5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance

5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC

Ubezpieczenie samochodu chroni przed wydatkami związanymi z naprawami czy odszkodowaniami. Nie każdego stać jednak na opłacanie składki za dodatkową całoroczną ochronę. W razie potrzeby można wykupić Asisstance obowiązujący przez określony czas. Przedstawiamy 5 sytuacji, w których warto skorzystać z takiej możliwości i wybrać Assistance krótkoterminowy!

Wypadek, awaria pojazdu czy inne kłopoty w drodze są bardzo problematyczne. Ubezpieczenie OC pokrywa koszty związane ze szkodami, ale nie pomaga w momencie ich zaistnienia. Zgodnie z polskim prawem to jedyna obowiązkowa polisa, dlatego wielu kierowców decyduje się tylko na nią lub na pakiet zawierający od razu ubezpieczenie AC. Assistance jest pomijane, ponieważ wielu osobom wydaje się, że im nic się nie przytrafi albo że podróżują tak rzadko lub na tak krótkich trasach, że jest ono niepotrzebne. Mimo wszystko są okazje, w których powinno się je mieć. Prezentujemy 5 sytuacji, w których warto skorzystać z krótkoterminowego Assistance!

1.   Wyjazd w dalekie strony

Krótkoterminowe Assistance

Krótkoterminowe Assistance świetnie sprawdzi się podczas dalszych podróży autem. Odwiedziny rodziny z drugiego końca Polski, wyjazd służbowy czy inne, wielogodzinne wyprawy mogą zostać zakłócone przez różne sytuacje. Podstawowe ubezpieczenie samochodu pozwala uniknąć tylko konsekwencji finansowych. Assistance zagwarantuje realną pomoc, np. usługę usprawnienia pojazdu czy wymianę koła.

2. Wyjazd za granicę

Wszelkie wypadki, które przytrafiają się na obczyźnie, są podwójnie problematyczne. Usługa holowania auta czy inne wsparcie są za granicą niezwykle kosztowne. Nie warto narażać się na takie nieprzyjemności. Tym bardziej, że krótkoterminowe Assistance można wygodnie kupić tak jak inne ubezpieczenia online – wystarczy kilka kliknięć!

3. Przejazd w celu sprzedania/odebrania auta

Udało Ci się kupić lub sprzedać używany samochód? Jeśli musisz udać się na miejsce spotkania lub wracasz nim do domu, warto się zabezpieczyć. Jakiekolwiek kłopoty w trasie mogą być szczególnie kłopotliwe. Krótkoterminowe Assistance da się kupić w kilkanaście minut, a może oszczędzić naprawdę wielu problemów.

4. Zakup nowego samochodu

Nowe auto to zawsze duża radość. Po tak dużym wydatku wielu kierowców oszczędza na ubezpieczeniach, decydując się jedynie na najtańsze OC. Dopóki jednak nie przyzwyczai się do nowego samochodu, warto się ubezpieczyć. W emocjach można np. zapomnieć zatankować. Krótkoterminowe Assistance zwykle zawiera m.in. usługę dostawy paliwa, więc pozwoli bez stresu zapoznać się z nowym nabytkiem.

5. Wakacyjna wycieczka

Krótkoterminowe Assistance

Urlop sprzyja ogólnemu rozluźnieniu. Rozkojarzenie może się niestety skończyć stłuczką czy innymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Szczególnie, że ruch na drodze zazwyczaj jest w okresie wakacji wzmożony. By mieć pewność, że takie zdarzenie nie zepsuje wyjazdu, warto na ten czas zainwestować w krótkoterminowe Assistance. Otrzyma się wtedy niezbędną pomoc, która pozwoli na kontynuację urlopu, ale też nieoceniony komfort psychiczny.

Jak znaleźć korzystne krótkoterminowe Assistance?

By odszukać ofertę, która spełni wszystkie oczekiwania i będzie przy tym najkorzystniejsza cenowo, wystarczy skorzystać z naszej porównywarki ubezpieczeń. Nasz kalkulator OC  na podstawie podanych informacji oraz kryteriów, w kilka chwil przygotuje zestawienie opcji od najlepszych firm, z obliczoną spersonalizowaną ceną składki. Wystarczy kilka minut!

Krótkoterminowe Assistance jest korzystnym rozwiązaniem, które przez zagwarantuje pełne poczucie bezpieczeństwa w trasie. Warto zainwestować w taką ochronę, by uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Zagwarantuj sobie szybką, skuteczną pomoc na drodze!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Czechy samochodem – o czym warto wiedzieć?

Czechy samochodem – o czym warto wiedzieć?

Planujesz zwiedzić Czechy samochodem? A może po prostu wybierasz się do naszego zachodniego sąsiada w celach służbowych bądź osobistych? W takim razie warto zapoznać się z naszymi wskazówkami. Dowiedz się, jak dobrze zaplanować i zorganizować podróż oraz pobyt […]

więcej
Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Assistance w podróży – 5 sytuacji, w których okaże się niezastąpiony!

Wyjeżdżasz na wakacje lub w celach służbowych? Niezależnie od tego, jak długa czeka Cię trasa, mogą Ci się podczas niej przytrafić różne kłopoty lub utrudnienia. Najlepszym zabezpieczeniem będzie więc assistance w podróży! Przestawiamy 5 sytuacji, w których będzie […]

więcej
PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

PZU Pomoc Assistance – 7 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Polisa Assistance od PZU nosi nazwę „Pomoc w Drodze”. Jest to pakiet ochronny, gwarantujący wsparcie w wielu kłopotliwych sytuacjach związanych z autem. Przedstawiamy 7 rzeczy, które warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu komunikacyjnym! Masz samochód ubezpieczony w PZU i właśnie […]

więcej
Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!

Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!

Wybierasz się samochodem na wakacje do europejskich krajów, a może często podróżujesz służbowo poza granice Polski? W takim razie powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort w czasie pobytu poza domem. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie assistance w […]

więcej