Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Egzotyczne wakacje: spełnij wakacyjne marzenia!

Dane dotyczące popularności zagranicznych wyjazdów potwierdzają, że statystyczny polski turysta nadal nie wypoczywa bardzo daleko od domu. Wystarczy wspomnieć, że około połowa naszych rodaków wyjeżdzających za granicę z pomocą biur podróży wybiera Grecję, Bułgarię lub Hiszpanię. Nawet Egipt nie może być uznany za daleki cel wyprawy turystycznej, jeżeli porównamy go z takimi krajami, jak na przykład Tajlandia, Peru i Dominikana. Z roku na rok, rośnie jednak zainteresowanie polskich turystów najbardziej odległymi celami podróży. Często wybierają je osoby, które wcześniej już zwiedziły np. cały basen Morza Śródziemnego. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki ostatnio są popularne wśród takich zamożniejszych wycieczkowiczów. Nasz tekst przedstawia także praktyczne porady ubezpieczeniowe związane z dalekim wyjazdem zagranicznym.

Turystów z Polski spotkamy np. w Tanzanii i Omanie

Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje Polaka kojarzą się na przykład ze zwiedzaniem tłocznego Bangkoku lub afrykańskim safari w Kenii. Warto wiedzieć, że to nie jedyne interesujące propozycje, jakie posiadają w swojej ofercie polskie biura podróży. Ostatnio zainteresowanie wśród amatorów egzotycznych wojaży wzbudzają również takie mniej znane turystycznie kraje jak:

  • Dominikana
  • Oman
  • Madagaskar
  • Tanzania
  • Wyspy Zielonego Przylądka

Można oczekiwać, że lista nowych oraz egzotycznych celów podróży Polaków z czasem będzie się wydłużać. Kolejne mniej znane turystycznie kraje wprowadzają bowiem ułatwienia wizowe dla turystów z szeroko pojętego „Zachodu” i poprawiają swoją infrastrukturę hotelową. Na korzyść turystów działa też rozbudowa sieci połączeń lotniczych.

Zakup polisy na egzotyczny wyjazd to nie problem

Egzotyczne wakacje

Niektóre osoby zainteresowane egzotycznymi wakacjami w jednym z mniej popularnych turystycznie krajów mogą zastanawiać się, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takiego wyjazdu. Na całe szczęście krajowi ubezpieczyciele przewidują możliwość świadczenia ochrony w praktycznie każdym kraju odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Oczywiście występuje pewne zróżnicowanie składki związane z ryzykiem wypadku ubezpieczeniowego oraz kosztem lokalnych usług medycznych. Właśnie dlatego ubezpieczenie wakacyjne na wyjazd do Australii prawdopodobnie będzie droższe niż polisa zapewniająca ochronę temu samemu turyście podczas wczasów w Bułgarii. Na pytanie o koszt potrzebnej polisy odpowie porównywarka ubezpieczeń podróżnych. Pozwala ona na swobodny wybór kraju, którego będzie dotyczyło ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Osoby udające się do jednego z egzotycznych krajów powinny wiedzieć, że ubezpieczenie podróżne nie jest jedynym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Warto również pamiętać o takich kwestiach, jak na przykład obowiązkowe oraz zalecane szczepienia. Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego mogą przewidywać wyłączenie ochrony, jeżeli turysta przed wyjazdem nie poddał się obowiązkowemu szczepieniu. Informacje na temat wymaganych i zalecanych szczepień oraz innych ważnych aspektów (dotyczących np. wizy), łatwo znajdziemy w poradnikach ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Gdzie pojechać na wakacje w lipcu?

Co roku w lipcu operatorzy turystyczni mogą liczyć na wysokie zyski. Pierwszy miesiąc wakacji jest bowiem okresem dużego zainteresowania wyjazdami turystycznymi za granicę (podobnie jak sierpień). Można oczekiwać, że rok 2019 przyniesie rekordową liczbę wyjazdów zagranicznych naszych rodaków […]

więcej
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Jeśli nie chcesz, by nieprzewidziane sytuacje nie tylko przeszkodziły Ci w wycieczce, ale także pozbawiły dodatkowych środków finansowych, koniecznie poszerz swoją polisę podróżną o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Przeczytaj, czym ono jest i poznaj 7 świetnych […]

więcej
Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Kanada to niezwykle ciekawy kierunek zarówno na letnie, jak i zimowe wakacje. Niesamowita przyroda, zapierające dech w piersiach widoki czy zachwycające Toronto każdego roku przyciągają miliony turystów. Jeśli planujesz zwiedzić kraj klonowego liścia, musisz odpowiednio przygotować się do […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy jednak odpowiednio się przygotować […]

więcej