7 zalet wykupienia polisy turystycznej

7 zalet wykupienia polisy turystycznej

5/5 - (Ocen: 2)

Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, czy na pewno będzie Ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie? Wiele osób rezygnuje z tego świadczenia, ale nie jest to rozsądne podejście. Przedstawiamy 7 zalet wykupienia polisy turystycznej!

Urlop czy wyjazd służbowy może zostać zakłócony lub przerwany przez różne nieprzyjemne zdarzenia. Z tego względu dobrze jest zapewnić sobie dodatkowe wsparcie. Jest ono niezbędne szczególnie wtedy, gdy wyjeżdża się za granicę. Dlaczego jednak powinno się zainwestować w takie ubezpieczenie? Poznaj 7 zalet wykupienia polisy turystycznej!

1. Ochrona przed dużymi wydatkami na leczenie

Nawet na najbardziej spokojnym urlopie można ulec wypadkowi. Na wyjeździe w każdej chwili da się też po prostu na coś zachorować, wybić lub ukruszyć ząb, mieć problemy gastryczne itp. Wiele osób myśli, że EKUZ w zupełności wystarczy podczas podróży po Europie. Karta ta pokrywa jednak bardzo podstawowe koszty, wynikające z głównie konieczności ratowania życia.

Leczenie za granicą, bez ubezpieczenia, jest bardzo drogie. Zwykła wizyta u specjalisty to koszt kilka razy większy niż w kraju. Pobyt w szpitalu może zaś narazić na wydatki rzędu kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Polisa turystyczna pokryje wszystkie wydatki, w tym także koszty związane z transportem medycznym czy akcjami ratunkowymi. Dzięki temu można bez obaw korzystać z usług miejscowych lekarzy i służb medycznych. Do tego uniknie się przytłaczających konsekwencji finansowych w razie poważniejszego wypadku.

2. NNW po wypadku

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest niezwykle przydatnym wsparciem w razie szkody na zdrowiu lub śmierci jednej z ubezpieczonych osób. Gwarantuje odszkodowanie, które można wykorzystać m.in. na leczenie, rehabilitację lub organizację pogrzebu. Jego wysokość oblicza się na podstawie tabeli procentowej – im poważniejszy uszczerbek na zdrowiu, tym większa część sumy gwarantowanej zostaje wypłacona.

Jeśli chce się mieć pewność, że w każdej sytuacji będzie się miało odpowiednie środki potrzebne na powrót do zdrowia, koniecznie powinno się zainwestować w polisę z wysoką stawką NNW. Ubezpieczenie może obejmować jedną osobę lub wszystkich uczestników wycieczki, dlatego przyda się także wtedy, gdy np. dziecko złamie sobie rękę.

W razie śmierci z NNW przyznawane jest 100% odszkodowania. Pieniądze te przydają się nie tylko przy organizacji uroczystości pogrzebowych, ale można je wykorzystać też do opłacenia terapii osób bliskich. W niektórych sytuacjach mogą również pomóc bliskim w utrzymaniu się (gdy np. na wyjeździe zginie ojciec, który dotychczas głównie utrzymywał rodzinę).

3. Wsparcie w razie kłopotów

W obcym kraju jakiekolwiek trudności są podwójnie problematyczne ze względu na barierę językową i różnice kulturowe. Z tego względu polisy turystyczne często zawierają Assistance, czyli świadczenie gwarantujące pomoc w razie różnych kłopotów. Ubezpieczenie to daje dostęp do całodobowej infolinii, na której można uzyskać potrzebne informacje (np. adres najbliższego hotelu czy placówki medycznej), a nawet poradę prawną czy wsparcie tłumacza. Obejmuje też pomoc, np. w organizacji powrotu do kraju czy kontynuacji urlopu w razie kradzieży portfela/bagażu. Jeśli podróżuje się na własną rękę, taka możliwość jest nieoceniona.

4. Ochrona bagażu, sprzętu sportowego itp.

Ochrona bagażu, sprzętu sportowego

Na wyjazdy często zabiera się ze sobą cenne przedmioty (np. laptopa, smartwatcha, aparat fotograficzny, biżuterię), a także drogi sprzęt sportowy. W ramach dobrej polisy turystycznej można dodatkowo objąć je ochroną. Wtedy, gdy któreś z dóbr zostanie zgubione, zniszczone lub skradzione, uzyska się stosowne odszkodowanie. W ten sposób można zabezpieczyć się przed stratami finansowymi, a także uzyska się środki, które pomogą mimo wszystko kontynuować wypoczynek. Kiedy, np. na lotnisku utraci się torbę z ubraniami i kosmetykami, towarzystwo może wypłacić pieniądze, za które kupi się nową odzież oraz inne niezbędne produkty.

5. OC w życiu prywatnym

Luźny wakacyjny nastrój sprawia, że jest się mniej ostrożnym. Przez to przypadkiem można uszkodzić czyjeś mienie lub doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej. Kiedy, np. niechcący uszkodzi się telewizor w hotelu lub potrąci się pieszego podczas jazdy na rowerze, towarzystwo ubzepieczeniowe może pokryć koszty związane z odszkodowaniem. Polisa OC chroni przed nieprzewidzianymi wydatkami, które czasami wynoszą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

6. Zwrot wydatków za odwołany wyjazd

Planujesz wyjazd za kilka miesięcy? Niestety, z rożnych względów może się nie odbyć. Różne zdarzenia losowe sprawiają, że po prostu trzeba zostać w domu. W dobie pandemii i co rusz zmieniających się obostrzeń często dochodzi również, np. do odwoływania lotów ze względu na zamknięcie granic. W takiej sytuacji zazwyczaj traci się zaliczki, a także pieniądze wydane na zakwaterowanie, wykupione wcześniej karnety i bilety itp. Wybrane polisy turystyczne obejmują tzw. koszty odwołanego wyjazdu. Świadczenie to pozwala znacznie zmniejszyć straty finansowe poniesione wtedy, gdy nie dojdzie do planowanej podróży. W niektórych przypadkach obowiązuje także w przypadku przerwania urlopu, kiedy np. ze względów osobistych trzeba szybko wrócić do kraju.

7. Przydatne rozszerzenia zakresu ochrony

Do polisy turystycznej można zazwyczaj dobrać wiele dodatków, które rozszerzają zakres ochrony. Każda firma określa bowiem warunki ubezpieczenia, ustanawiając też tzw. wyłączenia – sytuacje, w których nie otrzyma się wsparcia. Towarzystwa często odmawiają wypłaty odszkodowania, jeśli ubezpieczony w chwili wypadku/w momencie powodowania szkody był pod wpływem alkoholu. Specjalna klauzula alkoholowa znosi tę zasadę.

Szczególnie popularne są także opcje dla osób planujących aktywny wypoczynek. Dodatkowe świadczenie gwarantuje pomoc także w razie wypadku, do którego doszło podczas uprawiania sportu (w specjalnych pakietach nawet i ekstremalnego).

Osoby chorujące przewlekle mogą również dobrać rozszerzenie związane z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia. Wtedy niezwłocznie otrzymają pomoc na miejscu lub zostaną przetransportowane z powrotem do kraju.

Wśród innych popularnych rozszerzeń można wymienić także te obejmujące m.in. ataki terrorystyczne i działania wojenne, wypadki w czasie pracy czy katastrofy naturalne.

Jak znaleźć dobrą polisę turystyczną?

Jak znaleźć dobrą polisę turystyczną?

W Polsce działa kilkadziesiąt firm i towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują najróżniejsze polisy turystyczne. Dostępne opcje różnią się warunkami, zakresami ochrony, a także cenami. Z tego względu przed zakupem świadczenia powinno się porównać przynajmniej kilka wariantów. Jeśli jednak chce się znaleźć najlepsze, najbardziej przydatne ubezpieczenie, najrozsądniej byłoby przeanalizować wszystkie warianty. Nie trzeba robić tego samodzielnie, ślęcząc kilka godzin przed komputerem. Dzięki Kioskpolis.pl można w zaledwie kilkanaście minut znaleźć i kupić idealną polisę turystyczną.

Na naszej stronie znajduje się prosty formularz. Wpisz w niego swoje podstawowe dane oraz zaznacz odpowiednie kryteria. W mniej niż 2 minuty algorytm przeanalizuje dostępne oferty od znanych towarzystw i przedstawi Ci przejrzystą listę najlepszych propozycji. W ten sposób możesz szybko, wygodnie zestawić ze sobą najciekawsze warianty. Kiedy wybierzesz już idealne ubezpieczenie, za pomocą kilku kliknięć przejdziesz do jego zakupu. Wszystkie formalności da się załatwić online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Dzięki temu zdążysz kupić świadczenie nawet na chwilę przed wyjazdem.

Mamy nadzieję, że nasza lista 7 zalet wykupienia polisy turystycznej, przekonała Cię do zainwestowania w to świadczenie. Chcesz ze spokojem ducha cieszyć się urlopem? Wybierz idealne ubezpieczenie, by zagwarantować sobie niezbędne wsparcie w każdej sytuacji!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Kolonie i obozy dla dzieci. Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?

Wakacje, ferie zimowe, kolonie czy zielone szkoły. Czy rodzic powinien wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne dla dziecka? Co z wyjazdami za granicę? Jakie się obowiązki organizatora wyjazdu? O czym warto pamiętać, aby bezpiecznie wysłać dziecko na wypoczynek? Sprawdź w […]

więcej
Gdzie na majówkę w 2019?

Gdzie na majówkę w 2019?

Celebrowanie długiego, majowego weekendu to już niejako polska tradycja. Co roku zdecydowana większość z nas pakuje walizki i wyjeżdża na zasłużony wypoczynek przy pięknej pogodzie. Zobacz, gdzie pojechać na majówkę – oto nasze propozycje na ciekawe miejscówki urlopowe […]

więcej
Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Przyjemne promienie słońca, ciepły piasek i szum fal pozwalają całkowicie się odprężyć. Przez to wiele osób zapomina, że nawet najspokojniejszy urlop nagle może zostać przerwany przez wypadek czy inne niemiłe zdarzenie. Mimo to, nie każdy decyduje się na […]

więcej
Złamana noga na wakacjach – sprawdź koszty leczenia

Złamana noga na wakacjach – sprawdź koszty leczenia

Niestety, podczas wakacyjnych wyjazdów także przydarzają się wypadki. Nierówna nawierzchnia, śliskie schody, uprawianie sportów – wszystko to sprzyja nabawieniu się kontuzji. Możesz boleśnie skręcić, zwichnąć albo złamać nogę. Czy wiesz, że bez odpowiedniego ubezpieczenia wakacyjnego nie dostaniesz odszkodowania, […]

więcej