Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

5/5 - (Ocen: 5)

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt nie może być uznany za daleki cel wyprawy turystycznej, jeżeli porównamy go z takimi krajami, jak na przykład Tajlandia, Peru i Dominikana. Z roku na rok, rośnie jednak zainteresowanie polskich turystów najbardziej odległymi celami podróży. Często wybierają je osoby, które wcześniej już zwiedziły np. cały basen Morza Śródziemnego. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki ostatnio są popularne wśród takich zamożniejszych wycieczkowiczów. Nasz tekst przedstawia także praktyczne porady ubezpieczeniowe związane z dalekim wyjazdem zagranicznym.

Turystów z Polski spotkamy np. w Tanzanii i Omanie

Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje Polaka kojarzą się na przykład ze zwiedzaniem tłocznego Bangkoku lub afrykańskim safari w Kenii. Warto wiedzieć, że to nie jedyne interesujące propozycje, jakie posiadają w swojej ofercie polskie biura podróży. Ostatnio zainteresowanie wśród amatorów egzotycznych wojaży wzbudzają również takie mniej znane turystycznie kraje jak:

  • Dominikana
  • Oman
  • Madagaskar
  • Tanzania
  • Wyspy Zielonego Przylądka

Można oczekiwać, że lista nowych oraz egzotycznych celów podróży Polaków z czasem będzie się wydłużać. Kolejne mniej znane turystycznie kraje wprowadzają bowiem ułatwienia wizowe dla turystów z szeroko pojętego „Zachodu” i poprawiają swoją infrastrukturę hotelową. Na korzyść turystów działa też rozbudowa sieci połączeń lotniczych.

Zakup polisy na egzotyczny wyjazd to nie problem

Egzotyczne wakacje

Niektóre osoby zainteresowane egzotycznymi wakacjami w jednym z mniej popularnych turystycznie krajów mogą zastanawiać się, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takiego wyjazdu. Na całe szczęście krajowi ubezpieczyciele przewidują możliwość świadczenia ochrony w praktycznie każdym kraju odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Oczywiście występuje pewne zróżnicowanie składki związane z ryzykiem wypadku ubezpieczeniowego oraz kosztem lokalnych usług medycznych. Właśnie dlatego ubezpieczenie wakacyjne na wyjazd do Australii prawdopodobnie będzie droższe niż polisa zapewniająca ochronę temu samemu turyście podczas wczasów w Bułgarii. Na pytanie o koszt potrzebnej polisy odpowie porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Pozwala ona na swobodny wybór kraju, którego będzie dotyczyło ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Osoby udające się do jednego z egzotycznych krajów powinny wiedzieć, że ubezpieczenie podróżne nie jest jedynym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Warto również pamiętać o takich kwestiach, jak na przykład obowiązkowe oraz zalecane szczepienia. Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego mogą przewidywać wyłączenie ochrony, jeżeli turysta przed wyjazdem nie poddał się obowiązkowemu szczepieniu. Informacje na temat wymaganych i zalecanych szczepień oraz innych ważnych aspektów (dotyczących np. wizy), łatwo znajdziemy w poradnikach ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie na podróż w 2021 – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie na podróż w 2021 – co warto wiedzieć?

Planujesz wyjazd służbowy lub prywatny za granicę? W obecnych warunkach koniecznie powinieneś zainwestować w stosowną polisę. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie na podróż w 2021 roku wybrać i co warto wiedzieć o tym świadczeniu! Pomimo pandemii oraz wprowadzanych w związku […]

więcej
Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Wakacje, ferie zimowe, kolonie czy zielone szkoły. Czy rodzic powinien wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne dla dziecka? Co z wyjazdami za granicę? Jakie się obowiązki organizatora wyjazdu? O czym warto pamiętać, aby bezpiecznie wysłać dziecko na wypoczynek? Sprawdź w […]

więcej
Gdzie na majówkę w 2019?

Gdzie na majówkę w 2019?

Celebrowanie długiego, majowego weekendu to już niejako polska tradycja. Co roku zdecydowana większość z nas pakuje walizki i wyjeżdża na zasłużony wypoczynek przy pięknej pogodzie. Zobacz, gdzie pojechać na majówkę – oto nasze propozycje na ciekawe miejscówki urlopowe […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów

Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów

Jaki wpływ ma wiek podróżującego na ubezpieczenie turystyczne? Na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla osoby przewlekle chorej? Jak kupić najlepsze ubezpieczenie za granicą dla seniora? Podpowiadamy, jak ubezpieczyć wyjazd osoby starszej.

więcej