Ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA)

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA)

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) chroni kierowców przed konsekwencjami różnych zdarzeń drogowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA (obecnie UNIQA) oferuje korzystną ofertę kompletu polis, który można swobodnie rozszerzać o dodatkowe usługi. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA)!

Ubezpieczenie OC AC AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie OC to rodzaj polisy majątkowej, która daje ochronę kierowcy w momencie, gdy jest zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej komukolwiek w następstwie wydarzeń na drodze (stłuczki, wypadku itp.). Sumy gwarancyjne oraz zakres ubezpieczenia OC jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że polisa OC od AXA (obecnie UNIQA) zapewnia wszystkie podstawowe świadczenia – dokładnie tak, jak konkurencja. Przy wyborze oferty warto więc kierować się głównie ceną, tym bardziej, że towarzystwo to oferuje naprawdę korzystne składki. Suma gwarancyjna zapewniana przed AXA (obecnie UNIQA) wynosi przy tym aż 5 210 000 euro w przypadku szkód na człowieku i 1 050 000 Euro dla szkód na mieniu.

Ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA) obowiązuje na terenie całej Polski, a także państw należących do Jednolitego Porozumienia Wielostronnego tj.: Andory, Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Węgier.

Dodatki do ubezpieczenia OC AC w AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie OC jest podstawową, obowiązkową polisą dla każdego czynnego kierowcy posiadającego pojazd mechaniczny. O ile chroni przed konsekwencjami finansowymi w razie wypadku, o tyle nie zabezpiecza samochodu w innych sytuacjach. Z tego względu najrozsądniej jest zainwestować w rozszerzoną ochronę swojego auta – jego naprawy czy utrata również przecież będą się wiązać z dużymi wydatkami, przed którymi można skutecznie się zabezpieczyć.

AXA (obecnie UNIQA) oferuje korzystny pakiet ubezpieczenia OC AC (Autocasco), który chroni też pojazd w okolicznościach, w których doszło do jego uszkodzenia (wandalizm, szkody powstałe w wyniku zjawisk atmosferycznych itp.), a także całkowitego zniszczenia (np. w wyniku pożaru, zawalenia się budynku, kasacji po wypadku) lub kradzieży. Polisa gwarantuje pokrycie kosztów naprawy i godziwe odszkodowanie.

Bardzo ważnym dodatkiem do ubezpieczenia OC AC jest NNW (ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), które zapewnia odszkodowanie w przypadku, gdy kierowca lub pasażer odniesie w wypadku poważny uraz ciała, stanie się niezdolny do pracy lub poniesie śmierć.

Do ubezpieczenia OC AC od AXA (obecnie UNIQA) warto z pewnością dokupić też Assisatance. Polisa ta zapewnia całodobową pomoc w przypadku niespodziewanych sytuacji drogowych, np. przebitej opony, awarii pojazdu czy nawet jego kradzieży. W ramach tego ubezpieczenia można uzyskać m.in. samochód zastępczy, pomoc w znalezieniu zakwaterowania czy sprawne wsparcie fachowców.

Innymi korzystnymi rozszerzeniami dostępnymi w AXA (obecnie UNIQA) są m.in. ubezpieczenie szyb lub opon, gwarancja samochodu zastępczego w razie potrzeby, a także Zielona Karta, która umożliwia wjazd do wielu obcych krajów, bez konieczności zakupu dodatkowego, drogiego ubezpieczenia na miejscu.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w ubezpieczeniu OC AC AXA (obecnie UNIQA)

Bardzo korzystnym elementem ubezpieczenia OC AC AXA (obecnie UNIQA) jest BLS – bezpośrednia likwidacja szkód. To świadczenie umożliwia zgłoszenie szkody w AXA (obecnie UNIQA), niezależnie od tego, gdzie ubezpieczony jest sprawca zdarzenia. Wtedy Towarzystwo przejmuje wszystkie formalności i wypłaca odszkodowania, a po wszystkim rozlicza się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Z BLS skorzystać mogą klienci, którzy mają ważne ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA) lub innym polskim towarzystwie, należącym do tego systemu (PZU, CONCORDIA, ERGO HESTIA [MTU], AVIVA, WIENER [Gothaer], UNIQA i WARTA). Jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy kolizja wydarzyła się na terenie Polski, brały w niej udział tylko dwa samochody i żaden z uczestników zdarzenia nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a także wartość szkód nie przekracza 30 tys. zł.

Ubezpieczenie OC AC – dlaczego warto wykupić pakiet z Autocasco z AXA (obecnie UNIQA)?

Ubezpieczenie OC jest zgodnie z polskim prawem jedyną obowiązkową polisą. Decydowanie się tylko na tę ochronę jest jednak mało rozsądne. Wiele osób ogranicza się do niezbędnego minimum, w obawie przed wysokimi składkami. W AXA (obecnie UNIQA) ubezpieczenie OC AC jest jednak tak korzystne cenowo, że przekona nawet tych najbardziej oszczędnych kierowców!

Ubezpieczenie OC AC w AXA (obecnie UNIQA) zapewnia szereg dodatkowych opcji, które pozwolą Ci w spokoju ducha korzystać z auta. Wykupując tę opcję zyskasz Zieloną Kartę, Assistance MIDI (całodobową podstawową pomoc na drodze), odszkodowania w przypadku uszkodzeń pojazdu, jego zniszczenia lub kradzieży, wybór sposobu likwidacji szkody, możliwość wkładu własnego itp. AXA (obecnie UNIQA) pozwala także ubezpieczyć dodatkowe wyposażenie pojazdu (np. foteliki dziecięce).

Kontakt AXA (obecnie UNIQA) 

AXA

UNIQA TU S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA (obecnie Uniqa)

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły