na Słowacji są dla Polaków bardzo kuszące – długie stoki […]

więcej
Urlop w sezonie zimowym – gdzie wyjechać, pomimo pandemii?

Urlop w sezonie zimowym – gdzie wyjechać, pomimo pandemii?

W 2020 roku odwołano chyba rekordową liczbę wyjazdów na wakacje. Sytuacja w wielu krajach wygląda już na opanowaną i często okazuje się, że mimo wszystko można zaplanować ferie z rodziną czy znajomymi. To, gdzie w zimie na wakacje […]

więcej
Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Już niedługo sezon narciarski rozpocznie się na dobre. Część osób pozostanie w Polsce i będzie korzystało a naszych, nieco mniej rozbudowanych tras zjazdowych. Ci, którzy dysponują większymi funduszami wybiorą się na zachód Europy. Spośród tych drugich podróżników znaczna […]

więcej
10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

10 zasad dbania o bezpieczeństwo na feriach

Ferie zimowe to idealny moment na urlop! Jeśli planujesz spędzić czas ze swoimi znajomymi lub rodziną, warto odpowiednio przygotować się na taki wyjazd. Zadbanie o bezpieczne ferie to podstawa! Niezależnie od tego, czy wybierasz się za granicę, czy […]

więcej