Najbardziej ekonomiczne auta – przegląd modeli do 20 tys. złotych

Najbardziej ekonomiczne auta – przegląd modeli do 20 tys. złotych

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Koszty utrzymania samochodu potrafią przytłoczyć. Ceny paliwa, przeglądów, napraw, a także składek za ubezpieczenie są dość wysokie. Z powodzeniem da się jednak kupić niedrogi pojazd, który w dodatku nie generuje zbyt dużych wydatków. Przedstawiamy najbardziej ekonomiczne auta do 20 tys. złotych!

Potrzebny Ci pojazd, ale nie chcesz lub nie możesz zbyt wiele przeznaczyć na ten cel? Najrozsądniej wybrać niedrogie auto, które jest w dodatku tanie w utrzymaniu. Powinno mieć m.in. nieduże spalanie paliwa, łatwo dostępne części oraz niską składkę za ubezpieczenie OC. Dowiedz się, jak znaleźć taki samochód, a także sprawdź wybrane przez nas najbardziej ekonomiczne auta do 20 tys. złotych!

Jakie są najbardziej ekonomiczne auta?

Jakie są najbardziej ekonomiczne auta?

Nie każdego jest stać na nowe auto prosto z salonu. Takie pojazdy generują często duże wydatki. Spalają sporo paliwa, oryginalne części do nich są bardzo drogie, a cena składki za najtańsze OC jest w ich przypadku kilkukrotnie większa niż dla przeciętnego auta. Z tego względu Polacy chętnie kupują używane samochody. Oczywiście, pojazdy z drugiej ręki mogą być nieco bardziej narażone na awarie, ale niektóre modele są wyjątkowo wytrzymałe i w razie czego da się je niedrogo naprawić. Ich niska cena, małe zainteresowanie wśród złodziei oraz dobra renoma sprawiają, że można na nie dostać bardzo przystępne pakiety polis komunikacyjnych. Jak najbardziej da się niedrogo wykupić ubezpieczenie AC oraz inne dodatki. Na rynku można znaleźć sporo świetnych modeli, dlatego wybraliśmy trzy przykładowe, niezwykle ekonomiczne auta! W jakie pojazdy do 20 tys. złotych na pewno warto zainwestować?

Ekonomiczne auta do 20 tys. złotych

Jednym z najpopularniejszych ekonomicznych aut jest Skoda Octavia II Combi 1.9 TDI. Bez obaw można kupować nawet starsze egzemplarze, ponieważ na rynku da się znaleźć dużo tanich części. Silnik pojazdu jest bardzo wytrzymały i oszczędny. Dzięki swojej prostej budowie rzadko sprawia jakiekolwiek kłopoty. Przy kupowaniu polisy samochodowej można ze spokojem zrezygnować z ubezpieczenia Assistance. Pojazd jest przy tym bardzo pakownym, przestronnym kombi. Średnie spalanie tej Skody wynosi tylko ok. 5,8l/100 km, dlatego na pewno nie będzie przepłacać się za benzynę.

Ford Focus 1.6 TDCi jest również często spotykanym, budżetowym autem. Jest niezwykle tani, ponieważ z powodzeniem można znaleźć modele za mniej niż 10 tys. złotych! Chociaż po latach ma tendencje do korozji, bez problemu można dokupić do niego niedrogie części. Posiada również bardzo prosty i tani w utrzymaniu silnik. Średnie spalanie ok. 7l/100 km jest całkiem przystępnym wynikiem. Samochód, mimo upływu czasu, nadal dobrze się prezentuje, świetnie prowadzi i ma niezwykle funkcjonalne wnętrze.

Świetną opcją jest także Fiat Panda II 1.2. Jest nieco nowszy i większy od poprzedników. Rzadko kiedy cokolwiek się w nim psuje, a nawet jeśli, to części są również bardzo tanie oraz ogólnodostępne. Pojazd w zasadzie nie traci już specjalnie na wartości, w ogóle nie jest popularny wśród złodziei, a do tego spala średnio tylko 7l/100 km. Ceny składek polis komunikacyjnych dla tego modelu są bardzo korzystne, dlatego z powodzeniem można dobrać dla siebie szersze pakiety, np. ubezpieczenia NNW.

Jak znaleźć niedrogie ubezpieczenie?

Jak znaleźć niedrogie ubezpieczenie?

Dużym wydatkiem związanym z utrzymaniem auta są składki ubezpieczeniowe. Gdy kupi się używane auto, najrozsądniej jest rozwiązać starą umowę poprzedniego właściciela i podpisać nową. Towarzystwa proponują różne oferty, dlatego aby znaleźć najkorzystniejszą opcję trzeba je uważnie porównać. Na naszej stronie możesz zrobić to w najszybszy i najwygodniejszy sposób! Wypełnij krótki formularz, podając podstawowe dane kierowcy oraz samochodu. Na ich podstawie kalkulator OC AC obliczy ceny składek proponowane przez znane firmy, po czym stworzy listę najbardziej opłacalnych wariantów. Dzięki temu możesz w kilka chwil wyselekcjonować najciekawsze oferty!

Najbardziej ekonomiczne auta są nieawaryjne, spalają mało paliwa, a także mają niskie ceny składek za ubezpieczenie. Kupując używane, kilkuletnie auto koniecznie powinieneś zadbać o dobrą polisę komunikacyjną. Przekonaj się, które towarzystwo zaproponuje Ci najlepszą ofertę!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Rodzaj paliwa a cena ubezpieczenia OC

Rodzaj paliwa a cena ubezpieczenia OC

Chociaż w Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są samochody na benzynę, sporo kierowców posiada pojazdy elektryczne, na gaz lub z silnikiem typu diesel. Różnica pomiędzy poszczególnymi typami napędu jest znaczna, dlatego kwestia ta jest oczywiście brana pod uwagę podczas obliczania […]

więcej
Jak dbać o czystość samochodu? Miniporadnik

Jak dbać o czystość samochodu? Miniporadnik

Lśniący, wypielęgnowany samochód jest prawdziwą wizytówką jego właściciela. O auto powinno się jednak dbać nie tylko ze względów wizualnych. Regularne czyszczenie i konserwacja pomagają na dłużej zachować dobrą kondycję pojazdu, co ma wpływ na jego wartość rynkową. Przedstawiamy […]

więcej
Nieświadome kupno kradzionego samochodu – co grozi właścicielowi?

Nieświadome kupno kradzionego samochodu – co grozi właścicielowi?

Kupując używane auto można łatwo stać się ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Zwykle zatajają informacje o poważnych uszkodzeniach czy przekręcają liczniki kilometrów. Niestety, można też narazić się na poważne kłopoty, jeśli zostanie się właścicielem nielegalnie pozyskanego pojazdu. Wyjaśniamy, z jakimi […]

więcej
Jakie kary grożą za cofanie licznika? Sprawdź!

Jakie kary grożą za cofanie licznika? Sprawdź!

Zmiana liczby przejechanych kilometrów jest jednym z najpowszechniejszych oszustw stosowanych przez nieuczciwych sprzedawców samochodów. Od zeszłego roku takie działanie zostało w końcu ujęte w zapisach prawa. Od 25 maja 2019 roku krętacze narażają się na poważne konsekwencje. Wyjaśniamy, […]

więcej