Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń?

5/5 - (Ocen: 1)

Szukasz korzystnej polisy, ale ogrom możliwości Cię przytłacza? W szybkim odnalezieniu idealnej oferty, niezwykle pomocne są specjalne algorytmy, w kilka chwil analizujące dostępne oferty. Wyjaśniamy, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń!

Chociaż towarzystwa opisują swoje oferty na stronach internetowych, a nawet udostępniają specjalne kalkulatory, przeglądanie wszystkich propozycji zajęłoby zbyt wiele godzin. W Polsce działa kilkadziesiąt firm oferujących polisy, dlatego taki research mógłby zająć nawet kilka dni. Mało kto ma na to ochotę czy czas. W odpowiedzi na ten problem zaprojektowano i stworzono specjalne algorytmy wykonujące tę pracę za człowieka, w znacznie szybszy, dokładniejszy sposób. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń!

Czym jest porównywarka ubezpieczeń?

Na początek dobrze jest wyjaśnić, czym w ogóle jest porównywarka ubezpieczeń. To specjalne narzędzie IT, które pozwala w krótkim czasie zestawić ze sobą polisy od różnych towarzystw. Zwykle ma formę formularza udostępnionego na stronie internetowej. Należy go uważnie wypełnić, wpisując podstawowe dane oraz zaznaczając odpowiednie kryteria. Algorytm wykorzystuje kalkulatory udostępnione przez znane towarzystwa ubezpieczeń, wprowadzając podane informacje i obliczając ceny polis spełniających określone wymagania.

Wyniki są prezentowane w formie przejrzystej listy tak, by możliwe było jak najszybsze i najwygodniejsze porównanie dostępnych opcji. Po wybraniu najlepszego wariantu można od razu zdecydować się na zakup. Nie trzeba przechodzić na stronę ubezpieczyciela – wystarczy kilka kliknięć, by dopełnić wszystkich formalności. Dzięki temu cała procedura zajmuje maksymalnie kilkanaście minut.

Dlaczego warto wykupić polisę w porównywarce ubezpieczeń?

Zakup polisy w porównywarce ubezpieczeń jest wyjątkowo prostą, przyjemną procedurą. Możliwość zdalnego załatwienia wszystkich formalności jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które nie mogą lub nie chcą osobiście udawać się w tym celu do oddziału towarzystwa. Czasami jest się, np. chorym, nie ma się z kim zostawić dzieci, akurat przebywa się na wyjeździe służbowym czy ma się po prostu inne sprawy na głowie. Wybór tej opcji jest nie tylko wygodnym udogodnieniem, ale dodatkowo przynosi też wiele wymiernych korzyści. Co daje zakup ubezpieczenia poprzez porównywarkę?

Po pierwsze, to duża oszczędność czasu. Nie tylko przeglądanie ofert długo trwa. Dojazd oraz sama wizyta w towarzystwie ubezpieczeń, również mogą być czasochłonne. Kupując polisę on-line można uniknąć korków na mieście, stania w kolejce itp. Dzięki temu ma się szansę zdążyć zdobyć ubezpieczenie nawet na ostatnią chwilę, np. tuż przed wyjazdem na wakacje czy w dniu zakończenia poprzedniej umowy OC.

Po drugie, porównywarka pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dokładnie analizując dostępne oferty można świadomie wybrać najbardziej opłacalny wariant. W ten sposób da się zapłacić nawet kilkaset złotych mniej niż gdyby wybrało się ofertę pierwszego lepszego ubezpieczyciela. Przy tym nic nie zapłaci się za paliwo, taksówkę czy bilet komunikacji miejskiej. Dodatkową zaletą jest też to, że niektóre towarzystwa oferują zniżki przy zakupie polis przez internet.

Po trzecie, całą transakcję można przeprowadzić wtedy, kiedy tylko ma się na to ochotę. Porównywarka działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wystarczy mieć komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Czasami zdarza się, że kompletnie zapomni się o przedłużeniu umowy, np. na OC samochodu, ale towarzystwo aktualnie nie jest otwarte. W weekend, święto czy dzień wolny od pracy nie zostanie się obsłużonym w stacjonarnym oddziale. Zakup on-line jest wtedy jedynym wyjściem. Wiele osób nie ma też po prostu czasu w tygodniu, bo pracują, uczą się, zajmują się dziećmi itp. Dzięki tej opcji mogą kupić polisę w wolnej chwili, nawet w nocy.

Po czwarte, ubezpieczenie kupione na odległość można rozwiązać w ciągu 30 dni. Zgodnie z prawem w ciągu miesiąca da się odstąpić od umowy zawartej przez internet. Przy tym nie trzeba podawać żadnych powodów, a także nie ponosi się dodatkowych opłat. Polisa zostaje unieważniona, dlatego można odzyskać pieniądze. Jeśli w tym czasie znajdzie się lepszą opcję, bez konsekwencji da się szybko zmienić ofertę.

Jak kupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń? Krok po kroku

Jak kupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń? Krok po kroku

Zakup ubezpieczenia w porównywarce ubezpieczeń jest dość prostą procedurą. Formularz jest tak skonstruowany, by jego obsługa była jak najbardziej intuicyjna. Z tego względu z dopełnieniem formalności powinny poradzić sobie nawet te osoby, które nie są zbyt biegłe w obsłudze komputera. Mimo to przedstawiamy krok po kroku, jak przebiega cały proces.

1. Wypełnienie formularza porównywarki

Na początek trzeba uzupełnić wszystkie pola w formularzu porównywarki. Są to zwykle najważniejsze dane dotyczące klienta (osobowe i kontaktowe), a także pojazdu, podróży czy innego obiektu, który ma zostać objęty ochroną. Część pól daje możliwość wyboru jednej pozycji z listy, inne zaś są przeznaczone do wpisywania własnych odpowiedzi. Na tym etapie mogą przydać się różne dokumenty m.in. dowód osobisty, prawo jazdy czy poprzednie polisy. Następnie trzeba jeszcze zaznaczyć wybrane kryteria, tak by algorytm mógł wyszukać opcje najlepiej dopasowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań.

2. Porównywanie dostępnych ofert

W ok. 2 minuty algorytm przeszukuje propozycje od znanych towarzystw, po czym przygotowuje przejrzystą listę wyników. Warianty są uszeregowane od najtańszego, do najdroższego. Przeglądając je da się sprawdzić wysokość składek oraz podstawowe informacje o polisach. Zaznaczając kilka wybranych opcji można je dokładnie ze sobą porównać.

3. Ostateczna decyzja i wybór polisy

Kiedy znajdzie się już idealne ubezpieczenie, wystarczy kliknąć odnośnik przekierowujący do zakupu. W osobnym oknie otworzy się nowy formularz, który jest przeznaczony do dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlającymi się instrukcjami, by doprowadzić do transakcji.

4. Płatność

Na koniec trzeba oczywiście zapłacić za ubezpieczenie. Należność przekazuje się przelewem tradycyjnym/natychmiastowym, płatnością internetową lub przez kartę kredytową. Po weryfikacji tożsamości wygenerowany zostaje dokument umowy. Aby go zatwierdzić, trzeba go wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać lub skorzystać z podpisu elektronicznego.

Którą porównywarkę ubezpieczeń wybrać?

W sieci można znaleźć sporo porównywarek ubezpieczeń, dlatego najrozsądniej jest wybrać sprawdzony portal współpracujący ze znanymi towarzystwami. Kioskpolis.pl jest jedną z najlepszych platform oferujących pomoc w znalezieniu idealnych usług. Na naszej stronie znajdują się proste, przejrzyste formularze. Z ich pomocą błyskawicznie da się odszukać odpowiednie ubezpieczenie. W razie potrzeby w każdej chwili można poprosić o wsparcie konsultantów dostępnych na czacie lub infolinii.

Korzystając z naszej porównywarki masz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Stosujemy najnowocześniejsze zabezpieczenia, a co za tym idzie, nie przekazujemy żadnych informacji na zewnątrz. Wykorzystujemy je tylko do tego, by sprawdzić oferty danych towarzystw. Te same dane i tak trzeba wpisywać osobno w każdy kalkulator, dlatego zrobienie tego raz jest nawet bezpieczniejszym wyjściem.

Skoro wiesz już, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w porównywarce ubezpieczeń, znajdź idealną polisę dla siebie. Poświęć chwilę na to, by odszukać i nabyć potrzebne świadczenie w dobrej cenie. Przekonaj się, jakie to proste!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wpływ współwłasności samochodu na zniżki ubezpieczenia OC

Wpływ współwłasności samochodu na zniżki ubezpieczenia OC

Jeśli jesteś młodym kierowcą, z pewnością wiesz, że posiadając współwłaściciela samochodu, zapłacisz mniej za OC. Czy jesteś jednak świadomy wszystkich konsekwencji, jakie niesie za sobą taki proces? Zobacz, z czym się wiąże posiadanie współwłaściciela auta i jak wpisać […]

więcej
Kupno samochodu z Anglii a ubezpieczenie OC

Kupno samochodu z Anglii a ubezpieczenie OC

Kupiłeś samochód z Anglii? Pamiętaj o tym, że musisz go nieco zmodyfikować, by móc go zarejestrować i ubezpieczyć w Polsce. Na co zwrócić uwagę? Zobacz, ile może Cię kosztować przystosowanie „anglika” do ruchu lewostronnego i ile zapłacisz za […]

więcej
Ubezpieczenie OC na raty – wszystko, co warto wiedzieć

Ubezpieczenie OC na raty – wszystko, co warto wiedzieć

Zakup ubezpieczenia OC to w wielu przypadkach obowiązek wynikający z przepisów prawa. Jednak nawet jeżeli posiadanie polisy OC ma charakter dobrowolny, w trosce o własne bezpieczeństwo finansowe zdecydowanie warto przemyśleć to rozwiązanie. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematem […]

więcej
Ceny OC a pojemność silnika – zobacz, jak zaoszczędzić

Ceny OC a pojemność silnika – zobacz, jak zaoszczędzić

Zależność opłat OC od pojemności silnika jest dość spora, dlatego w pewnych stopniu możesz regulować cenę swojego ubezpieczenia samym wyborem samochodu, którym się poruszasz. Zobacz, jakie mogą być ceny OC w przypadku różnych aut i zaoszczędź na opłatach.

więcej