Najbardziej ekonomiczne auta – przegląd modeli do 20 tys. złotych

Najbardziej ekonomiczne auta – przegląd modeli do 20 tys. złotych

Kalkulator OC
Koszty utrzymania samochodu potrafią przytłoczyć. Ceny paliwa, przeglądów, napraw, a także składek za ubezpieczenie są dość wysokie. Z powodzeniem da się jednak kupić niedrogi pojazd, który w dodatku nie generuje zbyt dużych wydatków. Przedstawiamy najbardziej ekonomiczne auta do 20 tys. złotych!

Potrzebny Ci pojazd, ale nie chcesz lub nie możesz zbyt wiele przeznaczyć na ten cel? Najrozsądniej wybrać niedrogie auto, które jest w dodatku tanie w utrzymaniu. Powinno mieć m.in. nieduże spalanie paliwa, łatwo dostępne części oraz niską składkę za ubezpieczenie OC. Dowiedz się, jak znaleźć taki samochód, a także sprawdź wybrane przez nas najbardziej ekonomiczne auta do 20 tys. złotych!

Jakie są najbardziej ekonomiczne auta?

Jakie są najbardziej ekonomiczne auta?

Nie każdego jest stać na nowe auto prosto z salonu. Takie pojazdy generują często duże wydatki. Spalają sporo paliwa, oryginalne części do nich są bardzo drogie, a cena składki za najtańsze OC jest w ich przypadku kilkukrotnie większa niż dla przeciętnego auta. Z tego względu Polacy chętnie kupują używane samochody. Oczywiście, pojazdy z drugiej ręki mogą być nieco bardziej narażone na awarie, ale niektóre modele są wyjątkowo wytrzymałe i w razie czego da się je niedrogo naprawić. Ich niska cena, małe zainteresowanie wśród złodziei oraz dobra renoma sprawiają, że można na nie dostać bardzo przystępne pakiety polis komunikacyjnych. Jak najbardziej da się niedrogo wykupić ubezpieczenie AC oraz inne dodatki. Na rynku można znaleźć sporo świetnych modeli, dlatego wybraliśmy trzy przykładowe, niezwykle ekonomiczne auta! W jakie pojazdy do 20 tys. złotych na pewno warto zainwestować?

Ekonomiczne auta do 20 tys. złotych

Jednym z najpopularniejszych ekonomicznych aut jest Skoda Octavia II Combi 1.9 TDI. Bez obaw można kupować nawet starsze egzemplarze, ponieważ na rynku da się znaleźć dużo tanich części. Silnik pojazdu jest bardzo wytrzymały i oszczędny. Dzięki swojej prostej budowie rzadko sprawia jakiekolwiek kłopoty. Przy kupowaniu polisy samochodowej można ze spokojem zrezygnować z ubezpieczenia Assistance. Pojazd jest przy tym bardzo pakownym, przestronnym kombi. Średnie spalanie tej Skody wynosi tylko ok. 5,8l/100 km, dlatego na pewno nie będzie przepłacać się za benzynę.

Ford Focus 1.6 TDCi jest również często spotykanym, budżetowym autem. Jest niezwykle tani, ponieważ z powodzeniem można znaleźć modele za mniej niż 10 tys. złotych! Chociaż po latach ma tendencje do korozji, bez problemu można dokupić do niego niedrogie części. Posiada również bardzo prosty i tani w utrzymaniu silnik. Średnie spalanie ok. 7l/100 km jest całkiem przystępnym wynikiem. Samochód, mimo upływu czasu, nadal dobrze się prezentuje, świetnie prowadzi i ma niezwykle funkcjonalne wnętrze.

Świetną opcją jest także Fiat Panda II 1.2. Jest nieco nowszy i większy od poprzedników. Rzadko kiedy cokolwiek się w nim psuje, a nawet jeśli, to części są również bardzo tanie oraz ogólnodostępne. Pojazd w zasadzie nie traci już specjalnie na wartości, w ogóle nie jest popularny wśród złodziei, a do tego spala średnio tylko 7l/100 km. Ceny składek polis komunikacyjnych dla tego modelu są bardzo korzystne, dlatego z powodzeniem można dobrać dla siebie szersze pakiety, np. ubezpieczenia NNW.

Jak znaleźć niedrogie ubezpieczenie?

Jak znaleźć niedrogie ubezpieczenie?

Dużym wydatkiem związanym z utrzymaniem auta są składki ubezpieczeniowe. Gdy kupi się używane auto, najrozsądniej jest rozwiązać starą umowę poprzedniego właściciela i podpisać nową. Towarzystwa proponują różne oferty, dlatego aby znaleźć najkorzystniejszą opcję trzeba je uważnie porównać. Na naszej stronie możesz zrobić to w najszybszy i najwygodniejszy sposób! Wypełnij krótki formularz, podając podstawowe dane kierowcy oraz samochodu. Na ich podstawie kalkulator OC AC obliczy ceny składek proponowane przez znane firmy, po czym stworzy listę najbardziej opłacalnych wariantów. Dzięki temu możesz w kilka chwil wyselekcjonować najciekawsze oferty!

Najbardziej ekonomiczne auta są nieawaryjne, spalają mało paliwa, a także mają niskie ceny składek za ubezpieczenie. Kupując używane, kilkuletnie auto koniecznie powinieneś zadbać o dobrą polisę komunikacyjną. Przekonaj się, które towarzystwo zaproponuje Ci najlepszą ofertę!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Auta z Niemiec – opłaty, koszt sprowadzenia, bezpieczeństwo

Auta z Niemiec – opłaty, koszt sprowadzenia, bezpieczeństwo

Na niemieckim rynku wtórnym samochodów, można znaleźć zadbane, dobrze wyposażone I bardzo korzystne cenowo pojazdy. Z tego względu, ściąganie aut z zagranicy jest w naszym kraju powszechną praktyką. Taka procedura wiąże się jednak z wieloma formalnościami. Wyjaśniamy, o […]

więcej
Autem do Czech, Niemiec lub Hiszpanii – o czym powinieneś wiedzieć?

Autem do Czech, Niemiec lub Hiszpanii – o czym powinieneś wiedzieć?

Wybierasz się na samochodową podróż po Europie? Uważaj – w niektórych krajach obowiązują nieco inne przepisy niż w Polsce – stąd też nietrudno o mandat. Możesz tego jednak uniknąć, przygotowując się odpowiednio do podróży. Zobacz, co powinieneś sprawdzić […]

więcej
Jazda po alkoholu – jaką karę otrzymasz?

Jazda po alkoholu – jaką karę otrzymasz?

Jazda po alkoholu jest jednym z surowiej karanych wykroczeń, a niekiedy staje się przestępstwem. Wszystko zależy od zawartości alkoholu we krwi. Jazda po spożyciu jest z pewnością przede wszystkim nieodpowiedzialna, ponieważ w takim stanie wszystkie zmysłu kierowcy są […]

więcej
W jakiej sytuacji trzeba zapłacić podatek od kupna samochodu?

W jakiej sytuacji trzeba zapłacić podatek od kupna samochodu?

Chcesz kupić auto? Sprawdź, w jakiej sytuacji będziesz zobowiązany do zapłacenia podatku za samochód. Przekonaj się, kto nie musi uiszczać opłaty skarbowej za samochód i dlaczego. Poznaj także kolejne kroki, które musi wykonać nabywca pojazdu mechanicznego: od podpisania […]

więcej