Ubezpieczenie OC AC w AXA

Ubezpieczenie OC AC w AXA

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie OC AC w AXA

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) chroni kierowców przed konsekwencjami różnych zdarzeń drogowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA oferuje korzystną ofertę kompletu polis, który można swobodnie rozszerzać o dodatkowe usługi. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie OC AC w AXA!

Ubezpieczenie OC AC AXA

Ubezpieczenie OC to rodzaj polisy majątkowej, która daje ochronę kierowcy w momencie, gdy jest zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej komukolwiek w następstwie wydarzeń na drodze (stłuczki, wypadku itp.). Sumy gwarancyjne oraz zakres ubezpieczenia OC jest regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że polisa OC od AXA zapewnia wszystkie podstawowe świadczenia – dokładnie tak, jak konkurencja. Przy wyborze oferty warto więc kierować się głównie ceną, tym bardziej, że towarzystwo to oferuje naprawdę korzystne składki. Suma gwarancyjna zapewniana przed AXA wynosi przy tym aż 5 210 000 euro w przypadku szkód na człowieku i 1 050 000 Euro dla szkód na mieniu.

Ubezpieczenie OC AC w AXA obowiązuje na terenie całej Polski, a także państw należących do Jednolitego Porozumienia Wielostronnego tj.: Andory, Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Węgier.

Dodatki do ubezpieczenia OC AC w AXA

Ubezpieczenie OC jest podstawową, obowiązkową polisą dla każdego czynnego kierowcy posiadającego pojazd mechaniczny. O ile chroni przed konsekwencjami finansowymi w razie wypadku, o tyle nie zabezpiecza samochodu w innych sytuacjach. Z tego względu najrozsądniej jest zainwestować w rozszerzoną ochronę swojego auta – jego naprawy czy utrata również przecież będą się wiązać z dużymi wydatkami, przed którymi można skutecznie się zabezpieczyć.

AXA oferuje korzystny pakiet ubezpieczenia OC AC (Autocasco), który chroni też pojazd w okolicznościach, w których doszło do jego uszkodzenia (wandalizm, szkody powstałe w wyniku zjawisk atmosferycznych itp.), a także całkowitego zniszczenia (np. w wyniku pożaru, zawalenia się budynku, kasacji po wypadku) lub kradzieży. Polisa gwarantuje pokrycie kosztów naprawy i godziwe odszkodowanie.

Bardzo ważnym dodatkiem do ubezpieczenia OC AC jest NNW (ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), które zapewnia odszkodowanie w przypadku, gdy kierowca lub pasażer odniesie w wypadku poważny uraz ciała, stanie się niezdolny do pracy lub poniesie śmierć.

Do ubezpieczenia OC AC od AXA warto z pewnością dokupić też Assisatance. Polisa ta zapewnia całodobową pomoc w przypadku niespodziewanych sytuacji drogowych, np. przebitej opony, awarii pojazdu czy nawet jego kradzieży. W ramach tego ubezpieczenia można uzyskać m.in. samochód zastępczy, pomoc w znalezieniu zakwaterowania czy sprawne wsparcie fachowców.

Innymi korzystnymi rozszerzeniami dostępnymi w AXA są m.in. ubezpieczenie szyb lub opon, gwarancja samochodu zastępczego w razie potrzeby, a także Zielona Karta, która umożliwia wjazd do wielu obcych krajów, bez konieczności zakupu dodatkowego, drogiego ubezpieczenia na miejscu.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w ubezpieczeniu OC AC AXA

Bardzo korzystnym elementem ubezpieczenia OC AC AXA jest BLS – bezpośrednia likwidacja szkód. To świadczenie umożliwia zgłoszenie szkody w AXA, niezależnie od tego, gdzie ubezpieczony jest sprawca zdarzenia. Wtedy Towarzystwo przejmuje wszystkie formalności i wypłaca odszkodowania, a po wszystkim rozlicza się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Z BLS skorzystać mogą klienci, którzy mają ważne ubezpieczenie OC AC w AXA lub innym polskim towarzystwie, należącym do tego systemu (PZU, CONCORDIA, ERGO HESTIA [MTU], AVIVA, WIENER [Gothaer], UNIQA i WARTA). Jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy kolizja wydarzyła się na terenie Polski, brały w niej udział tylko dwa samochody i żaden z uczestników zdarzenia nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a także wartość szkód nie przekracza 30 tys. zł.

Ubezpieczenie OC AC – dlaczego warto wykupić pakiet z Autocasco z AXA?

Ubezpieczenie OC jest zgodnie z polskim prawem jedyną obowiązkową polisą. Decydowanie się tylko na tę ochronę jest jednak mało rozsądne. Wiele osób ogranicza się do niezbędnego minimum, w obawie przed wysokimi składkami. W AXA ubezpieczenie OC AC jest jednak tak korzystne cenowo, że przekona nawet tych najbardziej oszczędnych kierowców!

Ubezpieczenie OC AC w AXA  zapewnia szereg dodatkowych opcji, które pozwolą Ci w spokoju ducha korzystać z auta. Wykupując tę opcję zyskasz Zieloną Kartę, Assistance MIDI (całodobową podstawową pomoc na drodze), odszkodowania w przypadku uszkodzeń pojazdu, jego zniszczenia lub kradzieży, wybór sposobu likwidacji szkody, możliwość wkładu własnego itp. AXA pozwala także ubezpieczyć dodatkowe wyposażenie pojazdu (np. foteliki dziecięce).

Kontakt AXA Partners

AXA

AXA Partners
ul. Giełdowa 1
01-211 Warszawa

Pomoc Assistance:
+48 22 575 97 28

Obsługa klienta:
+48 22 529 84 44
(Pon-Pt: 8:00 – 17:00)

 

Opinie o ubezpieczeniach AXA Partners

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jednymi z najważniejszych rozszerzeń polisy jest OC w życiu prywatnym i OC sportowe. Zapewniają one ochronę w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego każdy narciarz i snowboardzista powinien się tym zainteresować. Regulacje dotyczące odpowiedzialności za spowodowanie szkody, obowiązują również za […]

więcej
Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kraków ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Już pod koniec ubiegłego roku ceny polis komunikacyjnych zaczęły rosnąć. Ostateczna wysokość składki jest jednak zależna od wielu czynników, w tym również od miejsca zamieszkania. Sprawdziliśmy ile obecnie wynosi średnie ubezpieczenie OC/AC w Krakowie! Ubezpieczenie samochodowe w Krakowie nie […]

więcej
Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Zakup mieszkania dla wielu konsumentów jest inwestycją planowaną na całe życie. Po wybraniu wymarzonego mieszkania warto jeszcze dodatkowo zadbać o to, by było ono bezpieczne, a gdy już dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, było ono zabezpieczone finansowo. Ranking ubezpieczeń […]

więcej

Wszystkie artykuły