Dodatkowe usługi dla kierowców wybierających polisę auta

Dodatkowe usługi dla kierowców wybierających polisę auta

4/5 - (Ocen: 1)

Kierowcy kupujący polisę komunikacyjną, mogą liczyć na uzyskanie dostępu do dodatkowych usług. Konkurencja pomiędzy towarzystwami reasekuracji sprawia, że liczyć można między innymi na bezpłatne dodatki do OC. Często możliwość skorzystania z nich sprawia, że polisa komunikacyjna okaże się znacznie korzystniejsza pomimo wyższej składki.

Dokonanie dobrego wyboru polisy komunikacyjnej pozwala korzystać z atrakcyjnych składek, ale dodatkowe usługi mogą być równie korzystne. Zatem przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego pakietu ubezpieczeń, warto ocenić, co się bardziej opłaci. W tym celu dobrze jest zrealizować analizę rynku poprzez porównanie ofert różnych towarzystw. Doskonale nadają się do tego porównywarki, które pozwalają sprawdzić, co zapewni konkretna firma. Równocześnie można dokonać porównania warunków, na których dostępna jest polisa w różnych towarzystwach. Pozwala to zorientować się, gdzie można liczyć na najlepsze, możliwe do uzyskania dodatkowe korzyści. Zatem wykorzystanie takich portali jak KioskPolis.pl, to sposób, aby skrócić czas, w którym sprawdzi się dostępne na rynku ubezpieczenia. Taka analiza rynku polis komunikacyjnych jest sposobem, aby podejmować lepsze decyzje zakupowe.

Jednak sprawdzając dodatkowe usługi oferowane do polis komunikacyjnych, warto sprawdzić także:

  • rankingi ubezpieczeń,
  • opisy polis dostępnych w konkretnym towarzystwie,
  • porady specjalistów z rynku ubezpieczeniowego.

Zapoznanie się z takimi informacjami jest sposobem sprawdzenia aktualnych ofert. Porównanie różnych, dodatkowych usług ma znaczenie także z powodu tego, że poszczególne firmy ubezpieczeniowe mogą zapewniać różniące się między sobą rozwiązania. Dokonanie oceny, czy lepiej będzie skorzystać z ubezpieczenia opon, czy dodatkowego produktu za darmo do polisy komunikacyjnej, wymaga zapoznania się ze szczegółami ofert. W ten sposób można ustalić, która opcja jest rzeczywiście dodatkową korzyścią, a która jedynie chwytem marketingowym.

Co oferują towarzystwa do polisy komunikacyjnej?

Do popularnych, dodatkowych produktów, które można uzyskać, kupując polisę komunikacyjną, zalicza się między innymi ASS. Mini Assistance pozwala uzyskać pomoc na drodze po kolizji lub wypadku. To produkt, który może okazać się korzystny dla tych kierowców, którzy nie planują kupować pełnego Assistance. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że mini Assistance to dodatkowa, ale ograniczona ochrona. Nie w każdym towarzystwie można liczyć na to, że warunki ubezpieczenia będą korzystne dla każdego kierowcy. Przede wszystkim większość firm oferuje taką, dodatkową usługę, która działa jedynie na terenie kraju. Nie będzie to wystarczające dla tych kierowców, którzy poruszają się po całej Europie. Dodatkowo holowanie najczęściej jest ograniczone odległością od domu do miejsca zdarzenia. To z reguły między 50 a 150 kilometrów. Z tego powodu mini Assistance to dodatkowa usługa, która przyda się przede wszystkim tym kierowcom, którzy poruszają się w okolicach miejsca zamieszkania.

Dodatkowe usługi do polisy komunikacyjnej to także:

  • ubezpieczenie szyb,
  • ubezpieczenie opon,
  • dodatkowe szkolenia.

To darmowe elementy w cenie OC. Zatem mając do wyboru kilka polis, które dostępne są na podobnych warunkach cenowych, można zdecydować się na taką, która pozwala uzyskać dostęp do dodatkowego zakresu ochrony. Nawet nie planując korzystania z bardziej rozbudowanego ubezpieczenia komunikacyjnego dostęp do dodatkowych, darmowych usług to często korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim nie trzeba za nie płacić. Po drugie można liczyć na to, że przy większej ilości zdarzeń losowych, do których może dojść na drodze, będzie można skorzystać z pomocy towarzystwa reasekuracji.

Czy warto decydować się na skorzystanie z dodatkowych usług przy polisie samochodu?

Podejmując decyzję o wyborze zakresu ubezpieczenia samochodu, należy przede wszystkim określić indywidualne potrzeby. Pozwala to ustalić między innymi rodzaje ryzyk, przed którymi warto zabezpieczyć się określonym zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Korzyści z dostępu do dodatkowych usług przy polisie auta także zależą od potrzeb konkretnego kierowcy. Dla przykładu młody właściciel auta może skorzystać z dodatkowych szkoleń. Gdy uzyska do nich dostęp do za darmo przy wykupieniu OC, wówczas będzie mógł ograniczyć wydatki. Z drugiej strony taki, dodatkowy element polisy komunikacyjnej będzie znacznie mniej opłacalny dla doświadczonych kierowców. Jednak są takie rozwiązania dostępne na rynku ubezpieczeniowym, które mogą okazać się przydatne każdemu ubezpieczonemu. Dotyczy to między innymi programu S.O.S. Kierowcy przygotowanego przez porównywarkę polis KioskPolis.pl. Każdy Klient, który zdecyduje się na zakup za pośrednictwem portalu, uzyska dostęp do wsparcia doradców. Pomogą oni wybrać dopasowane do potrzeb ubezpieczenie.

W trakcie trwania polisy będą w stanie zapewnić takie usługi jak:

  • pomoc przy zgłoszeniu szkody,
  • dostarczenie dokumentów niezbędnych do zgłoszenia zdarzenia na drodze,
  • doradztwo zaraz po wystąpieniu kolizji.

Tego typu dodatkowe usługi pozwalają sprawnie przeprowadzić proces starania się o odszkodowanie. Brak błędów przy zgłaszaniu szkody pozwala skrócić czas, w którym będzie można liczyć na wypłatę środków finansowych przez towarzystwo, czy usunięcie szkód. Dostęp do tego typu dodatkowych usług do polisy komunikacyjnej, które obejmują wsparcie prawne, czy ze strony profesjonalnego rzeczoznawcy, mogą okazać się bardzo przydatne, gdy trzeba skorzystać z ochrony zapewnianej przez polisy komunikacyjne. Zaletą takich rozwiązań jak S.O.S. Kierowcy jest to, że nie wymagają dodatkowych opłat. Wystarczy wykupić i tak obowiązkową polisę OC, aby móc z nich korzystać. Równocześnie w odróżnieniu od dodatkowych usług oferowanych do ubezpieczeń przez towarzystwa reasekuracji, nie trzeba decydować się, choćby na nieco droższy produkt, aby móc uzyskać dostęp do dodatków. W ten sposób można z jednej strony skorzystać z atrakcyjnych warunków cenowych przy wyborze korzystnej oferty, a równocześnie można uzyskać dostęp do dodatkowych usług.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Skoda

Skoda

Jeszcze kilkanaście lat temu na pojazdy marki Skoda patrzono z lekkim przymrużeniem oka, jednak ostatnia dekada to ogromny postęp nie tylko technologiczno-konstrukcyjny czy estetyczny tych pojazdów. Samochody marki Skoda przede wszystkim odniosły ogromny sukces sprzedażowy i są obecnie […]

więcej
Ranking ubezpieczeń samochodowych

Ranking ubezpieczeń samochodowych

Wszyscy właściciele pojazdów w Polsce, muszą zdawać sobie sprawę z obowiązku ubezpieczania od odpowiedzialności cywilnej ich aut. Jest to oczywiste, choć nie każdy wie, że nie musi godzić się na przypadkowe oferty ubezpieczycieli. Rynek ubezpieczeń OC jest regulowany […]

więcej
Zwrot ubezpieczenia OC – kiedy przysługuje?

Zwrot ubezpieczenia OC – kiedy przysługuje?

Zastanawiasz się, kiedy można zwrócić ubezpieczenie OC? Otóż zasady zawierania umowy z ubezpieczycielem oraz jej rozwiązania reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych (Ustawa OC). Dostępny jest w niej katalog sytuacji, w których będziemy mogli wypowiedzieć umowę ubezpieczycielowi i otrzymać […]

więcej
Lamborghini

Lamborghini

Wyszukanie produktów ubezpieczeniowych, które są dostępne na lepszych warunkach cenowych, interesuje większość kierowców. Wynika to z faktu, że polisy motoryzacyjne wpływają na łączne koszty użytkowania pojazdu. Z tego powodu dostępne na lepszych warunkach ubezpieczenie OC Lamborghini to sposób […]

więcej