Zielona Karta w AXA (obecnie UNIQA)

Zielona Karta w AXA (obecnie UNIQA)

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Zielona Karta w AXA (obecnie UNIQA)

Podczas zagranicznych podróży wykupione w Polsce ubezpieczenie OC może okazać się niewystarczające. Opłaty za takie polisy są często niezwykle kosztowne, dlatego lepiej zawczasu przygotować się na taką ewentualność. Sprawdź do jakich krajów Zielona Karta w AXA (obecnie UNIQA) gwarantuje bezpieczny wjazd!

Zielona Karta AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie Zielona Karta AXA (obecnie UNIQA) chroni przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku wypadku, do którego doszło poza granicami Polski. W wielu krajach posiadane OC nie jest respektowanie, więc należy wykupić je tuż przed wjazdem na jego teren. Takie świadczenie jest dla turystów zwykle bardzo kosztowne. AXA (obecnie UNIQA) zobowiązuje się w razie potrzeby do wypłaty odszkodowania w wysokości określonej w dokumencie umowy ubezpieczenia lub limitach prawnych kraju, na którego terenie doszło do wypadku. Obowiązuje od 15 dni do 12 miesięcy.

Zielona Karta jest dokumentem prawnym (drukowanym na charakterystycznym zielonym papierze – stąd jego nazwa), który potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia OC uznawanego przez rządy państw należących do Systemu Zielonej Karty. Na ten moment obejmuje on 47 Biur Narodowych. W tych, które podpisały Porozumienie Wielostronne (są to m.in. państwa należące do Unii Europejskiej), w zupełności wystarczy dokument potwierdzający posiadanie ważnego OC zakupionego w Polsce.

Zielona Karta nie jest więc potrzebna podczas wjazdu do: Austrii, Andory, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Lichtensteinu, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Węgier.

W jakich krajach przyda się Zielona Karta AXA (obecnie UNIQA)?

Zielona Karta z pewnością przyda się podczas wjazdu do: Albanii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i na Ukrainę. Planując trasę należy jednak upewnić się, czy państwa, przez które się przejeżdża nie znajdują się na tej liście. Kraj, który obrało się na cel podróży może należeć do Porozumienia Wielostronnego, ale jego sąsiedzi – niekoniecznie. Na przykład jadąc do Grecji trzeba przejechać m.in. Bośnię i Hercegowinę czy Albanię, więc i tak na ten wyjazd konieczna będzie Zielona Karta. Zapominalscy muszą wykupić wtedy tzw. ubezpieczenie graniczne, które może kosztować nawet ok. 100 Euro!

Co należy zrobić by uzyskać Zieloną Kartę w AXA (obecnie UNIQA)?

W AXA (obecnie UNIQA) Zielona Karta jest wliczona w cenę ubezpieczenia OC oraz pakietu OC + AC. Można ją także zamówić osobno. Dokument jest przesyłany fizycznie pocztą, w terminie ok. siedmiu dni od zawarcia umowy. Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkową polisą komunikacyjną, dlatego Zielona Karta w cenie jest jednym z wielu argumentów, dla których warto wybrać ofertę AXA (obecnie UNIQA). Dzięki temu od razu ubezpiecza się swoje auto nie tylko w ojczyźnie, ale i na świecie, więc można bez obaw wyjeżdżać za granicę.

Kontakt AXA (obecnie UNIQA) 

AXA

UNIQA TU S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA (obecnie Uniqa)

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły