Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Poznaj odpowiedzi na pytania o czas trwania ubezpieczenia AC. Czy przedłuża się automatycznie? Jeśli nie, to w jaki sposób je wznowić? A jeśli jednak się przedłuża, to co robić, aby dokonać wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej autocasco? Rozwiej wątpliwości i zapewnij sobie taką ochronę, jakiej potrzebujesz!

Czy ubezpieczenie AC przedłuża się automatycznie?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, choć bardzo korzystne, zwłaszcza dla kierowców poruszających się po większych miastach oraz zostawiających pojazdy na parkingach niestrzeżonych. Podobnie do obowiązkowej polisy OC wykupuje się je na rok – w sporadycznych przypadkach na krócej. Aby zapłacić za AC mniej, warto poczekać do końca okresu ochronnego OC i wybrać pakiet OC+AC. W komplecie każda z polis ma atrakcyjniejszą cenę.

umowa ubezpieczenia ac

Jeśli kupujesz polisę OC kolejny rok z rzędu, wiesz, że ubezpieczenie odnawia się automatycznie. Twoją rolą jest jedynie opłacenie składki w terminie, by nie doszło do przerwania ochrony – za zwłokę grożą wysokie kary. Przeciwnie dzieje się z polisą AC. Kiedy mija ostatni dzień okresu ochronnego autocasco, ubezpieczenie wygasa. Nie jesteś już zobowiązany do płacenia za nie składki, ale jednocześnie jeśli Twoje auto dozna uszkodzeń, za ich naprawę zapłacisz sam.

Jak wznowić ubezpieczenie AC?

Wznowienie ubezpieczenia autocasco polega na ponownym wykupieniu go. By znaleźć ofertę korzystną pod względem zakresu i ceny, użyj kalkulatora OC AC KioskPolis. Zaznacz, że interesuje Cię konkretny pakiet oraz uzupełnij formularz danymi – zobacz, jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodu.

Sprawdź ceny OC i AC

Ubezpieczenie AC możesz też wznowić w towarzystwie, w którym jesteś obecnie. Jeśli w poprzednim roku byłeś zadowolony z usług ubezpieczyciela, skontaktuj się z nim osobiście, telefonicznie lub mailowo.

UMOWA UBEZPIECZENIA Z MINICASCO

Zapytaj o zmniejszony pakiet autocasco, jeśli dysponujesz mniejszym budżetem. Oferowane przez wiele firm minicasco zapewnia odszkodowanie w przypadku szkody całkowitej, kradzieży oraz zniszczeń powstałych w wyniku działania żywiołów, np. podczas powodzi.

Sprawdź przykładowe oferty minicasco.

Jak przeprowadzić wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej AC?

Na początek powinieneś wiedzieć, że wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej autocasco jest możliwe tylko w kilku przypadkach – znajdziesz je w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które otrzymasz do wglądu przed podpisaniem umowy. Wspomniane przypadki to:

  • sprzedaż samochodu,
  • utrata pojazdu, np. w wyniku kradzieży,
  • wyrejestrowanie pojazdu, np. z uwagi na szkodę całkowitą.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Aby dokonać wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej AC, przygotuj dokument poświadczający zbycie pojazdu: umowę kupna-sprzedaży, notę policyjną lub akt wyrejestrowania. Ponadto możesz zrezygnować z autocasco w ciągu 7 lub 30 dni bez podania powodu – okres tygodnia obowiązuje przedsiębiorców, miesiąca zaś zwykłych kierowców.

wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej

Przeczytaj kompleksowy poradnik wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej AC. Dowiesz się z niego m.in. tego, kiedy autocasco zostaje rozwiązane automatycznie bądź „wytraca się”. Przedłuż je u ubezpieczyciela, który przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę – skorzystaj z porównywarki KioskPolis.pl!

Więcej artykułów i porad

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Zastanawiasz się nad wykupieniem autocasco? Koniecznie sprawdź, czy posiadanie tej polisy jest obowiązkiem oraz co wchodzi w jej zakres. Przekonaj się, jakie osoby powinny skorzystać z ubezpieczenia AC dla własnego interesu, a jakie mogą mieć problem z uzyskaniem […]

więcej
Czym jest OC, AC, NNW, assistance?

Czym jest OC, AC, NNW, assistance?

OC, AC, NNW, assistance – czy na pewno wiesz, co kryje się pod nazwami, które przedstawiają towarzystwa ubezpieczeniowe, sprzedając Ci ubezpieczenie samochodu? Zobacz, co warto o nich wiedzieć i jak wybrać ich zakres, by jak najbardziej skorzystać w […]

więcej
Czy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Czy warto kupić AC dla starszego modelu samochodu?

Chcesz wykupić AC na stary samochód, ponieważ jesteś do niego przywiązany emocjonalnie i wolisz zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia części lub kradzieży? Sprawdź, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko oferują autocasco powyżej 10 lat pojazdu oraz poznaj sposoby na uzyskanie […]

więcej
Dlaczego warto zdecydować się na kupno AC?

Dlaczego warto zdecydować się na kupno AC?

Zastanawiasz się czy wykupić ubezpieczenie AC? To dodatkowe zabezpieczenie przed utratą lub zniszczeniem auta – dlaczego warto je posiadać i o czym pamiętać, wybierając określoną ofertę?

więcej