Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

5/5 - (Ocen: 5)

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt nie może być uznany za daleki cel wyprawy turystycznej, jeżeli porównamy go z takimi krajami, jak na przykład Tajlandia, Peru i Dominikana. Z roku na rok, rośnie jednak zainteresowanie polskich turystów najbardziej odległymi celami podróży. Często wybierają je osoby, które wcześniej już zwiedziły np. cały basen Morza Śródziemnego. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki ostatnio są popularne wśród takich zamożniejszych wycieczkowiczów. Nasz tekst przedstawia także praktyczne porady ubezpieczeniowe związane z dalekim wyjazdem zagranicznym.

Turystów z Polski spotkamy np. w Tanzanii i Omanie

Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje Polaka kojarzą się na przykład ze zwiedzaniem tłocznego Bangkoku lub afrykańskim safari w Kenii. Warto wiedzieć, że to nie jedyne interesujące propozycje, jakie posiadają w swojej ofercie polskie biura podróży. Ostatnio zainteresowanie wśród amatorów egzotycznych wojaży wzbudzają również takie mniej znane turystycznie kraje jak:

  • Dominikana
  • Oman
  • Madagaskar
  • Tanzania
  • Wyspy Zielonego Przylądka

Można oczekiwać, że lista nowych oraz egzotycznych celów podróży Polaków z czasem będzie się wydłużać. Kolejne mniej znane turystycznie kraje wprowadzają bowiem ułatwienia wizowe dla turystów z szeroko pojętego „Zachodu” i poprawiają swoją infrastrukturę hotelową. Na korzyść turystów działa też rozbudowa sieci połączeń lotniczych.

Zakup polisy na egzotyczny wyjazd to nie problem

Egzotyczne wakacje

Niektóre osoby zainteresowane egzotycznymi wakacjami w jednym z mniej popularnych turystycznie krajów mogą zastanawiać się, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takiego wyjazdu. Na całe szczęście krajowi ubezpieczyciele przewidują możliwość świadczenia ochrony w praktycznie każdym kraju odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Oczywiście występuje pewne zróżnicowanie składki związane z ryzykiem wypadku ubezpieczeniowego oraz kosztem lokalnych usług medycznych. Właśnie dlatego ubezpieczenie wakacyjne na wyjazd do Australii prawdopodobnie będzie droższe niż polisa zapewniająca ochronę temu samemu turyście podczas wczasów w Bułgarii. Na pytanie o koszt potrzebnej polisy odpowie porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Pozwala ona na swobodny wybór kraju, którego będzie dotyczyło ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Osoby udające się do jednego z egzotycznych krajów powinny wiedzieć, że ubezpieczenie podróżne nie jest jedynym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Warto również pamiętać o takich kwestiach, jak na przykład obowiązkowe oraz zalecane szczepienia. Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego mogą przewidywać wyłączenie ochrony, jeżeli turysta przed wyjazdem nie poddał się obowiązkowemu szczepieniu. Informacje na temat wymaganych i zalecanych szczepień oraz innych ważnych aspektów (dotyczących np. wizy), łatwo znajdziemy w poradnikach ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Chorujesz przewlekle i wybierasz się na zagraniczny wyjazd? Uważaj – zwykłe ubezpieczenie turystyczne może okazać się niewystarczające, co zmusi Cię do zapłacenia za leczenie za granicą z własnej kieszeni. Jak się ubezpieczyć, by później nie żałować? Podpowiadamy!

więcej
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
Wyjazd zagraniczny – jaką ochronę zapewnia NFZ?

Wyjazd zagraniczny – jaką ochronę zapewnia NFZ?

NFZ nie zapewnia Ci wakacyjnej ochrony automatycznie. Przed wyjazdem musisz wyrobić kartę EKUZ, aby zyskać podstawowe państwowe ubezpieczenie zdrowotne za granicą. Co ono obejmuje? Czy ubezpieczenie za granicą NFZ wystarczy?

więcej