7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

Kalkulator OC
Jednym z najczęściej kupowanych ubezpieczeń komunikacyjnych jest pakiet OC/AC. Takie połączenie gwarantuje zabezpieczenie nie tylko w razie wypadku, ale też gdy do szkody samochodu dojdzie w wyniku innych zdarzeń. Nie każdy jest przekonany do zakupu dodatkowych polis, ale nie jest to słuszne podejście. Przedstawiamy 7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

Według polskiego prawa drogowego, obowiązkowe jest jedynie ubezpieczenie OC. Z tego względu kierowcy często decydują się tylko na jego zakup, rezygnując z innych, nieobligatoryjnych polis. Chociaż pozornie oszczędzają, mogą na tym sporo stracić. Zastanawiasz się, czy wybrać szerszy pakiet? W jakich sytuacjach AutoCasco zagwarantuje Ci pomoc? Poznaj 7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC!

1. Pokrycie kosztów naprawy po przypadkowym uszkodzeniu samochodu

Czasami niestety można spowodować szkodę. Gdy kierowca np. otrze się o słupek, przypadkowo wjedzie w drzwi garażu czy najedzie na kawałek szkła, którego nie zauważył, nie otrzyma żadnych pieniędzy z OC. W takich sytuacjach wsparcie gwarantuje tylko ubezpieczenie AC – jeśli się go nie ma, wszelkie usterki trzeba naprawić z własnej kieszeni, a takie koszty potrafią być bardzo wysokie.

2. Wsparcie w razie aktu wandalizmu lub zbiegłego sprawcy

Osoby trzecie mogą uszkodzić pojazd przypadkiem (lub celowo). Jeśli sprawca nie jest znany, nie ma kogo pociągnąć do odpowiedzialności. AutoCasco pomoże wtedy opłacić naprawę, więc chroni kierowcę przed nieprzewidzianymi wydatkami. Tyczy się to zarówno sytuacji, w których sprawca jest wandalem, a także tych, w których ktoś zbiegł z miejsca zdarzenia.

3. Naprawa lub odszkodowanie pojazdu zniszczonego przez siły przyrody

Samochód może zostać uszkodzony czy nawet doszczętnie zniszczony przez żywioł (ogień, wichurę lub wodę), a także inne siły przyrody (np. złamane drzewo, dzikie zwierzę, opady gradu). W wielu sytuacjach takie zdarzenia są zupełnie niespodziewane. Z tego względu warto mieć nie tylko AC, ale też ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

4. Odszkodowanie za ukradzione auto

W chwili, gdy samochód zostaje skradziony, jego właściciel zazwyczaj bezpowrotnie taci środek lokomocji. Zazwyczaj przestępcy interesują się nowymi, kosztownymi modelami. Ich utrata jest szczególnie bolesna dla kierowcy. Polisa AC w takich sytuacjach zapewnia wypłatę odszkodowania w wysokości fakturowej/rynkowej wartości auta.

5. Ochrona zniżek

Ciekawym plusem posiadania AutoCasco jest to, że w pewnych okolicznościach można wykorzystać je zamiast OC. Dzięki temu nie straci się zniżek. Jeśli wypadek/kolizję spowodowała osoba trzecia, towarzystwo ubezpieczeniowe może wystąpić z tzw. regresem ubezpieczeniowym. Wtedy odzyska wyłożone pieniądze z AC i wykreśli szkodę z historii klienta.

6. Szybkie usunięcie szkody

Zdarza się, że niektórym tak bardzo zależy na szybkim usunięciu szkody po wypadku, że wolą wykorzystać AC zamiast OC. Procedury w przypadku tego pierwszego ubezpieczenia przebiegają o wiele szybciej. Takie rozwiązanie jest też korzystne w chwili, gdy AutoCasco gwarantuje wypłatę wartości fakturowej pojazdu – OC zapewnia jedynie aktualną wartość rynkową.

7. Samochód zastępczy

Taka opcja jest dostępna nie tylko w ramach ubezpieczenia Assistance. Gdy pojazd jest w naprawie albo zostanie doszczętnie zniszczony lub skradziony, osoby muszące codziennie dojeżdżać do pracy mają spory kłopot. Polisa AC może zapewnić samochód zastępczy na określony czas – do tego momentu zwykle udaje się już odzyskać naprawiony/skradziony pojazd, kupić nowe auto lub znaleźć jeszcze inne rozwiązanie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie AutoCasco?

Aby kupić najtańsze OC, wystarczy po prostu porównać ceny dostępnych ofert. Jeśli chce się jednak wybrać pakiet dodatkowo rozszerzony o AC, konieczny jest nieco dokładniejszy research. Znaczenie ma nie tylko wysokość składki, ale też warunki umowy – każde towarzystwo proponuje własne zasady.

Dzięki KioskPolis.pl możesz nawet w kilkanaście minut znaleźć najkorzystniejszy pakiet OC/AC lub osobne ubezpieczenie. Na naszej stronie znajduje się specjalny formularz, działający jak porównywarka. Wystarczy, że wpiszesz w niego swoje dane oraz informacje o pojeździe, a w mniej niż minutę uzyskasz listę najlepszych ofert. Kalkulator OC/AC obliczy cenę poszczególnych opcji, dokładnie w taki sam sposób, jak robią to ubezpieczalnie. W następnym kroku możesz przejrzeć całe zestawienie, by wybrać kilka wariantów do szczegółowego porównania. Gdy któraś opcja wyda Ci się odpowiednia, możesz od razu ją kupić.

Przedstawiliśmy tylko 7 powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie AC, ale można wymienić ich znacznie więcej. Nie rezygnuj z dodatkowych polis! Sprawdź, co mają do zaoferowania znane ubezpieczalnie i wybierz korzystny pakiet!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Zakup polisy online – jakich dokumentów potrzebujesz, aby go dokonać?

Współcześnie zakup obowiązkowego ubezpieczenia wcale nie musi wiązać się ze spotkaniem w oddziale wybranego towarzystwa. Całą procedurę da się załatwić bez wychodzenia z domu, nawet w kilkanaście minut. Jak należy się do niej przygotować? Wyjaśniamy, jak przebiega zakup […]

więcej
Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Czy ubezpieczenie AC wznowi się automatycznie?

Poznaj odpowiedzi na pytania o czas trwania ubezpieczenia AC. Czy przedłuża się automatycznie? Jeśli nie, to w jaki sposób je wznowić? A jeśli jednak się przedłuża, to co robić, aby dokonać wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej autocasco? Rozwiej wątpliwości i […]

więcej
AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

Gdy tradycyjne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe zawiodą, warto mieć w zanadrzu AC od kradzieży, które zapewni Ci wypłatę stosownego odszkodowania. Czy można jednak wybrać ochronę tylko na wypadek kradzieży, bez pozostałych opcji dostępnych w pakiecie assistance? Oczywiście – podpowiadamy jak […]

więcej
Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Zastanawiasz się nad wykupieniem autocasco? Koniecznie sprawdź, czy posiadanie tej polisy jest obowiązkiem oraz co wchodzi w jej zakres. Przekonaj się, jakie osoby powinny skorzystać z ubezpieczenia AC dla własnego interesu, a jakie mogą mieć problem z uzyskaniem […]

więcej