5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance

5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC

Ubezpieczenie samochodu chroni przed wydatkami związanymi z naprawami czy odszkodowaniami. Nie każdego stać jednak na opłacanie składki za dodatkową całoroczną ochronę. W razie potrzeby można wykupić Asisstance obowiązujący przez określony czas. Przedstawiamy 5 sytuacji, w których warto skorzystać z takiej możliwości i wybrać Assistance krótkoterminowy!

Wypadek, awaria pojazdu czy inne kłopoty w drodze są bardzo problematyczne. Ubezpieczenie OC pokrywa koszty związane ze szkodami, ale nie pomaga w momencie ich zaistnienia. Zgodnie z polskim prawem to jedyna obowiązkowa polisa, dlatego wielu kierowców decyduje się tylko na nią lub na pakiet zawierający od razu ubezpieczenie AC. Assistance jest pomijane, ponieważ wielu osobom wydaje się, że im nic się nie przytrafi albo że podróżują tak rzadko lub na tak krótkich trasach, że jest ono niepotrzebne. Mimo wszystko są okazje, w których powinno się je mieć. Prezentujemy 5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance!

1.   Wyjazd w dalekie strony

Krótkoterminowe Assistance

Krótkoterminowe Assistance świetnie sprawdzi się podczas dalszych podróży autem. Odwiedziny rodziny z drugiego końca Polski, wyjazd służbowy czy inne, wielogodzinne wyprawy mogą zostać zakłócone przez różne sytuacje. Podstawowe ubezpieczenie samochodu pozwala uniknąć tylko konsekwencji finansowych. Assistance zagwarantuje realną pomoc, np. usługę usprawnienia pojazdu czy wymianę koła.

2. Wyjazd za granicę

Wszelkie wypadki, które przytrafiają się na obczyźnie, są podwójnie problematyczne. Usługa holowania auta czy inne wsparcie są za granicą niezwykle kosztowne. Nie warto narażać się na takie nieprzyjemności. Tym bardziej, że krótkoterminowe Assistance można wygodnie kupić tak jak inne ubezpieczenia online – wystarczy kilka kliknięć!

3. Przejazd w celu sprzedania/odebrania auta

Udało Ci się kupić lub sprzedać używany samochód? Jeśli musisz udać się na miejsce spotkania lub wracasz nim do domu, warto się zabezpieczyć. Jakiekolwiek kłopoty w trasie mogą być szczególnie kłopotliwe. Krótkoterminowe Assistance da się kupić w kilkanaście minut, a może oszczędzić naprawdę wielu problemów.

4. Zakup nowego samochodu

Nowe auto to zawsze duża radość. Po tak dużym wydatku wielu kierowców oszczędza na ubezpieczeniach, decydując się jedynie na najtańsze OC. Dopóki jednak nie przyzwyczai się do nowego samochodu, warto się ubezpieczyć. W emocjach można np. zapomnieć zatankować. Krótkoterminowe Assistance zwykle zawiera m.in. usługę dostawy paliwa, więc pozwoli bez stresu zapoznać się z nowym nabytkiem.

5. Wakacyjna wycieczka

Krótkoterminowe Assistance

Urlop sprzyja ogólnemu rozluźnieniu. Rozkojarzenie może się niestety skończyć stłuczką czy innymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Szczególnie, że ruch na drodze zazwyczaj jest w okresie wakacji wzmożony. By mieć pewność, że takie zdarzenie nie zepsuje wyjazdu, warto na ten czas zainwestować w krótkoterminowe Assistance. Otrzyma się wtedy niezbędną pomoc, która pozwoli na kontynuację urlopu, ale też nieoceniony komfort psychiczny.

Jak znaleźć korzystne krótkoterminowe Assistance?

By odszukać ofertę, która spełni wszystkie oczekiwania i będzie przy tym najkorzystniejsza cenowo, wystarczy skorzystać z naszej porównywarki ubezpieczeń. Nasz kalkulator OC  na podstawie podanych informacji oraz kryteriów, w kilka chwil przygotuje zestawienie opcji od najlepszych firm, z obliczoną spersonalizowaną ceną składki. Wystarczy kilka minut!

Krótkoterminowe Assistance jest korzystnym rozwiązaniem, które przez zagwarantuje pełne poczucie bezpieczeństwa w trasie. Warto zainwestować w taką ochronę, by uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Zagwarantuj sobie szybką, skuteczną pomoc na drodze!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć

3 nieobowiązkowe polisy, których zakup warto rozważyć

Ubezpieczenia komunikacyjne mogą być dość drogie, dlatego wielu kierowców ogranicza się do zakupu obowiązkowego OC. Takie podejście nie zawsze jest jednak rozsądne. W razie poważnego wypadku czy innych kłopotów na drodze często przydają się także dodatkowe świadczenia. Przedstawiamy […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Warto więc wykupić odpowiednią polisę, w ramach której holowanie za granicą nie będzie żadnym kłopotem. […]

więcej
Rodzaje ubezpieczeń assistance

Rodzaje ubezpieczeń assistance

Kupując ubezpieczenie, z pewnością nie raz słyszałeś o czymś takim jak assistance. Czy wiesz jednak, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Podpowiadamy, czym jest pakiet assistance i jakie rodzaje są do Twojej dyspozycji!

więcej
Chcesz dodatkowo zabezpieczyć samochód? Oto 3 dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które warto mieć!

Chcesz dodatkowo zabezpieczyć samochód? Oto 3 dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które warto mieć!

Polscy kierowcy, zgodnie z przepisami, są zobligowani wyłącznie do posiadania  ubezpieczenia OC. Ponieważ polisy komunikacyjne są dość drogie, większość posiadaczy pojazdów ogranicza się jedynie do wykupienia obowiązkowego świadczenia. Nie jest to jednak dobre podejście. Przedstawiamy 3 dodatkowe ubezpieczenia […]

więcej