Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

4.9/5 - (10 votes)
Poznaj odpowiedzi na pytania o czas trwania ubezpieczenia AC. Czy przedłuża się automatycznie? Jeśli nie, to w jaki sposób je wznowić? A jeśli jednak się przedłuża, to co robić, aby dokonać wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej autocasco? Rozwiej wątpliwości i zapewnij sobie taką ochronę, jakiej potrzebujesz!

Czy ubezpieczenie AC przedłuża się automatycznie?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, choć bardzo korzystne, zwłaszcza dla kierowców poruszających się po większych miastach oraz zostawiających pojazdy na parkingach niestrzeżonych. Podobnie do obowiązkowej polisy OC wykupuje się je na rok – w sporadycznych przypadkach na krócej. Aby zapłacić za AC mniej, warto poczekać do końca okresu ochronnego OC i wybrać pakiet OC+AC. W komplecie każda z polis ma atrakcyjniejszą cenę.

umowa ubezpieczenia ac

Jeśli kupujesz polisę OC kolejny rok z rzędu, wiesz, że ubezpieczenie odnawia się automatycznie. Twoją rolą jest jedynie opłacenie składki w terminie, by nie doszło do przerwania ochrony – za zwłokę grożą wysokie kary. Przeciwnie dzieje się z polisą AC. Kiedy mija ostatni dzień okresu ochronnego autocasco, ubezpieczenie wygasa. Nie jesteś już zobowiązany do płacenia za nie składki, ale jednocześnie jeśli Twoje auto dozna uszkodzeń, za ich naprawę zapłacisz sam.

Jak wznowić ubezpieczenie AC?

Wznowienie ubezpieczenia autocasco polega na ponownym wykupieniu go. By znaleźć ofertę korzystną pod względem zakresu i ceny, użyj kalkulatora OC AC KioskPolis. Zaznacz, że interesuje Cię konkretny pakiet oraz uzupełnij formularz danymi – zobacz, jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodu.

Sprawdź ceny OC i AC

Ubezpieczenie AC możesz też wznowić w towarzystwie, w którym jesteś obecnie. Jeśli w poprzednim roku byłeś zadowolony z usług ubezpieczyciela, skontaktuj się z nim osobiście, telefonicznie lub mailowo.

UMOWA UBEZPIECZENIA Z MINICASCO

Zapytaj o zmniejszony pakiet autocasco, jeśli dysponujesz mniejszym budżetem. Oferowane przez wiele firm minicasco zapewnia odszkodowanie w przypadku szkody całkowitej, kradzieży oraz zniszczeń powstałych w wyniku działania żywiołów, np. podczas powodzi.

Sprawdź przykładowe oferty minicasco.

Jak przeprowadzić wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej AC?

Na początek powinieneś wiedzieć, że wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej autocasco jest możliwe tylko w kilku przypadkach – znajdziesz je w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które otrzymasz do wglądu przed podpisaniem umowy. Wspomniane przypadki to:

  • sprzedaż samochodu,
  • utrata pojazdu, np. w wyniku kradzieży,
  • wyrejestrowanie pojazdu, np. z uwagi na szkodę całkowitą.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Aby dokonać wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej AC, przygotuj dokument poświadczający zbycie pojazdu: umowę kupna-sprzedaży, notę policyjną lub akt wyrejestrowania. Ponadto możesz zrezygnować z autocasco w ciągu 7 lub 30 dni bez podania powodu – okres tygodnia obowiązuje przedsiębiorców, miesiąca zaś zwykłych kierowców.

wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej

Przeczytaj kompleksowy poradnik wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej AC. Dowiesz się z niego m.in. tego, kiedy autocasco zostaje rozwiązane automatycznie bądź „wytraca się”. Przedłuż je u ubezpieczyciela, który przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę – skorzystaj z porównywarki KioskPolis.pl!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

AC używanego samochodu – jak znaleźć najlepszą ofertę?

AC używanego samochodu – jak znaleźć najlepszą ofertę?

5/5 – (1 vote) AutoCasco jest jedną z najpopularniejszych dodatkowych polis komunikacyjnych. Wysokość jej składki bywa wysoka, zwłaszcza w przypadku pojazdów z rynku wtórnego, więc wielu kierowców zastanawia się, czy na pewno opłaca się ją kupować. Podpowiadamy, dlaczego […]

więcej
AC dla starego samochodu – kiedy tak, a kiedy nie?

AC dla starego samochodu – kiedy tak, a kiedy nie?

5/5 – (2 votes) Jak wynika z danych ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów), średni wiek pojazdów poruszających się po polskich drogach w 2018 roku wynosił 14 lat. Czy warto wykupić ubezpieczenie AC dla takiego auta? Na co zwrócić […]

więcej
Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

5/5 – (1 vote) Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani tylko do zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie zapewnia jednak wsparcia w razie szkód wywołanych przez zdarzenia losowe. Z tego względu sporo osób decyduje się zainwestować w dodatkowe […]

więcej
Szkoda całkowita z AC – wszystko, co powinieneś o wiedzieć

Szkoda całkowita z AC – wszystko, co powinieneś o wiedzieć

4.2/5 – (6 votes) Czym jest szkoda całkowita? Czy wiesz, że nie w każdej sytuacji definiowana jest tak samo? Sprawdź, czym charakteryzuje się szkoda całkowita z AC, jak i kto ją wylicza oraz na jakie odszkodowanie możesz liczyć. […]

więcej