Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

5/5 - (Ocen: 5)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Wyjeżdżasz na wakacje lub w celach służbowych? Niezależnie od tego, jak długa czeka Cię trasa, mogą Ci się podczas niej przytrafić różne kłopoty lub utrudnienia. Najlepszym zabezpieczeniem będzie więc assistance w podróży! Przestawiamy 5 sytuacji, w których będzie niezwykle pomocny!

Utrudnienia w drodze mogą skutkować opóźnieniem, a nawet koniecznością odwołania całego wyjazdu. Nie zawsze i nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Z tego względu wiele osób wykupuje assistance na wyjazd, by w razie kłopotów uzyskać szybkie wsparcie. W jakich przypadkach zwykle przydaje się taka pomoc?

Przebita lub pęknięta opona

Assistance w podróży

Opona może przebić się lub pęknąć nawet na krótkiej trasie. Wystarczy kamień, kawałek metalu czy inny przedmiot na jezdni, by zostać zmuszonym do przerwania jazdy. Kontynuowanie podróży z uszkodzoną oponą jest niezwykle niebezpieczne, dlatego należy koniecznie wymienić koło na zapasowe. Nie każdy jednak je posiada, a czasem po prostu nie potrafi tego zrobić. Ubezpieczenie samochodu assistance obejmuje przyjazd fachowców, którzy pomogą przy wymianie lub odholują samochód do wybranego wulkanizatora.

Brak paliwa

Niestety czasami można źle oszacować długość trasy lub po prostu zapomnieć o tankowaniu przed podróżą. Brak paliwa jest wyjątkowo kłopotliwy, tym bardziej wtedy, gdy pojazd zatrzyma się w odludnej okolicy lub gdy podróżuje się w pojedynkę i nie ma kogo poprosić o pomoc.  Assistance na wyjazd często obejmuje usługę dowiezienia paliwa na wskazane miejsce. Dzięki temu można od razu kontynuować podróż, bez potrzeby holowania.

Awaria samochodu

Assistance w podróży

Czasem podczas wyjazdu auto może nagle odmówić posłuszeństwa. Silnik, instalacja elektryczna czy inne elementy pojazdu mogą ulec uszkodzeniu. Każda awaria uniemożliwia dalszą jazdę i jest niezwykle kłopotliwa. Assistance na wyjazd gwarantuje pomoc doświadczonych fachowców, którzy szybko pojawią się we wskazanym miejscu. Podejmą próbę usprawnienia samochodu lub w razie potrzeby przetransportują auto do punktu napraw. Jeśli zależy Ci na czasie, otrzymasz pojazd zastępczy!

Stłuczka lub wypadek

Wyjazd na wakacje czy podróż służbową może niestety drastycznie przerwać kolizja drogowa. Wyjście z tak trudnej sytuacji będzie szczególnie skomplikowane w obcym kraju, dlatego wiele osób decyduje się na ubezpieczenie auta na wyjazd za granicę. Dzięki niemu można uzyskać szybką pomoc na wiele sposobów – nie tylko przy usunięciu auta z jezdni i jego naprawie (lub złomowaniu), ale także m.in. przy znalezieniu zakwaterowania, zorganizowaniu powrotu do domu lub dotarciu do pierwotnego celu podróży.

Kradzież

Kradzież samochodu zawsze jest przykrym doświadczeniem. Jeśli jednak przytrafi się podczas wakacji, jest to wtedy szczególnie kłopotliwa sytuacja. Assistance w podróży gwarantuje kompleksowe wsparcie, niezależnie od tego, czy do zdarzenia doszło w kraju, czy za granicą. Można wtedy uzyskać nocleg, transport do domu, a także profesjonalną poradę, jak należy zgłosić kradzież itp.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie assistance na wyjazd?

Współcześnie da się znaleźć tyle ofert różnych ubezpieczalni, że można mieć niemały kłopot z wybraniem najlepszej opcji dla siebie. Na szczęście wcale nie trzeba spędzać wielu godzin na wczytywaniu się w warunki czy obliczaniu wysokości składek przy poszczególnych opcjach. Nasza porównywarka ubezpieczeń umożliwia znalezienie najlepszej oferty już w kilka minut! Wystarczy podać podstawowe dane kierowcy i samochodu, by uzyskać gotowe zestawienie najkorzystniejszych opcji. Kalkulator OC od razu oblicza wysokość składki, uwzględniając wszystkie promocje i zniżki. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC oraz inne polisy samochodowe!

Wybierasz się w podróż samochodem? Koniecznie powinieneś się ubezpieczyć! Z pomocą naszej porównywarki szybko, łatwo i wygodnie znajdziesz najtańsze OC oraz inne polisy. Zadbaj o to, byś ze spokojem mógł wybrać się na wakacje lub wyjazd służbowy!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
Tanie wakacje – poznaj zasady taniego podróżowania!

Tanie wakacje – poznaj zasady taniego podróżowania!

Kiedy masz ograniczony budżet, zaplanowanie wakacji wymaga odpowiedniej strategii. Dzięki temu w dobrej cenie możesz zorganizować niesamowity wyjazd w znacznie niższej cenie. Może to być zarówno tydzień na Mazurach, jak i miesiąc w Tajlandii – tanie podróżowanie nie […]

więcej
Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Wielu Polaków podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to emigracja na stałe, czy jedynie sposób na dorobienie w czasie wakacji, warto przy tej okazji pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Jak wybrać […]

więcej
Planujesz wakacje? Kup polisę turystyczną dopasowaną do Twoich potrzeb

Planujesz wakacje? Kup polisę turystyczną dopasowaną do Twoich potrzeb

Właśnie ustaliłeś datę urlopu i starasz się zorganizować wyjątkowy wyjazd dla siebie oraz swoich bliskich? Ważne są nie tylko zakwaterowanie czy interesujące atrakcje – przede wszystkim powinieneś zadbać o bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak wybrać polisę turystyczną dopasowaną do Twoich […]

więcej