Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

5/5 - (Ocen: 5)

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt nie może być uznany za daleki cel wyprawy turystycznej, jeżeli porównamy go z takimi krajami, jak na przykład Tajlandia, Peru i Dominikana. Z roku na rok, rośnie jednak zainteresowanie polskich turystów najbardziej odległymi celami podróży. Często wybierają je osoby, które wcześniej już zwiedziły np. cały basen Morza Śródziemnego. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki ostatnio są popularne wśród takich zamożniejszych wycieczkowiczów. Nasz tekst przedstawia także praktyczne porady ubezpieczeniowe związane z dalekim wyjazdem zagranicznym.

Turystów z Polski spotkamy np. w Tanzanii i Omanie

Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje Polaka kojarzą się na przykład ze zwiedzaniem tłocznego Bangkoku lub afrykańskim safari w Kenii. Warto wiedzieć, że to nie jedyne interesujące propozycje, jakie posiadają w swojej ofercie polskie biura podróży. Ostatnio zainteresowanie wśród amatorów egzotycznych wojaży wzbudzają również takie mniej znane turystycznie kraje jak:

  • Dominikana
  • Oman
  • Madagaskar
  • Tanzania
  • Wyspy Zielonego Przylądka

Można oczekiwać, że lista nowych oraz egzotycznych celów podróży Polaków z czasem będzie się wydłużać. Kolejne mniej znane turystycznie kraje wprowadzają bowiem ułatwienia wizowe dla turystów z szeroko pojętego „Zachodu” i poprawiają swoją infrastrukturę hotelową. Na korzyść turystów działa też rozbudowa sieci połączeń lotniczych.

Zakup polisy na egzotyczny wyjazd to nie problem

Egzotyczne wakacje

Niektóre osoby zainteresowane egzotycznymi wakacjami w jednym z mniej popularnych turystycznie krajów mogą zastanawiać się, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takiego wyjazdu. Na całe szczęście krajowi ubezpieczyciele przewidują możliwość świadczenia ochrony w praktycznie każdym kraju odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Oczywiście występuje pewne zróżnicowanie składki związane z ryzykiem wypadku ubezpieczeniowego oraz kosztem lokalnych usług medycznych. Właśnie dlatego ubezpieczenie wakacyjne na wyjazd do Australii prawdopodobnie będzie droższe niż polisa zapewniająca ochronę temu samemu turyście podczas wczasów w Bułgarii. Na pytanie o koszt potrzebnej polisy odpowie porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Pozwala ona na swobodny wybór kraju, którego będzie dotyczyło ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Osoby udające się do jednego z egzotycznych krajów powinny wiedzieć, że ubezpieczenie podróżne nie jest jedynym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Warto również pamiętać o takich kwestiach, jak na przykład obowiązkowe oraz zalecane szczepienia. Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego mogą przewidywać wyłączenie ochrony, jeżeli turysta przed wyjazdem nie poddał się obowiązkowemu szczepieniu. Informacje na temat wymaganych i zalecanych szczepień oraz innych ważnych aspektów (dotyczących np. wizy), łatwo znajdziemy w poradnikach ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów

Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów

4.7/5 – (Ocen: 4) Jaki wpływ ma wiek podróżującego na ubezpieczenie turystyczne? Na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla osoby przewlekle chorej? Jak kupić najlepsze ubezpieczenie za granicą dla seniora? Podpowiadamy, jak ubezpieczyć wyjazd osoby starszej.

więcej
Koszty leczenia za granicą a wybór pakietu

Koszty leczenia za granicą a wybór pakietu

4.9/5 – (Ocen: 21) Posiadanie ubezpieczenia podróżnego jest korzystne nie tylko za granicą, lecz także w Polsce. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jaki pakiet polis sprawdzi się dla wczasowicza lubiącego wypoczywanie na plaży, a jakie dla aktywnego piechura lub […]

więcej
Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

5/5 – (Ocen: 2) Planujesz wyjazd do Azji? Ten piękny, egzotyczny kontynent jest również niestety bardzo niebezpieczny. Odmienny klimat i specyficzna kultura oraz duża odległość od kraju ojczystego mogą przyczynić się do wielu kłopotów. Radzimy, jakie ubezpieczenie turystyczne […]

więcej
Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

5/5 – (Ocen: 1) Kolejne kraje coraz skuteczniej walczą z pandemią, dlatego prognozy specjalistów są dość optymistyczne. Ponieważ stopniowo zostają łagodzone i znoszone różne obostrzenia, łatwiej jest podróżować za granicę. Masz już plany wyjazdowe na sezon wiosna/lato 2021? […]

więcej