5 sytuacji losowych, w których warto zgłosić szkodę z AC

5 sytuacji losowych, w których warto zgłosić szkodę z AC

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą komunikacyjną, ale wielu kierowców chętnie dokupuje do niej dodatkowe AutoCasco. Dzięki niemu można liczyć na wsparcie finansowe, gdy posiadany pojazd zostanie uszkodzony, zniszczony lub skradziony. W jakich okolicznościach to ubezpieczenie okazuje się szczególnie przydatne? Przedstawiamy 5 sytuacji losowych, w których warto zgłosić szkodę z AC!

Wszelkie problemy z autem wiążą się z dużymi wydatkami. Z tego względu dużą popularnością cieszą się pakiety zawierające ubezpieczenie OC oraz AC. Kierowcy wiedzą jednak, że nie w każdym przypadku opłaca się informować o zdarzeniu swoje towarzystwo. Poznaj 5 sytuacji losowych, w których warto zgłosić szkodę z AC!

1.  Zniszczenie samochodu przez siły natury lub żywioł

W każdej chwili auto może zostać uszkodzone np. przez wiatrołom, gwałtowne opady gradu, powódź lub pożar. Nie zawsze da się przewidzieć tego, że takie zagrożenie jest możliwe. Nawet na strzeżonym czy podziemnym parkingu pojazdy nigdy nie są w pełni bezpieczne. W każdej chwili mogą one zostać poważnie uszkodzone czy nawet doszczętnie zniszczone. Dzięki AC uzyska się środki na naprawę lub stosowne odszkodowanie. W takich okolicznościach często przydaje się też ubezpieczenie Assistance, które okazuje się pomocne szczególnie, gdy trzeba odholować niesprawne auto lub jego wrak.

 

Zniszczenie samochodu przez siły natury lub żywioł

2.  Kolizja z dzikim zwierzęciem

Niebezpieczeństwo na drodze stanowią nie tylko inni uczestnicy ruchu, ale też dzikie zwierzęta. Wypadki z udziałem m.in. dzików, saren czy psów są dość powszechne. Mogą one być bardziej lub mniej poważne. Gdy auto zderzy się np. z łosiem, którego dorosły samiec może ważyć nawet do 700 kg, zniszczenia będą ogromne. AC pokryje koszty związane z naprawą, a jeśli skorzysta się dodatkowo z ubezpieczenia NNW, otrzyma się też stosowne odszkodowanie związane z uszczerbkiem na zdrowiu.

3.  Uszkodzenia spowodowane przez nieznanego sprawcę

Nieodpowiedzialni kierowcy, wandale i nieostrożna młodzież są prawdziwą zmorą. Gdy zauważy się np. wybitą szybę, wyrwane lusterko, duże wgniecenie lub inne uszkodzenie, ale nigdzie nie znajdzie się kartki z danymi kontaktowymi, to ubezpieczyciel zagwarantuje pomoc. Jeśli nie uda się zidentyfikować winowajcy, którego można by pociągnąć do odpowiedzialności, kierowca powinien skorzystać z AutoCasco. Wsparcie to przyda się także w sytuacji, gdy po kolizji drogowej sprawca ucieknie z miejsca wypadku.

4.  Kradzież samochodu

Ubezpieczenie AC jest w większości przypadków kupowane głównie z myślą o złodziejach samochodów. Nawet szybko zgłoszona sprawa nie zawsze zostanie rozwiązana przez policję. Taka strata jest bardzo poważna i problematyczna. Gdy auto jest niezbędne na co dzień, kierowca może wpaść w kłopoty. Nie każdego stać na to, by od razu kupić inny pojazd. Ubezpieczenie Auto Casco gwarantuje wypłatę odszkodowania o wysokości wartości samochodu w dniu kradzieży, co niewątpliwie jest przydatną rekompensatą.

Kradzież samochodu

5.  Szkody powstałe z winy właściciela

Wielu kierowców decyduje się tylko na najtańsze ubezpieczenie OC. Niestety, nawet jeśli ma się wieloletnie doświadczenie i jest się bardzo uważnym, nigdy nie można ufać innym ani sobie. Każdemu zdarzają się błędy. W pośpiechu można uderzyć drzwiami w słupek na parkingu czy nawet pomylić hamulec z gazem. Jeśli szkody powstały w wyniku kolizji z innym kierowcą, właścicielowi pojazdu przysługuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jego suma może być jednak niesatysfakcjonująca. Niezależnie od tego, czy chodzi o wypadek na drodze, czy też poza nią, AutoCasco pokryje koszty naprawy.

Jak znaleźć korzystne AutoCasco?

Polscy kierowcy mogą wybierać spośród ofert kilkudziesięciu firm i towarzystw ubezpieczeniowych. Przejrzenie wszystkich dostępnych propozycji zajęłoby stanowczo zbyt wiele czasu. Dzięki naszej porównywarce OC AC da się jednak błyskawicznie odnaleźć korzystne AC oraz inne polisy komunikacyjne.

Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz. Wypełnij go, wpisując dane kierowcy i samochodu. Kalkulator OC na ich podstawie obliczy ceny ofert znanych towarzystw. Wyniki uszereguje od najniższego do najwyższego, tworząc przejrzystą listę. W ten sposób wygodnie porównasz dostępne opcje, po czym świadomie wybierzesz najlepszą z nich.

Wymieniliśmy 5 sytuacji losowych, w których warto zgłosić szkodę z AC, ale przykłady można mnożyć. Jeśli zależy Ci na tym, by zawsze było Cię stać na naprawę lub zakup samochodu, koniecznie zainwestuj w tę polisę. Sprawdź dostępne oferty i wybierz najlepszy pakiet ubezpieczeń!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Tanie AC? Jak zaoszczędzić na autocasco, żeby było bezpiecznie?

Tanie AC? Jak zaoszczędzić na autocasco, żeby było bezpiecznie?

Cena ubezpieczenia AC może być wysoka, co nie zachęca do zakupu. Jednocześnie autocasco gwarantuje ochronę, która jest bardzo korzystna, zwłaszcza gdy jeździsz i parkujesz w dużym mieście. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jak znaleźć ofertę ubezpieczenia AC atrakcyjną […]

więcej
AC od pożaru samochodu – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

AC od pożaru samochodu – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

Ogień jest nieprzewidywalnym żywiołem. W każdej chwili pojazd może z różnych przyczyn zostać przez niego uszkodzony lub wręcz doszczętnie zniszczony. Wtedy auto zwykle nadaje się jedynie do kasacji, a kierowca bezpowrotnie traci cenny środek lokomocji. Przed taką ewentualnością […]

więcej
Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani tylko do zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie zapewnia jednak wsparcia w razie szkód wywołanych przez zdarzenia losowe. Z tego względu sporo osób decyduje się zainwestować w dodatkowe AutoCasco. Wiele towarzystw posiada […]

więcej
Co wpływa na cenę polisy AC w 2024 roku?

Co wpływa na cenę polisy AC w 2024 roku?

Składki za ubezpieczenia komunikacyjne są inne dla każdego kierowcy i pojazdu. Towarzystwa obliczają ich wysokość na podstawie wielu kryteriów. Często stosują też własne przeliczniki, więc pomiędzy ofertami poszczególnych firm można zauważyć spore różnice. Od czego jednak zależy to, […]

więcej