Zielona Karta w AXA

Zielona Karta w AXA

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Zielona Karta w AXA

Podczas zagranicznych podróży wykupione w Polsce ubezpieczenie OC może okazać się niewystarczające. Opłaty za takie polisy są często niezwykle kosztowne, dlatego lepiej zawczasu przygotować się na taką ewentualność. Sprawdź do jakich krajów Zielona Karta w AXA gwarantuje bezpieczny wjazd!

Zielona Karta AXA

Ubezpieczenie Zielona Karta AXA chroni przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku wypadku, do którego doszło poza granicami Polski. W wielu krajach posiadane OC nie jest respektowanie, więc należy wykupić je tuż przed wjazdem na jego teren. Takie świadczenie jest dla turystów zwykle bardzo kosztowne. AXA zobowiązuje się w razie potrzeby do wypłaty odszkodowania w wysokości określonej w dokumencie umowy ubezpieczenia lub limitach prawnych kraju, na którego terenie doszło do wypadku. Obowiązuje od 15 dni do 12 miesięcy.

Zielona Karta jest dokumentem prawnym (drukowanym na charakterystycznym zielonym papierze – stąd jego nazwa), który potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia OC uznawanego przez rządy państw należących do Systemu Zielonej Karty. Na ten moment obejmuje on 47 Biur Narodowych. W tych, które podpisały Porozumienie Wielostronne (są to m.in. państwa należące do Unii Europejskiej), w zupełności wystarczy dokument potwierdzający posiadanie ważnego OC zakupionego w Polsce.

Zielona Karta nie jest więc potrzebna podczas wjazdu do: Austrii, Andory, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Lichtensteinu, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Węgier.

W jakich krajach przyda się Zielona Karta AXA?

Zielona Karta z pewnością przyda się podczas wjazdu do: Albanii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i na Ukrainę. Planując trasę należy jednak upewnić się, czy państwa, przez które się przejeżdża nie znajdują się na tej liście. Kraj, który obrało się na cel podróży może należeć do Porozumienia Wielostronnego, ale jego sąsiedzi – niekoniecznie. Na przykład jadąc do Grecji trzeba przejechać m.in. Bośnię i Hercegowinę czy Albanię, więc i tak na ten wyjazd konieczna będzie Zielona Karta. Zapominalscy muszą wykupić wtedy tzw. ubezpieczenie graniczne, które może kosztować nawet ok. 100 Euro!

Co należy zrobić by uzyskać Zieloną Kartę w AXA?

W AXA Zielona Karta jest wliczona w cenę ubezpieczenia OC oraz pakietu OC + AC. Można ją także zamówić osobno. Dokument jest przesyłany fizycznie pocztą, w terminie ok. siedmiu dni od zawarcia umowy. Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkową polisą komunikacyjną, dlatego Zielona Karta w cenie jest jednym z wielu argumentów, dla których warto wybrać ofertę AXA. Dzięki temu od razu ubezpiecza się swoje auto nie tylko w ojczyźnie, ale i na świecie, więc można bez obaw wyjeżdżać za granicę.

Kontakt AXA

AXA

AXA TUiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Kolor lakieru a numer VIN – jak uzyskać informację o fabrycznej powłoce?

Kolor lakieru a numer VIN – jak uzyskać informację o fabrycznej powłoce?

Zauważyłeś odpryski na karoserii, ale nie masz pojęcia, jaki dokładnie odcień ma Twoje auto? A może chcesz kupić używany samochód i masz podejrzenia, że było malowane? Podczas przeglądu można uzyskać także informacje o fabrycznej, oryginalnej powłoce. Wyjaśniamy, jak […]

więcej
Darowizna samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

Darowizna samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

Darowizna jest jedną z najpopularniejszych form przeniesienia własności, praktykowaną zazwyczaj w rodzinie lub wśród bliskich znajomych. Chcesz przekazać komuś swój samochód lub wkrótce to Ty zostaniesz nim obdarowany? Dowiedz się, na czym polega darowizna samochodu i co musisz […]

więcej
10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? Jednym z najpopularniejszych kierunków jest malownicza, klimatyczna Italia. Doskonale sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale też osób, które dopiero po raz pierwszy chcą stanąć na stoku. Przedstawiamy 10 najlepszych ośrodków narciarskich […]

więcej

Wszystkie artykuły