Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

5/5 - (Ocen: 5)

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt nie może być uznany za daleki cel wyprawy turystycznej, jeżeli porównamy go z takimi krajami, jak na przykład Tajlandia, Peru i Dominikana. Z roku na rok, rośnie jednak zainteresowanie polskich turystów najbardziej odległymi celami podróży. Często wybierają je osoby, które wcześniej już zwiedziły np. cały basen Morza Śródziemnego. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki ostatnio są popularne wśród takich zamożniejszych wycieczkowiczów. Nasz tekst przedstawia także praktyczne porady ubezpieczeniowe związane z dalekim wyjazdem zagranicznym.

Turystów z Polski spotkamy np. w Tanzanii i Omanie

Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje Polaka kojarzą się na przykład ze zwiedzaniem tłocznego Bangkoku lub afrykańskim safari w Kenii. Warto wiedzieć, że to nie jedyne interesujące propozycje, jakie posiadają w swojej ofercie polskie biura podróży. Ostatnio zainteresowanie wśród amatorów egzotycznych wojaży wzbudzają również takie mniej znane turystycznie kraje jak:

  • Dominikana
  • Oman
  • Madagaskar
  • Tanzania
  • Wyspy Zielonego Przylądka

Można oczekiwać, że lista nowych oraz egzotycznych celów podróży Polaków z czasem będzie się wydłużać. Kolejne mniej znane turystycznie kraje wprowadzają bowiem ułatwienia wizowe dla turystów z szeroko pojętego „Zachodu” i poprawiają swoją infrastrukturę hotelową. Na korzyść turystów działa też rozbudowa sieci połączeń lotniczych.

Zakup polisy na egzotyczny wyjazd to nie problem

Egzotyczne wakacje

Niektóre osoby zainteresowane egzotycznymi wakacjami w jednym z mniej popularnych turystycznie krajów mogą zastanawiać się, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takiego wyjazdu. Na całe szczęście krajowi ubezpieczyciele przewidują możliwość świadczenia ochrony w praktycznie każdym kraju odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Oczywiście występuje pewne zróżnicowanie składki związane z ryzykiem wypadku ubezpieczeniowego oraz kosztem lokalnych usług medycznych. Właśnie dlatego ubezpieczenie wakacyjne na wyjazd do Australii prawdopodobnie będzie droższe niż polisa zapewniająca ochronę temu samemu turyście podczas wczasów w Bułgarii. Na pytanie o koszt potrzebnej polisy odpowie porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Pozwala ona na swobodny wybór kraju, którego będzie dotyczyło ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Osoby udające się do jednego z egzotycznych krajów powinny wiedzieć, że ubezpieczenie podróżne nie jest jedynym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Warto również pamiętać o takich kwestiach, jak na przykład obowiązkowe oraz zalecane szczepienia. Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego mogą przewidywać wyłączenie ochrony, jeżeli turysta przed wyjazdem nie poddał się obowiązkowemu szczepieniu. Informacje na temat wymaganych i zalecanych szczepień oraz innych ważnych aspektów (dotyczących np. wizy), łatwo znajdziemy w poradnikach ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

O jakie opcje warto rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Sport wyczynowy, zdarzenia po alkoholu, a nawet akty terrorystyczne. Polisę, a co za tym idzie odszkodowanie z NNW, można dowolnie rozszerzać. Sprawdź, jak dopasować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do swoich potrzeb.

więcej
Tanie wakacje – poznaj zasady taniego podróżowania!

Tanie wakacje – poznaj zasady taniego podróżowania!

Kiedy masz ograniczony budżet, zaplanowanie wakacji wymaga odpowiedniej strategii. Dzięki temu w dobrej cenie możesz zorganizować niesamowity wyjazd w znacznie niższej cenie. Może to być zarówno tydzień na Mazurach, jak i miesiąc w Tajlandii – tanie podróżowanie nie […]

więcej
Wyjazd na narty do Czech – jakie ubezpieczenie?

Wyjazd na narty do Czech – jakie ubezpieczenie?

Zimowe ferie na czeskim stoku narciarskim? Brzmi świetnie – czeskie góry są w końcu wręcz stworzone do uprawiania sportów zimowych. Narty w Czechach można traktować, jako alternatywę dla wyjazdu w polskie góry lub na Słowację. Zanim jednak wyjedziesz […]

więcej