5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości

5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości

5/5 - (Ocen: 1)

Dom czy mieszkanie zwykle stanowią główną część majątku przeciętnego Polaka. Jego zniszczenie, zdewastowanie czy ograbienie może spowodować ogromne problemy oraz straty finansowe. Na wypadek takich okoliczności można się jednak odpowiednio zabezpieczyć, inwestując w stosowną polisę. Przedstawiamy 5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości!

Nawet w zaledwie kilka godzin można stracić dach nad głową. Nie każdego stać na to, by w takiej sytuacji od razu kupić czy nawet wynająć nowe lokum. Z tego względu powinno się zadbać o odpowiednią ochronę swojego domu. Kiedy szczególnie należy poświęcić czas na znalezienie korzystnej polisy? Sprawdź 5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości!

1.  Wartościowa posiadłość rodzinna

Odziedziczyłeś piękny dom lub mieszkanie po babci, które ma ogromną wartość – nie tylko sentymentalną? Wszystkie wyjątkowo efektowne lokale mogą szczególnie zachęcać złodziei. W każdej chwili mogą też zostać zalane lub spalone, szczególnie jeśli należą do starego budownictwa. Jeśli nie chcesz stracić tak kosztownego majątku, koniecznie powinieneś zdecydować się na ubezpieczenie nieruchomości.

Wartościowa posiadłość rodzinna

2. Dom w tzw. niebezpiecznej okolicy

Twoje mieszkanie mieści się w dzielnicy owianej złą sławą? Słyszałeś o tym, że ktoś z Twoich sąsiadów został niedawno okradziony? Jeśli w Twojej okolicy często dochodzi do różnych przestępstw, koniecznie zainwestuj w stosowne ubezpieczenie mieszkania. Włamywacze mogą bowiem nie tylko ukraść cenne przedmioty, ale też zdewastować okna, drzwi oraz wyposażenie.

3.  Częste wyjazdy związane np. z pracą

Spędzasz większość czasu poza domem? Pod Twoją nieobecność może dojść nie tylko do włamania, ale też pożaru czy zalania. Nawet zwykła wichura, przepięcie czy uchylone okno mogą doprowadzić do poważnych szkód. Kupując ubezpieczenie domu, masz pewność, że nic Cię nie zaskoczy i z każdej sytuacji wyjdziesz obronną ręką.

4.  Mieszkanie na wynajem

Wynajmujesz mieszkanie? W przypadku lokali inwestycyjnych przydatne okazują się dwa rodzaje polis. Właściciel może zabezpieczyć samą nieruchomość – jej ściany, dach, podłogi, a także wybrane sprzęty. Lokatorzy mogą natomiast wykupić polisę na własne przedmioty oraz specjalne ubezpieczenie OC. Jeśli przypadkiem coś zniszczą lub doprowadzą do powstania większych szkód, towarzystwo wypłaci właścicielowi stosowne odszkodowanie.

5.  Dom w budowie

Budujesz, przekształcasz lub remontujesz swoją nieruchomość? Jeśli do tragedii (np. pożaru) dojdzie w trakcie prac, straty będą niewyobrażalne. Obecność łatwopalnych substancji, materiałów oraz wielu narzędzi elektrycznych stanowi ogromne ryzyko. Lokum, do którego stale wchodzą i wychodzą pracownicy, przyciąga także złodziei. Z tego względu najrozsądniej jest jak najszybciej wykupić specjalne ubezpieczenie domu w budowie.

Dom w budowie

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenie nieruchomości może mieć najróżniejsze warunki i zakresy umowy – wszystko zależy od polityki danego towarzystwa. W związku z tym warto dokładnie porównać dostępne oferty, by znaleźć idealną opcję. Nie ma jednak sensu wchodzić na stronę każdego ubezpieczyciela i pojedynczo sprawdzać proponowane polisy oraz ich ceny. Dzięki porównywarce KioskPolis.pl można to zrobić w jednym miejscu, w dodatku dużo szybciej oraz wygodniej.

Wypełnij formularz na naszej stronie, wpisując niezbędne informacje o ubezpieczanej nieruchomości oraz swoje podstawowe dane. Specjalny algorytm w mniej niż minutę przeanalizuje dziesiątki ofert, po czym wybierze najlepsze z nich i przedstawi je w formie przejrzystej listy. Przejrzyj dostępne warianty, porównaj je, a następie wybierz odpowiednią polisę – za pomocą kilku kliknięć możesz również od razu przejść do finalizacji transakcji.

Przedstawiliśmy 5 sytuacji, w których warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości, ale powodów dla kupienia tej polisy jest znacznie więcej. Jeśli nie chcesz nagle stracić większości majątku czy nawet miejsca do życia, zadbaj o stosowną ochronę. Wykup odpowiednie ubezpieczenie domu!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak wartość nieruchomości wpływa na polisę ubezpieczeniową?

Jak wartość nieruchomości wpływa na polisę ubezpieczeniową?

Mieszkanie czy dom w każdej chwili mogą zostać zniszczone np. przez zalanie, pożar czy włamywaczy. Odpowiednie ubezpieczenie gwarantuje stosowne wsparcie finansowe w razie takich kłopotów. Jego suma oraz cena są zależne od wielu czynników. Wyjaśniamy, jak wartość nieruchomości […]

więcej
Ubezpieczenie nieruchomości z cesją na bank

Ubezpieczenie nieruchomości z cesją na bank

Wykupienie ubezpieczenia mieszkania z cesją dla banku jest obowiązkowe, jeżeli bierzesz na nie kredyt. Oznacza to, że musisz podpisać umowę ubezpieczenia na bank, chociaż Ty będziesz za nie płacić. Warto wiedzieć, jak formalnie wygląda ubezpieczenia mieszkania z cesją […]

więcej
Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie mieszkania powinno być dopasowane do Twoich indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki Twojej nieruchomości. Warto więc rozeznać się w ofertach i poszukać najlepszej opcji. Chcąc ułatwić Ci zadanie podpowiadamy, na co zwrócić wybierając ubezpieczenie mieszkania.

więcej
Ubezpieczenie mieszkania – na co musisz zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie mieszkania – na co musisz zwrócić uwagę?

Zakup nieruchomości to zawsze duża inwestycja. Upragnione lokum może jednak w każdej chwili zostać zniszczone np. przez pożar lub zalanie, czy też doszczętnie ograbione i zdemolowane przez złodziei. Ogromnym stratom finansowym w takich okolicznościach może zapobiec odpowiednia polisa. […]

więcej