5 sytuacji, w których warto wykupić pakiet z Assistance

5 sytuacji, w których warto wykupić pakiet z Assistance

5/5 - (Ocen: 1)

Kierowcę w trasie może spotkać wiele nieprzyjemnych przygód. Nie tylko wypadki są ryzykowne. Sam pojazd może nagle ulec awarii lub zostać uszkodzony przez jakieś czynniki zewnętrzne. Warto być przygotowanym na takie okoliczności. Przedstawiamy 5 sytuacji, w których warto wykupić pakiet Assistance!

Zgodnie z polskim prawem obowiązkową polisą komunikacyjną jest tylko ubezpieczenie OC. Towarzystwa oferują jednak korzystne świadczenia dodatkowe, które gwarantują wsparcie w razie różnych kłopotów z autem. Dowiedz się, czym jest pakiet Assistance i co obejmuje!

Co obejmuje Assistance?

Co obejmuje Assistance?

Assistance jest nieobowiązkową polisą komunikacyjną, która gwarantuje wsparcie techniczne, medyczne, prawne i informacyjne w razie jakichkolwiek kłopotów w trasie. Wielu kierowców stara się raczej wykupić po prostu tanie OC, ale z powodzeniem można dobrać dodatkowe świadczenia w korzystnej cenie. Pakiet Assistance przydaje się osobom, które często podróżują samochodem. Gdy nieoczekiwanie będą mieć jakieś problemy z pojazdem, od razu otrzymają niezbędną pomoc. Takie rozwiązanie jest tańsze niż np. wzywanie pomocy drogowej.

Warto jednak omówić, co obejmuje Assistance. Ponieważ jest to polisa dodatkowa, firmy mogą same ustalić jej zakres. Zwykle w zależności od wybranego wariantu usługi można otrzymać szerszy zakres świadczeń. Najczęściej w ramach ubezpieczenia Assistance uzyskuje się pomoc w takich sytuacjach, jak m.in.:

  • nagły brak paliwa;
  • przebita opona;
  • awaria pojazdu;
  • kolizja drogowa, przez którą auto stało się niesprawne;
  • problem z ustaleniem dalszej trasy;
  • kłopot z powrotem do domu po zniszczeniu lub kradzieży auta;
  • konieczność kontynuowania podróży pomimo wypadku.

W wymienionych przypadkach na miejsce zdarzenia są przysyłani odpowiedni fachowcy i wsparcie, a klient może przez 24/h zadzwonić na specjalną infolinię. Wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe określają także, w jakich odległościach od miejsca zamieszkania klienta może być wyświadczona usługa, np. holowanie auta. Droższe pakiety często gwarantują pomoc także za granicą.

Kiedy warto wykupić pakiet Assistance – 5 osób, którym na pewno się przyda!

Oczywiście, dodatkowe świadczenia jednym kierowcom przydają się bardziej, a innym mniej. Dobrze wiedzieć, komu rzeczywiście będą potrzebne. Przedstawiamy 5 sytuacji, kiedy warto wykupić pakiet Assistance!

1.   Kierowca codziennie dojeżdżający do pracy

Podczas dojazdu do miejsca pracy może przytrafić się awaria czy stłuczka, która spowoduje spóźnienie czy nawet przyczyni się do nieobecności. Dzięki Assistance można liczyć na szybką pomoc i wsparcie w kontynuowaniu podróży lub zorganizowaniu alternatywnego dojazdu.

2.   Pracownik często jeżdżący samochodem w związku z pracą

Dla wielu osób jazda samochodem jest częścią wykonywanego zawodu. Im więcej czasu spędza się za kierownicą, tym większe ryzyko, że któregoś dnia coś się stanie. Tacy pracownicy koniecznie powinni zainwestować w Assistance, a także dodatkowe ubezpieczenia NNW.

3.   Osoba sporo podróżująca po kraju

Niektórzy mają rodzinę rozbitą po całej Polsce lub z innych względów często jeżdżą w dalekie strony. Każdy wypadek z daleka od domu to ogromny stres, dlatego warto mieć pakiet Assistance. W razie kłopotów z ustaleniem trasy itp. zawsze można zadzwonić na specjalną infolinię, by uzyskać wsparcie.

4.   Właściciel używanego samochodu

Polacy uwielbiają kupować auta z drugiej ręki. Niestety, nie każdy sprzedawca jest uczciwy i może zataić wady techniczne pojazdu. Używane auto zawsze jest też po prostu bardziej narażone na awarie. Właściciele takich samochodów koniecznie powinni posiadać Assistance, by w razie kłopotów od razu otrzymać niezbędną pomoc.

5.   Kierowca wyjeżdżający za granicę

Jakiekolwiek kłopoty z autem poza krajem są podwójnie trudne. Jeśli często wyjeżdża się z polski, pakiet Assistance działający za granicą może być bardzo przydatny. Dzięki niemu, w razie czego można uzyskać m.in. wsparcie tłumacza, auto zastępcze, a także pomoc w zorganizowaniu noclegu czy powrotu do Polski.

Jak znaleźć korzystny pakiet Assistance?

Jak znaleźć korzystny pakiet Assistance?

Jeśli wykupuje się większy pakiet polis komunikacyjnych, zawierający dodatkowo ubezpieczenie AC, Assistance, NNW oraz inne świadczenia, cena składki może przytłoczyć. Nie musi jednak zawsze tak być. W każdej sytuacji da się znaleźć korzystniejszą ofertę. Z naszą pomocą można bowiem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Wypełnij formularz na naszej stronie, wpisując dane swoje oraz samochodu. Na tej podstawie zostanie dla Ciebie przygotowane zestawienie najlepszych ofert od znanych ubezpieczani. Nasz kalkulator OC oblicza ceny składek, dzięki czemu lista jest posegregowana od najtańszej, do najdroższej opcji. W ten sposób można szybko, wygodnie i uważnie wybrać najlepszy wariant.

Pakiet Assistance jest niezwykle przydatny każdemu, kto sporo jeździ samochodem. Inwestując w taką polisę można oszczędzić sobie sporo nerwów oraz pieniędzy. Poświęć chwilę na to, by wybrać idealną ofertę!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

Kiedy i w jaki sposób wypowiedzieć umowę OC auta?

4.6/5 – (Ocen: 11) Kupujesz nowe auto i zastanawiasz się, czy możliwe jest wypowiedzenie OC samochodu, które zostało wybrane i opłacone przez poprzedniego właściciela? A może po prostu chcesz zmienić towarzystwo, bo znalazłeś lepszą ofertę? Przekonaj się, kiedy […]

więcej
Rejestracja oraz ubezpieczenie „anglika” – o czym musisz pamiętać?

Rejestracja oraz ubezpieczenie „anglika” – o czym musisz pamiętać?

4.4/5 – (Ocen: 5) Samochody z Wielkiej Brytanii są łakomym kąskiem dla osób, które szukają tańszych modeli o dobrym stanie technicznym. Rejestracja anglika jest jednak możliwa, więc wiele osób się na to decyduje. Różnica pomiędzy anglikiem, a tym […]

więcej
Fotelik samochodowy – przepisy dotyczące mocowania

Fotelik samochodowy – przepisy dotyczące mocowania

5/5 – (Ocen: 1) Prawidłowe zabezpieczenie dziecka podczas jazdy samochodem ma bardzo duże znaczenie, także ze względu na przepisy fotelik samochodowy. Równie ważne jest zapewnienie małemu pasażerowi komfortowej, a także maksymalnie bezpiecznej jazdy. Natomiast wybranie odpowiedniego modelu takiego […]

więcej
5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance

5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance

5/5 – (Ocen: 1) Ubezpieczenie samochodu chroni przed wydatkami związanymi z naprawami czy odszkodowaniami. Nie każdego stać jednak na opłacanie składki za dodatkową całoroczną ochronę. W razie potrzeby można wykupić Asisstance obowiązujący przez określony czas. Przedstawiamy 5 sytuacji, […]

więcej